, , , .. , , . , , , . - , !
 ⇊

Urzędnicy wojewódstw

Herbarza Polskiego Adama Bonieckiego (Warszawa 1899-1913).
oprac. M.J. Minakowski ---
http://www.wielcy.pl/boniecki/pl/ind_urz/now.xml

←      →: 1 * 2  →
: john1
john1


: 2859
2008 .
: 1692
Urzędnicy woj. Brześć Litewski


Brześć Litewski archidiakon
Jakub Glinka z Glinek h. Trzaska * ca. 1728 ca. 1854

Brześć Litewski biskup
Jerzy Chwalczewski z Chwalczewa h. Trąby * ca. 1506 ca. 1561

Franciszek Kobielski z Dmenina h. Poraj * ca. 1679 1755

Brześć Litewski chorąży
Bernard Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1744 ca. 1789

Bazyli Bukraba h. Bukraba * ca. 1570 ca. 1615

Hieronim Kazimierz Jeleński z Jelnej h. Odrowąż odm. * ca. 1604 ca. 1670

Kierdej "Krzyczowski" Kierdej h. Kierdeja * ca. 1532 ca. 1584

Kierdej Krzyczewski h. Krzyczewski * ca. 1532 ca. 1583

N. Szujski

Brześć Litewski cześnik
Stanisław Bielski na Bielsku * ca. 1669 ca. 1714

Stanisław Bielski na Bielsku * ca. 1737 ca. 1802

Zygmunt Benedykt Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1666 1734

Stefan Antoni Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1666 ca. 1711

Franciszek Gryfin h. Gryf * ca. 1703 ca. 1753

N. Hornowski h. Korczak * ca. 1694 ca. 1744

Jan Hornowski h. Korczak

Józef Bruno Hornowski h. Korczak * ca. 1702 ca. 1747

N. Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1719 ca. 1764

N. Kurendowicz * ca. 1736 ca. 1786

Filip Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1694 ca. 1739

N. Paprocki

Brześć Litewski episkop
Józefat Bułhak h. Syrokomla * ca. 1757 1835

Brześć Litewski hajewnik
N. Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1507 ca. 1555

Brześć Litewski horodniczy
Jan Antoni Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1759 ca. 1804

Józef Dulęba h. Alabanda * ca. 1717 ca. 1788

Wawrzyniec Eysmont h. Korab * ca. 1696 ca. 1741

Florian Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1699 ca. 1755

Franciszek Aleksander Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1707 ca. 1752

Józef Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1679 ca. 1724

Krystian Jerzy Krzysztof Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1640 1711

Joachim Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1753 ca. 1808

Brześć Litewski intendent komory
Jan Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1760 ca. 1805

Brześć Litewski kanonik
Benedykt Hordziejowski h. Korab * ca. 1760 ca. 1805

Brześć Litewski kasztelan
Józef Bystry * ca. 1717 ca. 1798

Michał Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1667 ca. 1774

N. Czartoryski * ca. 1727 ca. 1772

Michał ks. Dolski h. Dolski * ca. 1559 ca. 1636

Jan Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1690 1777

Aleksander Kopeć h. Kroje * ca. 1613 ca. 1663

Franciszek Aleksander Kopeć h. Kroje * ca. 1639 ca. 1689

Łukasz Kopeć h. Kroje * ca. 1580 ca. 1630

Stefan Kurcz h. Radwan * ca. 1618 ca. 1700

Adam Pociej h. Waga * 1541 1613

Brześć Litewski komisarz cywilno-wojskowy
Wiktoryn Wiktor Bogusławski * ca. 1755 ca. 1807

Stanisław Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1762 ca. 1807

Brześć Litewski komisarz cywilno-wojskowy województwa
Feliks Bogusławski * ca. 1762 ca. 1807

Jan Dulęba h. Alabanda * ca. 1762 ca. 1807

Brześć Litewski komornik
Bazyli Hornowski h. Korczak * ca. 1637 ca. 1682

Jan Korzeniowski * ca. 1733 ca. 1778

N. Lachowicz h. Łodzia * ca. 1703 ca. 1753

N. Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1722 ca. 1767

Brześć Litewski komornik graniczny
Antoni Belina h. Belina * ca. 1758 ca. 1803

Antoni Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1736 ca. 1805

Jerzy Korzeniowski h. Waga

Piotr Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1705 ca. 1750

Henryk Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1726 ca. 1771

Konstanty Łuniewski z Łuniewa h. Łukocz * ca. 1753 ca. 1802

Brześć Litewski komornik ziemski
Aleksander Eysmont h. Korab * ca. 1657 1697

Antoni Henryk Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1736 ca. 1781

Henryk Michał Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1732 ca. 1777

Tomasz Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1745 ca. 1790

Brześć Litewski koniuszy
Antoni Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1734 ca. 1779

Franciszek Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1710 ca. 1755

Franciszek Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1751 ca. 1796

Brześć Litewski krajczy
N. Bogusławski * ca. 1735 ca. 1780

Karol Bosiacki * ca. 1690 ca. 1735

Andrzej Jozafat Józefat Jeziernicki z Milewa * ca. 1688 ca. 1733

Marcin Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1702 ca. 1747

Brześć Litewski łowczy
Jan Bogusławski * ca. 1760 ca. 1805

Antoni Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina

Franciszek Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1672 ca. 1735

Piotr Dobroniski z Dobroniża * ca. 1602 1681

Ignacy Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1758 ca. 1803

Paweł Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1680 ca. 1731

N. Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1719 ca. 1769

Tomasz Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1755 ca. 1800

Brześć Litewski marszałek
Feliks Jagmin z Jagmin h. Pelikan * 1799 ca. 1849

Brześć Litewski marszałek powiatowy
Paweł Jagmin z Jagmin h. Pelikan * 1794 1865

Franciszek Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1796 ca. 1844

Brześć Litewski marszałek sejmiku
Kalikst Hornowski h. Korczak * ca. 1710 ca. 1760

Brześć Litewski miecznik
Józef Bieniecki z Bienicy h. Natarcz * ca. 1748 ca. 1806

Ludwik Tadeusz Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1709 ca. 1756

Brześć Litewski mostowniczy
Józef Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1754 ca. 1799

Józef Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1761 ca. 1806

Kazimierz Kolczyra * ca. 1669 ca. 1714

Brześć Litewski mytnik
Michał Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1478 ca. 1540

Brześć Litewski namiestnik
Aleksy Dowojna h. Szeliga * ca. 1402 ca. 1474

Kazimierz Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1716 ca. 1774

Brześć Litewski namiestnik wojewódzki
Jan Hornowski h. Korczak

Brześć Litewski oboźny
Roch Bentkowski h. Prawdzic * ca. 1742 ca. 1794

Michał "Starzyk" Buczyński * ca. 1703 ca. 1758

Aleksander Dąbrowski * ca. 1684 ca. 1729

Franciszek Aleksander Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1719 ca. 1788

Wincenty Hornowski h. Korczak * ca. 1669 ca. 1714

Stanisław Koiszewski * ca. 1719 ca. 1767

Józef Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1742 ca. 1787

Brześć Litewski oficjał
Andrzej Bieniecki z Bienicy h. Natarcz * ca. 1706 ca. 1763

Brześć Litewski pisarz grodzki
Jerzy Bobrowicz h. Gryf * ca. 1549 ca. 1594

Jan Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1676 ca. 1721

Feliks Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1753 ca. 1798

Hieronim Kazimierz Dąbrowski * ca. 1663 ca. 1710

Józef Dulęba h. Alabanda * ca. 1717 ca. 1788

Wawrzyniec Fiedziuszko h. Radwan * ca. 1579 ca. 1624

Krzysztof Gieckowski * ca. 1588 ca. 1633

Przecław Korbowski * ca. 1566 ca. 1611

Hieronim Kazimierz Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1602 ca. 1684

Maciej Zborowski

Brześć Litewski pisarz komory celnej
Grzegorz Bukraba h. Bukraba * ca. 1575 ca. 1620

Brześć Litewski pisarz ziemski
Paweł Buchowiecki h. Ogończyk

Rafał Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1745 ca. 1790

Zygmunt Kazimierz Hornowski h. Korczak * ca. 1644 ca. 1698

Ambroży Kazimierz Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1676 ca. 1729

Piotr Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1628 ca. 1673

Adam Pociej h. Waga * 1541 1613

Leonard Pociej h. Waga * ca. 1646 1695

Ludwik Konstanty Pociej h. Waga * ca. 1667 1730

Piotr Pociej h. Waga * ca. 1613 ca. 1652

Jan Włodek * ca. 1753 ca. 1798

Brześć Litewski pisarzewicz grodzki
Paweł Dąbrowski * ca. 1737 ca. 1782

Brześć Litewski podczaszy
Benedykt Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1666 ca. 1711

Paweł Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1702 ca. 1755

Kazimierz Chmielewski h. Wieniawa * ca. 1668 ca. 1713

Emanuel Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1728 ca. 1773

Paweł Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1734 ca. 1793

Piotr Stanisław Grek h. Grek * ca. 1639 ca. 1699

Michał Guzelf * ca. 1684 ca. 1729

Antoni Hulewicz h. Nowina * ca. 1689 ca. 1734

Józef "Merło" Januszkiewicz h. Lubicz * ca. 1734 ca. 1779

Mikołaj Krolewski z Krolowic, dawniej zwanych Królewicami * ca. 1666 ca. 1714

Brześć Litewski podkomorzy
Zygmunt Benedykt Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1666 1734

Bazyli Kopeć h. Kroje * ca. 1560 ca. 1641

Łukasz Kopeć h. Kroje * ca. 1580 ca. 1630

Władysław Leszczyński z Leszna h. Wieniawa * ca. 1605 ca. 1664

Ludwik Konstanty Pociej h. Waga * ca. 1667 1730

Brześć Litewski podsędek
Marcin Brzozowski h. Brzozowski * ca. 1598 ca. 1643

N. Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1624 ca. 1669

Teodor Stanisław Bukraba h. Bukraba * ca. 1594 ca. 1647

Jakub Hryczyna h. Trąby * ca. 1538 ca. 1583

Bogdan Jamiński z Jamny h. Sas * ca. 1584 ca. 1629

Wincenty Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1663 ca. 1711

Brześć Litewski podsędek ziemski
Hieronim Kazimierz Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1602 ca. 1684

Kazimierz Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1639 ca. 1704

Leonard Pociej h. Waga * ca. 1646 1695

Brześć Litewski podstarości
Tomasz Bęklewski h. Nałęcz * ca. 1650 ca. 1704

Benedykt Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1591 ca. 1636

Franciszek Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1672 ca. 1735

Zygmunt Kazimierz Hornowski h. Korczak * ca. 1644 ca. 1698

Hieronim Kazimierz Jeleński z Jelnej h. Odrowąż odm. * ca. 1604 ca. 1670

N. Karacz * ca. 1477 ca. 1522

Karol Wleszczycki

Brześć Litewski podstoli
NN.

Aleksy Chyliński

Aleksy Chyliński ze wsi Chylino h. Jastrzębiec * ca. 1690 ca. 1744

Jan Chyliński ze wsi Chylino h. Jastrzębiec

Ludwik Jeziorkowski h. Rawicz * ca. 1641 ca. 1700

Faustyn Benedykt "Siechnowicki" Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1712 ca. 1763

Jan Michał Kurcz h. Radwan * ca. 1695 ca. 1740

Franciszek Michał ks. Szujski * ca. 1679 1746

Karol Wleszczycki

Brześć Litewski regent grodzki
Franciszek Gronostajski z Gronostaj h. Jezierza * ca. 1756 ca. 1801

Tadeusz Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1745 ca. 1798

Brześć Litewski regent wojewódzki
Julian Kazimierz Czechowski h. Oksza * ca. 1768 ca. 1813

Brześć Litewski regent ziemski
Franciszek Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1757 ca. 1808

Tomasz Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1744 ca. 1791

Ludwik Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1769 ca. 1814

Brześć Litewski rotmistrz
Tadeusz Lachowicz h. Łodzia * ca. 1745 ca. 1790

Kajetan Laskowski * ca. 1749 ca. 1794

Brześć Litewski rotmistrz wojewódzki
Ignacy Błocki z Błocka h. Leliwa * ca. 1758 ca. 1803

Brześć Litewski rotmistrz województwa
Józef Grzegorz Bęklewski h. Nałęcz

Stanisław Bielski na Bielsku * ca. 1737 ca. 1802

Wincenty Bułhak h. Syrokomla * ca. 1761 ca. 1806

Brześć Litewski sędzia
N. Hornowski h. Korczak

Kierdej "Krzyczowski" Kierdej h. Kierdeja * ca. 1532 ca. 1584

Brześć Litewski sędzia grodzki
Ignacy Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1745 ca. 1810

Zygmunt Benedykt Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1666 1734

Paweł Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1734 ca. 1793

Florian Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1699 ca. 1755

Franciszek Aleksander Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1719 ca. 1788

Piotr Hornowski h. Korczak * ca. 1616 ca. 1661

Teodor Koiszewski * ca. 1749 ca. 1794

Ambroży Kazimierz Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1676 ca. 1729

Stanisław Kropiński h. Sulima * ca. 1714 ca. 1779

Ignacy Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1744 ca. 1802

Hieronim Kazimierz Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1602 ca. 1684

Brześć Litewski sędzia kapturowy województwa
Józef Bęklewski h. Nałęcz

Paweł Dąbrowski

Piotr Stanisław Grek h. Grek * ca. 1639 ca. 1699

Franciszek Janiszewski * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Korowicki z Korowic * ca. 1703 ca. 1748

Brześć Litewski sędzia skarbowy wojewódzki
Piotr Galiński z Galin h. Rawicz * ca. 1668 ca. 1719

Brześć Litewski sędzia ziemski
Jan Grabowski z Grabówki h. Oksza

Krystian Jerzy Krzysztof Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1640 1711

Wojciech Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1703 ca. 1748

Ksawery Hornowski h. Korczak * ca. 1745 ca. 1790

Gabriel Jeleński z Jelnej h. Odrowąż odm. * ca. 1596 ca. 1643

Tomasz Koiszewski * ca. 1745 ca. 1795

Adam Krzyczewski h. Krzyczewski * ca. 1560 ca. 1605

Krzysztof Krzyczewski h. Krzyczewski * ca. 1601 ca. 1646

Mikołaj Kazimierz Machwic h. Machwic * ca. 1663 ca. 1735

Adam Pociej h. Waga * 1541 1613

Leonard Pociej h. Waga * ca. 1646 1695

Brześć Litewski skarbnik
Antoni Stanisław Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1710 ca. 1755

Antoni Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1739 ca. 1784

Benedykt Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1702 ca. 1747

Jan Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1683 ca. 1728

Antoni Czernicki h. Jastrzębiec * ca. 1764 ca. 1809

Jan Władysław Ilewski * ca. 1628 ca. 1673

Karol Januszkiewicz h. Lubicz * ca. 1667 ca. 1712

Augustyn Dominik Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1680 ca. 1725

Franciszek Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1681 ca. 1731

Jan Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1759 ca. 1811

Sebastian Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1735 ca. 1796

Brześć Litewski starosta
Józef Białozor h. Wieniawa * ca. 1720 ca. 1770

Aleksander Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1457 1549

Hieronim Chodkiewicz h. Kościesza * 1560 1617

Jerzy hr. Flemming z Detlofu h. Flemming * ca. 1694 ca. 1781

Aleksander ks. Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1455 1511

Jerzy Ilinicz

Jerzy Ilinicz h. Korczak * ca. 1471 ca. 1551

Jan Karol Kopeć h. Kroje * ca. 1611 1680

Brześć Litewski stolnik
Paweł Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1711 ca. 1761

Jan Fiedziuszko h. Radwan * ca. 1657 ca. 1702

Paweł "Zaranek" Horbowski * ca. 1654 ca. 1699

Ludwik Jeziorkowski h. Rawicz * ca. 1641 ca. 1700

Andrzej Jurewicz h. Lubicz * ca. 1750 ca. 1795

Kazimierz Kadłubowski * ca. 1640 ca. 1690

Aleksander Kampowski * ca. 1661 ca. 1725

Władysław Karp h. Karp * ca. 1636 ca. 1686

Adam Pociej h. Waga * ca. 1646 ca. 1700

Franciszek Michał ks. Szujski * ca. 1679 1746

Brześć Litewski strażnik
Wawrzyniec Bogusławski * ca. 1743 ca. 1788

Kazimierz Borzęcki z Borzęcina h. Półkozic * ca. 1688 ca. 1733

Aleksander Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1702 ca. 1770

N. Koiszewski * ca. 1711 ca. 1761

Brześć Litewski wiceregent grodzki
Augustyn Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1711 ca. 1756

Florian Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1714 1788

Brześć Litewski władyka
Arseni * ca. 1504 ca. 1549

Jona * ca. 1491 ca. 1536

Melenty Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1546 ca. 1608

Teofil Godebski h. Godziemba * ca. 1689 1755

Jan Jona "Borzobohacicz" Borzobohaty-Krasieński h. Jelita * ca. 1518 1585

Brześć Litewski wojewoda
Maksymilian Brzozowski h. Brzozowski * ca. 1604 ca. 1669

Adam Tadeusz Chodkiewicz h. Kościesza * 1711 1745

Gabriel Gawryło Hornostaj h. Hipocentaur * ca. 1536 ca. 1591

Kazimierz Ludwik Jewłaszewski h. Topór * ca. 1612 ca. 1679

N. Klonowski * ca. 1579 ca. 1629

Józef Klonowski z Klonowa h. Leszczyc * ca. 1597 ca. 1667

Krzysztof Komorowski h. Dołęga * ca. 1644 1710

Jakub Teodor Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1597 ca. 1679

Jan Walerian Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1637 ca. 1704

Stefan Kurcz h. Radwan * ca. 1618 ca. 1700

Mikołaj Tadeusz Bernard Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1715 1778

N. Mosiewicz * ca. 1636 ca. 1686

Andrzej ks. Ogiński h. Ogiński * 1739 1787

Aleksander Ludwik ks. Radziwiłł h. Trąby * 1594 1654

N. Sapieha * ca. 1577 ca. 1627

Władysław Józef Józefat Sapieha h. Lis * ca. 1648 1733

Teofil Tryzna * ca. 1654 ca. 1704

Jan Eustachy Łohojski-Tyszkiewicz h. Leliwa * ca. 1571 1631

Brześć Litewski wojski
Benedykt Buchowiecki * ca. 1579 ca. 1629

Aleksander Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1702 ca. 1770

Benedykt Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1591 ca. 1636

Paweł Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1734 ca. 1793

Tworzjan Drzemlik h. Korczak * ca. 1467 ca. 1515

Jerzy Jodko h. Lis * ca. 1568 ca. 1618

Jerzy "Pietkiewicz" Jodko z Wysokiego h. Lis * ca. 1509 ca. 1563

Piotr Kochlewski z Kochlewa * ca. 1604 ca. 1653

Stanisław Aleksander Łoknicki z Łoknicy h. Nieczuja * ca. 1557 ca. 1647

Brześć Litewski wójt
Paweł "Czarny" Schwarcemberg-Czerny z Witowic h. Nowina * ca. 1463 ca. 1527

Bazyli Jan Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1488 ca. 1538

Kobryń
Kobryń archimandryta
Grzegorz * ca. 1582 1632

Jonas * ca. 1565 ca. 1610

Jan Jona Gogol * ca. 1556 ca. 1611

Kobryń budowniczy
Wiktoryn Wiktor Bogusławski * ca. 1755 ca. 1807

Kobryń chorąży
Paweł Jagmin z Jagmin h. Pelikan * 1747 ca. 1810

Kobryń dzierżawca
Wacław Kostewicz h. Leliwa * ca. 1478 1532

Kobryń ekonom
Wojciech Stanisław ks. Radziwiłł na Ołyce i Nieświeżu h. Trąby * 1595 1656

Kobryń krajczy
Tobiasz Brzozowski h. Brzozowski * ca. 1748 ca. 1807

Kobryń landwójt
Piotr Antoni Tadeusz Kublicki z Kublicz h. Ostoja * ca. 1715 ca. 1777

Kobryń marszałek
Paweł Jagmin z Jagmin h. Pelikan * 1747 ca. 1810
Stanisław Jagmin z Jagmin h. Pelikan * 1796 1864
Wacław Kostewicz h. Leliwa * ca. 1478 1532
Kobryń marszałek szlachty powiatu
Mikołaj Orzeszko z Ludwinowa * ca. 1776 ca. 1826

Kobryń mostowniczy
Adam Bielski * ca. 1719 ca. 1807

Kobryń namiestnik
Jan Litawor Litawor-Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1456 1514

Kobryń opat
Andrzej Bieniecki z Bienicy h. Natarcz * ca. 1706 ca. 1763

Kobryń podczaszy
Ignacy Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1745 ca. 1810

Kobryń podstarości
Ilia Kucza * ca. 1533 ca. 1591

Kobryń rotmistrz
Józef Dalewski h. Krucyni * 1748 ca. 1807

Kobryń sędzia
Paweł Kościa h. Leliwa * ca. 1813 1863

Kobryń sędzia graniczny powiatu
Józef Kraszewski h. Jastrzębiec * ca. 1779 ca. 1829

Kobryń starosta
Stanisław Chwalczewski z Chwalczewa h. Trąby * ca. 1509 ca. 1575

Stanisław Dowojna h. Szeliga * ca. 1511 1566
Stanisław Kostewicz h. Leliwa * ca. 1456 ca. 1513
Wacław Kostewicz h. Leliwa * ca. 1478 1532
Jan Adam "Chorejewicz" Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1493 ca. 1556
Jan Michajłowicz * ca. 1490 ca. 1551

Kobryń wojski
Makary * ca. 1527 ca. 1572

Stanisław Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1762 ca. 1807

Kobryń wójt
Ambroży Kazimierz Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1676 ca. 1729

Pińsk
Pińsk asesor sądu
Kazimierz Abramowski h. Waga * 1790 ca. 1827

Ksawery Mikołaj Abramowski h. Waga * 1796 ca. 1839

Pińsk biskup
Marcin Michał Białozor h. Wieniawa * ca. 1635 1707

Jerzy Bułhak h. Syrokomla * ca. 1700 1769

Gedeon Horbacki z Horbacewicz * ca. 1736 1784

Joachim Horbacki z Horbacewicz * ca. 1754 ca. 1819

Piotr Porfiry Kulczycki z Kulczyc h. Sas * ca. 1673 1716

Pińsk burgrabia
Jan Korzeniowski * ca. 1733 ca. 1778

Pińsk burgrabia zamku
Jerzy Korzeniowski h. Waga

Pińsk chorąży
Stanisław Ciechanowicz h. Mogiła * ca. 1635 ca. 1710

Mikołaj ks. Dolski h. Dolski * ca. 1603 1647

Bazyli Fiedziuszko h. Radwan * ca. 1529 ca. 1583

Jan Fiedziuszko h. Radwan

Konstanty Fiedziuszko h. Radwan * ca. 1577 ca. 1622

Bazyli Godebski h. Godziemba * ca. 1667 ca. 1712

Piotr Stanisław Godebski h. Godziemba * ca. 1666 ca. 1718

Ignacy Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1734 ca. 1808

Adam Lewicki z Lewiczyna h. Rogala * ca. 1709 ca. 1759

Pińsk cześnik
Samuel Brzeski z Brześca i Baboszewa h. Prawdzic * ca. 1632 ca. 1677

Wojciech Budny z Budnego h. Jastrzębiec * ca. 1670 ca. 1715

Andrzej Godebski h. Godziemba

Kajetan Korzeniowski h. Lis * ca. 1734 ca. 1805

Pińsk episkop
Kiryło * ca. 1554 ca. 1599

Jan Józefat Joachim Ciechanowicz h. Mogiła * ca. 1675 ca. 1725

Pińsk horodniczy
Franciszek Hołowka * ca. 1734 ca. 1779

Wawrzyniec Koczanowski h. Nałęcz * ca. 1586 ca. 1631

Pińsk kasztelan
Franciszek ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * ca. 1732 ca. 1813

Pińsk koadiutor biskupa
Gedeon Horbacki z Horbacewicz * ca. 1736 1784

Pińsk koadiutor biskupi
Józefat Bułhak h. Syrokomla * ca. 1757 1835

Pińsk komisarz cywilno-wojskowy powiatu
Franciszek Ksawery Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1764 ca. 1814

Pińsk komornik
Maurycy Bylewski * ca. 1755 ca. 1800

Andrzej Daszkiewicz h. Korybut * 1765 ca. 1822

Aleksander Karolewicz * ca. 1755 ca. 1800

Franciszek "Wątróbka" Kibiński * ca. 1755 ca. 1800

Andrzej Kieniewicz * ca. 1755 ca. 1800

Wiktor Lubański z Lubani h. Grzymała * ca. 1734 ca. 1795

Marcin Łotocki * ca. 1750 ca. 1795

Pińsk komornik ziemski
Paweł Dubieniecki * ca. 1755 ca. 1800

Pińsk koniuszy
Roch Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1749 ca. 1797

Ignacy Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1703 ca. 1748

Pińsk krajczy
Piotr Hołowka * ca. 1735 ca. 1780

Jan Kołb h. Koło * ca. 1689 ca. 1734

N. Uszak-Kulikowski z Kulikowa h. Nałęcz * ca. 1711 ca. 1761

Antoni Uszak-Kulikowski z Kulikowa h. Nałęcz * ca. 1745 ca. 1805

Wincenty Lubański z Lubani h. Grzymała * ca. 1755 ca. 1806

Pińsk leśniczy
Jakub ks. Światopełk-Czetwertyński h. Pogoń Ruska * ca. 1540 ca. 1623

Pińsk łowczy
Mateusz Butrym h. Topór * ca. 1745 ca. 1805

Bazyli Godebski h. Godziemba * ca. 1667 ca. 1712

Kazimierz Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1716 ca. 1774

Pińsk marszałek
Jan Karol ks. Dolski na Dolsku, Dąbrowicy i Komarnie h. Dols * ca. 1632 ca. 1710

Piotr Dostojewski h. Dostojewski * ca. 1568 ca. 1613

Łukasz Jelski h. Pielesz * ca. 1620 ca. 1677

Józef Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1701 1781

Edwin ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * 1828 1901

N. Orzeszko * ca. 1757 ca. 1807

Józef Twardowski * ca. 1793 ca. 1843

Pińsk marszałek kapturowy
Kajetan Korzeniowski h. Lis * ca. 1734 ca. 1805

Pińsk marszałek powiatowy
Hieronim ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * ca. 1772 1844

Karol Józef Idzi ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * 1777 ca. 1826

Onufry ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * ca. 1769 1840

Pińsk miecznik
Michał Charewicz * ca. 1701 ca. 1751

Benedykt Dołgierd h. Łabędź * ca. 1616 ca. 1666

Arnolf ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1611 ca. 1671

Jan Gniewosz Iwaszkowski * ca. 1697 ca. 1742

Teofil Stanisław Kierdej h. Bełty * ca. 1693 ca. 1748

Aleksander Sowa-Korsak h. Lis * ca. 1602 ca. 1651

Jan Michał Korzeniowski h. Lis * ca. 1651 ca. 1701

Pińsk mostowniczy
Aleksander Fedorowicz * ca. 1711 ca. 1761

Konstanty Fedorowicz * ca. 1666 ca. 1732

Teodor Jewłaszewski h. Topór * ca. 1536 ca. 1607

Michał Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1478 ca. 1540

Stanisław Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1624 ca. 1686

Bogdan Juraha * ca. 1510 ca. 1567

Antoni Kołb h. Koło * ca. 1735 ca. 1780

Pińsk namiestnik
Jerzy ks. Semenowicz

Pińsk oboźny
Paweł Boryczewski * ca. 1707 ca. 1752

Franciszek Gutowski * ca. 1732 ca. 1777

Michał Antoni Kopeć h. Kroje * ca. 1671 1727

Wiktor Lubański z Lubani h. Grzymała * ca. 1734 ca. 1795

Pińsk pisarz grodzki
Andrzej Jan Budny z Budnego h. Jastrzębiec * ca. 1649 ca. 1694

Aleksander Kaczanowski h. Ostoja * ca. 1570 ca. 1615

Michał Uszak-Kublewski * ca. 1681 ca. 1726

Michał Kazimierz Uszak-Kulikowski z Kulikowa h. Nałęcz * ca. 1671 ca. 1732

Pińsk pisarz ziemski
Huryn Furs h. Wąż * ca. 1536 ca. 1585

Bazyli Hreczyna-Kierdej h. Trąby * ca. 1556 ca. 1601

Tomasz Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1730 ca. 1803

Pińsk podczaszy
Antoni Gierłowicz h. Gierałt * ca. 1710 ca. 1755

Zenon Godebski h. Godziemba * ca. 1614 ca. 1659

Feliks Hłasko h. Leliwa

Kleofas Tadeusz Hłasko h. Leliwa * ca. 1724 ca. 1769

Roman Hieronim Hołownia h. Hołownia * ca. 1657 ca. 1702

Stanisław Klembowski z Klembowa h. Jastrzębiec * ca. 1667 ca. 1712

Aleksander Komorowski h. Ciołek * ca. 1643 ca. 1688

Dawid Kościuszko h. Pierzchała

Kazimierz Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1667 ca. 1723

Józef Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1701 1781

Ludwik Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1734 ca. 1794

Wiktor Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1748 ca. 1830

Wincenty Wiktor? Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1752 ca. 1798

N. Wiśniewski * ca. 1711 ca. 1761

Pińsk podkomorzy
NN.

