[q] Àðõèâû Ïîëüøè https://archiwa.gov.pl/en/ Ïîëüñêàÿ ñëóæáà ãåíåàëîãèè Èäèòå ïî ññûëêå >>> Ñïðàâî÷íèêè è Àäðåñ-Êàëåíäàðè Êîðîëåâñòâà Ïîëüñêîãî https://book-olds.ru/BookLibra...skogo.html Ìåòðè÷åñêèå êíèãè - http://metryki.genealodzy.pl/ Ýâàêóèðîâàííûå ïîëÿêè 1943-1946 â Íîâîñèáèðñêóþ, Êåìåðîâñêóþ îáëàñòè è â Àëòàéñêèé êðàé. Àðõèâ Àëòàéñêîãî êðàÿ (ÃÀÀÊ) - http://www.archiv.ab.ru/files/inventory/%D0%A0921-1.pdf[/q]
Ïðîñüáà ê ó÷àñòíèêàì, ðàáîòàþùèì â ðàçäåëå - 1. Íå êîïèðîâàòü ìíîãîñòóïåí÷àòûå äèàëîãè ïðè îòâåòå. Îñòàâëÿéòå òîëüêî òó ÷àñòü, íà êîòîðóþ îòâå÷àåòå. 2. Äëÿ áëàãîäàðíîñòè èñïîëüçóéòå òðè âàðèàíòà - * Ðåéòèíã (+/-) * Ëàéê * Îòçûâ â Ïðîôèëå ó÷àñòíèêà çà ñîîáùåíèå 3. Íå ïèøèòå òåêñòû ñîîáùåíèé òîëüêî áîëüøèìè áóêâàìè. 4. Îáðàùàéòå âíèìàíèå íà íàçâàíèÿ òåì è ðàñøèôðîâêó ïîäòåì ïðè êðåïëåíèå ñâîåãî ïîñòà. 5. Ïðåæäå, ÷åì îòêðûòü íîâóþ òåìó, ïðîëèñòàéòå ðàçäåë. Íå íàäî äóáëèðîâàòü óæå îòêðûòûå òåìû. |
Forum po polsku
Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Ýòà òåìà ñîçäàíà äëÿ ôîðóì÷àí, êîòîðûå íå çíàþò ðóññêîãî èëè... (ñì. 1-å ñîîáùåíèå)
Wojciech Ãäàíüñê Ñîîáùåíèé: 5873 Íà ñàéòå ñ 2006 ã. Ðåéòèíã: 2213 | Íàâåðõ ##
6 àïðåëÿ 2009 16:36 8 àïðåëÿ 2009 9:10Przeglądarki Internetowe Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.
Ýòà òåìà ñîçäàíà äëÿ ôîðóì÷àí, êîòîðûå íå çíàþò ðóññêîãî ÿçûêà èëè íå èìåþò âîçìîæíîñòè ïèñàòü ïî-ðóññêè. Ïåðâîå ñîîáùåíèå ÎÁßÇÀÒÅËÜÍÎ äîëæíî áûòü íàïèñàíî ïî-ïîëüñêè, îòâåòû — êàê óäîáíåé.
Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków". To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.
Âíèìàíèå - êòî ïîëüçóåòñÿ Èíòåðíåò Ýêñïëîðåðîì Ïðè èñïîëüçîâàíèè ðàçíûõ êîäîâ â îäíîì ñîîáùåíèè ìîæåò ñëó÷èòüñÿ, ÷òî îíî áóäåò èñêàæåíî - ïîÿâèòñÿ ðÿä ñòðàííûõ çíàêîâ. Ýòî ÿâëåíèå íå âûñòóïàåò, åñëè ïîëüçîâàòüñÿ Ìîçèëëîé èëè Îïåðîé.
