[q] Àðõèâû Ïîëüøè https://archiwa.gov.pl/en/ Ïîëüñêàÿ ñëóæáà ãåíåàëîãèè Èäèòå ïî ññûëêå >>> Ñïðàâî÷íèêè è Àäðåñ-Êàëåíäàðè Êîðîëåâñòâà Ïîëüñêîãî https://book-olds.ru/BookLibra...skogo.html Ìåòðè÷åñêèå êíèãè - http://metryki.genealodzy.pl/ Ýâàêóèðîâàííûå ïîëÿêè 1943-1946 â Íîâîñèáèðñêóþ, Êåìåðîâñêóþ îáëàñòè è â Àëòàéñêèé êðàé. Àðõèâ Àëòàéñêîãî êðàÿ (ÃÀÀÊ) - http://www.archiv.ab.ru/files/inventory/%D0%A0921-1.pdf[/q]
Ïðîñüáà ê ó÷àñòíèêàì, ðàáîòàþùèì â ðàçäåëå - 1. Íå êîïèðîâàòü ìíîãîñòóïåí÷àòûå äèàëîãè ïðè îòâåòå. Îñòàâëÿéòå òîëüêî òó ÷àñòü, íà êîòîðóþ îòâå÷àåòå. 2. Äëÿ áëàãîäàðíîñòè èñïîëüçóéòå òðè âàðèàíòà - * Ðåéòèíã (+/-) * Ëàéê * Îòçûâ â Ïðîôèëå ó÷àñòíèêà çà ñîîáùåíèå 3. Íå ïèøèòå òåêñòû ñîîáùåíèé òîëüêî áîëüøèìè áóêâàìè. 4. Îáðàùàéòå âíèìàíèå íà íàçâàíèÿ òåì è ðàñøèôðîâêó ïîäòåì ïðè êðåïëåíèå ñâîåãî ïîñòà. 5. Ïðåæäå, ÷åì îòêðûòü íîâóþ òåìó, ïðîëèñòàéòå ðàçäåë. Íå íàäî äóáëèðîâàòü óæå îòêðûòûå òåìû. |
Forum po polsku
Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Ýòà òåìà ñîçäàíà äëÿ ôîðóì÷àí, êîòîðûå íå çíàþò ðóññêîãî èëè... (ñì. 1-å ñîîáùåíèå)
Wojciech Ãäàíüñê Ñîîáùåíèé: 5873 Íà ñàéòå ñ 2006 ã. Ðåéòèíã: 2213 | Íàâåðõ ##
6 àïðåëÿ 2009 16:36 8 àïðåëÿ 2009 9:10Przeglądarki Internetowe Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.
Ýòà òåìà ñîçäàíà äëÿ ôîðóì÷àí, êîòîðûå íå çíàþò ðóññêîãî ÿçûêà èëè íå èìåþò âîçìîæíîñòè ïèñàòü ïî-ðóññêè. Ïåðâîå ñîîáùåíèå ÎÁßÇÀÒÅËÜÍÎ äîëæíî áûòü íàïèñàíî ïî-ïîëüñêè, îòâåòû — êàê óäîáíåé.
Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków". To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.
Âíèìàíèå - êòî ïîëüçóåòñÿ Èíòåðíåò Ýêñïëîðåðîì Ïðè èñïîëüçîâàíèè ðàçíûõ êîäîâ â îäíîì ñîîáùåíèè ìîæåò ñëó÷èòüñÿ, ÷òî îíî áóäåò èñêàæåíî - ïîÿâèòñÿ ðÿä ñòðàííûõ çíàêîâ. Ýòî ÿâëåíèå íå âûñòóïàåò, åñëè ïîëüçîâàòüñÿ Ìîçèëëîé èëè Îïåðîé.