Michał Stanisław Ciechanowicz

Krzysztof ks. Dolski h. Dolski * ca. 1601 ca. 1646

Jan Karol ks. Dolski na Dolsku, Dąbrowicy i Komarnie h. Dols * ca. 1632 ca. 1710

N. ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1665 ca. 1715

Arnolf ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1729 ca. 1774

Arnolf Giedrojć * ca. 1607 ca. 1657

Falko Hryczyna h. Trąby * ca. 1560 ca. 1605

Jakub Hryczyna h. Trąby * ca. 1561 1634

Wojna Hryczyna h. Trąby * ca. 1494 ca. 1596

Mikołaj Kuncewicz * ca. 1602 ca. 1656

Stefan Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1667 ca. 1737

Pińsk podsędek
Jan Bajerski z Bajerza h. Bajerski * ca. 1734 ca. 1779

Aleksander Buszkowski * ca. 1647 ca. 1692

Stefan Stanisław Chrzanowski z Chrzanowa h. Nowina * ca. 1671 ca. 1716

Wojciech Dejniński * ca. 1632 ca. 1677

Michał ks. Dolski h. Dolski * ca. 1559 ca. 1636

Jan Domanowicz * ca. 1540 ca. 1585

Jan "Kierdej" Hryczyna h. Trąby * ca. 1607 ca. 1652

Jan Maćkiewicz * ca. 1586 ca. 1631

N. Tokarski * ca. 1641 ca. 1691

Pińsk podstarości
Adam Brzeski z Brześca i Baboszewa h. Prawdzic * ca. 1618 ca. 1663

Mateusz Butrym h. Topór * ca. 1745 ca. 1805

Walenty Czarkowski h. Awdaniec * ca. 1526 ca. 1571

Piotr Tadeusz Frąckiewicz h. Ślepowron * ca. 1734 ca. 1779

N. Godebski h. Godziemba * ca. 1729 ca. 1774

Jan Goworowski z Goworowa h. Prus * ca. 1494 ca. 1539

Ofanas Hawryłowicz * ca. 1540 ca. 1585

Mikołaj Jelski h. Pielesz * ca. 1586 ca. 1646

Ilia Kucza * ca. 1533 ca. 1591

Mikołaj Kuncewicz * ca. 1602 ca. 1656

Pińsk podstoli
Władysław Bajerski z Bajerza h. Bajerski * ca. 1666 ca. 1711

Tomasz Rafał Brzeski z Brześca i Baboszewa h. Prawdzic * ca. 1649 ca. 1694

Michał ks. Dolski h. Dolski * ca. 1559 ca. 1636

Michał Dowski * ca. 1560 ca. 1605

Piotr Tadeusz Frąckiewicz h. Ślepowron * ca. 1734 ca. 1779

N. Godebski * ca. 1677 ca. 1727

Bazyli Kazimierz Godebski h. Godziemba * ca. 1588 ca. 1651

Samuel Godebski h. Godziemba * ca. 1629 ca. 1674

Ludwik Jeziorkowski h. Rawicz * ca. 1641 ca. 1700

N. Plaskowicki * ca. 1666 ca. 1716

Grzegorz Terlecki * ca. 1563 ca. 1613

Pińsk prezydent sądu powiatowego
Leon Kraszewski h. Jastrzębiec * ca. 1805 ca. 1855

Pińsk protopop
Teodor Karpowicz * ca. 1567 ca. 1612

Pińsk regent graniczny
Kazimierz Abramowski h. Waga * 1790 ca. 1827

Pińsk regent ziemski i grodzki
Paweł Kaczanowski h. Ostoja * ca. 1761 ca. 1806

Pińsk rotmistrz
Tadeusz Cholewiński h. Cholewa * ca. 1755 ca. 1800

Józef Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1754 ca. 1804

Józef Horbaczewski h. Łabędź * ca. 1755 ca. 1806

Józef Hornicz * ca. 1755 ca. 1800

Stanisław Jurewicz h. Lubicz * ca. 1735 ca. 1785

Andrzej Kieniewicz * ca. 1750 ca. 1807

Andrzej Komar h. Radwan * ca. 1742 ca. 1793

Ignacy Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1703 ca. 1748

Aleksander Ławrynowicz * ca. 1755 ca. 1800

Mikołaj Łukomski * ca. 1760 ca. 1805

Pińsk rotmistrz powiatowy
Stanisław Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1763 1809

Michał Jabłonowski z Jabłonowa h. Prus

Pińsk rotmistrz powiatu
Aleksander Hołownia h. Hołownia * ca. 1739 ca. 1784

Pińsk sędzia
Michał Barowski * ca. 1605 ca. 1650

W. Billewicz h. Mogiła * ca. 1682 ca. 1727

Eustachy Czarnecki h. Prus * ca. 1797 1847

N. Godebski h. Godziemba * ca. 1632 ca. 1682

Pińsk sędzia graniczny
Serafin Sowa-Korsak h. Korsak * 1797 ca. 1847

Andrzej Laskowicz h. Korab * ca. 1767 ca. 1812

Pińsk sędzia graniczny powiatu
Ignacy Kraszewski h. Jastrzębiec * ca. 1805 ca. 1855

Pińsk sędzia grodzki
Szymon Domanowicz * ca. 1518 ca. 1563

Piotr Dostojewski h. Dostojewski * ca. 1597 ca. 1642

Ignacy Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1734 ca. 1808

Ludwik Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1734 ca. 1794

Stefan Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1667 ca. 1737

Stefan Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1707 ca. 1790

N. Skokowski

N. Skokowski * ca. 1716 ca. 1766

Pińsk sędzia kapturowy
Bazyli Godebski h. Godziemba * ca. 1667 ca. 1712

Pińsk sędzia ziemiański
Franciszek Józef Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1732 ca. 1809

Pińsk sędzia ziemski
Michał ks. Dolski h. Dolski * ca. 1559 ca. 1636

Jan Furs h. Wąż * ca. 1549 ca. 1594

Jan "Huryn" Furs h. Wąż * ca. 1568 ca. 1613

Bazyli Godebski h. Godziemba * ca. 1644 ca. 1689

Filon Godebski h. Godziemba * ca. 1608 ca. 1677

Michał Płaskowicki * ca. 1792 ca. 1837

Pińsk skarbnik
N. Hołowka * ca. 1720 ca. 1770

N. Hryczyna h. Trąby * ca. 1677 ca. 1722

Eustachy Hryczyna h. Trąby * ca. 1636 ca. 1686

Eustachy Kierdej h. Bełty

Piotr Kołątaj h. Kołątaj

Michał Kotowski

Pińsk starosta
Franciszek Ksawery Chomiński h. Lis * ca. 1746 1809

Jan Karol ks. Dolski na Dolsku, Dąbrowicy i Komarnie h. Dols * ca. 1632 ca. 1710

Stanisław Dowojna h. Szeliga * ca. 1511 1566

Władysław Jelski h. Pielesz * ca. 1703 ca. 1748

Piotr Kierdej h. Kierdeja * ca. 1494 ca. 1577

Aleksander Piottuch-Kublicki h. Kublicki * ca. 1477 ca. 1582

Jan Adam "Chorejewicz" Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1493 ca. 1556

Hieronim Lacki h. Lacki * ca. 1639 1703

Jan Lgocki * ca. 1641 ca. 1691

Jan Michajłowicz * ca. 1490 ca. 1551

Dominik Mikołaj ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby * 1643 1697

Wojciech Stanisław ks. Radziwiłł na Ołyce i Nieświeżu h. Trąby * 1595 1656

Bazyli Tyszkiewicz h. Leliwa * ca. 1492 1571

Jan Antoni ks. Korybut-Wiśniowiecki h. Korybut * 1678 1741

Michał Serwacy ks. Korybut-Wiśniowiecki h. Korybut * 1680 1743

Jan ks. Korybut-Zbaraski h. Korybut * ca. 1546 1608

Pińsk stolnik
Ignacy Burczak-Abramowicz h. Lubicz * ca. 1756 ca. 1817

Mikołaj Sasin-Barcikowski z Barcikowa h. Jasieńczyk * ca. 1710 ca. 1760

Adam Brzeski z Brześca i Baboszewa h. Prawdzic * ca. 1618 ca. 1663

Andrzej Godebski h. Godziemba

Bazyli Kazimierz Godebski h. Godziemba * ca. 1588 ca. 1651

Bazyli Godebski h. Godziemba * ca. 1725 ca. 1780

Teodor Godebski h. Godziemba * ca. 1568 ca. 1613

Mikołaj Jelski h. Pielesz * ca. 1586 ca. 1646

Konstanty Bożeniec-Jełowicki h. Jełowicki * ca. 1688 ca. 1734

Michał Kopycki h. Kopycki * ca. 1724 ca. 1769

N. Koskowski z Kosek h. Junosza * ca. 1720 ca. 1770

Felicjan Orzeszko * ca. 1701 ca. 1746

Michał Rodkiewicz * ca. 1709 ca. 1759

Pińsk strażnik
Dominik Hłasko h. Leliwa * ca. 1681 ca. 1731

Kazimierz Hryszkiewicz * ca. 1684 ca. 1734

Pińsk sufragan
Adrian Butrym h. Topór * ca. 1763 ca. 1808

Pińsk władyka
Arseni * ca. 1484 ca. 1529

Eufimiusz * ca. 1385 ca. 1430

Jona * ca. 1483 ca. 1528

Jonas * ca. 1565 ca. 1610

Józef * ca. 1504 ca. 1549

Makary * ca. 1498 ca. 1549

Makary * ca. 1522 ca. 1575

Teofil Godebski h. Godziemba * ca. 1689 1755

Jan Jona Gogol * ca. 1556 ca. 1611

Leon Leontiej Iliaszowicz * ca. 1555 ca. 1600

Makary Jewłaszewski h. Topór * ca. 1543 1575

Rafał Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1598 1642

Pińsk wojski
Michał Kazimierz Bielecki z Bilczy h. Topór * ca. 1653 ca. 1698

Stanisław Ciechanowicz h. Mogiła * ca. 1635 ca. 1710

Arnolf ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1611 ca. 1671

Bazyli Godebski h. Godziemba * ca. 1725 ca. 1780

Mikołaj Jelski h. Pielesz * ca. 1586 ca. 1646

Roman Jelski h. Pielesz * ca. 1587 ca. 1634

Michał Uszak-Kublewski * ca. 1681 ca. 1726

Michał Kazimierz Uszak-Kulikowski z Kulikowa h. Nałęcz * ca. 1671 ca. 1732

Jan Tadeusz Orzeszko * ca. 1743 ca. 1793


---
john1


: 2859
2008 .
: 1692
Urzędnicy woj. Wileńskiego

Brasław
Brasław archimandryta
Bogdan Klemens Godkiński * ca. 1561 ca. 1606

Brasław budowniczy
Józef Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1760 ca. 1805

N. Prewysz-Kwinto h. Dryja

Kazimierz Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1737 ca. 1785

Marcin Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1672 ca. 1717

Brasław chorąży
Piotr Abramowski h. Waga * ca. 1734 ca. 1779

Feliks Nikodem Ciechanowiecki z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1702 ca. 1747

Ignacy Maciej Leszczyński h. Awdaniec * ca. 1745 ca. 1795

Romuald Strutyński * ca. 1737 ca. 1782

Brasław cześnik
Franciszek Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1734 ca. 1779

Stefan Józefat Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1718 ca. 1763

Władysław Biesiecki h. Kornic * ca. 1672 ca. 1717

Jan Butler h. Butler * ca. 1706 ca. 1756

Hieronim Kazimierz Dąbrowski * ca. 1663 ca. 1710

Franciszek Dąbrowski ze Strzembowia * ca. 1684 ca. 1729

Andrzej Kamiński

Andrzej Kazimierz Kamiński h. Odrowąż * ca. 1678 ca. 1723

Jerzy Kimbar h. Siekierz * ca. 1635 ca. 1684

Ludwik Klimaszewski h. Wieniawa * ca. 1734 ca. 1779

N. Kuczewski z Kuczowa h. Poraj

Jan Łapczyński h. Jelita * ca. 1725 ca. 1775

Florian Pruski * ca. 1674 ca. 1719

Brasław cześnik??
Ludwik Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1734 ca. 1779

Brasław komornik
Jan Czarnocki z Czarnot h. Lis * ca. 1734 1784

Józef Kajetan Goydymowicz h. Korab * ca. 1722 ca. 1772

Franciszek Konoplański h. Nowina * ca. 1734 ca. 1790

Brasław komornik graniczny
Antoni Fergis h. Fergis * ca. 1750 ca. 1795

Brasław komornik ziemski
Kazimierz Łapczyński h. Jelita * ca. 1755 ca. 1805

Brasław koniuszy
Leonard Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1734 ca. 1779

Stanisław Hłasko h. Leliwa * ca. 1630 ca. 1675

Brasław krajczy
N. Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1711 ca. 1761

Kazimierz Józef Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1703 ca. 1748

Brasław krajczy (pewno krajczyc)
Kazimierz Prewysz-Kwinto h. Dryja

Brasław łowczy
Teodozy Bogdan Daszkiewicz h. Korybut

N. Żaba

Brasław marszałek
Bogdan * ca. 1444 ca. 1489

Kazimierz Władysław Biegański h. Prawdzic * ca. 1640 ca. 1705

Gabriel Kazimierz Górski h. Radwan * ca. 1640 ca. 1685

Bogusz Kopeć h. Kroje * ca. 1534 1611

Jan Mikołaj Rudomina * ca. 1618 ca. 1668

Krzysztof Rudomina * ca. 1629 ca. 1679

Benedykt Wawrzecki * ca. 1795 ca. 1845

Brasław miecznik
Gabriel Alchimowicz h. Jastrzębiec * ca. 1700 ca. 1757

Daniel Dąbrowa h. Dąbrowa * ca. 1719 ca. 1769

Jerzy Dąbrowa h. Dąbrowa * ca. 1639 ca. 1684

Franciszek Hrebnicki * ca. 1716 ca. 1761

Władysław Kopeć h. Kroje * ca. 1649 ca. 1705

N. Prewysz-Kwinto h. Dryja

Jerzy Józef Stanisław Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1735 ca. 1784

Józef Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1721 ca. 1794

Brasław namiestnik ziemstwa
9.182.64 Jan Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1745 ca. 1790

Brasław oboźny
Józef Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1735 ca. 1780

Franciszek Aleksander Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1707 ca. 1752

Franciszek Kiełpsz * ca. 1740 ca. 1785

Stanisław Klott h. Klott * ca. 1718 ca. 1763

Brasław pisarz grodzki
Stefan Józefat Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1718 ca. 1763

Stefan Jan Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1729 ca. 1777

Józef Czarnocki z Czarnot h. Lis * ca. 1767 ca. 1817

Antoni "Talat" Kiełpsz

Samuel Komarowski h. Ciołek * ca. 1635 ca. 1680

Piotr Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1777 ca. 1822

Brasław pisarz ziemski
Kazimierz Władysław Biegański h. Prawdzic * ca. 1640 ca. 1705

Bogusz Kopeć h. Kroje * ca. 1534 1611

Seweryn Kropiwnicki * ca. 1552 ca. 1597

Antoni Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1734 ca. 1808

Brasław podczaszy
Józef Biegański h. Prawdzic * ca. 1733 ca. 1781

Michał Kazimierz Borodzicz h. Brodzic * ca. 1667 ca. 1712

Piotr Krzysztof Kaczanowski h. Ostoja * ca. 1670 ca. 1715

Krzysztof Komar h. Komar * ca. 1653 ca. 1705

Władysław Komar h. Komar * ca. 1618 ca. 1712

Michał Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1682 ca. 1781

Stanisław Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1729 ca. 1817

Brasław podkomorzy
Jan ks. Kroszyński h. Kroszyński * ca. 1516 ca. 1583

Piotr Jerzy ks. Kroszyński h. Kroszyński * ca. 1618 ca. 1668

N. Mirski

Brasław podsędek
Stefan Czerniewski h. Śreniawa * ca. 1637 1687

Józef Grek h. Grek * ca. 1749 ca. 1813

Brasław podstarości
Stefan Bielawski z Bielaw h. Jastrzębiec * ca. 1538 1596

Mikołaj Kazimierz Chmielnicki * ca. 1691 ca. 1736

Brasław podstoli
Tomasz Bęklewski h. Nałęcz * ca. 1650 ca. 1704

Józef Biegański h. Prawdzic * ca. 1733 ca. 1781

Jan Brunnow h. Trzy Belki * ca. 1705 ca. 1750

Jan Haraburda h. Awdaniec * ca. 1670 ca. 1715

Gabriel "Sakowicz??" Komorowski * ca. 1666 ca. 1711

Mikołaj Korff h. Korff

Jan ks. Massalski * ca. 1591 ca. 1636

Brasław prezydent komisji cywilno-wojskowej
Stanisław Talko-Hryncewicz h. Iłgowski * ca. 1752 ca. 1818

Brasław regent
Józef Czarnocki z Czarnot h. Lis * ca. 1767 ca. 1817

Michał Dalecki h. Junosza * ca. 1750 ca. 1795

Brasław regent graniczny
Michał Dalecki h. Junosza * ca. 1801 ca. 1851

Brasław regent grodzki
Jakub Honesty * ca. 1694 ca. 1739

Nikodem Kassianowicz h. Oracz * ca. 1757 ca. 1802

Brasław regent komisji cywilno-wojskowej
Mikołaj Kassianowicz h. Oracz * ca. 1762 ca. 1807

Brasław regent podkomorski
Kalikst Daniłowicz h. Sas * ca. 1765 ca. 1815

Brasław regent ziemski
Michał Talko-Hryncewicz h. Iłgowski * 1789 ca. 1823

Brasław regent ziemski i grodzki
Józef Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1746 ca. 1791

Brasław rotmistrz
Antoni Bortkiewicz h. Lubicz * ca. 1740 ca. 1785

Samuel Danilewicz h. Ostoja * ca. 1640 ca. 1685

Mateusz Grossman * ca. 1756 ca. 1801

Antoni Talko-Hryncewicz h. Iłgowski * ca. 1754 ca. 1799

Stanisław Kimbar h. Siekierz

Fabian Krajewski-Kukiel h. Leliwa * ca. 1786 ca. 1831

Józef Prewysz-Kwinto h. Dryja

Józef Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1721 ca. 1794

Piotr Maćkiewicz

Brasław rotmistrz powiatu
Józef Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1721 ca. 1794

Brasław sędzia
Paweł Dąbrowa h. Dąbrowa * ca. 1800 1856

Józef Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1800 1840

Brasław sędzia graniczny
Wiktor Talko-Hryncewicz h. Iłgowski * 1791 ca. 1845

Wincenty Talko-Hryncewicz h. Iłgowski * ca. 1791 ca. 1836

Antoni Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1800 ca. 1845

Brasław sędzia grodzki
Jan Bury * ca. 1758 ca. 1803

Krzysztof Butler h. Butler * ca. 1672 ca. 1717

Stanisław Talko-Hryncewicz h. Iłgowski * ca. 1752 ca. 1818

Mikołaj Kopeć h. Kroje * ca. 1696 1735

Ignacy Błażej Stanisław Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1722 1776

Brasław sędzia ziemski
Wincenty Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1734 ca. 1805

Joachim Kiełpsz * ca. 1777 ca. 1822

Władysław Kimbar h. Siekierz * ca. 1657 ca. 1702

Adam Klott h. Klott * ca. 1755 ca. 1800

Brasław sędzia ziemski powiatowy
Jan Horodecki h. Świnka * ca. 1768 ca. 1813

Brasław skarbnik
Krzysztof Glewski z Glewa * ca. 1668 ca. 1713

Antoni Hoppen * ca. 1688 ca. 1733

Maciej Kazimierz Jeleński z Jelnej h. Odrowąż odm. * ca. 1659 ca. 1704

Dominik Komorowski h. Dołęga * ca. 1683 ca. 1728

Samuel Teodor Kononowicz-Siemionowicz h. Radwan * ca. 1724 ca. 1774

Michał Konoplański h. Nowina * ca. 1723 ca. 1768

Stanisław Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1720 ca. 1778

N. Rodziewicz * ca. 1698 ca. 1748

Brasław starosta
Bogdan * ca. 1444 ca. 1489

Ignacy Burzyński h. Trzywdar * ca. 1756 ca. 1805

Idzi Józef Hilzen h. Hilzen * 1772 ca. 1810

Jan August Hilzen h. Hilzen * ca. 1691 1767

Józef Jerzy Hilzen h. Hilzen * ca. 1730 ca. 1785

N. Jasienicki * ca. 1651 ca. 1701

Stanisław Kiszka z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1492 1554

Jan ks. Kroszyński h. Kroszyński * ca. 1516 ca. 1583

Jan Zawisza * ca. 1644 ca. 1689

Brasław stolnik
Jan Litawor-Aramowicz h. Odrowąż * ca. 1725 ca. 1782

Mikołaj Kazimierz Chmielnicki * ca. 1691 ca. 1736

Michał "Lubecki" Kniaziewicz h. Kniaziewicz * ca. 1667 1710

Paweł Kopeć h. Kroje * ca. 1559 ca. 1631

Kazimierz Kulesza z Kulesz h. Ślepowron * ca. 1751 ca. 1796

Brasław strażnik
Aleksander Litawor-Aramowicz h. Odrowąż * ca. 1750 ca. 1795

Adam Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1736 ca. 1781

Józef Czarnocki z Czarnot h. Lis * ca. 1732 ca. 1810

Józef Czarnocki z Czarnot h. Lis * ca. 1767 ca. 1817

Antoni Prewysz-Kwinto h. Dryja

Brasław strażnik (strażnikowicz??)
Benedykt Prewysz-Kwinto h. Dryja

Brasław wicemarszałek
Piotr Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1777 ca. 1822

Brasław wiceregent ziemski
Józef Grek h. Grek * ca. 1749 ca. 1813

Brasław wojewoda
Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1733 1798

Brasław wojski
Bazyli Bohusławski * ca. 1700 ca. 1745

Filon Aleksander Judycki h. Judycki * ca. 1618 1652

Andrzej Kimbar h. Siekierz * ca. 1649 ca. 1699

Jan Rudomina * ca. 1552 ca. 1602

Lida
Lida budowniczy
Dominik Kołyszko h. Kotwica * ca. 1734 ca. 1779

Lida burgrabia
Franciszek Kotkowski z Kotkowa h. Ostoja * 1756 ca. 1806

Lida chorąży
Bogdan * ca. 1494 ca. 1539

Michał * ca. 1585 ca. 1635

Franciszek Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1733 ca. 1808

Łukasz Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1684 ca. 1763

Stanisław Berdowski * ca. 1520 ca. 1565

Jan Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1605 ca. 1650

Władysław Jawornicki z Obic h. Gozdawa * ca. 1702 ca. 1747

Dawid Jodko h. Lis * ca. 1706 ca. 1756

Jan Jodko h. Lis

Jerzy Jundziłł na Zelwie h. Łabędź * ca. 1594 ca. 1648

Jakub Teodor Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1597 ca. 1679

Kazimierz Teofil Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1635 ca. 1705

Jan Kurcz h. Radwan * ca. 1618 ca. 1690

Lida cześnik
Jan Aleksander Brzeski z Brześca i Baboszewa h. Prawdzic * ca. 1656 ca. 1701

Jan Michał Chrzanowski h. Rogala * ca. 1667 ca. 1712

Jakub Czechnicki * ca. 1741 ca. 1791

Hilary Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1611 ca. 1668

Andrzej Dziakiewicz * ca. 1708 ca. 1753

Jan Dzieżyc h. Lubicz

N. Godlewski * ca. 1640 ca. 1690

Stefan Hryniewicz h. Przyjaciel * ca. 1657 ca. 1708

Franciszek Jodko h. Lis

Adam "Ryło" Ryłło-Jundziłł h. Wieniawa * ca. 1669 ca. 1714

Fulgenty Kamieński h. Rola * ca. 1734 ca. 1801

Maciej Korzyb * ca. 1647 ca. 1692

Jerzy Piotr Limont h. Limont * ca. 1618 ca. 1663

Lida dzierżawca
Jerzy Radziwiłł h. Trąby * ca. 1480 1541

Mikołaj Rudy Radziwiłł h. Trąby * 1512 1584

Lida horodniczy
Jakub Dowgiałło h. Zadora * ca. 1730 ca. 1775

Fulgenty Kamieński h. Rola * ca. 1734 ca. 1801

Jan Samuel Korkuć h. Nałęcz

Kazimierz Macewicz h. Leliwa * ca. 1702 ca. 1748

Lida kasztelan
Franciszek Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1733 ca. 1808