Moderator | | |
| Joanna Iwona Íîâè÷îê
Polska Ñîîáùåíèé: 16 Íà ñàéòå ñ 2008 ã. Ðåéòèíã: 3 | Íàâåðõ ##
2 ñåíòÿáðÿ 2009 19:55 apss...widze, ze jestes z Polski wiec napisze po polsku , zeby nie bylo nieporozumien. Chodzilo mi oto, ze w Archiwum Panstwowym w Poznaniu jest jeden z Glowackich czyli Glowacki Ludwik i podalam numer sygnatury akt akt 53/1226/0/581 numer sprawy 11954. - dotyczy to kwestionariusza rejestracji szkod wojennych z 1945 roku. Trudno powiedziec czy jest to ten sam poszukiwany Glowacki czy nie ? zale¿y od tego ile lat zyl ? a byc moze to tylko zbieznosc nazwisk ? w tym samym archiwum jest te¿ i Jozef Glowacki : sygnatura akt: 53/918/0/3160 - Repertoria wydanych orzeczeñ odszkodowawczych; 1945-1950; Glowacki Jozef - pod numerem sprawy : 24-2304. Zazwyczaj przy nazwisku w tym wypadku Jozefa Glowackiego powinny znajdowac sie imiona rodzicow a przynajmniej ojca. Majac te dane koszt poszukiwan w archiwum w Panstwowym w Poznaniu wynosilby orientacyjnie 20 PLN bo tyle kosztuje godzina poszukiwan w ka¿dym archiwum w Polsce. Bylabym Ci bardzo wdzieczna za przetlumaczenie tego na jezyk rosyjski - niestety ciezko mi jest bardzo pisac cyrylica. dziekuje --- Joanna
èùó Àúðàìîâèã, Ãðèãîð÷ók , Ñaâèökèé, ßðîöêèé | | |
| apss Ñîîáùåíèé: 2431 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 2773
| Íàâåðõ ##
2 ñåíòÿáðÿ 2009 21:39 5 ñåíòÿáðÿ 2009 16:09 | | |
| Joanna Iwona Íîâè÷îê
Polska Ñîîáùåíèé: 16 Íà ñàéòå ñ 2008 ã. Ðåéòèíã: 3 | Íàâåðõ ##
3 ñåíòÿáðÿ 2009 8:01 apss... np. gdyby przy Jozefie Glowackim (w rejestrze szkod wojennych) by³o nazwisko ojca - Ludwik Glowacki to wiadomo by bylo, ze to jest ta osoba, ktora szukamy, bo wtedy zbieznosc nazwisk bylaby w skali 1: 1000; z takich niby niewaznych dokumentow mozna duzo sie dowiedziec, miedzy innymi imie ojca , imie zony , imiona dzieci a nawet adres zamieszkania (co potem sie przydaje do dalszych poszukiwan); pisze dlatego, bo widzialam taki akt na wlasne oczy... dzieki wlasnie takmi wyrywkom ja znalazlam duzo informacji o swoich przodkach, bo w moim przypadku nawet imion niektorych nie znalam; Niestety od czegos trzeba zaczac...a to ze jest platne ? - 20 PLN to jest bardzo malo w porownaniu np. ze stawkami obowiazujacymi na Bialorusi... --- Joanna
èùó Àúðàìîâèã, Ãðèãîð÷ók , Ñaâèökèé, ßðîöêèé | | |
| Ýòà òåìà áûëà âûäåëåíà èç òåìû "Ïîèñê â ïîëüñêèõ àðõèâàõ" (3 ñåíòÿáðÿ 2009 11:27)
|
woookÍîâè÷îê  Bielsko - Biala Ñîîáùåíèé: 4 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
6 ñåíòÿáðÿ 2009 15:30 Witamy, Panowie! Moja rodzina ma swój początek w polsko-czeskiej rodziny Rawicz , których gałęzie znajdują się w Rosji ... Wiemy, że mój przodek Jurij Kropotovsky przyjechał do Moskowyi w 15-16vv , od którego wywodzi się Kropotovy urodził się w Rosji. Byłbym bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mogą pomóc w poszukiwaniu informacji na moich przodków w Polsze-Rosji