Moderator | | |
Irina Ol Ñ-Ïåòåðáóðã Ñîîáùåíèé: 4627 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 16978 | Íàâåðõ ##
5 ÿíâàðÿ 2011 19:46 aniemirkaAnia!Ñïàñèáî çà ïîçäðàâëåíèÿ! ×òî êàñàåòñÿ çàïðîñà â ÐÃÂÈÀ, òî åñëè Âû òàì íå óêàçûâàëè î ïðåäïîëàãàåìîì çàêëþ÷åíèè áðàêà â ïîëêîâîé öåðêâè â 1914-15ãã., òî, íàâåðíîå, íàïèøèòå äîïîëíèòåëüíî ýòîò âîïðîñ ýëåêòðîííîé ïî÷òîé, óêàæèòå òîëüêî, äîïîëíåíèå ýòî ê êàêîìó âàøåìó çàïðîñó (îò êàêîãî ÷èñëà). Ïî îòâåòàì ÐÃÂÈÀ î ðÿäîâûõ: igolka97 íàïèñàë: [q] Ìíå ÐÃÂÈÀ îòâåòèë íà îôèöèàëüíûé çàïðîñ î ðÿäîâîì. Äëÿ çàïðîñà íåîáõîäèìî çíàòü ÔÈÎ, ïðèáëèçèòåëüíûå ãîäû ïðîõîæäåíèÿ ñëóæáû è ÷àñòü, ãäå ñëóæèë. Èíôîðìàöèÿ: áèîãðàôè÷åñêèå ñâåäåíèÿ, ò.å. ãîä è ìåñòî ðîæäåíèÿ, ñîñëîâèå, ãðàìîòíîñòú, îáðàçîâàíèå, ñåìåéíîå ïîëîæåíèå, äàòà è ìåñòî ïðèçûâà, äàòà ïðèáûòèÿ íà ìåñòî ñëóæáû, ó÷àñòèå â áîåâûõ äåéñòâèÿõ, íàãðàäû (ó ìîåãî ïðåäêà íå áûëè çàïîëíåíû), äàòà óâîëüíåíèÿ â çàïàñ. Ò.å. äîâîëüíî ìíîãî èíôîðìàöèè. Óñëîâèåì ÿâëÿåòñÿ, êîíå÷íî, ÷òî ñïèñêè íèæíèõ ÷èíîâ èíòåðåñóþùåãî Âàñ ïîëêà ñîõðàíèëèñü. [/q] https://forum.vgd.ru/post/174/15756/p767700.htm#pp767700 | | |
| shal Ñîîáùåíèé: 103 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 40
| Íàâåðõ ##
9 ÿíâàðÿ 2011 10:29 Dzien dobry! poszukuje krewnych ze strony ojca swojego z Drohobycza,a własciwie jego matki a mojej babci która urodziła sie w Dorożowie pow.Sambor w rodzinie STROŃSKI w 1888r, ta rodzina tam zamieszkiwała wXIXw i XXw, Rodzicami mojej babci był Michał Puk i Febronia z Tustanowskich,byli greko-katolikami. Tam teraz mieszka jakas Pani o nazwisku Maria Strońska ur.1934r.CHcuałbym nawiazac z nia jakis kontakt. Moj ojiec z Drohobycza wyszedł na wojne w 1939r. dziadek wyjechał do Polski w 1946r. a babcia Anna Kazirczko z domu Strońska wyjechała do Polski 1958/9 rok. Ja nieznałem swojch dziadków. pozdrawiam Jerzy Kazieczko. z Jeleniej Góry. | | |
| hania Íîâè÷îê
Ñîîáùåíèé: 13 Íà ñàéòå ñ 2007 ã. Ðåéòèíã: 0 | Íàâåðõ ##
26 ôåâðàëÿ 2011 22:02New! Dobry wieczór! Mam pytanie odnośnie Białorusi, a dotyczy dawnych ziem Polski.Gdzie szukać aktu urodzenia z 1860 roku Józefa Szkuć (brat dziadka), urodzonego we wsi Tyszkowce koło Baranowicz.Dziękuję za każdą informację. Pozdrawiam serdecznie Anna Sz. | | |
| ×àñòü ñîîáùåíèé ýòîé òåìû áûëà âûäåëåíà â òåìó "Ïåðåâîä ñ ïîëüñêîãî/íà ïîëüñêèé" (13 ìàðòà 2011 13:08)
|
| Fresz1988 Íîâè÷îê
Ñîîáùåíèé: 7 Íà ñàéòå ñ 2011 ã. Ðåéòèíã: 2 | Íàâåðõ ##
18 èþíÿ 2011 22:02Skazani na Sachalin Witam, poszukuje wszelkich informacji na temat Jozafata Lubowieckiego, ktory zostal skazany w 1879 lub 1881 roku na Sachalin na katorge. Interesuje mnie wszystko na jego temat: skad zostal zeslany, imiona rodziców, data urodzenia, data smierci, miejsce urodzenia, powod zeslania, jego stan spoleczny i cokolwiek innego. Dane na temat zeslancow (listy zeslancow) znajduja sie podobno gdzies w Moskwie w Archiwum, jednak nie mam pojecia jak sie do tego zabrac. z góry dziekuje za odpowiedz Marcin | | |