Lida komornik
Szymon Bieńkiewicz * ca. 1748 ca. 1793

Krzysztof Faszcz z Faszczów h. Prus * ca. 1768 ca. 1818

Maciej Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1748 ca. 1793

Franciszek Jodko h. Lis * ca. 1748 ca. 1793

Lida komornik powiatu
Jerzy Kępiński z Kęmpna h. Niesobia * ca. 1734 ca. 1797

Lida komornik ziemski
Konstanty Kolesiński h. Kojen * ca. 1644 ca. 1689

Lida koniuszy
Józef Dłuski * ca. 1737 ca. 1782

Franciszek Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1792

Wincenty Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1754 ca. 1799

Józef Kulesza z Kulesz h. Ślepowron

Maciej Kulesza z Kulesz h. Ślepowron * ca. 1715 ca. 1765

N. Woydag * ca. 1656 ca. 1706

Lida krajczy
Adam "Kuncewicz" Ginett h. Zaremba * ca. 1746 ca. 1791

Jerzy Antoni Jodko h. Lis * ca. 1708 ca. 1759

Lida łowczy
Jerzy Białopiotrowicz h. Awdaniec * ca. 1734 ca. 1802

Wincenty Białopiotrowicz h. Awdaniec * ca. 1753 ca. 1814

Felicjan Daneyko h. Sas * ca. 1725 ca. 1805

Adam Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1734 ca. 1779

Wojciech Michowski * ca. 1536 ca. 1586

Jerzy Porzecki * ca. 1649 ca. 1694

Michał Puciata * ca. 1647 ca. 1692

Lida marszałek
Michał Jan Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1682 ca. 1727

Teofil Bajecki * ca. 1646 ca. 1691

Aleksander Chalecki

Aleksander Chalecki h. Chalecki * ca. 1597 ca. 1642

Jerzy Jodko h. Lis * ca. 1715 ca. 1789

Filon Ilon Kopeć h. Kroje * 1574 1623

Romuald Kostrowicki z Kostrowicz h. Baybuza

Franciszek Mosiewicz * ca. 1670 ca. 1715

N. Rajecki * ca. 1622 ca. 1672

Teofil Rajecki * ca. 1650 ca. 1695

Lida miecznik
Łukasz Antoni Bogdanowicz h. Łada * ca. 1689 ca. 1734

Łukasz Antoni Bogdanowicz h. Mogiła * ca. 1689 ca. 1734

Michał Broniewski * ca. 1740 ca. 1785

Hieronim Dzieżyc h. Lubicz * ca. 1618 ca. 1663

Michał Dzieżyc h. Lubicz * ca. 1639 ca. 1684

Stefan Łoknicki z Łoknicy h. Nieczuja * ca. 1660 ca. 1705

Lida mostowniczy
Antoni Huryn h. Kalinowa * ca. 1735 ca. 1780

Antoni Huryn h. Kalinowa * ca. 1743 ca. 1788

Kazimierz Huryn h. Kalinowa * ca. 1740 ca. 1785

Aleksander Arawinko-Huryn h. Kalinowa * ca. 1734 ca. 1779

Lida namiestnik
Andrzej Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1475 ca. 1522
Piotr "Biały" Ciechanowiecki z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1409 ca. 1498
Andrzej Drozcza * ca. 1466 ca. 1520
Jerzy Ilinicz h. Korczak * ca. 1471 ca. 1551
Stanisław "Strumiłło Kiszczyc Kiszka" Kiszka z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1459 ca. 1522 3.348.24, 3.348.30, 3.348.269,

Jan Kuczuk * ca. 1440 ca. 1493

Lida oboźny
Leon Antoni Jakimowicz-Hołownia h. Hołownia * ca. 1734 ca. 1779

Józef Hubarowicz * ca. 1735 ca. 1780

Stefan Kamieński h. Rola * ca. 1676 ca. 1721

N. Ryłło * ca. 1708 ca. 1758

Lida pisarz grodzki
Stanisław Kołątaj h. Kołątaj * ca. 1628 ca. 1673

Józef Korkuć h. Nałęcz * ca. 1682 ca. 1727

Samuel Kostrowicki z Kostrowicz h. Baybuza * ca. 1729 ca. 1780

Jan Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1746 ca. 1796

Jerzy Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1733 ca. 1818

Jerzy Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1781 ca. 1828

Konstanty Michał Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1639 ca. 1724

Józef Laskowicz h. Korab * ca. 1767 ca. 1812

Lida pisarz ziemski
Dominik Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1729 ca. 1799

Michał Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1673 ca. 1718

Benedykt Tadeusz Kamieński h. Rola * ca. 1737 ca. 1803

Jakub Ginnejd-Koncewicz h. Łabędź * ca. 1606 ca. 1651

Jakub Teodor Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1597 ca. 1679

Samuel Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1588 1643

Lida pleban
Kazimierz Ancuta h. Ancuta * ca. 1737 ca. 1787

Lida poborca
Jerzy Jundziłł na Zelwie h. Łabędź * ca. 1594 ca. 1648

Lida podczaszy
Kazimierz Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1687 ca. 1732

Benedykt Barwiński h. Achinger * ca. 1677 ca. 1718

Teofil Borowski * ca. 1667 ca. 1712

Michał Borzymowski h. Lubicz * ca. 1734 ca. 1779

N. Dłuski * ca. 1713 ca. 1763

Wojciech Golimont h. Ślepowron * ca. 1610 ca. 1663

Antoni "Ryło" Ryłło-Jundziłł h. Wieniawa * ca. 1691 ca. 1736

Józef Kamieński h. Rola * ca. 1743 ca. 1800

Mikołaj Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg

Jan Limont h. Limont * ca. 1653 ca. 1703

Krzysztof Łosowski h. Prus * ca. 1627 ca. 1672

Lida podkomorzy
Kazimierz Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1644 1693

Jakub Teodor Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1597 ca. 1679

Stefan Kurcz h. Radwan * ca. 1618 ca. 1700

Jarosław ks. Łukomski z Łukomli h. Łukomski * 1563 ca. 1614

N. Narbut * ca. 1722 ca. 1772

Lida podsędek
Jan Kamieński h. Rola * ca. 1729 ca. 1780

Jarosław ks. Łukomski z Łukomli h. Łukomski * 1563 ca. 1614

Lida podskarbi sądu kapturowego powiatu
Józef Dłuski * ca. 1734 ca. 1779

Lida podstarości
Łukasz Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1684 ca. 1763

Kazimierz Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1644 ca. 1702

Józef Kamieński h. Rola * ca. 1744 ca. 1795

Lida podstoli
Józef Skarbek-Abramowicz h. Awdaniec

Konstanty Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1638 ca. 1683

Konstanty Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1652 ca. 1697

N. Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1716 ca. 1766

Zedersok Zygmunt Kibert * ca. 1667 ca. 1712

Romuald Leparski z Hannusza h. Leparski * ca. 1728 ca. 1787

Lida prezydent sądu grodzkiego
Aleksander Krydel h. Odsiecz * 1784 ca. 1841

Lida pułkownik
Franciszek Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1733 ca. 1808

Lida regent
Jerzy Józef Adamowicz h. Adamowicz * ca. 1733 ca. 1778

Franciszek Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1792

Jerzy Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1781 ca. 1828

Zygmunt Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1783 ca. 1833

Lida regent graniczny
Maciej Kobyliński h. Krzywda * ca. 1787 ca. 1832

Lida regent graniczny powiatowy
Rafał Lipiński z Lipnej h. Rawicz * ca. 1789 ca. 1839

Lida regent grodzki
Wincenty Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1757 ca. 1802

Lida regent ziemski
Jan Dunin-Głuszyński z Głuszyny h. Łabędź * ca. 1746 ca. 1791

Justyn Kamieński h. Rola * ca. 1757 ca. 1802

Lida rotmistrz
Jerzy Boniecki z Bończy h. Bończa * ca. 1761 ca. 1811

Michał Borodzicz h. Brodzic * ca. 1745 ca. 1800

1778-1787 , 1., 23.02.1784 . . , 1792 . . 2, 1794 . 3.
1/. 1842,. 5,. 1, . 1755,. 72. 604,2/. , -389,. 551,. 858, . 1767, . 28, . 161, /.. 1767, . 26, . 44



Gabriel Bułhak h. Syrokomla * ca. 1754 ca. 1799

Michał Burzymowski h. Lubicz * ca. 1754 ca. 1799

Ignacy Frąckiewicz h. Ślepowron * ca. 1745 ca. 1790

Józef Kondratowicz h. Syrokomla * 1747 ca. 1804

Lida rotmistrz powiatowy
Tadeusz Kamieński h. Ślepowron * ca. 1771 ca. 1821

Jan Kulesza z Kulesz h. Ślepowron * ca. 1704 ca. 1754

Lida rotmistrz powiatu
Michał Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1733 ca. 1778

Florian Baranowski h. Ostoja * ca. 1757 ca. 1802

Fulgenty Kamieński h. Rola * ca. 1745 ca. 1790

Józef Korzeniowski h. Nałęcz * ca. 1734 ca. 1779

Lida sędzia
Józef Dłuski * ca. 1734 ca. 1779

Stanisław Gzowski h. Junosza * ca. 1753 ca. 1803

Zygmunt Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1783 ca. 1833

Karol Laskowski z Laskowa h. Korab * ca. 1782 ca. 1832

Lida sędzia apelacyjny
Karol Rafał Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1796 1857

Lida sędzia graniczny
Bartłomiej Jundziłł h. Łabędź * ca. 1790 ca. 1840

Lida sędzia graniczny powiatu
Antoni Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1777 ca. 1827

Lida sędzia grodzki
Jerzy Adamowicz h. Adamowicz * ca. 1761 ca. 1806

Mateusz Dunin-Głuszyński z Głuszyny h. Łabędź * ca. 1745 ca. 1790

Józef Hawryłkiewicz
* ca. 1735 ca. 1783

Piotr Jerzy Radobylski-Hubarowicz * ca. 1734 ca. 1795

Michał Kazimierz "Pollewicz" Jamont h. Pobóg * ca. 1653 ca. 1708

Mateusz Marcinkiewicz * ca. 1708 ca. 1758

Michał Tukałł * ca. 1749 ca. 1799

Lida sędzia kapturowy
Jan Dowgird

Józef Grzymała z Zalesia-Grzymały h. Grzymała * ca. 1734 ca. 1779

Piotr Jerzy Radobylski-Hubarowicz * ca. 1734 ca. 1795

Antoni Arawinko-Huryn h. Kalinowa * ca. 1734 ca. 1779

Fulgenty Kamieński h. Rola * ca. 1734 ca. 1801

Kazimierz Kulesza z Kulesz h. Ślepowron

Lida sędzia kapturowy powiatu
Michał Borzymowski h. Lubicz * ca. 1734 ca. 1779

Jan Kazimierz "Kuncewicz" Ginett h. Zaremba * ca. 1734 ca. 1779

Leon Antoni Jakimowicz-Hołownia h. Hołownia * ca. 1734 ca. 1779

Lida sędzia powiatowy
Tomasz Grzymała z Zalesia-Grzymały h. Grzymała * ca. 1787 ca. 1837

Józef Kamieński h. Rola * ca. 1799 ca. 1844

Lida sędzia ziemski
Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1757 ca. 1802

Józef Borzymowski h. Lubicz * ca. 1735 ca. 1780

Jerzy Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1580 ca. 1630

Kazimierz Kamieński h. Rola * ca. 1793 ca. 1838

Samuel Ginnejd-Koncewicz h. Łabędź

Józef Kuncewicz h. Łabędź * 1786 ca. 1836

Marcin Limont h. Limont * ca. 1622 ca. 1684

Lida skarbnik
Jan Adamkowicz h. Wadwicz * ca. 1644 ca. 1689

Dominik Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1719 ca. 1764

Michał Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1733 ca. 1778

Franciszek Brzozowski h. Brzozowski * ca. 1746 ca. 1796

Kazimierz Budkiewicz h. Trzaska * ca. 1644 ca. 1689

Jan Dowgiałło h. Zadora * ca. 1658 ca. 1703

Walenty Gorecki h. Dołęga * ca. 1747 ca. 1815

Jan Jaskołd z Jaskołdów h. Trąby * ca. 1745 ca. 1803

Konstanty Jan Kazimierz Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1639 ca. 1713

Franciszek Kurowski z Kurowa h. Nałęcz * ca. 1689 ca. 1734

Lida starosta
Jan Abramowicz na Wornianach h. Jastrzębiec * ca. 1540 ca. 1611
Piotr "Biały" Ciechanowiecki z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1409 ca. 1498
Aleksy Dowojna h. Szeliga * ca. 1402 ca. 1474
Kazimierz Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1644 1693
Aleksander ks. Hołowczyński h. Łabędź * ca. 1574 1617
Jerzy Ilinicz h. Korczak * ca. 1471 ca. 1551
Aleksander Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1687 ca. 1755
Stanisław "Strumiłło Kiszczyc Kiszka" Kiszka z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1459 ca. 1522
Dominik Mikołaj ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby * 1643 1697

Jan Mikołaj ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby * 1681 1729
Krzysztof Stefan Sapieha h. Lis * 1590 1627

Lida stolnik
Łukasz Antoni Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1684 ca. 1763

Jerzy Jodko h. Lis * ca. 1715 ca. 1789

Benedykt Tadeusz Kamieński h. Rola * ca. 1737 ca. 1803

Szymon Kątkowski h. Ostoja * ca. 1674 ca. 1724

Lida strażnik
Jerzy Białopiotrowicz h. Awdaniec * ca. 1734 ca. 1802

Michał Borodzicz h. Brodzic * ca. 1745 ca. 1800

Piotr Stanisław Hawryłkiewicz
* ca. 1705 ca. 1750

Franciszek Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1792

Tomasz Pietkiewicz * ca. 1719 ca. 1769

Lida strukczaszy
Jakub Bykowski * ca. 1740 ca. 1785

Florian Cydzik * ca. 1743 ca. 1788

Lida wojski
Kazimierz Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1644 ca. 1702

Józef Franciszek Godebski h. Godziemba * ca. 1725 ca. 1790

Michał Kazimierz "Pollewicz" Jamont h. Pobóg * ca. 1653 ca. 1708

Bogusław Kęsowski h. Poraj * ca. 1648 ca. 1693

Kazimierz Teofil Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1635 ca. 1705

Stefan Kurcz h. Radwan * ca. 1618 ca. 1700

Mikołaj Limont h. Limont * ca. 1602 ca. 1647

Oszmiana
Oszmiana budowniczy
Antoni Weryha-Darewski h. Śreniawa * ca. 1718 ca. 1763

Kazimierz Dederko h. Dederkało * ca. 1738 ca. 1799

Józef Halka h. Szaława * ca. 1754 ca. 1802

Krzysztof Antoni Hromyka h. Awdaniec * ca. 1703 ca. 1748

Jakub Tadeusz Hutor h. Hutor * ca. 1734 ca. 1779

Jan Hutor h. Hutor * ca. 1720 ca. 1765

Tomasz Maćkiewicz * ca. 1698 1748

Oszmiana chorąży
Florian * ca. 1512 ca. 1557

Hilary Chomiński * ca. 1705 ca. 1755

Ludwik Chomiński na Baksztach h. Lis * ca. 1670 1739

Franciszek Tadeusz Danilewicz h. Ostoja * ca. 1735 ca. 1780

Roman Danilewicz h. Ostoja * ca. 1644 ca. 1695

Ambroży Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1768 ca. 1813

Ambroży Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1746 ca. 1806

Fabian Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1588 ca. 1664

Jerzy Michał Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1637 ca. 1694

N. Poźniak * ca. 1726 ca. 1776

N. Rudomiński

Piotr Stecki * ca. 1590 ca. 1640

Oszmiana ciwun
Leon Łabęcki * ca. 1647 ca. 1692

Oszmiana cześnik
Aleksander Benianon Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1685 ca. 1730

Tomasz Biesiecki h. Kornic * ca. 1644 ca. 1689

Daniel Buczyński * ca. 1756 ca. 1819

Ludwik Buczyński * ca. 1745 ca. 1793

Franciszek Józef Downarowicz h. Przyjaciel

Józef Downarowicz h. Przyjaciel * ca. 1734 ca. 1779

Józef Kazimierz Frąckiewicz h. Brodzic

Jan Horain h. Śreniawa * ca. 1644 ca. 1689

Jan Władysław Hromyka h. Awdaniec * ca. 1667 ca. 1712

Eustachy Władysław Ihnatowicz h. Ihnatowicz

Józef Kamieniecki z Oleska h. Pilawa * ca. 1705 ca. 1755

Aleksander Kierdej h. Bełty * ca. 1631 ca. 1681

Kazimierz Kleczkowski z Kleczewa h. Trzaska * ca. 1711 ca. 1761

Michał Koreywa h. Dębno * ca. 1692 ca. 1737

Jan Krupski z Krupego h. Korczak * ca. 1644 ca. 1689

Eustachy Władysław Lubiański h. Godziemba * ca. 1638 ca. 1689

Oszmiana dziekan
Jan Nepomucen Kundzicz h. Pogonia * 1796 1869

Oszmiana dzierżawca
Hieronim Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1500 1561

Jerzy Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1519 1569

Jan Hajko h. Ogończyk * ca. 1516 ca. 1592

Oszmiana horodniczy
Władysław Michał Ambrożewicz h. Ambrożewicz * ca. 1718 ca. 1763

Kazimierz Biesiecki h. Kornic * ca. 1660 ca. 1705

Tadeusz Gąsowski h. Prus * ca. 1734 ca. 1779

Tomasz Gąsowski h. Prus * ca. 1715 ca. 1760

Florian Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1670 ca. 1715

Adam Tadeusz Kuncewicz h. Żnin * ca. 1745 ca. 1809

Marcin Kuncewicz h. Żnin * ca. 1681 ca. 1737

Marcin Antoni Michał Kuncewicz h. Żnin * ca. 1695 ca. 1750

Wincenty Kazimierz Łomieński h. Suchekomnaty * ca. 1674 ca. 1721

Oszmiana kasztelan
N. Oskierka * ca. 1729 ca. 1779

Oszmiana komornik
Dominik Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1742 ca. 1787

Dominik Abramowicz h. Ślepa Podkowa?? * 1746 ca. 1786

Dominik Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * 1748 ca. 1818

Józef Gliński z Glinnika h. Jastrzębiec * ca. 1756 ca. 1806

Konstanty Januszkiewicz h. Lubicz * ca. 1669 ca. 1714

Izydor Jasiewicz

Aleksander Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1742 ca. 1787

Mikołaj Leszczyński h. Awdaniec * ca. 1807 ca. 1857

Kazimierz Lipiński z Lipna h. Poraj * ca. 1741 ca. 1786

Stefan Franciszek Maćkiewicz

Oszmiana komornik powiatu
N. Chodźko h. Kościesza * ca. 1756 ca. 1801

Oszmiana komornik ziemski
Franciszek Koreywa h. Dębno * ca. 1753 ca. 1801

Józef Kozubowski z Kozub * ca. 1733 ca. 1778

Oszmiana koniuszy
Ignacy Czechowicz h. Ostoja * ca. 1749 ca. 1812

Kazimierz Dederko h. Dederkało * ca. 1738 ca. 1799

Antoni Hutor h. Hutor * ca. 1745 ca. 1790

Józefat Naramowski * ca. 1703 ca. 1753

Oszmiana krajczy
Bogusław Leon Blus z Olechna h. Kościesza * ca. 1692 ca. 1737

Dionizy Chomski * ca. 1748 ca. 1793

Józef ks. Juraha-Juraha * ca. 1709 ca. 1754

Antoni J. F. "Rędziejewski" Rędziejowski-Łojko h. Wąż * ca. 1703 ca. 1750

N. Wildziewicz * ca. 1733 ca. 1783

Oszmiana łowczy
Kazimierz Chodźko h. Kościesza * ca. 1753 ca. 1798

Stanisław Czyż * ca. 1750 ca. 1795

Jan Hutor h. Hutor * ca. 1735 ca. 1780

N. Klimański

Stanisław Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1761 ca. 1806

N. Łomieński h. Suchekomnaty * ca. 1720 ca. 1770

Aleksander Piersicki * ca. 1704 ca. 1749

Oszmiana marszałek
N. Chomiński * ca. 1660 ca. 1710

Ludwik Chomiński na Baksztach h. Lis * ca. 1670 1739

Kazimierz Czechowicz h. Ostoja * ca. 1784 1834

Stanisław Furs h. Wąż * ca. 1566 ca. 1616

Samuel Hieronim Kociełł h. Pelikan * ca. 1618 1686

Jan Lubański z Lubani h. Grzymała * ca. 1823 1884

N. Maćkiewicz * ca. 1630 ca. 1675

Marcin Oskierka

N. Przeciszewski * ca. 1760 ca. 1810

N. Zenowicz * ca. 1607 ca. 1657

Oszmiana marszałek kapturowy
Antoni Hutor h. Hutor

Oszmiana marszałek powiatowy
Ambroży Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * 1786 1828

Oszmiana marszałek sądów kapturowych powiatu
Antoni Hutor h. Hutor

Oszmiana miecznik
Wojciech Czechowicz h. Ostoja * ca. 1749 ca. 1802

Mikołaj Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1753 ca. 1798

Michał Kazimierz Kociełł h. Pelikan * ca. 1673 1716

Józef Komar h. Komar * ca. 1723 ca. 1768

Jan Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1640 ca. 1690

Kazimierz Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1606 ca. 1690

Oszmiana mierniczy
Grzegorz Łążyński z Łążyna h. Nałęcz

Oszmiana mostowniczy
Józef Bartnikowski * ca. 1726 ca. 1771

Michał Bieńkuński h. Bajbuza * ca. 1725 ca. 1770

Tadeusz Chodźko h. Kościesza * ca. 1757 ca. 1802

Tadeusz Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1734 ca. 1779

Oszmiana namiestnik
Wołodko ks. Horski h. Druck * ca. 1485 ca. 1559

Oszmiana oboźny
Andrzej Michał Borejko h. Jastrzębiec * ca. 1695 ca. 1745

Kazimierz Chodźko-Borejko h. Jastrzębiec * ca. 1748 ca. 1793

Andrzej Chodźko h. Kościesza * ca. 1684 ca. 1729

Andrzej Michał Borejko-Chodźko h. Kościesza * ca. 1710 ca. 1760

Józef Komar h. Komar * ca. 1735 ca. 1780

Adam Łokuciejewski h. Żnin * ca. 1734 ca. 1798

Jacek Maćkiewicz * ca. 1722 1783

Oszmiana pisarz grodzki
N. Halka h. Szaława * ca. 1726 ca. 1771

Aleksander Kaczanowski h. Ostoja * ca. 1625 ca. 1672

Teodor Łastowski z Łastoj h. Sas * ca. 1576 ca. 1621

Aleksander Strumiłło * ca. 1682 ca. 1727

Oszmiana pisarz ziemski
Dominik Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1735 ca. 1780

Tomasz Michał Czechowicz h. Ostoja * ca. 1703 ca. 1757

Piotr Drowinicki * ca. 1547 ca. 1592

Jan Kierdej h. Bełty * ca. 1589 ca. 1646

Jan Mikołaj Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1563 ca. 1631

Stefan Ślizień * ca. 1663 ca. 1713

Andrzej Zabłocki * ca. 1767 ca. 1812

Oszmiana poborca
Samuel Doria-Dernałowicz h. Lubicz * ca. 1631 ca. 1676

Oszmiana podczaszy
N. Bielikowicz * ca. 1641 ca. 1686

Stefan Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1621 ca. 1666

Konstanty Chomiński h. Lis * ca. 1672 ca. 1717

Jan Dołgierd h. Łabędź * ca. 1667 ca. 1712

Kazimierz Mikołaj Gintowt-Dziewiałtowski h. Trąby * ca. 1639 ca. 1684

N. Hermanowski z Hermanowic h. Junosza * ca. 1688 ca. 1738

Jan Kirkor h. Kirkor * ca. 1680 ca. 1725

Marcin Klimański * ca. 1734 ca. 1795

Michał Antoni Kopeć h. Kroje * ca. 1671 1727

Aleksander Strumiłło * ca. 1682 ca. 1727

Oszmiana podkomorzy
Roman Danilewicz h. Ostoja * ca. 1644 ca. 1695

Jan "Dołmat" Isajkowski h. Prus * ca. 1562 ca. 1638

Michał Kazimierz Kociełł h. Pelikan * ca. 1644 1722

Samuel Hieronim Kociełł h. Pelikan * ca. 1618 1686

Franciszek Zyndram Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1723 ca. 1779

Oszmiana podsędek
Andrzej Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1559 ca. 1604

Mikołaj "Dorohinicki" Kisiel h. Kisiel * ca. 1600 ca. 1671

N. Naramowski

N. Sulistrowski

Oszmiana podstarości
Andrzej Borejko h. Jastrzębiec * ca. 1714 ca. 1764

Andrzej Michał Borejko-Chodźko h. Kościesza * ca. 1710 ca. 1760

N. Frąckiewicz * ca. 1659 ca. 1709

Stefan Michał Frąckiewicz-Frąckiewicz * ca. 1656 ca. 1706

Stefan Michał Frąckiewicz h. Ślepowron * ca. 1675 ca. 1733

Antoni Hutor h. Hutor

Eustachy Władysław Ihnatowicz h. Ihnatowicz

Stanisław "Talat" Kiełpsz * ca. 1683 ca. 1728

Michał Jan Kierdej h. Bełty * ca. 1665 ca. 1718

Michał Kolenda h. Bełty * ca. 1549 ca. 1594

Hieronim Komar h. Komar * ca. 1671 ca. 1722

N. Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1574 ca. 1621

Baltazar Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1607 ca. 1652

Marcin Antoni Michał Kuncewicz h. Żnin * ca. 1695 ca. 1750

Eustachy Władysław Lubiański h. Godziemba * ca. 1638 ca. 1689

Oszmiana podstarości sądowy
Antoni Hutor h. Hutor

Oszmiana podstoli
Mikołaj Andrzeykowicz * ca. 1736 ca. 1786

Mikołaj Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1648 ca. 1697

Marcin Czechowicz h. Ostoja * ca. 1758 ca. 1803

Roman Danilewicz h. Ostoja * ca. 1644 ca. 1695

Karol Piotr Isajkowski h. Prus * ca. 1598 ca. 1652

Kazimierz Michał "Piotrawin" Janiszewski * ca. 1726 ca. 1771

Piotr Samuel ks. Juraha-Juraha * ca. 1644 ca. 1698

Michał Bogusław Kociełł h. Pelikan * ca. 1667 1716

Fabian Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1588 ca. 1664

Fabian Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1725 ca. 1770

Kazimierz Minkiewicz * ca. 1625 ca. 1675

Krzysztof Sulistrowski * ca. 1685 ca. 1735

N. Wołczek * ca. 1570 ca. 1620

Oszmiana prezydent sądu grodzkiego
Antoni Łappa * ca. 1775 ca. 1820

Oszmiana pułkownik
Joachim Chomiński h. Lis * ca. 1745 ca. 1790

Oszmiana referendarz
Cyprian Paweł Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1574 1688