 --- Ñàrðå diem | | |
| apss Ñîîáùåíèé: 2431 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 2773
| Íàâåðõ ##
6 ñåíòÿáðÿ 2009 22:37 6 ñåíòÿáðÿ 2009 22:38 @ woookKropotowskich nie było (i nie ma) ani w jednym, ani w drugim kraju, a Kropotow jest nazwiskiem czysto -rosyjskim. Rosjanin pieczętujący się polskim herbem nie był zjawiskiem wyjątkowym - miało je w Rosji kilkaset rodzin, pewnie i Kropotow. Polskie herby dostały się do heraldyki rosyjskiej za pośrednictwem Litwy, w skład której wchodziły ziemie ruskie, białoruskie i rosyjskie. Rodzina Kropotow ma więc w Rosji nie tylko gałęzie, ale i cały pień. | | |
Stan_is_love Ìîñêâà Ñîîáùåíèé: 11409 Íà ñàéòå ñ 2008 ã. Ðåéòèíã: 7382 | Íàâåðõ ##
7 ñåíòÿáðÿ 2009 19:20 woookhttp://gerbovnik.ru/arms/782.html1 Êðîïîòîâ _ _ Ïàìÿòíàÿ êíèãà Èðêóòñêîé ãóáåðíèè, 1914 2 Êðîïîòîâ Ñ Ä Ïàìÿòíàÿ êíèãà Îðëîâñêîé ãóáåðíèè 1915 3 Êðîïîòîâ Ô Ä Ïàìÿòíàÿ êíèãà Îðëîâñêîé ãóáåðíèè 1915 4 Êðîïîòîâ È È Ïàìÿòíàÿ êíèãà Îðëîâñêîé ãóáåðíèè 1915 5 Êðîïîòîâ Ê È Ïàìÿòíàÿ êíèãà Îðëîâñêîé ãóáåðíèè 1915 6 Êðîïîòîâ Ï È Ïàìÿòíàÿ êíèãà Êàçàíñêîé ãóáåðíèè 1916 7 Êðîïîòîâ Ý Ñ Ïàìÿòíàÿ êíèãà Ïîäîëüñêîé ãóáåðíèè, 1909 8 Êðîïîòîâ  À Ïàìÿòíàÿ êíèãà Èðêóòñêîé ãóáåðíèè, 1915 9 Êðîïîòîâ Ô _ Ïàìÿòíàÿ êíèãà Èðêóòñêîé ãóáåðíèè, 1915 10 Êðîïîòîâ Ä Í Ïàìÿòíàÿ êíèãà Ãðîäíåíñêîé ãóáåðíèè, 1910 11 Êðîïîòîâà Ë È Ïàìÿòíàÿ êíèãà Îðëîâñêîé ãóáåðíèè 1915 1 Êðîïîòîâ _ _ Âåñü Ïåòåðáóðã, 1912 2 Êðîïîòîâ _ _ Âåñü Ïåòåðáóðã, 1895 --- Âñå ìîè ëè÷íûå äàííûå, ðàçìåùåíû ìíîþ íà ñàéòå äîáðîâîëüíî â òðåçâîì óìå è òâ¸ðäîé ïàìÿòè, ñïåöèàëüíî äëÿ ïîèñêà ðîäñòâåííèêîâ
Âûñîêîòåõíîëîãè÷íîå óäàëåíèå áîðîäàâîê íà pla3ma.ru
| | |
woookÍîâè÷îê  Bielsko - Biala Ñîîáùåíèé: 4 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
7 ñåíòÿáðÿ 2009 19:59 11 ñåíòÿáðÿ 2009 23:58apss:Kropotowskich nie było (i nie ma) apss
Też tak sądzę, ale w archiwach znaleźć to:
 --- Ñàrðå diem | | |
woookÍîâè÷îê  Bielsko - Biala Ñîîáùåíèé: 4 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
7 ñåíòÿáðÿ 2009 20:18 Dziekuje bardzo "Stan_is_love"! Ciekawe informacje ... trochę ja już wiem ... --- Ñàrðå diem | | |
Ðàññóäèòåëüíûé áåçóìåöÍîâè÷îê  Ñîîáùåíèé: 6 Íà ñàéòå ñ 2009 ã. Ðåéòèíã: 4 | Íàâåðõ ##
7 ñåíòÿáðÿ 2009 23:29 Wojciech napisał:[q] Może bym i miał, ale lubię wiedzieć z kim dyskutuję. W poważnej, choć amatorskiej genealogii ludzie występuja z odsłonięta twarzą. Z zasady ignoruję niepodpisane (chociażby imieniem) wiadomości. Pozdrawiam[/q]
Minął Wojciechu nieco ponad tydzień,a Twej odpowiedzi ani widu,ani słychu.Nie wiem,jak mam Cie jeszcze prosić o pomoc i kto tu jest niby poważny,a kto nie...Wszak pokazałem Ci się,więc wiesz kim jestem.Ponadto piszę w imieniu Jerzego Kazieczko z Jeleniej Góry... Proszę o odpis. Tomek. --- www.forgen.pl | | |
|