motrya09Íîâè÷îê  Ñîîáùåíèé: 4 Íà ñàéòå ñ 2011 ã. Ðåéòèíã: 2 | Íàâåðõ ##
16 èþëÿ 2011 10:45 12 ÿíâàðÿ 2012 23:59 Witam! Szukamy bądź - którą archiwną informację o ojcach mojej babci. Ojciec Jan Kurzecki urodził się 1870 r. w mieście Ciechanów, mama Helena Gronau(Grunau) - w 1878 w cGostomin powiat Csechanow. O zawarciu ich małżeństwa jest zapis w księdze metrycznej przychodu sw.Antonia 1899ð. w Warszawie. | | |
progolinaÍîâè÷îê  Polska Ñîîáùåíèé: 21 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
8 ñåíòÿáðÿ 2011 14:44 Witam. Aniemirka - mam prośbę, nie usuwaj zdjęć, które zamieszczasz na forum. Wszelkie informacje a szczególnie zdjęcia mogą być pomocne w poszukiwaniach prowadzonych przez inne osoby. Sam cały czas szukam podobnych zdjęć do moich carskich wojaków, ich porównywanie przynosi nieraz ciekawe informacje. Kiedyś i ja popełniłem ten błąd i likwidując konto na "fotosiku" usunąłem zdjęcia z moich postów. Zwrócono mi uwagę a doceniając innych i ich pomoc w poszukiwaniach - uzupełniłem posty o brakujące zdjęcia itp. Pozdrawiam - Janek --- Æûâíî (Æèâíî) - Żywno, Ìîíþøêî - Moniuszko
| | |
| aniemirka Íà÷èíàþùèé
Polska Ñîîáùåíèé: 33 Íà ñàéòå ñ 2010 ã. Ðåéòèíã: 6 | Íàâåðõ ##
8 ñåíòÿáðÿ 2011 19:48 8 ñåíòÿáðÿ 2011 20:03 --- Serdecznie pozdrawiam
- Ania | | |
progolinaÍîâè÷îê  Polska Ñîîáùåíèé: 21 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
9 ñåíòÿáðÿ 2011 13:39 Witam aniemirka íàïèñàë: [q] To zdjęcie nadal jest w tym wątku, sprawdzałam. https://forum.vgd.ru/10/22958/150.htm?a=stdforum_view&o=[/q]
właśnie chodziło mi o ten link, - który u mnie się nie otwiera (błąd 404) - do zdjęcia w większej rozdzielczości niż miniaturka na stronie. Przepraszam ale nie zauważyłem, że to samo zdjęcie jest w wątku aniemirka íàïèñàë: [q] W wątku o armii (Ðîññèéñêàÿ Èìïåðàòîðñêàÿ àðìèÿ è ôëîò) zdjęcie również nie zniknęło https://forum.vgd.ru/post/148/9899/p771310.htm#pp771310[/q]
a bardzo mnie zainteresowało. Już je obejrzałem dokładnie, niestety mimo oczekiwań nie pomogło mi w moich poszukiwaniach. Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam - Janek --- Æûâíî (Æèâíî) - Żywno, Ìîíþøêî - Moniuszko
| | |
progolinaÍîâè÷îê  Polska Ñîîáùåíèé: 21 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
10 ñåíòÿáðÿ 2011 16:04 Fresz1988 íàïèñàë: [q] Dane na temat zeslancow (listy zeslancow) znajduja sie podobno gdzies w Moskwie[/q]
Witaj, ja też jestem tym tematem zainteresowany, gdy na coś natrafisz wrzuć na to forum. Pozdrawiam - Janek --- Æûâíî (Æèâíî) - Żywno, Ìîíþøêî - Moniuszko
| | |
|