Oszmiana regent
Adam Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1779

Andrzej Kazanowski z Kazanowa h. Grzymała * ca. 1766 ca. 1811

Józef Leszczyński h. Awdaniec * ca. 1807 ca. 1852

Oszmiana regent graniczny
Michał Kundzicz h. Pogonia * ca. 1804 ca. 1854

Oszmiana regent grodzki
Ignacy Cywiński z Cywina h. Puchała * ca. 1733 ca. 1794

Tomasz Gano z Ganów h. Rawicz * ca. 1767 ca. 1812

Aleksander Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1744 ca. 1789

Andrzej Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1592 ca. 1653

Andrzej Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1737 ca. 1782

Mikołaj Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1750 ca. 1795

Wojciech Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1720 ca. 1765

Oszmiana regent grodzki i sądów kapturowych powiatu
Marcin Gumiński z Gumina h. Rola * ca. 1734 ca. 1779

Oszmiana regent sądowy
Franciszek Gałecki z Gałek h. Junosza

Oszmiana regent ziemski
Ignacy Cywiński z Cywina h. Puchała * ca. 1733 ca. 1794

Antoni Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1726 ca. 1776

Konstanty Januszkiewicz h. Lubicz * ca. 1669 ca. 1714

Oszmiana rotmistrz
Jan Litawor-Aramowicz h. Odrowąż * ca. 1749 1799

Antoni Bartoszewicz * ca. 1756 ca. 1801

Tadeusz Charewicz h. Sas * ca. 1745 ca. 1790

Andrzej Michał Borejko-Chodźko h. Kościesza * ca. 1710 ca. 1760

Franciszek Czeszejko * ca. 1756 ca. 1801

Stanisław Czyż

Józef Darowski h. Ostoja

Szymon Dmochowski h. Pobóg * ca. 1756 ca. 1801

Michał Dzieszuk h. Kościesza * ca. 1760 ca. 1805

Dominik Dziwlewski z Dziwli * ca. 1756 ca. 1801

Józef Fedorowicz * ca. 1746 ca. 1791

Jan Giryn h. Dołęga * ca. 1791 ca. 1841

Piotr Golejewski z Golejewa v. Golejowa h. Kościesza * ca. 1734 ca. 1779

N. Hołub * ca. 1759 ca. 1809

Andrzej Iwaszkiewicz h. Gozdawa

Stefan Iwaszkiewicz h. Gozdawa

Jan Lewald-Jezierski h. Rogala * ca. 1728 ca. 1777

Józef Kamieński h. Jastrzębiec * ca. 1756 ca. 1801

Piotr Kiełpsz * ca. 1756 ca. 1801

Józef Kociełł h. Pelikan * ca. 1753 ca. 1798

Jerzy Tadeusz Komar h. Komar * ca. 1715 ca. 1760

Jerzy Komar h. Komar * ca. 1758 ca. 1803

Piotr Kosiński z Kosianki h. Rawicz

Szymon Kuncewicz h. Żnin * ca. 1733 ca. 1779

Teodor Laudański h. Jastrzębiec * ca. 1753 ca. 1798

Jan Łastowski z Łastoj h. Sas * ca. 1730 ca. 1775

Oszmiana rotmistrz powiatu
Antoni Hutor h. Hutor

Jakub Kazimierz Kijanowski * ca. 1670 ca. 1715

Tomasz Koryzna h. Koryzna * ca. 1733 ca. 1778

Wincenty Łaniewski h. Korczak

Oszmiana sędzia
Antoni Downarowicz h. Przyjaciel * ca. 1734 ca. 1779

Wincenty Gałecki z Gałek h. Junosza

Oszmiana sędzia graniczny
Jan Litawor-Aramowicz h. Odrowąż * ca. 1749 1799

Piotr Litawor-Aramowicz h. Odrowąż * 1787 ca. 1844

Wincenty Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1760 ca. 1810

Józef Karczewski z Karczewa h. Samson * ca. 1807 ca. 1857

Stanisław Karczewski z Karczewa h. Samson * ca. 1807 ca. 1857

Michał Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1800 ca. 1845

Leon Kuncewicz h. Żnin * ca. 1770 ca. 1815

Oszmiana sędzia graniczny powiatowy
Adam Antoni Ignacy Kosacki z Kosaćca h. Rawicz * ca. 1736 ca. 1786

Oszmiana sędzia grodzki
Józef Chodźko-Borejko h. Jastrzębiec * ca. 1729 ca. 1774

Michał Chodźko h. Kościesza * ca. 1744 ca. 1799

Ignacy Czechowicz h. Ostoja * ca. 1749 ca. 1812

Józef Downarowicz h. Przyjaciel * ca. 1737 ca. 1782

Antoni Tadeusz Hutor h. Hutor * ca. 1750 ca. 1795

Andrzej Michał ks. Juraha-Juraha * ca. 1679 ca. 1738

Krzysztof Komar h. Komar * ca. 1653 ca. 1705

Aleksander Jan Koreywa h. Dębno * ca. 1627 ca. 1672

Jan Łastowski z Łastoj h. Sas * ca. 1741 ca. 1790

Wincenty Kazimierz Łomieński h. Suchekomnaty * ca. 1674 ca. 1721

Oszmiana sędzia kapturowy
Stefan Tadeusz "Sachnowicki" Czechowicz h. Ostoja * ca. 1734 ca. 1779

Adam Łokuciejewski h. Żnin * ca. 1734 ca. 1798

Oszmiana sędzia prezydujący
Adam Ignacy Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1754 ca. 1809

Oszmiana sędzia ziemski
Ignacy Chomiński h. Lis * ca. 1758 ca. 1803

Wiktor "Lachowicki" Czechowicz h. Ostoja * ca. 1734 1795

Mateusz Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1720 ca. 1765

Franciszek Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1792

Franciszek Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1758 ca. 1803

Dominik Kamiński * ca. 1699 ca. 1744

Jan Kierdej h. Bełty * ca. 1589 ca. 1646

Kazimierz Komar h. Komar * ca. 1676 ca. 1721

Władysław Komar h. Komar * ca. 1601 ca. 1689

Stanisław Koreywa h. Dębno * ca. 1583 ca. 1645

Jan Mikołaj Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1563 ca. 1631

Adam Tadeusz Kuncewicz h. Żnin * ca. 1745 ca. 1809

Jacek Maćkiewicz * ca. 1722 1783

Oszmiana sędzic ziemski
Jerzy Frąckiewicz h. Brodzic * ca. 1734 ca. 1779

Oszmiana skarbnik
Franciszek Andruszkiewicz h. Mogiła * ca. 1692 ca. 1737

Antoni Czechowicz h. Ostoja * ca. 1734 ca. 1780

Aleksander Hilchen h. Jelita * ca. 1702 ca. 1752

Jakub Kazimierz Kijanowski * ca. 1670 ca. 1715

Kazimierz Klimański * ca. 1735 ca. 1782

Samuel Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1661 ca. 1718

Maciej Wilkaniec

Oszmiana starosta
Cyprian Paweł Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1574 1688

Hieronim Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1500 1561

Jerzy Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1519 1569

Ludwik Chomiński na Baksztach h. Lis * ca. 1670 1739

Gedygołd Gedygołd h. Rawicz * ca. 1357 ca. 1426

Jan Jundziłł h. Łabędź * ca. 1490 ca. 1557

Mikołaj Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1490 1523

Tadeusz Kociełł h. Pelikan * ca. 1734 ca. 1806

Andrzej ks. Ogiński h. Ogiński * 1739 1787

Mikołaj Rudy Radziwiłł h. Trąby * 1512 1584

Krzysztof Sapieha h. Lis * 1625 1665

Paweł Stefan Sapieha h. Lis * 1565 1635

Oszmiana strażnik
Jan Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1608 ca. 1658

Onufry Byszyński * ca. 1734 ca. 1779

Marcin Fiedorowicz

Marcin Fiedorowicz * ca. 1700 ca. 1745

Krzysztof Gizbert h. Korczak * ca. 1725 ca. 1770

Aleksander Florian Kamiński h. Odrowąż * ca. 1712 ca. 1762

Antoni Kamiński h. Odrowąż * ca. 1746 ca. 1796

Samuel Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1661 ca. 1718

Antoni Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1723 ca. 1768

Jerzy Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1734 ca. 1808

Józef Łokuciejewski h. Żnin * ca. 1735 ca. 1781

N. Popławski * ca. 1705 ca. 1755

Oszmiana strukczaszy
Michał Bieńkuński h. Bajbuza * ca. 1744 ca. 1789

Józef Jasiewicz h. Rawicz * ca. 1718 ca. 1763

Oszmiana surrogator
Hieronim Komar h. Komar * ca. 1671 ca. 1722

Oszmiana wicemarszałek
Wincenty Sowa-Korsak h. Lis * 1769 ca. 1819

Oszmiana wojski
Hieronim Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1571 ca. 1616

Marcin Bieńkowski z Bieńków h. Łada * ca. 1739 ca. 1784

N. Biesiecki h. Kornic * ca. 1627 ca. 1672

Stanisław Kazimierz Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1646 ca. 1712

Józef Hutor h. Hutor * ca. 1763 ca. 1808

Karol Piotr Isajkowski h. Prus * ca. 1598 ca. 1652

Jerzy Kamieński h. Jastrzębiec * ca. 1653 ca. 1727

Krzysztof Kamieński h. Jastrzębiec * ca. 1670 ca. 1731

Jan Kierdej h. Bełty * ca. 1589 ca. 1646

Krzysztof Korzeniowski h. Lis * ca. 1540 ca. 1590

Antoni J. F. "Rędziejewski" Rędziejowski-Łojko h. Wąż * ca. 1703 ca. 1750

Paweł Osiński * ca. 1616 ca. 1661

Oszmiana woźny
Piotr Kwiatkowski z Kwiatkowic h. Gryf * ca. 1790 ca. 1840

Oszmiana woźny generalny powiatowy
Maciej Łaniewski h. Korczak * ca. 1693 ca. 1738

Raduń
Raduń chorąży
Jan Konewnik

Lenard Kotrym * ca. 1506 ca. 1551

Raduń ciwun
Szymon Andruszewicz h. Doliwa * ca. 1458 ca. 1503

Raduń dzierżawca
Jan Hercyk h. Hercyk * ca. 1539 ca. 1584

Szymon Mackiewicz h. Kościesza * ca. 1475 1542

Raduń horodniczy
Ludwik Drohinicz

Raduń proboszcz
Daniel Łodziata h. Wadwicz

Raduń starosta
N. Hercyk h. Hercyk * ca. 1590 ca. 1640




Wilejka
Wilejka adwokat
Tadeusz Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg * ca. 1822 ca. 1872

Wilejka chorąży
Franciszek Burczak-Abramowicz h. Lubicz * ca. 1806 ca. 1856

Franciszek Abramowicz-Łyżyński h. Lubicz * ca. 1768 ca. 1813

Wilejka dowódca oddziału
12.136.200 Wincenty Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1813 1863

Wilejka komornik
Józef Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg * ca. 1822 ca. 1872

Walerian Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg * ca. 1822 ca. 1872

Wilejka komornik graniczny
Maciej Krajewski-Kukiel h. Leliwa * ca. 1760 ca. 1819

Wilejka marszałek
Aleksander Stefan Domeyko h. Dangiel * 1804 ca. 1876

Józef Kalasanty Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1745 ca. 1795

Zenon Lubański z Lubani h. Grzymała * ca. 1816 1854

Wilejka marszałek powiatowy
Hipolit Gieczewicz h. Leliwa * 1800 1846

Wilejka marszałek szlachty powiatu
Hipolit Gieczewicz h. Leliwa * 1800 1846

Wilejka pisarz ziemski powiatowy
Ignacy Wincenty Kijakowski z Kijakowa h. Kościesza * ca. 1770 ca. 1820

Wilejka podkomorzy
Wincenty Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1758 1840

Wilejka podsędek powiatowy
Tadeusz Domeyko h. Dangiel * ca. 1758 ca. 1832

Wilejka regent
Justyn Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg * ca. 1822 ca. 1872

Wilejka sekretarz sądu powiatowego
Wincenty Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg * ca. 1822 ca. 1872

Wilejka sędzia
Kajetan Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1779 ca. 1829

Wilejka sędzia graniczny
Franciszek Borgiasz Litawor-Aramowicz h. Odrowąż * 1785 ca. 1832

Leon Onufry Kotwicz h. Kotwicz * ca. 1790 ca. 1840

Jan Paweł Kowerski h. Białynia * 1786 1838

Wilejka sędzia graniczny powiatu
Klemens Kijakowski z Kijakowa h. Kościesza * ca. 1770 ca. 1820

Wilejka starosta
Andrzej Kosiński z Kosianki h. Rawicz * ca. 1616 ca. 1661

Ignacy Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1734 ca. 1808

Mikołaj Andrzej Pac h. Gozdawa * ca. 1670 ca. 1715




Wilno
Wilno administrator apostolski diecezji
Wiktor Frąckiewicz h. Brodzic * 1835 ca. 1917

Wilno administrator diecezji
Jan Cywiński z Cywina h. Puchała * ca. 1810 1846

Jan Domanowski z Domanowa * ca. 1516 1563

Antoni Fijałkowski h. Ślepowron * ca. 1816 ca. 1875

Bogusław Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1670 1744

Wilno adwokat
Jan Łopata h. Mogiła * ca. 1804 ca. 1849

Wilno adwokat izby cywilnej
Jakub Jan Justyn Ignacy Kotwicz h. Kotwicz * ca. 1790 ca. 1840

Wilno akademik
Jan ks. Drucki-Horski h. Druck * ca. 1586 ca. 1631

Wilno archidiakon
Aleksander Horain h. Śreniawa * ca. 1732 1774

Józef Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1513 ca. 1558

Walerian Stanisław Judycki h. Judycki * ca. 1623 1673

Wincenty Lipski z Lipego h. Grabie * 1796 1875

Wilno archimandryta
Makary * ca. 1465 1497

Aleksy Dubowicz * ca. 1615 ca. 1660

Rafał Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1598 1642

Leon Kreuza * ca. 1590 ca. 1635

Jan Jozafat Kuncewicz h. Poraj * 1580 1623

Wilno asesor izby cywilnej
Franciszek Konoplański h. Nowina * ca. 1807 ca. 1857

Wilno asesor sądu głównego
Franciszek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1790 ca. 1840

Mateusz Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1790 ca. 1840

Wilno biskup
Jakub * ca. 1368 ca. 1413

Jan

Maciej * ca. 1387 1453

Mikołaj z Gorzkowa h. Gierałt * ca. 1352 1414

Andrzej "II" h. Szeliga * ca. 1451 ca. 1506

Jerzy Białozor h. Wieniawa * ca. 1628 1665

Konstanty Kazimierz Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1631 1722

Jan Ceceniewski * ca. 1503 ca. 1548

Jan Dedko

Jan Denisko h. Wukry * ca. 1503 ca. 1548

Paweł ks. Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1474 1555

Karol Hryniewiecki z Hryniewic h. Przeginia * ca. 1853 ca. 1918

Jan Ilinicz h. Korczak

Jan "z książąt litewskich" Jagiellon * ca. 1489 1538

Maciej Koreywa h. Dębno

Jan Nepomucen Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1753 1808

Aleksander Kotowicz h. Korczak * ca. 1622 1686

Adam Stanisław Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowron * 1810 1891

Jan Kuchmistrzowicz h. Leliwa

Piotr Kustynia z Kustynia * ca. 1386 ca. 1436

Jan Łosowicz h. Rozmiar * ca. 1432 1481

Bernard Maciejowski z Maciejowic h. Ciołek * 1548 1608

Andrzej Wasiło * ca. 1358 ca. 1403

Wilno biskup sufragan
Tadeusz Kundzicz h. Pogonia * 1747 ca. 1825

Wilno budowniczy
Michał Eytmin h. Rogala * ca. 1735 ca. 1780

Wilno chorąży
Justyn Burczak-Abramowicz h. Lubicz * ca. 1771 ca. 1821

Jan Celeski?? * ca. 1672 ca. 1717

N. Dorgal * ca. 1401 ca. 1446

Stanisław Dowgiałło * ca. 1506 ca. 1556

Marcin Górski h. Radwan * ca. 1583 ca. 1628

Antoni Dyzma Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1758 ca. 1822

Justyn Abramowicz-Łyżyński h. Lubicz * ca. 1778 ca. 1823

Wilno chorąży powiatowy
Michał Bieliński h. Junosza * 1748 ca. 1798

Wilno ciwun
NN. * ca. 1494 ca. 1539

Jan Denhoff h. Denhoff * ca. 1618 1685

Paweł ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1505 ca. 1560

Wojciech Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1508 ca. 1570

Wojciech Jundziłł h. Łabędź * ca. 1511 ca. 1557

Marcin Michał Kryszpin-Kirszensztein h. Kryszpin-Kirszensztein * ca. 1630 1700

Mikołaj Lewsz * ca. 1477 ca. 1522

Jan Lubza * ca. 1476 ca. 1521

Szymon Mackiewicz h. Kościesza * ca. 1475 1542

Stanisław Naruszewicz * ca. 1553 ca. 1598

Mateusz ks. Ogiński * ca. 1514 1564

Jan Pac h. Gozdawa * ca. 1550 1610

Karol Stanisław ks. Radziwiłł h. Trąby * 1669 1719

Jerzy Tyszkiewicz h. Leliwa * ca. 1698 1735

Wilno cześnik
Samuel Abramowicz na Wornianach h. Jastrzębiec * ca. 1667 ca. 1723

Kazimierz Chojecki h. Lubicz * ca. 1633 ca. 1678

Kazimierz Stanisław Dąbrowski h. Junosza * ca. 1633 ca. 1706

Krzysztof Eperyeszy

Józef ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1759 ca. 1808

Stanisław ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1735 ca. 1780

Marcin Januszewicz h. Lubicz * ca. 1639 ca. 1684

Jan Kamiński * ca. 1677 ca. 1727

Władysław Komar h. Komar * ca. 1652 ca. 1702

Karol Jan Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1640 ca. 1733


Wilno członek sądu głównego gubernii
Justyn Dowgiałło h. Zadora * ca. 1748 1829

Wilno członek sądu powiatowego
Adam Kociełł h. Pelikan * 1815 1883

Wilno derewniczy
Ludwik Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Grużewski h. Lubicz * ca. 1754 ca. 1799

Jan "Dołmat" Isajkowski h. Prus * ca. 1562 ca. 1638

Andrzej Franciszek Kotowicz h. Korczak * ca. 1622 ca. 1694

Wilno dworzanin skarbowy
Tadeusz Antoni Burczak-Abramowicz h. Jastrzębiec * 1740 ca. 1804

Wilno dziekan
Piotr Arciechowski h. Grabie * ca. 1520 ca. 1577

Jan Cywiński z Cywina h. Puchała * ca. 1810 1846

Bogusław Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1670 1744

Wilno dziekan katedralny
Mikołaj Deciusz h. Topór * ca. 1571 1629

Mamert Herburt z Fulsztyna h. Herburt * 1789 1873

Wilno horodniczy
Paweł ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1505 ca. 1560

Benedykt Haraburda h. Awdaniec * ca. 1667 ca. 1712

Michał Karol Haraburda h. Awdaniec * ca. 1636 ca. 1714

Herman Herman * ca. 1427 ca. 1477

Michał Horain h. Śreniawa * ca. 1734 ca. 1780

Jan Hoziusz z Bezdan h. Hoziusz * 1502 1595

Ulryk Ulrich Ulrych Hoziusz z Bezdan h. Hoziusz * ca. 1485 1535

Michał Janicki z Janic h. Rola * ca. 1689 ca. 1734

Wojciech Jundziłł h. Łabędź * ca. 1511 ca. 1557

Andrzej Michał ks. Juraha-Juraha * ca. 1679 ca. 1738

Teodor Kolenda h. Bełty * ca. 1520 ca. 1565

Andrzej Franciszek Kotowicz h. Korczak * ca. 1622 ca. 1694

Szymon Mackiewicz h. Kościesza * ca. 1475 1542

Wilno kanclerz
Antoni Bukaty h. Bukaty * ca. 1745 ca. 1790

Jan Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1685 ca. 1735

Wilno kanclerz kapituły
Tadeusz Kundzicz h. Pogonia * 1747 ca. 1825

Wilno kanonik
Adam z Kotry * ca. 1462 ca. 1525

Jan Kazimierz Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1725

Maciej Józef Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1738

Adam Białozor h. Wieniawa * ca. 1721 ca. 1766

Antoni Białozor h. Wieniawa * ca. 1704 ca. 1754

Krzysztof Białozor h. Wieniawa * ca. 1681 ca. 1813

Paweł Bojanecki z Bojanczyc h. Strzemię * ca. 1397 ca. 1442

Konstanty Kazimierz Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1631 1722

Jan Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1685 ca. 1735

Aleksander Krzysztof Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1604 1676

Michał Chomiński h. Lis * ca. 1734 ca. 1805

Erazm Ciołek h. Sulima * ca. 1465 ca. 1518

Kazimierz Florian ks. Czartoryski h. Pogoń Litewska * ca. 1590 1674

Kazimierz Michał Mikołaj ks. Czartoryski na Korcu i Oleksińcach h. Pogoń Li * ca. 1647 1685

Jakub Ignacy Dederko h. Dederkało * 1751 1829

Maciej Dobratycki h. Łodzia * ca. 1529 ca. 1574

Mikołaj Dyrmont h. Awdaniec * ca. 1597 ca. 1645

Jan Filipowicz h. Pobóg * ca. 1480 ca. 1537

Stanisław Fogelweder h. Fogelweder * ca. 1546 1603

Franciszek Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1684 ca. 1729

Franciszek Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1697 ca. 1747

Tomasz Girski h. Łabędź * ca. 1637 ca. 1682

Łukasz Gornicki h. Ogończyk * ca. 1601 1651

Paweł Gornicki h. Ogończyk * ca. 1582 1632

Franciszek Gzowski h. Junosza * ca. 1744 ca. 1797

Samuel Kazimierz Hladowicki z Hladowicz h. Prus * ca. 1647 1697

Ignacy Houwalt h. Houwalt * ca. 1745 ca. 1790

Andrzej Hrehorowicz h. Lubicz * ca. 1610 ca. 1660

Stefan Jałbrzykowski z Jałbrzyk h. Grabie * ca. 1491 ca. 1539

Maciej Kalecki h. Kotwicz * ca. 1526 1576

Franciszek Karp h. Karp * ca. 1708 1758

Karol Karp h. Karp * ca. 1734 1766

Piotr Karp h. Karp * ca. 1670 1720

Antoni Karwowski z Karwowa h. Pniejnia * ca. 1729 ca. 1779

Bartłomiej Kiedrzycki * ca. 1544 1594

Adam Kopeć h. Kroje * 1608 ca. 1658

Tomasz Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1732 ca. 1777

Mikołaj Koryzna h. Koryzna * ca. 1556 1598

Józef Kazimierz Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1738 ca. 1809

Jan Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1760 ca. 1805

Regis Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1746 ca. 1796

Eustachy Kotowicz h. Korczak * ca. 1646 1700

Jakub Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1787 ca. 1837

Franciszek Kazimierz Kryszpin-Kirszensztein h. Kryszpin-Kirszensztein * ca. 1630 ca. 1684
Jan Hieronim Kryszpin-Kirszensztein h. Kryszpin-Kirszensztein * ca. 1657 1708

Stanisław Krzycki z Krzycka h. Kotwicz * ca. 1576 ca. 1621

Marcin Lubecki z Lubczy, z Polski * ca. 1431 ca. 1476

Józef "Tuczapski" Łaszcz na Łaszczowie i Warężu h. Prawdzic * ca. 1690 1748

Jan Dominik Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1709 1778

Józef Leon Piotr Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1751 1803

Mikołaj Łukomski z Łukoma h. Dryja * ca. 1474 ca. 1519

N. Poraziński

Wilno kanonik kapituły
Wiktor Frąckiewicz h. Brodzic * 1835 ca. 1917

Wilno kanonik katedralny
Jan Lewald-Jezierski h. Rogala * ca. 1578 ca. 1628

Adam Stanisław Korwin-Krasiński z Krasnego h. Ślepowron * 1810 1891

Wilno kantor
Michał Bohusz h. Odyniec * ca. 1761 ca. 1806

Bogusław Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1670 1744

Wilno kasztelan
Kieżgajło * ca. 1415 ca. 1460

Grzegorz Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1508 1

Hieronim Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1500 1561

Hieronim Chodkiewicz h. Kościesza * 1560 1617
Jan Kazimierz Karol Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1603 1660

Krzysztof Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1580 1652
Jan Hieronim hr. Chodkiewicz na Szkłowie i Myszy h. Kościesza * ca. 1526 1579

Fryderyk Michał ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Lit * 1696 1775
Kazimierz ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Lit * 1674 1741

Ernest Denhoff h. Denhoff * ca. 1639 1693
Szymon Gedygołd * ca. 1421 ca. 1466

Mikołaj Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1574 1632

Aleksander ks. Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1455 1511

Sudiwoj Kieżgajło h. Łabędź * ca. 1402 ca. 1466

Jan Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1435 ca. 1499
Kieżgał Michał Kieżgaiło Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1380 ca. 1463

Stanisław Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1435 ca. 1542
Jan Kiszka z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1533 1591
Andrzej Franciszek Kotowicz h. Korczak * ca. 1622 ca. 1694
Paweł Pac h. Gozdawa * ca. 1536 1595

Ludwik Konstanty Pociej h. Waga * ca. 1667 1730

N. Radziwiłł

N. Radziwiłł

Jerzy Radziwiłł h. Trąby * ca. 1480 1541

Krzysztof ks. Radziwiłł h. Trąby * 1585 1640

Michał Kazimierz Rybeńko ks. Radziwiłł h. Trąby * 1702 1762
Maciej ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby * 1749 1800
Michał Hieronim ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby * 1744 1831
Andrzej Stanisław Sapieha h. Lis * ca. 1593 1646

Mikołaj Sapieha h. Lis * ca. 1581 1644

Józef Bogusław Słuszko * ca. 1641 ca. 1691

Jan Antoni ks. Korybut-Wiśniowiecki h. Korybut * 1678 1741
Michał Serwacy ks. Korybut-Wiśniowiecki h. Korybut * 1680 1743
N. Wołłowicz * ca. 1505 ca. 1555

Wilno klucznik
Stanisław Bejnart h. Bejnart * ca. 1591 ca. 1657

Franciszek Chrzczonowicz * ca. 1755 ca. 1800

Onikiej Onikej Hornostaj h. Hipocentaur * ca. 1499 1566

Grzegorz Hromyka h. Awdaniec * ca. 1469 ca. 1548

Jan "Dołmat" Isajkowski h. Prus * ca. 1562 ca. 1638

Wilno koadiutor biskupa
Józef Kazimierz Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1738 ca. 1809

Wilno komornik
Franciszek Chrzczonowicz * ca. 1755 ca. 1800

Dominik Daniszewski z Daniszewa h. Cholewa * 1765 ca. 1811

Stanisław Jatowt * ca. 1667 ca. 1712

Andrzej Klemens Aleksander Lindsay h. Balcarasse * 1778 ca. 1828

Maciej Ławrynowicz * ca. 1758 ca. 1803

Wilno komornik graniczny
Jan Piotr de Haberfeldt-Habermann h. Rola * 1711 ca. 1765

Wilno komornik wojewódzki
Stanisław Godlewski z Godlewa h. Gozdawa * ca. 1744 ca. 1797

Ludwik Kreutz * ca. 1734 ca. 1779

Wilno koniuszy
Michał

Kasper Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1756 1825

Andrzej Drozcza * ca. 1466 ca. 1520

Michał Wahanowski

Wilno krajczy
Franciszek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1735 ca. 1780

Wincenty Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1758 1840

Jan Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1735 ca. 1780

Wilno kurator uniwersytetu
Adam Jerzy ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Lit * 1770 1861
.
Wilno kustosz
Maciej Józef Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1738

Jan Karol Białozor h. Wieniawa * ca. 1589 1631

Jerzy Białozor h. Wieniawa * ca. 1628 1665

Jerzy Michał Bieniecki z Bienicy h. Natarcz * ca. 1630 ca. 1675

N. Filipowicz

Jan Filipowicz h. Pobóg * ca. 1480 ca. 1537

Melchior ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1545 1609

Aleksander Horain h. Śreniawa * ca. 1680 1735

Franciszek Isajkowski h. Prus * ca. 1593 1654

Walerian Stanisław Judycki h. Judycki * ca. 1623 1673

Józef Michał Karp h. Karp * ca. 1673 1739

Józef Stanisław Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * ca. 1700 ca. 1745

Wilno lekarz
Piotr Behm h. Behm * ca. 1675 ca. 1725

Wilno łowczy
Krzysztof Dobkiewicz * ca. 1633 ca. 1683

Jerzy ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1659 ca. 1704

N. Janczyński * ca. 1654 ca. 1704

Marcin Kazimierz Joczyński * ca. 1668 ca. 1713

Antoni Franciszek Komar h. Komar * ca. 1718 ca. 1763

Jerzy Komar h. Komar * ca. 1669 ca. 1719

Ferdynand Kontrym h. Konopacki * ca. 1759 ca. 1808

Stefan Kostrowski h. Wąż * ca. 1653 ca. 1698

Wilno marszałek
Antoni Dyzma Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1758 ca. 1822

Aleksander Łęski h. Ostoja * 1799 1876

Wilno marszałek powiatowy
Ignacy Dominik Baliński z Balina h. Jastrzębiec * 1784 ca. 1835

Kasper Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1756 1825

Wilno marszałek szlachty gubernii
Kasper Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1756 1825

Aleksander Stefan Domeyko h. Dangiel * 1804 ca. 1876

Jan ks. Gedrojc h. Gedrojc

Józef Górski z Góry h. Nałęcz * ca. 1797 ca. 1847

Eustachy Karp h. Karp * ca. 1790 1825

Wilno miecznik
Ignacy Bohusz h. Odyniec * ca. 1734 ca. 1779

Józef Bohusz h. Odyniec * ca. 1722 ca. 1767

Antoni Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1734 ca. 1781

Jan Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1755 ca. 1800

Franciszek Górski z Góry h. Łodzia * ca. 1693 ca. 1738

Michał Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1720 ca. 1765

Aleksander Michał Hordziejowski h. Korab * ca. 1667 ca. 1712

Benedykt Januszewicz h. Lubicz * ca. 1682 ca. 1727

Jakub Stanisław Jaspers?? * ca. 1671 ca. 1716

Wilno mytnik
Jan Jermoła h. Zaremba * ca. 1516 ca. 1564

Wilno namiestnik
Jan Abramowicz na Wornianach h. Jastrzębiec * ca. 1540 ca. 1611

Jan Dowmont * ca. 1584 ca. 1629

Mateusz ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1517 ca. 1575

Stecko Hajko h. Ogończyk * ca. 1498 ca. 1543

Stanisław Homszej h. Sulima * ca. 1518 ca. 1582

Wilno oboźny
Mateusz Michał Haniewicz * ca. 1666 ca. 1711

Wilno oficjał
Jan Kazimierz Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1725

Maciej Józef Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1738

Jan Cywiński z Cywina h. Puchała * ca. 1810 1846

Aleksander Horain h. Śreniawa * ca. 1680 1735

Florian Hrebnicki * ca. 1685 1762

Karol Karp h. Karp * ca. 1734 1766

Wilno opat
Barłaam Koziński * ca. 1635 ca. 1680

Wilno pisarz
Aleksander Konczewski h. Jasieńczyk * ca. 1720 ca. 1765

Michał Koszczyc h. Poraj * ca. 1657 ca. 1724

Wilno pisarz grodzki
Szczęsny Bogumatko * ca. 1563 ca. 1608

Kazimierz Stanisław Dąbrowski h. Junosza * ca. 1633 ca. 1706

Stanisław ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1735 ca. 1780

Stefan Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1781 ca. 1843

Filip Górski z Góry h. Nałęcz * ca. 1747 ca. 1802

Tadeusz Górski h. Radwan * ca. 1739 ca. 1784

Jan Hercyk h. Hercyk * ca. 1539 ca. 1584

Jan Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1690 1777

Michał Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1720 ca. 1765

Andrzej Kołodziejski * ca. 1636 ca. 1681

Sebastian Koryzna h. Koryzna * ca. 1549 ca. 1594

Krzysztof Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1737 ca. 1798

Krzysztof Aleksander Łosowski h. Prus

Wilno pisarz kapituły
Maciej Alojzy Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1637 ca. 1682

Wilno pisarz mennicy
Stanisław Miłoszewski h. Kościesza * ca. 1533 1589

Wilno pisarz sądu kapturowego
Ignacy Horodyński z Horodna h. Korczak * ca. 1734 ca. 1780

Wilno pisarz wojewody
Marcin Maćkiewicz * ca. 1522 1555

Mikołaj Wilczek * ca. 1527 ca. 1577

Wilno pisarz ziemski
Jan Kolenda h. Bełty * ca. 1579 ca. 1648

Ignacy Kończa h. Ogończyk * ca. 1737 ca. 1798

Michał Koszczyc h. Poraj * ca. 1657 ca. 1724

Andrzej Maćkiewicz * ca. 1538 ca. 1586

Wilno pisarz ziemski i grodzki
Andrzej Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1717 ca. 1776

Wilno poborca
Mikołaj ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1547 ca. 1592

Piotr Haraburda h. Awdaniec * ca. 1540 ca. 1604

Wilno podczaszy
Jerzy Władysław Borejko h. Jastrzębiec

Benedykt Bronic h. Bronic * ca. 1729 ca. 1780

Mateusz Stanisław Ignacy "Wardomski" Bronic h. Bronic

N. Broniec

Paweł Garliński z Garlina h. Pobóg * ca. 1634 ca. 1679

Jan Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1690 1777

Władysław Iwanowski h. Rogala * ca. 1644 ca. 1689

Władysław Komar h. Komar * ca. 1618 ca. 1712

Mikołaj Szołkowski * ca. 1631 ca. 1681

Wilno podhorodniczy
Michał Bułharowski * ca. 1734 ca. 1779

Wilno podkluczy
Stanisław Bejnart h. Bejnart * ca. 1591 ca. 1657

Jan "Dołmat" Isajkowski h. Prus * ca. 1562 ca. 1638

Piotr Kłopocki z Kłopoczyna h. Rawicz * ca. 1498 ca. 1543

Aleksy Krzywiec h. Ostoja * ca. 1495 ca. 1561

Andrzej ks. Nelediński * ca. 1538 ca. 1583

Wilno podkomorzy
N. Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1625 ca. 1675

Hilary Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1611 ca. 1668

Kazimierz Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1641 ca. 1686

Kazimierz Stanisław Dąbrowski h. Junosza * ca. 1633 ca. 1706

Krzysztof ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1734 ca. 1807

N. Horain * ca. 1705 ca. 1755

Jan Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1690 1777

Michał Horain h. Śreniawa * ca. 1734 ca. 1780

Jan Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1602 ca. 1647

Mikołaj Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1532 ca. 1612

Gedeon Jeleński h. Korczak * 1787 ca. 1854

Samuel Komorowski h. Dołęga * ca. 1644 1689

Jan Alfons Lacki h. Lacki * ca. 1581 1645

Michał Jan Tyzenhauz * ca. 1680 ca. 1730

Wilno podkomorzy powiatowy
Mateusz Domeyko h. Dangiel * ca. 1781 ca. 1826

Wilno podkoniuszy
Jan "Doroszkowicz" Bouffał h. Bouffał * ca. 1452 ca. 1522

Jan Doroszkiewicz h. Doroszkiewicz * ca. 1452 ca. 1522

Szymon Mackiewicz h. Kościesza * ca. 1475 1542

Wilno podsędek
Stefan Borejko h. Borejko * ca. 1650 1701

Paweł Danilewicz h. Ostoja * ca. 1618 ca. 1678

Grzegorz ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1550 ca. 1595

Marcin ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1575 ca. 1662

Władysław ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1565 ca. 1610

Zygmunt ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1566 ca. 1627

Michał Konstanty Kolenda h. Bełty * ca. 1602 ca. 1695

Andrzej Kosikowski * ca. 1650 ca. 1695

Stanisław Kosiński h. Amadej * ca. 1547 ca. 1592

N. Zaleski

Wilno podstarości
Grzegorz Chomiński h. Poraj * ca. 1639 ca. 1684

Józef Kazimierz Gliniecki z Glinek h. Korab

Józef Kazimierz Hliniecki * ca. 1644 ca. 1711

Kazimierz Hliniecki * ca. 1654 ca. 1699

Wilno podstoli
Benedykt Bronic h. Bronic * ca. 1729 ca. 1780

Jan Hilary Bronic h. Bronic * ca. 1759 ca. 1807

Aleksander Czernicki h. Jastrzębiec * ca. 1618 ca. 1684

Kazimierz Stanisław Dąbrowski h. Junosza * ca. 1633 ca. 1706

Stanisław Kazimierz Dowgiałło h. Zadora * ca. 1644 ca. 1689

Michał Rafał Dzierżgowski z Dzierżgowa h. Jastrzębiec * ca. 1667 ca. 1712

N. Gecewicz * ca. 1689 ca. 1739

Benedykt ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1700 ca. 1750

Jan ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1659 ca. 1733

Nikodem Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1697 ca. 1773

Aleksander Horain h. Śreniawa * ca. 1734 ca. 1780

Samuel Pietkiewicz * ca. 1590 ca. 1640

Wilno podwojewodzi
Jerzy Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1720 1763

Stefan Bielikowicz h. Bielikowicz * ca. 1621 ca. 1666

Ignacy Bohusz h. Odyniec * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1736 ca. 1805

Michał Rafał Dzierżgowski z Dzierżgowa h. Jastrzębiec * ca. 1667 ca. 1712

Jan Antoni Horain h. Śreniawa * ca. 1690 1777

Kazimierz Ludwik Jewłaszewski h. Topór * ca. 1612 ca. 1679

Dymitr Karp h. Karp * ca. 1574 ca. 1620

Jan ks. Ogiński h. Ogiński * ca. 1620 1684

Wilno prałat
Walerian Stanisław Judycki h. Judycki * ca. 1623 1673

Józef Michał Karp h. Karp * ca. 1673 1739

Tadeusz Kundzicz h. Pogonia * 1747 ca. 1825

Tadeusz Kundzicz h. Pogonia * ca. 1795 ca. 1845

Wilno prałat katedralny
Józef Kazimierz Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1738 ca. 1809

Wilno prezes sądu głównego
Józef Bieliński h. Junosza * ca. 1777 1831

Wilno prezydent graniczny
Józef Białozor h. Wieniawa * ca. 1773 ca. 1823

Wilno prezydent sądu głównego
Józef Komar z Bejsagola [!] h. Komar * ca. 1797 1847

Wilno prezydent sądu granicznego
Antoni ks. Gedrojc h. Gedrojc

Ksawery Ludwik Alojzy Stanisław Kotwicz h. Kotwicz * ca. 1805 ca. 1850

Wilno proboszcz
Maciej * ca. 1387 1453

Jan Karol Białozor h. Wieniawa * ca. 1589 1631

Erazm Ciołek h. Sulima * ca. 1465 ca. 1518

Jan Domanowski z Domanowa * ca. 1516 1563

Stefan ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1734 1801

Franciszek Isajkowski h. Prus * ca. 1593 1654

Maciej Kłodziński z Kłodna h. Łada * ca. 1546 ca. 1597

Wilno proboszcz koadiutor
Antoni ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1754 ca. 1799

Wilno profesor architektury uniwersytetu
Michał Kado * 1765 1824

Wilno profesor botaniki uniwersytetu
Józef Jundziłł h. Łabędź * 1790 1877

Wilno profesor uniwersytetu
Kalikst Daniłowicz h. Sas * ca. 1765 ca. 1815

Bonifacy Stanisław Jundziłł h. Łabędź * 1761 1847

Wilno rajca
Piotr Kopeć h. Kroje * ca. 1669 ca. 1714

Wilno regent deputacji szlacheckiej
Adolf Łyszczyński z Łyszczyc h. Korczak * ca. 1769 ca. 1819

Wilno regent graniczny
Feliks Krajewski-Kukiel h. Leliwa * ca. 1760 ca. 1874

Wilno regent ziemski
Antoni Borejko h. Jastrzębiec * ca. 1703 ca. 1748

Ludwik Chodźkiewicz * ca. 1735 ca. 1784

Władysław Kimbar h. Siekierz * ca. 1740 ca. 1785

Wilno regent ziemski i grodzki
Ksawery ks. Juraha * ca. 1758 ca. 1803

Józef ks. Juraha-Juraha * ca. 1753 ca. 1798

Wilno rektor kolegium
Jerzy Rafał Daniłowicz h. Sas * ca. 1765 ca. 1815

Wilno rotmistrz
Tadeusz Antoni Burczak-Abramowicz h. Jastrzębiec * 1740 ca. 1804

Ignacy Baliński z Balina h. Jastrzębiec * ca. 1754 ca. 1833

Marcin Dąbrowski h. Junosza * ca. 1755 ca. 1800

Jan Giecewicz h. Kościesza * ca. 1745 ca. 1790

Antoni Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1734 ca. 1781

Michał Kordziuk h. Bawola Głowa * ca. 1753 ca. 1800

Ignacy Korsak h. Korsak * ca. 1734 ca. 1779

Leonard Karol Wincenty Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1756 ca. 1806

Maciej Krajewski-Kukiel h. Leliwa * ca. 1760 ca. 1819

Kazimierz Kulikowski z Kulikówka h. Drogomir * ca. 1755 ca. 1800

Ignacy Lenkowski h. Lubicz * ca. 1755 ca. 1800

Franciszek Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1748 ca. 1798

Wilno rotmistrz wojewódzki
Antoni Górski z Góry h. Nałęcz * ca. 1737 ca. 1787

Wilno rotmistrz województwa
Ignacy Baliński z Balina h. Przosna * ca. 1757 ca. 1802

Feliks Huszcza h. Podkowa * ca. 1771 ca. 1821

Kazimierz Królikowski h. Poraj * ca. 1682 ca. 1748

Józef Zachariasz Laudański h. Jastrzębiec * ca. 1757 ca. 1832

Wilno scholastyk
Stefan Grabia z Grabic h. Grabie * ca. 1501 ca. 1580

Stanisław Kiszka z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1578 1626

Aleksander Kotowicz h. Korczak * ca. 1622 1686

Wincenty Lipski z Lipego h. Grabie * 1796 1875

Jan Dominik Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1709 1778

Józef Leon Piotr Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1751 1803

Wilno senior kalwinów
Baltazar Łabęcki * ca. 1606 1645

Wilno sędzia
Jerzy Białozor h. Wieniawa * ca. 1540 ca. 1585

Joachim Ikierat h. Świnka

Jerzy Prewysz-Kwinto h. Dryja * ca. 1795 ca. 1845

Jan Lewoń h. Gozdawa

Wilno sędzia graniczny
Marcin Białozor h. Wieniawa * ca. 1760 ca. 1810

Gabriel Houwalt h. Houwalt * ca. 1738 ca. 1820

Antoni Kiersnowski z Kierznowa h. Pobóg * ca. 1789 ca. 1839

Wilno sędzia graniczny powiatu
Teodor Naczko-Iłłakowicz h. Doliwa * ca. 1759 ca. 1814

Jakub Kołb h. Koło * ca. 1789 ca. 1834

Wilno sędzia graniczny wyższej instancyi gubernii
Adam Kociełł h. Pelikan * 1778 ca. 1834

Wilno sędzia grodzki
Stanisław Chalecki h. Chalecki * ca. 1741 ca. 1786

Bogusław Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1703 ca. 1748

Adam Karol Danilewicz h. Ostoja * ca. 1652 ca. 1702

Stanisław Homszej h. Sulima * ca. 1518 ca. 1582

Stanisław Kamiński * ca. 1740 ca. 1785

Ignacy Kończa h. Ogończyk * ca. 1737 ca. 1798

Jan Łowejko h. Łowejko * ca. 1555 ca. 1613

Stefan Mikołaj Szwykowski * ca. 1679 ca. 1724

Michał Towiański * ca. 1683 ca. 1733

Wilno sędzia kapturowy
Ludwik Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1734 ca. 1779

Adam Bronic h. Bronic * ca. 1734 ca. 1779

Jan ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Gieczewicz h. Leliwa * ca. 1734 ca. 1781

Józef "Merło" Januszkiewicz h. Lubicz * ca. 1734 ca. 1779

Michał Skarbek-Kiełczewski z Kiełczewic h. Awdaniec * ca. 1734 ca. 1784

Ludwik Klimaszewski h. Wieniawa * ca. 1734 ca. 1779

Ignacy Korsak h. Korsak * ca. 1734 ca. 1779

N. Maćkiewicz * ca. 1734 ca. 1779

Wilno sędzia kapturowy wojewódzki
Tadeusz Horain h. Śreniawa * ca. 1734 ca. 1779

Wilno sędzia kapturowy województwa
Tomasz Godlewski z Godlewa h. Gozdawa * ca. 1734 ca. 1779

Stefan Horodyński z Horodna h. Korczak * ca. 1734 ca. 1779

Michał Karęga h. Karęga * ca. 1734 ca. 1779

Wilno sędzia ziemski
Jerzy Białozor h. Wieniawa * ca. 1539 ca. 1584

Ludwik Chodźkiewicz * ca. 1735 ca. 1784

Franciszek Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1735 ca. 1780

Ksawery ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1773 ca. 1818

Marcin ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1575 ca. 1662

Ignacy Horodyński z Horodna h. Korczak * ca. 1734 ca. 1780

Michał Horodyński z Horodna h. Korczak * ca. 1699 ca. 1765

Michał Horodyński z Horodna h. Korczak * ca. 1764 ca. 1809

Dominik Kamiński * ca. 1747 ca. 1792

Antoni Kolenda h. Bełty * ca. 1667 ca. 1712

Tadeusz Sowa-Korsak h. Korsak * 1741 ca. 1809

Jan Kosiński * ca. 1579 ca. 1629

Wilno sędzic grodzki
Józef Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba

Wilno sędzic ziemski
Krzysztof Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1668 ca. 1713

Wilno skarbnik
Andrzej Abramowicz na Wornianach h. Jastrzębiec * ca. 1633 ca. 1683

Paweł Ciundziewicki h. Następ-Rudnica * ca. 1720 ca. 1799

Maksymilian Dąbrowski h. Junosza * ca. 1685 ca. 1730

Adam Górski z Góry h. Nałęcz * ca. 1689 ca. 1739

Filip Górski z Góry h. Nałęcz * ca. 1747 ca. 1802

Dadźbog Grotkowski z Grotkowa h. Ogończyk * ca. 1644 ca. 1689

Felicjan Jeleński h. Korczak * ca. 1663 ca. 1708

Walenty Józef Kijakowski z Kijakowa h. Kościesza * ca. 1736 ca. 1781

Tobiasz Lipski z Lipego h. Grabie * ca. 1682 ca. 1727

Wilno stanowniczy
Jan Chmielewski h. Wieniawa * ca. 1703 ca. 1748

Wilno starosta
Andrzej Gasztold h. Awdaniec * ca. 1357 ca. 1416

Wojciech Stanisław ks. Radziwiłł na Ołyce i Nieświeżu h. Trąby * 1595 1656

Wilno starosta czyli namiestnik
Hanul * ca. 1355 ca. 1400

Wilno stolnik
Andrzej Abramowicz h. Jastrzębiec * ca. 1717 ca. 1776

Cyprian Paweł Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1574 1688

Kazimierz Chociecki * ca. 1641 ca. 1686

Jan Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1667 ca. 1712

Antoni ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1735 ca. 1797

Benedykt ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1700 ca. 1750

Krzysztof ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1734 ca. 1807

Marcin ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1757 ca. 1806

Wilno strażnik
Józef Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba

Samuel Gadowski z Gadowa * ca. 1637 ca. 1682

Wilno strażnik wojewódzki
Mateusz Stanisław Ignacy "Wardomski" Bronic h. Bronic

Wilno sufragan
Jan Kazimierz Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1725

Maciej Józef Ancuta h. Ancuta * ca. 1675 ca. 1738

Wilno superintendent kalwinów
Samuel Lutomierski z Lutomierska h. Jastrzębiec * ca. 1667 1717

Wilno surrogator
Krzysztof Komoniaka h. Komoniaka * ca. 1637 ca. 1683

Wilno surrogator wojewódzki
Jan "Dołmat" Isajkowski h. Prus * ca. 1562 ca. 1638

Wilno wicegubernator
N. Daniłow

Wilno wicesgerens
Łukasz Belski z Belska v. Bedlska h. Przerowa * ca. 1515 ca. 1560

Wilno wizytator szkół gubernii
Jan Chodźko h. Kościesza * ca. 1821 ca. 1866

Wilno wojewoda
Gasztołd

Krzysztof Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1580 1652

Jan Karol hr. Chodkiewicz na Szkłowie i Myszy h. Kościesza * 1561 1621
Dowgird Jan Dowgird * ca. 1404 ca. 1452
Andrzej Gasztold h. Awdaniec * ca. 1357 ca. 1416
Jan Gasztold h. Awdaniec * ca. 1383 1458
Piotr Gasztold h. Awdaniec * ca. 1401 ca. 1537
Wojciech Gasztołd Gasztold h. Awdaniec * ca. 1470 1539
Jerzy Gedygołd Gedygołd * ca. 1385 ca. 1447
Jan Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1486 1549
Jerzy Karol Hlebowicz na Dąbrownie i Zasławiu h. Leliwa * ca. 1603 1669
Michał Kieżgajło z Dawiłtowa h. Łabędź * ca. 1416 ca. 1491
Kieżgał Michał Kieżgaiło Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1380 ca. 1463
Michał Kazimierz ks. Ogiński h. Ogiński * 1728 1800
Ludwik Konstanty Pociej h. Waga * ca. 1667 1730

Mikołaj Radziwiłł

Krzysztof ks. Radziwiłł h. Trąby * 1585 1640

Michał Kazimierz Rybeńko ks. Radziwiłł h. Trąby * 1702 1762

Mikołaj Rudy Radziwiłł h. Trąby * 1512 1584

Michał Hieronim ks. Radziwiłł na Nieświeżu h. Trąby * 1744 1831

Karol Stanisław ks. Panie Kochanku-Radziwiłł h. Trąby * 1734 1773

Kazimierz Jan Sapieha h. Lis * 1637 1720

Leon Sapieha h. Lis * 1557 1633
Paweł Jan Sapieha h. Lis * ca. 1605 1665
Jan "Skumin" Tyszkiewicz h. Leliwa * ca. 1572 1642

Aleksy von Wesisken z Chożowa * ca. 1438 ca. 1505
Jan Antoni ks. Korybut-Wiśniowiecki h. Korybut * 1678 1741
Michał Serwacy ks. Korybut-Wiśniowiecki h. Korybut * 1680 1743
Wilno wojski
Jan Abramowicz na Wornianach h. Jastrzębiec * ca. 1540 ca. 1611

Walenty Gorecki h. Dołęga * ca. 1747 ca. 1815

Krzysztof Grużewski h. Lubicz * ca. 1640 ca. 1690

N. Horain * ca. 1705 ca. 1755

N. Horain h. Śreniawa

Ignacy Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1750 ca. 1804

Fabian Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1588 ca. 1664

Jan Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1597 ca. 1642

Jan ks. Kroszyński h. Kroszyński * ca. 1516 ca. 1583

Wilno woskowniczy
NN. * ca. 1534 ca. 1589

Wilno wójt
Tomasz Bildziukiewicz * ca. 1616 ca. 1661

Paweł Boim * ca. 1618 ca. 1689

Feliks "Langjurga" Krupka h. Krupka * ca. 1507 ca. 1552


Wiłkomierz
Wiłkomierz budowniczy
Adam Krukowski h. Ślepowron * ca. 1734 ca. 1779

Adam Krukowski h. Ślepowron * ca. 1735 ca. 1788

Józef Kupść h. Kościesza * ca. 1744 ca. 1808

Wiłkomierz chorąży
Józef Socha-Chomętowski h. Bończa * ca. 1667 ca. 1712

Ignacy Tadeusz Dąbrowski h. Junosza * ca. 1702 ca. 1780

Marcin Józef Dąbrowski h. Junosza * ca. 1671 ca. 1738

Jan Dowmont * ca. 1584 ca. 1629

Onufry Klimowicz h. Kościesza * 1777 ca. 1827

Stanisław Korwin-Kochanowski z Kochanowa h. Ślepowron * ca. 1677 ca. 1722

Eliasz Komorowski h. Dołęga * ca. 1618 1659

Krzysztof Komorowski h. Dołęga * ca. 1644 1710

Samuel Komorowski h. Dołęga * ca. 1602 1659

Jan Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1735 ca. 1780

Kazimierz Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1746 ca. 1807

Rafał Lwowicz h. Kostrowiec * ca. 1606 ca. 1661

Ignacy Mikułowski * ca. 1728 ca. 1778

Wiłkomierz cześnik
Antoni Babiłło

Gabriel Białozor h. Wieniawa * ca. 1648 ca. 1693

Antoni Towiłło-Bolcewicz h. Pogonia * ca. 1762 ca. 1807

Jerzy Mateusz Bortkiewicz h. Lubicz * ca. 1695 ca. 1740

Jan Dowgiałło h. Zadora * ca. 1759 ca. 1804

Ignacy "Dałło" Fedorowicz * ca. 1735 ca. 1780

Stanisław Gintowt h. Trąby * ca. 1715 ca. 1760

Rafał Groński * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Janowicz h. Radwan * ca. 1734 ca. 1779

Marcin Janowicz h. Radwan * ca. 1739 ca. 1803

Antoni Kiimowicz * ca. 1709 ca. 1759

Antoni Klimowicz h. Kościesza * ca. 1707 ca. 1757

Eliasz Komorowski h. Dołęga * ca. 1618 1659

Trojan Lwowicz h. Kostrowiec * ca. 1673 ca. 1718

Feliks Owsiany * ca. 1702 ca. 1752

Wiłkomierz dzierżawca
Wojciech Kmita Sokołowicz-Kmita h. Jelita * ca. 1478 ca. 1528

Wojciech Kmita "Kmita" Sokołowicz-Kuncewicz h. Jelita * ca. 1492 ca. 1562

Wiłkomierz horodniczy
Kazimierz Dowgiałło h. Zadora * ca. 1750 ca. 1806

Konstanty Marcin Dowgiałło h. Zadora * ca. 1706 ca. 1781

Antoni Kiełpsz * ca. 1734 ca. 1779

Kazimierz Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1673 ca. 1718

Józef Kuczewski z Kuczowa h. Poraj * ca. 1758 ca. 1805

Wiłkomierz kasztelan
Ignacy Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1739 ca. 1808

Wiłkomierz komisarz cywilno-wojskowy
Kazimierz Dowgiałło h. Zadora * ca. 1750 ca. 1806

Józef Dominik hr. Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1771 1840

Wiłkomierz komisarz cywilno-wojskowy powiatu
Franciszek Komorowski z Komorowa h. Korczak * ca. 1771 ca. 1820

Wiłkomierz komornik
Mikołaj Abakanowicz h. Awdaniec * 1772 ca. 1810

Dominik Daniszewski z Daniszewa h. Cholewa * 1765 ca. 1811

Hieronim Groński * ca. 1745 ca. 1790

Wiłkomierz koniuszy
Adam Bohusz h. Odyniec * ca. 1760 ca. 1805

Mateusz Kaczyński z Kaczyna h. Pomian * ca. 1744 ca. 1789

Mikołaj Kościałkowski h. Syrokomla

Wiłkomierz krajczy
Józef Gierkowicz * ca. 1737 ca. 1782

Antoni Kaczyński z Kaczyna h. Pomian * ca. 1735 ca. 1780

Jan Krukowski h. Ślepowron * ca. 1733 ca. 1778

Tadeusz Kurmin h. Lacki-Smok * ca. 1741 ca. 1797

Jan Łukaszewicz h. Łuk * ca. 1684 ca. 1729

Wiłkomierz łowczy
Jan Downarowicz h. Przyjaciel

Jerzy Gross h. Gryf * ca. 1734 ca. 1779

Aleksander Kałuszowski h. Kałuszowski * ca. 1686 ca. 1733

Józef Stanisław Koplewski h. Awdaniec

Tadeusz Piottuch-Kublicki h. Kublicki * ca. 1749 ca. 1823

Ignacy Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1750 ca. 1808

Tadeusz Legowicz h. Przyjaciel

Michał Zaranowski-Łuskin h. Łuskin * ca. 1660 ca. 1705

N. Pomarnacki

Wiłkomierz marszałek
Marcin Józef Dąbrowski h. Junosza * ca. 1671 ca. 1738

Jerzy Monwid-Irzykowicz h. Leliwa * ca. 1623 ca. 1676

Medard Kończa h. Ogończyk * 1808 1899

N. Kościałkowski * ca. 1740 ca. 1790

Franciszek Zyndram Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1723 ca. 1779

Ignacy Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1739 ca. 1808

Mikołaj Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1735 ca. 1788

Nikodem Kupść h. Kościesza * ca. 1782 ca. 1832

Wiłkomierz marszałek powiatowy
Konstanty Komar z Bejsagola [!] h. Komar * ca. 1830 1880

Wiłkomierz marszałek sądów kapturowych powiatu
Jan Eperyeszy * ca. 1734 ca. 1780

Wiłkomierz marszałek szlachty powiatu
Medard Kończa h. Ogończyk * 1808 1899

Wiłkomierz miecznik
Karol Białozor h. Wieniawa * ca. 1660 ca. 1730

Michał Dominik Białozor h. Wieniawa * ca. 1667 ca. 1751

Ignacy Butler h. Butler * ca. 1737 ca. 1785

Ignacy Butler h. Butler * ca. 1747 ca. 1792

Mikołaj Danilewicz h. Ostoja * ca. 1642 ca. 1687

Samuel Gintowt-Dziewiałtowski h. Trąby

Aleksander Heycking h. Heycking * ca. 1740 ca. 1785

Antoni Komar h. Komar * ca. 1735 ca. 1791

Hektor Komorowski z Komorowa h. Korczak * ca. 1710 ca. 1760

Wiłkomierz mostowniczy
Antoni Groński

Józef Kurmin h. Lacki-Smok * ca. 1744 ca. 1790

Józef? Lacki h. Lacki * ca. 1743 ca. 1788

Jan Łabuński * ca. 1734 ca. 1779

Wiłkomierz namiestnik
Borys * ca. 1469 ca. 1516

Jerzy Dowojna h. Szeliga * ca. 1477 ca. 1537

Kieżgał Michał Kieżgaiło Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1380 ca. 1463

Wiłkomierz namiestnik grodzki
Konstanty Marcin Dowgiałło h. Zadora * ca. 1706 ca. 1781

Wiłkomierz oboźny
Dominik Bohusz h. Odyniec * ca. 1735 ca. 1803

Antoni Florian Bronic h. Bronic * ca. 1717 ca. 1762

Andrzej Kierkiłło * ca. 1644 ca. 1689

Andrzej Kirkiło * ca. 1644 ca. 1689

N. Ginnejd-Koncewicz h. Łabędź * ca. 1763 ca. 1808

Stefan Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1681 ca. 1731

N. Radzimiński * ca. 1676 ca. 1726

Wiłkomierz pisarz grodzki
Jerzy Dowgiałło h. Zadora * ca. 1696 ca. 1766

Andrzej Kaczyński z Kaczyna h. Pomian

Władysław Komajewski h. Trąby * ca. 1618 1694

Andrzej Kończa h. Ogończyk * ca. 1566 ca. 1611

Adam Kościałkowski h. Syrokomla * 1601 ca. 1651

Józef Piottuch-Kublicki h. Kublicki * ca. 1729 ca. 1790

Antoni Dyzma Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1758 ca. 1822

Władysław Michał Łuczko * ca. 1660 ca. 1715

Wiłkomierz pisarz ziemski
Jan Komorowski h. Dołęga * ca. 1604 1661

Jan Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1635 ca. 1698

Antoni Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1757 ca. 1822

Wiłkomierz podczaszy
Adam Bronic h. Bronic * ca. 1734 ca. 1796

Paweł Czarnecki

N. Czernicki * ca. 1692 ca. 1742

Teodor Hulewicz h. Nowina * ca. 1671 ca. 1716

Eustachy Kazimierz Jachimowicz

Władysław Karęga h. Karęga * ca. 1618 ca. 1663

N. Kiełpsz * ca. 1723 ca. 1768

Jerzy Kiełpsz * ca. 1702 ca. 1752

Stanisław "Talat" Kiełpsz * ca. 1683 ca. 1728

Samuel Komorowski h. Dołęga * ca. 1602 1659

Samuel Komorowski h. Dołęga * ca. 1644 1689

Bartłomiej Komorowski z Komorowa h. Korczak * ca. 1712 ca. 1773

N. Kończa h. Ogończyk * ca. 1736 ca. 1781

Adam Kończa h. Ogończyk * ca. 1744 ca. 1789

Michał Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1700 ca. 1750

Andrzej ks. Kurbski * ca. 1621 1668

Tomasz Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1735 ca. 1781

N. Łubiański * ca. 1634 ca. 1684

Wiłkomierz podkomorzy
Władysław Białozor h. Wieniawa * ca. 1618 ca. 1740

Jan Dąbrowski h. Junosza * ca. 1735 ca. 1783

Ignacy Dołobowski h. Dołęga * ca. 1754 ca. 1804

N. Kamiński * ca. 1604 ca. 1649

Jan Kamiński * ca. 1631 ca. 1681

Aleksander Kaweczyński z Kawęczyna h. Ostoja * ca. 1583 1633

Jerzy Komajewski h. Trąby * ca. 1565 1615

Jan Komorowski h. Dołęga * ca. 1604 1661

Jerzy Komorowski h. Dołęga * ca. 1577 ca. 1649

Franciszek Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1722 1762

Kazimierz Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1746 ca. 1807

Józef Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * 1769 1850

Mateusz Łukaszewicz h. Pomian * ca. 1719 ca. 1769

N. Morykoni * ca. 1737 ca. 1787

Stefan Siesicki * ca. 1520 ca. 1565

Wiłkomierz podsędek
Stanisław Białozor h. Wieniawa * ca. 1610 ca. 1677

N. Brzozowski * ca. 1638 ca. 1688

Jerzy ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1568 ca. 1622

Wiłkomierz podstarości
Jerzy Mateusz Bortkiewicz h. Lubicz * ca. 1695 ca. 1740

Ignacy Tadeusz Dąbrowski h. Junosza * ca. 1702 ca. 1780

Melchior Gineyt h. Gierałt * ca. 1564 ca. 1609

Tomasz Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1735 ca. 1781

Wiłkomierz podstoli
Teodor Billewicz h. Mogiła * ca. 1735 ca. 1780

Marcin Józef Dąbrowski h. Junosza * ca. 1671 ca. 1738

Władysław Iwanowski h. Rogala

Hektor Władysław Karęga h. Karęga * ca. 1655 ca. 1705

Jan Koplewski h. Awdaniec * ca. 1572 ca. 1617

Michał Kościa h. Leliwa * ca. 1669 ca. 1714

N. Kościałkowski h. Syrokomla

Krzysztof Morykoni

Wiłkomierz prezes sądu
Adam Kołyszko h. Jelita * 1796 1870

Wiłkomierz prezydent
Ambroży Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1787 ca. 1837

Wiłkomierz prezydent sądu powiatowego
Onufry Klimowicz h. Kościesza * 1777 ca. 1827

Wiłkomierz pułkownik generalny powiatu
Ignacy Tadeusz Dąbrowski h. Junosza * ca. 1702 ca. 1780

Wiłkomierz regent grodzki
Konstanty Marcin Dowgiałło h. Zadora * ca. 1706 ca. 1781

Jan Korsak h. Korsak * ca. 1758 ca. 1806

Wiłkomierz regent ziemski
Leonard Ciszkiewicz * ca. 1744 ca. 1789

Jan Filipowicz h. Prawdzic * ca. 1775 ca. 1825

Wincenty Filipowicz h. Prawdzic * ca. 1758 ca. 1803

Marcin Janowicz h. Radwan * ca. 1737 ca. 1784

Józef Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1763 ca. 1808

Jan Kiełpsz * ca. 1762 ca. 1807

Benedykt Kordziuk h. Bawola Głowa * ca. 1787 ca. 1837

Andrzej "Montygiert" Montygierd-Łojba h. Wadwicz * ca. 1752 ca. 1806

Wiłkomierz regent ziemski i grodzki
Józef Piottuch-Kublicki h. Kublicki * ca. 1729 ca. 1790

Wiłkomierz rotmistrz
Jan Bartoszewicz * ca. 1753 ca. 1803

Jerzy Chrościcki * ca. 1667 ca. 1712

Michał Ciszkiewicz * ca. 1734 ca. 1779

Rajmund Ciszkiewicz * ca. 1741 ca. 1786

Dominik Daniszewski z Daniszewa h. Cholewa * 1765 ca. 1811

Józef Dąbrowski h. Junosza * ca. 1733 ca. 1796

Józef Hoppen * ca. 1744 ca. 1789

Antoni Kaczyński z Kaczyna h. Pomian * ca. 1734 ca. 1779

N. Pietrzkiewicz * ca. 1734 ca. 1784

Michał Sempliński * ca. 1727 ca. 1777

Wiłkomierz rotmistrz powiatu
Leonard Azarycz * ca. 1745 ca. 1794

Kazimierz Bronic h. Bronic * ca. 1733 ca. 1778

Stanisław Dąbrowski h. Junosza * ca. 1733 ca. 1778

Wit Janowicz h. Radwan * ca. 1734 ca. 1779

N. Klukowicz * ca. 1745 ca. 1790

Ignacy Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1734 ca. 1779

Wincenty Kwiatkowski z Kwiatkowic h. Gryf * ca. 1773 ca. 1818

Otto Jan Lizander h. Lizander * ca. 1738 ca. 1783

Wiłkomierz sędzia
N. Bronisz

Jan Hołownia h. Hołownia * ca. 1560 ca. 1605

Michał Hoppen * ca. 1762 ca. 1807

Ignacy Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1779 ca. 1829

Paweł Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1821 1871

Alojzy Kurmin h. Lacki-Smok * ca. 1777 ca. 1822

Wiłkomierz sędzia graniczny
Adam Sykstus Dąbrowski h. Junosza * 1793 ca. 1843

Wiłkomierz sędzia grodzki
Jan Bartoszewski * ca. 1734 ca. 1782

Antoni Bohusz h. Odyniec * ca. 1744 ca. 1789

Hilary Michał Ciszkiewicz * ca. 1711 ca. 1756

Stanisław Dawidowicz h. Trąby * ca. 1618 ca. 1663

Ignacy Dąbrowski h. Junosza * ca. 1756 ca. 1816

Michał Gąsecki z Gąsek h. Bożawola * ca. 1737 ca. 1790

Michał Gierecki * ca. 1747 ca. 1792

Medard Kończa h. Ogończyk * ca. 1774 ca. 1824

N. Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1729 ca. 1774

Michał Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1754 ca. 1801

N. Tomaszewicz * ca. 1689 ca. 1739

Wiłkomierz sędzia pokoju honorowy powiatu
Piotr Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * 1848 1897

Wiłkomierz sędzia pokoju powiatowy
Stanisław Kazimierz Aleksander Władysław Alojzy hr. Korwin-Kossakowski z Wojtkuszek h. Ślepowron * 1837 1905

Wiłkomierz sędzia ziemski
Marcin Hrehorowicz h. Lubicz * ca. 1644 ca. 1689

Rafał Jeleński h. Korczak * ca. 1708 1780

Andrzej Kaczyński z Kaczyna h. Pomian * ca. 1635 ca. 1680

Ignacy Komar h. Komar * ca. 1737 ca. 1789

Jerzy Komorowski h. Dołęga * ca. 1577 ca. 1649

Antoni Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1747 ca. 1792

Józef Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1740 ca. 1791

Paweł Dowmont-Siesicki * ca. 1569 ca. 1614

Roman Sumorok * ca. 1617 ca. 1667

Wiłkomierz sędzina
Marcjanna Gołuchowski * ca. 1727 ca. 1772

Wiłkomierz skarbnik
N. Babiłło * ca. 1700 ca. 1750

Stanisław Białozor h. Wieniawa * ca. 1660 ca. 1710

Ignacy Bohusz h. Odyniec * ca. 1748 ca. 1793

Michał Stefan Chmielewski h. Wieniawa * ca. 1734 ca. 1779

Jan Dobużyński * ca. 1734 ca. 1779

N. Downarowicz * ca. 1696 ca. 1746

Piotr Guzelf * ca. 1689 ca. 1734

N. Ilcewicz * ca. 1700 ca. 1750

Kazimierz Jarmołowicz h. Kościesza * ca. 1679 ca. 1724

Ignacy Jawgiełło h. Łabędź * ca. 1732 ca. 1779

Bogusław "Talat" Kiełpsz * ca. 1707 ca. 1752

Jakub Kończa h. Ogończyk * ca. 1715 ca. 1765

Władysław Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1667 ca. 1717

Józef Kukciński * ca. 1735 ca. 1780

Józef Kulwiński z Kulwy v. Kułwy h. Bończa * ca. 1737 ca. 1782

Stanisław Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1716 ca. 1766

Wiłkomierz starosta
Jan Eperyeszy * ca. 1734 ca. 1780

Marcin ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1556 1621

Szedibor Matys Kieżgajło h. Łabędź * ca. 1388 ca. 1440

Mikołaj Kiszka z Ciechanowa h. Dąbrowa * ca. 1587 1644

Jan Sokołowicz-Kmita h. Jelita * ca. 1512 ca. 1569

Samuel Komorowski h. Dołęga * ca. 1602 1659

Jan "Kmicic" Sokołowicz-Kuncewicz h. Jelita * ca. 1493 1563

Stanisław Radziwiłł h. Trąby * ca. 1497 1531

Mikołaj Dowmont-Siesicki * ca. 1663 ca. 1713

Wiłkomierz stolnik
Marcin Bieliński h. Junosza * ca. 1603 ca. 1653

Salomon Dawidowicz z Gania h. Trąby * ca. 1608 ca. 1653

Jan Dąbrowski h. Junosza * ca. 1735 ca. 1783

Daniel Gajewski * ca. 1684 ca. 1734

Marcin Janowicz h. Radwan * ca. 1739 ca. 1803

Melchior Lewald-Jezierski h. Rogala * ca. 1656 ca. 1706

Wojciech Jeżewski h. Lis * ca. 1667 ca. 1733

Krzysztof Komorowski h. Dołęga * ca. 1644 1710

Mikołaj Kopeć h. Kroje * ca. 1696 1735

Antoni Dyzma Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1758 ca. 1822

N. Legowicz h. Przyjaciel * ca. 1711 ca. 1761

Józef Jozafat Legowicz h. Przyjaciel * ca. 1722 ca. 1782

Daniel Lwowicz h. Kostrowiec * ca. 1565 ca. 1612

Stanisław Ogrodziński * ca. 1691 ca. 1736

Józef Oziembłowski * ca. 1661 ca. 1711

Jan Suzin * ca. 1697 ca. 1742

N. Wiszniewski * ca. 1778 ca. 1828

Wiłkomierz strażnik
Samuel Buchowiecki h. Ogończyk

Michał Buyło * ca. 1733 ca. 1778

Bartłomiej Dąbrowski h. Junosza * ca. 1754 ca. 1799

Jan Dobużyński * ca. 1757 ca. 1802

Franciszek Komorowski z Komorowa h. Korczak * ca. 1710 ca. 1820

Jerzy Kościałkowski z Zyndrama h. Syrokomla * ca. 1639 ca. 1689

Wiłkomierz strukczaszy
Krzysztof Towiłło-Bolcewicz h. Pogonia * ca. 1734 ca. 1779

Stanisław Klimański * ca. 1737 ca. 1782

Wiłkomierz wojski
Michał Gabriel Gintowt h. Leliwa * ca. 1663 ca. 1708

Paweł Władysław Kaszyc h. Kaszyc * ca. 1687 ca. 1747

Władysław Kierdej h. Bełty * ca. 1632 ca. 1677

Antoni Komorowski z Komorowa h. Korczak * ca. 1734 ca. 1796

N. Kościałkowski h. Syrokomla * ca. 1700 ca. 1750

Chwalibóg Lwowicz h. Kostrowiec * ca. 1599 ca. 1649

Krzysztof Lwowicz h. Kostrowiec * ca. 1565 ca. 1615

Jerzy Romer


Zawilie
Zawilie marszałek
Ludwik Chodźko h. Kościesza * ca. 1766 ca. 1816

Ignacy Czechowicz h. Ostoja * ca. 1749 ca. 1812

Zawilie pisarz grodzki
Onufry Houwalt h. Houwalt * ca. 1733 ca. 1783

Zawilie podkomorzy
Wincenty Dowgiałło h. Zadora * ca. 1754 1859

Zawilie podstoli
Onufry Houwalt h. Houwalt * ca. 1733 ca. 1783

Zawilie prezydent powiatowy
Krzysztof Maćkiewicz h. Pobóg * ca. 1788 ca. 1878
,
Zawilie prezydent sądu granicznego
Władysław Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * 1815 1890

Zawilie prezydent sądu grodzkiego
Antoni Dowgiałło h. Zadora * 1744 ca. 1821

Zawilie prezydent sądu ziemskiego
Wincenty Dowgiałło h. Zadora * ca. 1754 1859

Zawilie regent powiatowy
Aleksander Kajetan Kondratowicz h. Syrokomla * 1783 ca. 1833

Zawilie regent ziemski
Józef Łazowski z Łazowa h. Krzywda * ca. 1774 ca. 1824

Zawilie rotmistrz powiatowy
N. Piewcewicz * ca. 1760 ca. 1810

Zawilie sędzia
Józef Janiszewski * ca. 1824 ca. 1874

Zawilie sędzia graniczny
Adolf Piottuch-Kublicki z Kublicz h. Ostoja * ca. 1817 ca. 1867

Józef Piottuch-Kublicki z Kublicz h. Ostoja * ca. 1805 ca. 1850

Zawilie sędzia powiatowy
Daniel Buczyński * ca. 1756 ca. 1819

Zawilie sędzia ziemski
Justyn Dowgiałło h. Zadora * ca. 1748 1829

Narcyz Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1753 ca. 1798

Zawilie sędzia ziemski powiatowy
Antoni Kociełł h. Pelikan * ca. 1789 ca. 1834

Zawilie sędzia ziemski powiatu
Feliks Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1768 ca. 1813

Zawilie stolnik
Józef Kulwieć * ca. 1749 ca. 1809

---
john1


: 2859
2008 .
: 1692
Urzędnicy woj. Trockiego

Grodno

Grodno administrator ekonomii
Nikodem Kiernożycki * ca. 1689 ca. 1734

Jan Karol Kopeć h. Kroje * ca. 1611 1680

Grodno archimandryta
Bogdan Klemens Godkiński * ca. 1561 ca. 1606

Michał Makary Godkiński * ca. 1581 ca. 1626

Paweł Kotowicz h. Korczak * ca. 1525 ca. 1595

Florian Wołk-Łaniewski h. Korczak * ca. 1670 ca. 1717

Grodno budowniczy
Piotr Bouffał h. Bouffał * ca. 1734 ca. 1792

Michał Eysmont h. Korab * ca. 1743 ca. 1788

Grodno chorąży
Marcin Dańkiewicz h. Prawdzic * ca. 1744 ca. 1828

Stanisław Isajkowski h. Prus * ca. 1650 ca. 1695

Józef Jelski h. Pielesz * ca. 1734 ca. 1788

Eustachy Kierdej h. Bełty * ca. 1596 1661

Jan Kazimierz Kierdej z Radziwanowic h. Bełty * ca. 1618 1685

Jakub Ginnejd-Koncewicz h. Łabędź * ca. 1583 ca. 1628

Teodor Ginnejd-Koncewicz h. Łabędź * ca. 1548 ca. 1593

Jakub Kuncewicz * ca. 1549 ca. 1634

Teodor Kuncewicz * ca. 1520 ca. 1599

Grodno chorąży powiatowy
Michał Eysmont h. Korab * ca. 1734 ca. 1779

Grodno chorąży ziemski tatarski powiatu
Aleksander Murza-Krzeczowski * ca. 1735 ca. 1780

Grodno cześnik
Bogusław Bokiej h. Bokiej

Dobrogost Bouffał h. Bouffał * ca. 1619 ca. 1664

Józef Bouffał h. Bouffał * ca. 1760 ca. 1805

Antoni Dzierżyński * ca. 1746 ca. 1791

Andrzej Eysmont h. Korab * ca. 1756 ca. 1801

Jan Kazimierz Eysmont h. Korab * ca. 1680 ca. 1725

N. Godaczewski z Godaczów h. Gozdawa * ca. 1646 ca. 1696

N. Scipion * ca. 1542 ca. 1592

Grodno ekonom
Stefan Bielawski z Bielaw h. Jastrzębiec * ca. 1538 1596

Jerzy Antoni Dunin-Borkowski z Borkowic h. Łabędź * ca. 1724 ca. 1790

Gotard Wilhelm Butler h. Butler * ca. 1594 1660

Grodno gubernator cywilny
Michał Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1793 ca. 1838

Ksawery Franciszek ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * 1778 1846

Grodno horodniczy
Franciszek Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1737 ca. 1782

Andrzej Eysmont h. Korab * ca. 1754 ca. 1799

Teodor Fedorowicz * ca. 1469 ca. 1519

Aleksander Jodkowski h. Nałęcz * ca. 1703 ca. 1748

Kazimierz Kowalewski * ca. 1683 ca. 1735

Grodno klucznik
Jan Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz

Ofanas Dudka * ca. 1475 ca. 1520

Mikołaj Kłoczko h. Ogończyk * ca. 1484 ca. 1529

Grodno komornik
Jakub Branicki h. Korczak

Krzysztof Eysmont h. Korab

Michał Maciejowski h. Ciołek * ca. 1745 ca. 1790

Grodno komornik ziemski
5.600.68 Wawrzyniec Michał Eysmont h. Korab * ca. 1681 ca. 1726

Grodno koniuszy
Benedykt Bouffał h. Bouffał * ca. 1724 ca. 1781

N. Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1735 ca. 1780

Stanisław Czeszejko * ca. 1680 ca. 1725

Ignacy Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1739 ca. 1804

Ludwik Kazimierz "Korybut" Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1725 ca. 1798

Adam Hajk * ca. 1569 ca. 1619

Jan Hajko h. Ogończyk * ca. 1516 ca. 1592

Mikołaj "Szymkowicz" Jundziłł h. Łabędź * ca. 1509 ca. 1556

N. Kalenkiewicz * ca. 1705 ca. 1750

Stefan Kołb h. Koło * ca. 1752 ca. 1802

Grodno krajczy
Andrzej Glindzicz * ca. 1734 ca. 1779

Hieronim Michał Jankowski z Jankowa h. Jastrzębiec * ca. 1677 ca. 1722

N. Kuncewicz * ca. 1716 ca. 1766

Grodno leśniczy
Jakub Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1465 ca. 1538

Grodno łowczy
Stanisław Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1735 ca. 1785

Jan Kazimierz Gazuba h. Poraj * ca. 1644 ca. 1689

Michał Jurgielewski h. Jurgielewski * ca. 1683 ca. 1736

Zygmunt Łychowski z Łychowa h. Jasieńczyk * ca. 1661 ca. 1713

Florian Machwic h. Machwic * ca. 1668 ca. 1713

Florian Władysław Machwic h. Machwic * ca. 1681 ca. 1730

Grodno marszałek
Jan Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1589 ca. 1643

Jan Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1734 ca. 1779

Stefan Eustachy Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1644 ca. 1713

Krzysztof Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1618 ca. 1681

Tadeusz Jundziłł h. Łabędź * ca. 1720 ca. 1790

Władysław Kierdej h. Bełty * ca. 1596 1647

Jan Kazimierz Kierdej z Radziwanowic h. Bełty * ca. 1618 1685

Jan Franciszek Kotowicz h. Korczak * ca. 1639 ca. 1719

Józef Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1846 1896

Roman Lachnicki h. Lachnicki * ca. 1820 ca. 1869

Jan ks. Massalski h. Massalski * ca. 1647 1706

Karol Załęski * ca. 1780 ca. 1830

Grodno marszałek powiatowy
Aleksander Medard Franciszek Ksawery ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * 1827 1908

Ksawery Franciszek ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * 1778 1846

Grodno marszałek szlachty gubernii
Paweł Borejsza h. Wadwicz * ca. 1796 ca. 1846

Konstanty ks. Światopełk-Czetwertyński h. Pogoń Ruska * 1792 ca. 1842

Ksawery Franciszek ks. Drucki-Lubecki h. Lubecki * 1778 1846

Kalikst Mierzejewski * ca. 1780 ca. 1830

Grodno marszałek szlachty powiatu
Stefan Niezabytowski * ca. 1800 ca. 1850

Grodno miecznik
Jakub Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1694 ca. 1765

Tomasz Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1720 ca. 1780

Jozafat Kłanicki z Kłanina * ca. 1743 ca. 1792

Felicjan Karol Kuczborski z Kuczborka h. Ogończyk * ca. 1644 1702

Franciszek Sopoćka * ca. 1701 ca. 1746

Grodno mostowniczy
N. Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1737 ca. 1782

Krzysztof Eysmont h. Korab * ca. 1747 ca. 1792

Józef Kamiński

Bazyli Kozłowski z Kozłowa h. Jastrzębiec * ca. 1710 ca. 1755

Grodno namiestnik
Lalusz v. Laluszyk * ca. 1422 ca. 1467

Aleksander ks. Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1455 1511

Stanisław Kieżgajło h. Łabędź * ca. 1434 ca. 1493

Kazimierz Kobyliński z Kobylina * ca. 1644 ca. 1689

Jan Kuczuk * ca. 1440 ca. 1493

N. Lelusz * ca. 1422 ca. 1467

Aleksy von Wesisken z Chożowa * ca. 1438 ca. 1505

Grodno namiestnik sądowy
Stanisław Kotowicz h. Korczak * ca. 1709 ca. 1778

Grodno oboźny
Bazyli Bronicki h. Bronic * ca. 1733 ca. 1779

Antoni Chlewiński z Chlewni h. Radwan * ca. 1747 ca. 1799

Jakub Dzierżyński * ca. 1740 ca. 1785

Michał Maciej Eysmont h. Korab * ca. 1702 ca. 1747

Michał Maciejowski h. Ciołek * ca. 1666 ca. 1711

Grodno opat
Józefat Jachimowicz * ca. 1692 ca. 1737

Maciej Korń h. Korń * ca. 1771 ca. 1821

Grodno pisarz
N. Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1650 ca. 1700

Grodno pisarz grodzki
Michał Borzęcki z Borzęcina h. Półkozic * ca. 1756 ca. 1801

Dobrogost Kazimierz Bouffał h. Bouffał * ca. 1691 ca. 1762

Franciszek Bouffał h. Bouffał * ca. 1734 ca. 1792

Józef Bouffał h. Bouffał * ca. 1723 ca. 1777

Mikołaj Michał Eysmont h. Korab * ca. 1619 ca. 1664

Stanisław Houwalt h. Houwalt * ca. 1753 ca. 1812

Filon Kozłowicki * ca. 1586 ca. 1631

Grodno pisarz ziemski
Konstanty Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1618 ca. 1677

Adam Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1616 ca. 1673

Zygmunt Aleksy Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1680 ca. 1725

Karol Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1717 ca. 1801

Eustachy Kierdej h. Bełty * ca. 1596 1661

Władysław Kierdej h. Bełty * ca. 1596 1647

Andrzej Kotowicz h. Korczak * ca. 1548 ca. 1593

Stanisław Kotowicz h. Korczak * ca. 1709 ca. 1778

Teodor Kuncewicz * ca. 1520 ca. 1599

Grodno poborca
Michał Downarowicz h. Przyjaciel * ca. 1760 ca. 1805

Jakub Kuncewicz * ca. 1549 ca. 1634

Teodor Kuncewicz * ca. 1520 ca. 1599

Grodno podczaszy
Marcin Czernicki h. Jastrzębiec * ca. 1639 ca. 1689

Stanisław Czeszejko * ca. 1653 ca. 1698

Władysław Czeszejko * ca. 1644 ca. 1689

Ignacy Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1739 ca. 1804

Kazimierz Gumowski * ca. 1725 ca. 1770

Bazyli Sasin-Kaleczycki * ca. 1596 ca. 1646

Ignacy Kukiewicz h. Prawdzic

Bartosz Łoknicki z Łoknicy h. Nieczuja

Grodno podkomorzy
Aleksander Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1619 ca. 1664

Franciszek Jundziłł h. Łabędź * ca. 1754 1818

Tadeusz Jundziłł h. Łabędź * ca. 1720 ca. 1790

N. Klimański

Marcin Klimański * ca. 1734 ca. 1795

Paweł Kotowicz h. Korczak * ca. 1525 ca. 1595

Grzegorz Massalski h. Massalski * ca. 1536 ca. 1586

Leon Sapieha h. Lis * ca. 1554 1611

Mikołaj Sapieha h. Lis * ca. 1552 1611

Jerzy Scypion

Grodno podsędek
Jan Bouffał h. Bouffał * ca. 1571 ca. 1616

Piotr Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1632 ca. 1689

Krzysztof Wiktoryn Jundziłł h. Łabędź * ca. 1666 ca. 1735

Grodno podskarbi sądu kapturowego
3.200.492 Ignacy Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1734 ca. 1797

Grodno podstarości
Hieronim Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1743 ca. 1793

Łukasz Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1668 ca. 1732

Zygmunt Bouffał h. Bouffał * ca. 1681 ca. 1755

Antoni Florian Bronic h. Bronic * ca. 1717 ca. 1762

Piotr Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1632 ca. 1689

Wojciech Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1668 ca. 1713

Aleksander Michał Eysmont h. Korab * ca. 1747 ca. 1803

Mikołaj Gnojnicki h. Drogomir * ca. 1563 ca. 1608

Jan Jerzy Grothus h. Grothus * ca. 1676 ca. 1721

Władysław Kierdej h. Bełty * ca. 1596 1647

Adam Kołycz * ca. 1619 ca. 1664

Jan Kotowicz h. Korczak * ca. 1639 ca. 1697

Grodno podstoli
Jan Apolinary Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1669 ca. 1714

Ignacy Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1734 ca. 1797

Ignacy Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1739 ca. 1804

Józef Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1733 ca. 1803

Bogdan Klemens Godkiński * ca. 1561 ca. 1606

Jan Kazimierz Hladowicki h. Prus * ca. 1644 ca. 1689

Samuel Hladowicki h. Prus

Ignacy Ihnatowicz h. Godziemba * ca. 1734 ca. 1799

Franciszek Jelski h. Pielesz * ca. 1747 ca. 1827

Aleksander Lewald-Jezierski h. Rogala * ca. 1677 ca. 1722

Adam Kołycz * ca. 1619 ca. 1664

Antoni Kazimierz Łoknicki z Łoknicy h. Nieczuja * ca. 1657 ca. 1712

Grodno porucznik powiatowy
Ignacy Ihnatowicz h. Godziemba * ca. 1734 ca. 1779

Józef Jelski h. Pielesz * ca. 1734 ca. 1788

Grodno prezydent departamentu
Michał Łaszkiewicz * ca. 1777 ca. 1822

Grodno proboszcz
Józef Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1718 ca. 1763

Franciszek Isajkowski h. Prus * ca. 1593 1654

Stanisław Krzycki z Krzycka h. Kotwicz * ca. 1576 ca. 1621

Grodno regent grodzki
N. Kotowicz h. Korczak * ca. 1737 ca. 1782

Jerzy Ludwik Lipnicki z Lipnika h. Hołobok * ca. 1755 ca. 1812

Leopold Lipnicki z Lipnika h. Hołobok * ca. 1767 ca. 1812

Grodno regent ziemski
Anzelm Eysmont h. Korab * ca. 1758 ca. 1803

Zygmunt Dunin-Głuszyński z Głuszyny h. Łabędź * ca. 1747 ca. 1793

Dominik Florian Kisłowski * ca. 1734 ca. 1787

Grodno regent ziemski i grodzki
Stanisław Grabski z Grabi h. Pomian * ca. 1737 ca. 1782

Stanisław Kotowicz h. Korczak * ca. 1709 ca. 1778

Grodno rotmistrz
Stanisław Aleksandrowicz

Kazimierz Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1773 ca. 1823

Mateusz Bylewski * ca. 1754 ca. 1799

Wincenty Maciej Daczewski h. Ślepowron * 1756 ca. 1816

Stanisław Dołobowski h. Dołęga * ca. 1754 ca. 1799

Andrzej Eysmont h. Korab * ca. 1750 ca. 1795

Piotr Kleczkowski h. Trzaska * ca. 1745 ca. 1790

Ksawery Krzywicki * ca. 1756 ca. 1811

Daniel Lipnicki z Lipnika h. Hołobok * ca. 1733 ca. 1788

Grodno rotmistrz powiatu
Ignacy Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1720 ca. 1765

Tomasz Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1720 ca. 1780

Tadeusz Glindzicz * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Gorzkowski * ca. 1750 ca. 1795

Kazimierz Horodnicki * ca. 1750 ca. 1795

Wojciech Kiełkiewicz h. Trąby * ca. 1750 ca. 1795

Tadeusz Kotarbski h. Pniejnia * ca. 1750 ca. 1795

Józef Krupowicz h. Lubicz * ca. 1750 ca. 1795

Stanisław Krupowicz h. Lubicz * ca. 1734 ca. 1779

Grodno sekretarz sejmu
Jan Nepomucen Jeziorkowski h. Kościesza * ca. 1757 ca. 1803

Grodno sędzia graniczny
Marcin Dańkiewicz h. Prawdzic * ca. 1744 ca. 1828

Grodno sędzia graniczny powiatu
Ignacy Abłamowicz h. Awdaniec * ca. 1784 ca. 1829

Jan Hoffman h. Grzymała

Grodno sędzia grodzki
Zygmunt Bouffał h. Bouffał * ca. 1681 ca. 1755

Wiktoryn Buchowiecki h. Ogończyk * ca. 1735 ca. 1780

Wawrzyniec Chlewiński z Chlewni h. Radwan * ca. 1724 ca. 1769

Jakub Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1694 ca. 1765

Leopold Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1643 ca. 1693

Andrzej Mintowt-Czyż z Woronny h. Godziemba * ca. 1583 ca. 1628

Ludwik Kazimierz "Korybut" Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1725 ca. 1798

Aleksander Michał Eysmont h. Korab * ca. 1747 ca. 1803

Andrzej Eysmont h. Korab * ca. 1602 ca. 1647

Józef Jeleński z Jelnej h. Odrowąż odm. * ca. 1743 ca. 1788

Józef Kazimierz Kaczanowski h. Ostoja * ca. 1700 ca. 1745

Stanisław Kotowicz h. Korczak * ca. 1709 ca. 1778

Władysław Łazowy * ca. 1660 ca. 1705

Grodno sędzia kapturowy
Kazimierz Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1734 ca. 1804
,
Grodno sędzia kapturowy powiatu
Piotr Bouffał h. Bouffał * ca. 1734 ca. 1792

Grodno sędzia ziemski
Adam Teodor Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1749 ca. 1794

Eustachy Michał Benedykt Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1690 ca. 1762

Tadeusz Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1739 ca. 1792

Adam Buchowiecki h. Buchowiecki * ca. 1616 ca. 1673

Andrzej Eysmont h. Korab * ca. 1760 ca. 1805

N. Massalski

Leon Sapieha h. Lis * ca. 1554 1611

N. Wołkowicki * ca. 1767 ca. 1812

N. Zawistowski * ca. 1716 ca. 1766

Grodno sędzia ziemski powiatowy
Antoni Majewski h. Mogiła * ca. 1787 ca. 1832

Grodno sędzic grodki
Samuel Łazowy * ca. 1677 1738

Grodno skarbnik
Tadeusz Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1739 ca. 1792

Stanisław Tomasz "Osim" Borowski * ca. 1643 ca. 1688

Michał Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1677 ca. 1808

Marcin Dańkiewicz h. Prawdzic * ca. 1744 ca. 1828

Marcin Daszkiewicz h. Korybut * ca. 1756 ca. 1801

Stanisław Eysmont h. Korab * ca. 1754 ca. 1799

Jan Kazimierz "Kuncewicz" Ginett h. Zaremba * ca. 1734 ca. 1779

Jan Hladowicki h. Prus

Franciszek Jelski h. Pielesz * ca. 1747 ca. 1827

Jan Ładowicki

Stanisław Nielubowicz * ca. 1685 ca. 1730

Grodno stanowniczy
Kazimierz Gorzkowski * ca. 1733 ca. 1780

Grodno starosta
Aleksander Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1546 1578
Grzegorz Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1508 1572
Krzysztof Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1580 1652
Karol Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1717 ca. 1801
Fryderyk Michał ks. Czartoryski na Klewaniu i Żukowie h. Pogoń Lit * 1696 1775
Sebastian Dybowski z Dybówki h. Nałęcz * ca. 1527 ca. 1575
Aleksander ks. Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1455 1511
Grzegorz Kimbar h. Siekierz * ca. 1503 ca. 1548
Stanisław "Strumiłło Kiszczyc Kiszka" Kiszka z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1459 ca. 1522
Jan Klukowski * ca. 1539 ca. 1606
Wojciech Kłoczko h. Ogończyk * ca. 1463 1514
Grzegorz Józef Kotowicz * ca. 1676 ca. 1725
Andrzej Franciszek Kotowicz h. Korczak * ca. 1622 ca. 1694
Jan Franciszek Kotowicz h. Korczak * ca. 1639 ca. 1719
Jan ks. Massalski h. Massalski * ca. 1647 1706
Józef ks. Massalski h. Massalski * ca. 1722 1765
Jerzy Radziwiłł h. Trąby * ca. 1480 1541
Fryderyk Sapieha h. Lis * ca. 1590 1650
Teodor Tyszkiewicz h. Leliwa * ca. 1538 1618
Jan Wołłowicz * ca. 1524 ca. 1574
Grodno stolnik
Łukasz Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1720 ca. 1779

N. Bieniecki z Bienicy h. Natarcz * ca. 1627 ca. 1672

Wojciech Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1668 ca. 1713

N. Eysmont h. Korab * ca. 1776 ca. 1826

Andrzej Eysmont h. Korab * ca. 1754 ca. 1799

Maciej Eysmont h. Korab * ca. 1759 ca. 1804

Michał Eysmont h. Korab * ca. 1724 ca. 1779

Samuel Kępiński z Kęmpna h. Niesobia * ca. 1714 ca. 1759

Stefan Kępiński z Kęmpna h. Niesobia * ca. 1728 ca. 1778

Michał Skarbek-Kiełczewski z Kiełczewic h. Awdaniec * ca. 1676 ca. 1726

Grodno stolnik (czy nie stolnikowicz)
Jerzy Grzegorz Eysmont h. Korab * ca. 1724 ca. 1774

Grodno strażnik
Franciszek Bouffał h. Bouffał * ca. 1734 ca. 1792

Marek Franciszek Grobicki z Grobic h. Trąby * ca. 1680 ca. 1747

Grodno strukczaszy
Alojzy Kamiński * ca. 1751 ca. 1796

Grodno wiceregent
Antoni Wiktor Ipohorski-Lenkiewicz * ca. 1750 ca. 1795

Grodno wiceregent ziemski
Walerian Anastazy Kudorowski h. Bełty * ca. 1781 ca. 1831

Grodno wojski
Kazimierz Dobrogost Bouffał

Jan Gintowt-Dziewiałtowski h. Trąby * ca. 1569 ca. 1614

Aleksander Michał Eysmont h. Korab * ca. 1747 ca. 1803

Michał Eysmont h. Korab * ca. 1734 ca. 1779

Zygmunt Gzowski h. Junosza * ca. 1610 1660

Ignacy Ihnatowicz * ca. 1745 ca. 1790

Mikołaj "Szymkowicz" Jundziłł h. Łabędź * ca. 1509 ca. 1556

Jan Karp h. Karp * ca. 1700 ca. 1748

Stanisław Kukiewicz h. Prawdzic * ca. 1667 ca. 1712

Samuel Łazowy * ca. 1677 1738

Jan Oziembłowski * ca. 1608 ca. 1658

Benedykt Protaszewicz

Paweł Stryjeński * ca. 1653 ca. 1703

Grodno wójt
Jan Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1589 ca. 1643

Stefan Eustachy Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz * ca. 1644 ca. 1713

Piotr Czeszejko * ca. 1501 ca. 1546

Kowno
Kowno asesor sądu ziemskiego
Antoni Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1778 ca. 1835

Florian Antoni Kołyszko h. Jelita

Kowno budowniczy
Michał Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1745 ca. 1814

Kowno chorąży
Ludwik Chełchowski z Chełchów h. Lubicz * ca. 1700 ca. 1750

Jan Gintowt-Dziewiałtowski h. Trąby * ca. 1577 ca. 1629

Mikołaj Korff h. Korff * ca. 1666 ca. 1713

Antoni Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1735 1798

Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1769 ca. 1812

Józef Medeksza * ca. 1722 ca. 1772

Ignacy Zabiełło * ca. 1744 ca. 1789

Kowno cześnik
Antoni Babecki z Babca h. Cholewa * ca. 1737 ca. 1782

Jan Malcher Billewicz h. Mogiła * ca. 1643 ca. 1689

Antoni Borewicz h. Prus * ca. 1683 ca. 1728

Ignacy Koziełło h. Kozieł * ca. 1703 ca. 1748

Hieronim Montrym * ca. 1707 ca. 1752

Hieronim Dowojna-Sołłohub * ca. 1663 ca. 1713

Mateusz Wodoradzki * ca. 1591 ca. 1641

Kowno gubernator
Stanisław Chomiński h. Lis

Kowno horodniczy
Hieronim Bohusz z Towska h. Odyniec * ca. 1667 ca. 1712
Stefan Borejko h. Borejko * ca. 1650 1701
Antoni Czerniewicz h. Lubicz * ca. 1699 ca. 1744
Marcin Czerniewicz h. Lubicz * ca. 1735 ca. 1783
Jan Daszkiewicz * ca. 1481 ca. 1533
Abraham Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1465 1519
Jan Klukowski * ca. 1546 ca. 1591
Michał Kończa h. Ogończyk * ca. 1675 ca. 1732
Jan Kudrewicz h. Łabędź * ca. 1756 ca. 1801
Kowno kasztelan
Ignacy Zabiełło * ca. 1782 ca. 1832

Kowno klucznik
Józef Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1759 ca. 1804

Kowno komornik
Rafał Bieńkuński h. Bajbuza * ca. 1779 ca. 1829

Wincenty Dauksza h. Pierzchała * ca. 1667 ca. 1712

Jakub Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1709 ca. 1785

Józef Duszakiewicz h. Ostoja * ca. 1770 ca. 1815

Antoni Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1756 ca. 1801

Ignacy Horn h. Oksza * ca. 1750 ca. 1795

Jan Maćkiewicz

Kowno komornik graniczny
Michał Józef de Haberfeldt-Habermann h. Rola * ca. 1757 ca. 1802

Kowno koniuszy
Antoni Blinstrub z Totwiłów h. Łabędź * ca. 1747 ca. 1801

Kowno krajczy
Józef Fergis h. Fergis * 1758 ca. 1806

Jan Bogusław Jasieński h. Jastrzębiec * ca. 1727 ca. 1780

Kowno łowczy
Kazimierz Bejnart h. Bejnart * ca. 1644 ca. 1689

Kazimierz "Lwowicz" Beynar * ca. 1644 ca. 1689

Jan Blinstrub h. Łabędź * ca. 1757 ca. 1803

Antoni Blinstrub z Totwiłów h. Łabędź * ca. 1747 ca. 1801

Michał Krassowski * ca. 1640 ca. 1685

N. Papliński * ca. 1641 ca. 1686

Kazimierz Skot * ca. 1712 ca. 1762

Aleksander Worłowski * ca. 1656 ca. 1701

N. Zawisza

N. Zawisza * ca. 1736 ca. 1786

Kowno marszałek
Jan Krzysztof Skarbek-Kiełczewski z Kiełczewic h. Awdaniec * ca. 1635 ca. 1689

Hieronim Kryszpin-Kirszensztein h. Kryszpin-Kirszensztein * ca. 1618 ca. 1691

Rafał Skorulski

N. Wizgird * ca. 1588 ca. 1638

Kowno marszałek gubernialny
N. Dowgird * ca. 1839 ca. 1889

Kowno marszałek powiatowy
N. Janczewski h. Dołęga * ca. 1838 ca. 1888

Franciszek Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1778 1848

Kowno marszałek szlachty gubernii
Klet Burba * ca. 1805 ca. 1855

Adolf hr. Czapski h. Leliwa * ca. 1833 1883

Marian Czapski h. Leliwa * ca. 1816 ca. 1866

Józef Dowgird * ca. 1839 ca. 1889

Felicjan Karp z Rykiowa h. Karp * ca. 1833 ca. 1889

Kowno marszałek szlachty powiatu
Kleofas Burba h. Burba

Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1769 ca. 1812

Kowno miecznik
Antoni Blinstrub z Totwiłów h. Łabędź * ca. 1747 ca. 1801

Michał Czajewski h. Świnka * ca. 1667 ca. 1712

Józef Lindeman * ca. 1703 ca. 1771

Wiktoryn Michał Lindeman * ca. 1668 ca. 1713

Mikołaj Franciszek Sopoćka * ca. 1707 ca. 1752

Kowno mostowniczy
Antoni Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1734 ca. 1808

Maciej Jusewicz * ca. 1737 ca. 1791

Jan Kulwieć * ca. 1758 ca. 1803

Michał Kulwieć * ca. 1739 ca. 1802

Kowno mytnik
Ulryk Hoziusz z Bezdan h. Hoziusz * 1551 ca. 1601

Andrzej Iłgowski h. Iłgowski

Jan Kuncewicz * ca. 1506 ca. 1574

Kasper Libnar * ca. 1518 ca. 1563

Kowno namiestnik
Sudiwoj Kieżgajło h. Łabędź * ca. 1402 ca. 1466

Wojciech Kłoczko h. Ogończyk * ca. 1463 1514

Kowno namiestnik sądu grodzkiego
Nikodem Białuski * ca. 1766 ca. 1811

Kowno oboźny
Teodor Blinstrub h. Łabędź * ca. 1667 ca. 1712

Józef Chrapicki h. Rola * ca. 1762 ca. 1807

Tomasz Ilinicz h. Korczak * ca. 1741 ca. 1807

Karol Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1647 ca. 1697

Józef Lugajło * ca. 1735 ca. 1785

Kowno pisarz grodzki
Jan Czaplic h. Kierdeja * ca. 1690 ca. 1735

Jerzy Giedgowd h. Łabędź * ca. 1570 ca. 1615

Bartłomiej Jachnowski * ca. 1604 ca. 1649

Mikołaj Kulwiński z Kulwy v. Kułwy h. Bończa * ca. 1554 ca. 1599

Kowno pisarz ziemski
Mikołaj Kudrewicz h. Łabędź * ca. 1618 ca. 1698

Kazimierz Kulwiński z Kulwy v. Kułwy h. Bończa

Michał Zabiełło * ca. 1673 ca. 1723

Kowno poborca
Wojciech Kulwiński z Kulwy v. Kułwy h. Bończa * ca. 1559 ca. 1604

Abraham Kuncewicz * ca. 1531 1562

Kowno podczaszy
Nikodem Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1687 ca. 1737

Samuel Bogdan Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1657 ca. 1702

Ignacy Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1757 ca. 1802

Józef Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1758 ca. 1803

Józef Kazimierz Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1738 ca. 1809

Szymon Marcin Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * ca. 1734 ca. 1808

Kowno podkomorzy
Wojciech Gintowt-Dziewiałtowski h. Trąby * ca. 1536 ca. 1591

Kasper ks. Gedrojc h. Gedrojc * ca. 1533 ca. 1596

Michał Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1769 ca. 1812

Szymon Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1777 1828

Kowno podsędek
Grzegorz Bejnart h. Bejnart * ca. 1552 ca. 1597

Jan Gimbut h. Nałęcz * ca. 1606 ca. 1651

Zygmunt Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1666 ca. 1711

Kowno podstarości
Józef Karęga h. Karęga * ca. 1745 ca. 1790

Dominik Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1714 ca. 1759

Dominik Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1711 1743

N. Lawdbor h. Pobóg * ca. 1570 ca. 1615

Hieronim Szaszewicz * ca. 1627 ca. 1677

Kowno podstoli
Antoni Blinstrub h. Łabędź * ca. 1760 ca. 1805

Krzysztof Eperyeszy * ca. 1618 ca. 1663

Piotr Michał Gradowski h. Półkozic * ca. 1667 ca. 1712

Jan Kłodzki z Kłody * ca. 1594 ca. 1649

Jakub Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1751 ca. 1796

Michał Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1734 ca. 1779

Walerian Krzyżanowski z Krzyżanowic h. Dębno * ca. 1673 ca. 1718

Hieronim Laudański h. Jastrzębiec * ca. 1695 ca. 1740

Piotr Szukszta * ca. 1565 ca. 1611

Kowno porucznik powiatowy
Dyzma Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1701 ca. 1796

Jerzy Dymsza h. Dymsza * ca. 1746 ca. 1814

Jan Juchnowicz h. Leliwa * ca. 1757 ca. 1802

Kowno prezes sądu granicznego apelacyjnego
Szymon Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1777 1828

Kowno regent graniczny
Franciszek Dąbrowski * ca. 1752 ca. 1797

Kowno regent grodzki
Jan Wawrzyniec Jachimowicz * ca. 1737 ca. 1782

Adam Lugajło * ca. 1755 ca. 1804

Andrzej Lugajło * ca. 1755 ca. 1800

Kowno regent ziemski
Wincenty Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1763 ca. 1816

Aleksander Koreywa h. Dębno * ca. 1754 ca. 1799

Adam Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1737 ca. 1782

Adam Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1734 ca. 1805

Józef Kożuchowski z Kożuchowa h. Doliwa * ca. 1749 ca. 1794

Kowno rotmistrz
Kazimierz Boniecki z Bończy h. Bończa * ca. 1749 ca. 1809

Michał Czajewski h. Świnka * ca. 1667 ca. 1712

Józef Dąbrowski h. Junosza * 1758 ca. 1816

Ludwik Dominik Dobrowolski h. Drzewica * ca. 1759 ca. 1804

Antoni Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1734 ca. 1808

Dyzma Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1701 ca. 1796

Ignacy Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1778 ca. 1828

Michał Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1733 ca. 1807

Antoni Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1735 1798

Adam Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1745 ca. 1795

Jan Kulwieć * ca. 1758 ca. 1803

Kowno rotmistrz powiatu
Antoni Kamieński h. Cholewa * ca. 1749 ca. 1794

Kowno sędzia
Jan * ca. 1674 ca. 1724

Jan Mikołaj Kossakowski * ca. 1659 ca. 1709

Kowno sędzia graniczny
Leopold Edward Dąbrowski h. Junosza * 1789 ca. 1839

Kowno sędzia grodzki
Grzegorz Borejsza h. Wadwicz * ca. 1554 ca. 1599

Marcin Czerniewicz h. Lubicz * ca. 1735 ca. 1783

Michał Grothus h. Grothus * ca. 1718 ca. 1779

Ludwik Koreywa h. Dębno * ca. 1746 ca. 1791

Jan Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * ca. 1651 ca. 1701

Jan Mikołaj Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * ca. 1653 ca. 1712

Michał Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1750 ca. 1795

Maciej Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1753 ca. 1800

Kowno sędzia pokoju z wyborów powiatu
Wiktor Komorowski z Komorowa h. Korczak * 1821 ca. 1877

Kowno sędzia powiatowy
Michał Juszkiewicz h. Ślepowron * ca. 1554 ca. 1599

Kowno sędzia ziemski
Józef Borewicz h. Prus * ca. 1735 ca. 1780

Antoni Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1778 ca. 1835

Michał Domeyko z Żomojtkań-Domejek h. Dołęga * ca. 1733 ca. 1807

Jan Krzysztof Skarbek-Kiełczewski z Kiełczewic h. Awdaniec * ca. 1635 ca. 1689

Dominik Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1711 1743

Samuel Jan Kowalski * ca. 1641 ca. 1686

Adam Krupek-Kozakowski h. Lilia Darta * ca. 1734 ca. 1805

Mikołaj Kudrewicz h. Łabędź * ca. 1618 ca. 1698

Marcin Lawdbor h. Pobóg * ca. 1566 ca. 1611

Józef Meysztowicz z Pojościa * ca. 1725 ca. 1775

Kowno skarbnik
Marcin Danilewicz h. Ostoja * ca. 1716 ca. 1765

Piotr Daniel Downarowicz h. Przyjaciel * ca. 1640 ca. 1685

Piotr Ginett h. Zaremba * ca. 1734 ca. 1780

Józef Kocięcki z Kocięcina h. Nieczuja * ca. 1670 ca. 1715

Józef Kończa h. Ogończyk * ca. 1735 ca. 1780

Michał Łosiński * ca. 1756 ca. 1801

Kowno starosta
Grzegorz Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1508 1572
Jan Hieronim hr. Chodkiewicz na Szkłowie i Myszy h. Kościesza * ca. 1526 1579
Jan Giejsztor z Giejsztorów h. Giejsztor * ca. 1616 1666
Jarosław ks. Hołowczyński h. Łabędź * ca. 1519 1567
Jerzy Ilinicz h. Korczak * ca. 1471 ca. 1551
N. Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1465 ca. 1515
Abraham Hlebicki-Józefowicz h. Leliwa * ca. 1465 1519
Szedibor Matys Kieżgajło h. Łabędź * ca. 1388 ca. 1440
Jan "Stankowicz" Komajewski h. Trąby * ca. 1518 ca. 1572
N. Kostewicz * ca. 1493 ca. 1538
Jan Kostewicz h. Leliwa * ca. 1468 ca. 1541
Stanisław Kostewicz h. Leliwa * ca. 1456 ca. 1513
Mikołaj Andrzej Pac h. Gozdawa * ca. 1670 ca. 1715
Michał Kazimierz Rybeńko ks. Radziwiłł h. Trąby * 1702 1762

Kowno stolnik
Ludwik Chełchowski z Chełchów h. Lubicz * ca. 1700 ca. 1750

Kazimierz Hładunowicz-Dubiski * ca. 1708 ca. 1753

Stanisław Dziatkowski z Dziatkowic * ca. 1564 ca. 1609

Jakub Estka h. Estken * ca. 1683 ca. 1728

Jan Grothus h. Grothus

Jan Aleksander "Łubiański" Ihnatowicz h. Ihnatowicz * ca. 1633 ca. 1684

Jan Mikołaj Kossakowski * ca. 1659 ca. 1709

Jan Aleksander Ihnatowicz-Lubiański h. Godziemba * ca. 1633 ca. 1684

Kowno strażnik
Jan Korff h. Korff * ca. 1735 ca. 1780

Dominik Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1711 1743

Salomon Łabuński * ca. 1667 ca. 1712

Kowno strukczaszy
Józef Kulwieć * ca. 1758 ca. 1803

Piotr Kulwiński z Kulwy v. Kułwy h. Bończa * ca. 1667 ca. 1712

Kowno wojski
Karol Blinstrub h. Łabędź * ca. 1732 ca. 1777

Andrzej Bobrownicki z Bobrownik h. Doliwa * ca. 1552 ca. 1597

Zibut Hanskopowicz * ca. 1564 ca. 1609

Trojan Kazimierz Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1637 ca. 1696

Stanisław Prozor * ca. 1688 ca. 1738

Hieronim Szaszewicz * ca. 1627 ca. 1677

Kowno woźny
Jerzy Kulikowski z Kulikówka h. Drogomir * ca. 1718 ca. 1763

Kowno wójt
Jan Boniuszko * ca. 1604 ca. 1649

Prużany
Prużany chorąży
Wincenty Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1779 ca. 1829

Prużany marszałek
Ignacy Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1745 ca. 1810

N. Lewkowicz h. Ogończyk * ca. 1766 ca. 1816

Prużany regent graniczny
Józef Bruno Dąbrowski h. Junosza * 1774 ca. 1821

Prużany sędzia apelacyjny
Karol Rafał Grabowski z Grabówki h. Oksza * ca. 1796 1857

Prużany sędzia graniczny
Alojzy Buttowt-Andrzeykowicz h. Gryf * ca. 1782 ca. 1832

Prużany sędzia ziemski
Grzegorz Kulikowski z Kulikówka h. Drogomir * ca. 1777 ca. 1822

Puńsk
Puńsk dzierżawca
Sebastian "Szymkowicz" Jundziłł h. Łabędź * ca. 1511 1551

Puńsk leśniczy
Hieronim Lacki h. Lacki * ca. 1639 1703

Puńsk namiestnik
Aleksander Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1457 1549

Puńsk pleban
Ignacy Łukaszewicz * ca. 1759 1809

Puńsk starosta
Michał Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1711 ca. 1782
Michał Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1761 ca. 1806
Aleksander Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1457 1549
Jerzy Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1519 1569
Jan Litawor Litawor-Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1456 1514
Jan Karol ks. Czartoryski na Korcu i Oleksińcach h. Pogoń Li * ca. 1631 1680
Józef ks. Czartoryski na Korcu i Oleksińcach h. Pogoń Li * ca. 1668 1750

Aleksander Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1567 ca. 1646
Wincenty Korwin-Gosiewski z Gosi h. Ślepowron * ca. 1616 ca. 1669
Paweł ks. Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1474 1555
Andrzej Kazimierz Kryszpin-Kirszensztein h. Kryszpin-Kirszensztein * ca. 1644 1704
Jan Franciszek Lubowicki z Lubowic h. Śreniawa * ca. 1611 1674
Ludwik Konstanty Pociej h. Waga * ca. 1667 1730
Troki
Troki asesor sądu ziemski
Józef Korsak h. Korsak * ca. 1790 ca. 1835

Troki budowniczy
Antoni Dowgiałło h. Zadora * 1744 ca. 1821

Troki chorąży
Andrzej Bohdanowicz * ca. 1498 ca. 1543

Michał Mikołaj Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1648 ca. 1705

Kuszoman ks. Chodyrewicz * ca. 1495 ca. 1548

Krzysztof Dzierżek h. Nieczuja * ca. 1546 ca. 1619

Jerzy Dziewiałtowski * ca. 1556 ca. 1606

Dominik Gintowt-Dziewiałtowski h. Trąby * ca. 1667 ca. 1712

Aleksander Ogiński h. Ogiński * ca. 1596 1667

Marcin Ogiński h. Ogiński * 1632 1690

Kazimierz Aleksander Pociej h. Waga * ca. 1666 1728

Troki ciwun
Zygmunt Bokiej h. Bokiej * ca. 1680 ca. 1727

Leon Bokun ab Alten h. Kuszaba * ca. 1681 ca. 1739

Michał Mikołaj Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1648 ca. 1705

Józef Eytmin h. Rogala * ca. 1727 ca. 1785

Dymitr Huszcza h. Podkowa

Józef Jeleński h. Korczak * ca. 1738 ca. 1808

Jan Jermoła h. Zaremba * ca. 1516 ca. 1564

Walter Korff h. Korff * ca. 1627 ca. 1672

Aleksy Krzywiec h. Ostoja * ca. 1495 ca. 1561

Maciej Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1464 ca. 1544

Kasper Libnar * ca. 1518 ca. 1563

Samuel Leon ks. Ogiński h. Ogiński * ca. 1589 1657

Bonifacy Teofil Pac h. Gozdawa * ca. 1635 1678

Troki cześnik
N. Aranowicz * ca. 1699 ca. 1749

Jan Górski z Góry h. Nałęcz * ca. 1693 ca. 1738

Benedykt Katowski z Katowic h. Kornicz?? * ca. 1681 ca. 1731

Józef Kłopocki z Kłopoczyna h. Rawicz * ca. 1702 ca. 1749

Maciej Kłopocki z Kłopoczyna h. Rawicz * ca. 1695 ca. 1788

Paweł Józef Kłopocki z Kłopoczyna h. Rawicz * ca. 1658 ca. 1728

Adam Kazimierz Krzczonowicz h. Szeliga * ca. 1618 ca. 1663

Ignacy Kuczewski z Kuczowa h. Poraj * ca. 1735 ca. 1803

Troki horodniczy
Boguchwał Bghuchwał Boguchwał * ca. 1475 ca. 1543

Bogusz Michał Bohowityn h. Pelikan * ca. 1476 ca. 1537

Tomasz Bronisz z Bronisz * ca. 1662 ca. 1707

Piotr ks. Hołownia * ca. 1466 ca. 1553

Jan Iwaszkiewicz h. Gozdawa * ca. 1667 ca. 1712

Jan Jermoła h. Zaremba * ca. 1516 ca. 1564

Stret Stretowicz-Kmita * ca. 1461 ca. 1506

Aleksy Krzywiec h. Ostoja * ca. 1495 ca. 1561

Ignacy Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1736 ca. 1785

Kasper Libnar * ca. 1518 ca. 1563

Jan Sapieha h. Lis * ca. 1481 1546

Troki instygator
Bartłomiej Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * 1710 ca. 1786

Troki kasztelan
Jerzy

Tadeusz Billewicz h. Mogiła * ca. 1746 ca. 1801
Cyprian Paweł Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1574 1688
Jan Władysław Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * 1646 1710
Grzegorz Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1508 1572

Hieronim Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1500 1561

Jerzy Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1519 1569
Krzysztof Chodkiewicz h. Kościesza * ca. 1580 1652

Piotr Ciechanowiecki z Ciechanowca h. Dąbrowa * ca. 1485 1534
Aleksy Dowojna h. Szeliga * ca. 1402 ca. 1474
Jan Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1532 1590
Jan Sebastian Kęsztort h. Kęsztort * ca. 1626 1670
Jan Kazimierz Kierdej z Radziwanowic h. Bełty * ca. 1618 1685
Jan Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1435 ca. 1499
Stanisław Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1435 ca. 1542
Stanisław Janowicz-Kieżgajło z Dawiołtowa h. Łabędź * ca. 1497 ca. 1544
Mikołaj Kiszka z Ciechanowa h. Dąbrowa * ca. 1587 1644
Michał Kazimierz Kociełł h. Pelikan * ca. 1644 1722

Jan Karol Kopeć h. Kroje * ca. 1611 1680
Marcin Michał Kryszpin-Kirszensztein h. Kryszpin-Kirszensztein * ca. 1630 1700
Aleksander Ogiński h. Ogiński * ca. 1596 1667

Andrzej ks. Ogiński h. Ogiński * 1739 1787

Mikołaj Franciszek ks. Ogiński h. Ogiński * ca. 1649 1715
N. Plater * ca. 1720 ca. 1770
August Jacek Plater z Broelu * ca. 1725 ca. 1775

Kazimierz Aleksander Pociej h. Waga * ca. 1666 1728

Aleksander ks. Proński * ca. 1566 ca. 1611
Jan Mikołaj Radziwiłł h. Trąby * ca. 1462 1522

Jan Jerzy ks. Radziwiłł h. Trąby * 1588 1625

Jerzy Radziwiłł h. Trąby * ca. 1480 1541
Michał Kazimierz Rybeńko ks. Radziwiłł h. Trąby * 1702 1762
Władysław Sapieha * ca. 1660 ca. 1710
Andrzej Stanisław Sapieha h. Lis * ca. 1593 1646

Kazimierz Władysław Sapieha h. Lis * 1650 1703

Jan Anzelm Wilczek * ca. 1631 ca. 1681
Stefan ks. Korybut-Zbaraski h. Korybut * ca. 1513 1585

Troki klucznik
Wieliczko Diakowicz * ca. 1472 ca. 1517

Benedykt Protasewicz * ca. 1517 ca. 1567

Troki komornik
Dominik Abłamowicz h. Awdaniec * ca. 1756 ca. 1801

Antoni Adamowicz h. Adamowicz * ca. 1757 ca. 1802

Stanisław Daniszewski z Daniszewa h. Cholewa * ca. 1722 ca. 1772

Michał Juniewicz h. Łabędź * ca. 1756 ca. 1801

Jerzy Kotkowski z Kotkowa h. Ostoja * ca. 1727 ca. 1772

Kazimierz Kotkowski z Kotkowa h. Ostoja * ca. 1693 ca. 1743

Józef Wincenty Maćkiewicz h. Pogonia * ca. 1734 ca. 1779

Troki komornik wojewódzki
Dominik Abłamowicz h. Awdaniec * ca. 1741 ca. 1812

Jan Dąbrowski h. Bawola Głowa * ca. 1749 ca. 1810

Adam Jan Gronostajski z Gronostaj h. Jezierza * ca. 1631 ca. 1717

Troki koniuszy
Marcin Chreptowicz h. Odrowąż * ca. 1465 ca. 1541

Wincenty Desztrunck * ca. 1760 ca. 1805

Aleksander Iwaszkiewicz h. Gozdawa

Aleksander Iwaszkiewicz h. Trąby

Kazimierz Izdebski z Izdebek h. Pomian * ca. 1667 ca. 1712

N. Jermoła h. Zaremba

Wawrzyniec Kaszyc * ca. 1681 ca. 1726

Jan Wawrzyniec Kaszyc h. Kaszyc * ca. 1680 ca. 1725

Szymon Kibortowicz * ca. 1476 ca. 1521

Michał Kłoczko h. Ogończyk * ca. 1466 ca. 1516

Jakub Kuncewicz h. Łabędź * ca. 1465 ca. 1538

Szymon Mackiewicz h. Kościesza * ca. 1475 1542

Troki krajczy
Marcin Beyner * ca. 1676 ca. 1726

Józef Eytmin h. Rogala * ca. 1727 ca. 1785

Feliks Jagmin z Jagmin h. Pelikan * 1745 ca. 1795

Troki kuchmistrz
Jan Klidzia z Klidzi * ca. 1747 ca. 1792

Troki łowczy
Jakub Buczyński * ca. 1701 ca. 1751

Antoni Gosiecki * ca. 1733 ca. 1789

Zygmunt Kurzeniecki z Kurzeńca h. Kurzeniecki * ca. 1667 1742

Antoni Lisowski z Lisowa h. Bończa * ca. 1729 ca. 1810

Troki marszałek
Ludwik Jerzy Jeleński h. Korczak * 1817 ca. 1867

Troki marszałek powiatowy
Ludwik Dąbrowski h. Junosza * ca. 1800 ca. 1845

Antoni Łapa z Łap h. Lubicz * ca. 1775 ca. 1822

Troki marszałek szlachty powiatu
Cezary ks. Gedrojc h. Gedrojc * 1836 ca. 1914

Troki miecznik
Józef Giejsztor z Giejsztorów h. Giejsztor * ca. 1743 ca. 1788

Wincenty Giejsztor z Giejsztorów h. Giejsztor * ca. 1754 ca. 1803

Krzysztof Kazimierz Grotowski * ca. 1638 ca. 1683

Stanisław Ihnatowicz h. Ihnatowicz * ca. 1701 ca. 1751

Stefan Krechowiecki z Krechowiec h. Sas * ca. 1718 ca. 1768

Adam Złoty-Kwaśnicki h. Pielesz

Krzysztof Łapa z Łap h. Lubicz * ca. 1644 ca. 1689

Troki mostowniczy
Ignacy Jakubowski z Jakubowic h. Topór * ca. 1733 ca. 1778

Józef Karłowicz h. Karłowicz * ca. 1754 ca. 1802

Troki namiestnik
Jan Baka h. Massalski * ca. 1547 ca. 1628

Krzysztof Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1585 ca. 1630

Troki oboźny
Antoni Godaczewski z Godaczów h. Gozdawa * ca. 1703 ca. 1748

Hieronim Kopeć h. Kroje * ca. 1667 ca. 1714

Alojzy Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1759 ca. 1806

Troki pisarz grodzki
Józef Bakowski * ca. 1754 ca. 1799

Jan Stanisław Bokiej h. Bokiej * ca. 1663 ca. 1711

Dymitr Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1585 ca. 1648

Kazimierz Dederko h. Dederkało * ca. 1738 ca. 1799

Jan Maćkiewicz * ca. 1555 ca. 1601

Troki pisarz ziemski
Mateusz Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1641 ca. 1686

Jan Gudziański * ca. 1548 ca. 1593

Piotr Kleczkowski h. Trzaska * ca. 1754 ca. 1833

Troki poborca
Eustachy Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1560 ca. 1640

Troki podczaszy
Bazyli Kazimierz Baka h. Massalski

Adam Władysław Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1668 ca. 1713

Jan Stanisław Bokiej h. Bokiej * ca. 1663 ca. 1711

Antoni Dauksza h. Pierzchała * ca. 1718 ca. 1768

Franciszek de Raës * ca. 1722 ca. 1772

Aleksander Hilchen h. Jelita * ca. 1641 ca. 1691

Antoni Karol Legiecki-Hryniewicz h. Przyjaciel * ca. 1737 ca. 1799

Krzysztof Kaszyc h. Kaszyc * ca. 1667 ca. 1737

Józef Kleczkowski h. Trzaska * ca. 1757 ca. 1802

Piotr Korsak h. Korsak * ca. 1703 ca. 1748

Paweł Michałowski

N. Nowicki * ca. 1698 ca. 1748

Troki podkomorzy
Andrzej Dzierżek Dzierżek h. Nieczuja * ca. 1538 ca. 1583

Piotr Kleczkowski h. Trzaska * ca. 1754 ca. 1833

Piotr Kazimierz Lacki h. Lacki * ca. 1618 ca. 1664

Mateusz Romer * ca. 1655 ca. 1705

Troki podsędek
Jan Stanisław Bokiej h. Bokiej * ca. 1663 ca. 1711

Dymitr Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1585 ca. 1648

Adam Chrapowicki h. Gozdawa * ca. 1583 ca. 1628

Jan Władysław Lasocki z Lasotek h. Dołęga * ca. 1620 1674

Troki podstarości
Antoni Iwaszkiewicz h. Gozdawa

Troki podstoli
Samuel Billewicz h. Mogiła * ca. 1591 ca. 1636

Marcin Bogdanowicz h. Łada * ca. 1664 ca. 1709

Stanisław Giejsztor z Giejsztorów h. Giejsztor * ca. 1658 ca. 1708

Jan Iwaszkiewicz h. Trąby * ca. 1667 ca. 1712

Felicjan Karol Kuczborski z Kuczborka h. Ogończyk * ca. 1644 1702

Tadeusz Kuczewski z Kuczowa h. Poraj * ca. 1745 ca. 1790

Franciszek Lacki h. Lacki * ca. 1735 1785

Mateusz Römer * ca. 1667 ca. 1717

Troki podwojewodzi
Stanisław Jan Antonowicz h. Hełm * ca. 1650 ca. 1695

N. Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1639 ca. 1684

Kazimierz Charmański h. Rogala * ca. 1664 ca. 1709

Józef Mikołaj de Lassy * ca. 1730 ca. 1775

Krzysztof Kaszyc h. Kaszyc * ca. 1667 ca. 1737

Enoch Kolenda h. Bełty * ca. 1591 ca. 1652

Marcin Andrzej Korwin-Kossakowski h. Ślepowron * 1533 ca. 1601

Krzysztof Koszczyc h. Poraj * ca. 1693 ca. 1738

Jan Władysław Lasocki z Lasotek h. Dołęga * ca. 1620 1674

Troki porucznik wojewódzki
Andrzej Antonowicz h. Hełm * ca. 1743 ca. 1788

Troki proboszcz
Walerian Stanisław Judycki h. Judycki * ca. 1623 1673

Józef Michał Karp h. Karp * ca. 1673 1739

Troki regent
Mikołaj Białozor h. Wieniawa * 1794 ca. 1843

Mikołaj Bieniecki z Bieniędzic h. Łodzia * 1794 ca. 1843

Troki regent grodzki
Józef Bakowski * ca. 1754 ca. 1799

Antoni Dederko h. Dederkało * ca. 1758 ca. 1803

Onufry Dederko h. Dederkało * ca. 1754 ca. 1799

Stanisław Godlewski z Godlewa h. Gozdawa * ca. 1744 ca. 1797

Maciej Krzywobłocki h. Leliwa * ca. 1753 ca. 1800

Troki regent ziemski
Józef Karłowicz h. Karłowicz * ca. 1754 ca. 1802

Troki regent ziemski i grodzki
Antoni Karol Legiecki-Hryniewicz h. Przyjaciel * ca. 1737 ca. 1799

Tadeusz Kijuć h. Ślepowron * ca. 1741 ca. 1786

Troki rotmistrz
Michał Abłamowicz h. Awdaniec * 1775 ca. 1831

Jan Baranowicz z Jałowa h. Baranowicz * ca. 1678 ca. 1753

Andrzej Chłusowicz h. Gozdawa * ca. 1758 ca. 1803

Szymon Danilewicz h. Ostoja * ca. 1745 ca. 1790

Marcin Daukiewicz * ca. 1749 ca. 1794

Andrzej Dąbrowski h. Junosza * ca. 1764 ca. 1809

Antoni Gosiecki * ca. 1733 ca. 1789

Kazimierz Kirklewski * ca. 1745 ca. 1790

Dominik Lacki h. Lacki * 1755 ca. 1790

Troki rotmistrz powiatu
Dominik Abłamowicz h. Awdaniec * ca. 1741 ca. 1812

Mateusz Bergen * ca. 1758 ca. 1803

Stanisław Leonowicz h. Gozdawa * ca. 1774 ca. 1824

Troki rotmistrz wojewódzki
Felicjan Dominik Lacki h. Lacki * ca. 1655 ca. 1713

Troki rotmistrz województwa
Karol Abłamowicz h. Awdaniec * ca. 1743 ca. 1795

Maciej Stanisław Bielakowski h. Zaremba * ca. 1755 ca. 1800

Antoni Dajnowski z Dajnowa h. Krzywda * ca. 1751 ca. 1809

Tadeusz Danilewicz h. Ostoja * ca. 1745 ca. 1800

Marcin Dańkiewicz h. Prawdzic * ca. 1744 ca. 1828

Tomasz Iwaszkiewicz h. Gozdawa

Troki sędzia
Adam Chrapowicki * ca. 1558 ca. 1608

Augustyn Dominik Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1680 ca. 1725

Troki sędzia grodzki
Eustachy Baka h. Massalski * ca. 1582 ca. 1627

N. Dowojna h. Szeliga * ca. 1729 ca. 1774

Mikołaj Ursyn Dowojna h. Szeliga * ca. 1715 ca. 1760

Jan Gabriel Grotowski * ca. 1607 ca. 1663

Mikołaj Gudelewski * ca. 1564 ca. 1609

Józef Jeleński h. Korczak * ca. 1738 ca. 1808

Michał Kolenda h. Bełty * ca. 1613 ca. 1658

Troki sędzia grodzki powiatowy
Józef Korsak h. Korsak * ca. 1790 ca. 1835

Troki sędzia kapturowy
Jerzy Kirklewski * ca. 1733 ca. 1779

Troki sędzia kapturowy województwa
Michał Kazimierz Borodzicz h. Brodzic * ca. 1667 ca. 1712

Troki sędzia ziemski
Razmus Dowgird * ca. 1538 ca. 1583

Józef Piotr Eytmin h. Rogala * ca. 1735 ca. 1780

Jakub Godaczewski z Godaczów h. Gozdawa * ca. 1757 ca. 1802

Antoni Karol Legiecki-Hryniewicz h. Przyjaciel * ca. 1737 ca. 1799

Józef Jeleński h. Korczak * ca. 1738 ca. 1808

Michał Juniewicz h. Łabędź * ca. 1752 ca. 1802

Troki skarbnik
Franciszek Baranowski * ca. 1738 ca. 1783

Tomasz Bossowski h. Ślepowron * ca. 1718 ca. 1763

Teodor Buczyński * ca. 1692 ca. 1737

Jan Bychowiec h. Bychowiec * ca. 1667 ca. 1712

Jan Stanisław Giejsztor z Giejsztorów h. Giejsztor * ca. 1601 ca. 1650

Antoni Humnicki z Humnisk h. Gozdawa * ca. 1700 ca. 1745

Kajetan Humnicki z Humnisk h. Gozdawa * ca. 1730 ca. 1775

Konstanty Jarmołowicz h. Kościesza * ca. 1639 ca. 1689

Władysław Karęga h. Karęga * ca. 1618 ca. 1663

Tadeusz Kazimierski z Małej Kazimierzy h. Biberstein * ca. 1729 ca. 1795

N. Kirklewski * ca. 1710 ca. 1760

Antoni Kleczkowski h. Trzaska * ca. 1745 1818

Piotr Kołątaj h. Kołątaj * ca. 1667 ca. 1712

Franciszek Kosielski h. Topór * ca. 1715 ca. 1765

Dymitr Krechowiecki z Krechowiec h. Sas * ca. 1752 ca. 1797

Bogusław Kuczborski z Kuczborka h. Ogończyk

Bogusław Kudźkowski * ca. 1681 ca. 1731

Stanisław Kulesza z Kulesz h. Ślepowron * ca. 1643 ca. 1700

Józef Lipiński h. Liniewski * ca. 1752 1791

Józef Franciszek Majewski h. Jastrzębiec * ca. 1727 ca. 1791

N. Sieheni * ca. 1638 ca. 1688

N. Tuszowski

Troki skarbny
Jan Iwaszkiewicz h. Trąby * ca. 1480 ca. 1525

Troki starosta (wojewoda)
Kimunt Ginewił * ca. 1368 ca. 1413

Troki stolnik
Jerzy Blinstrub h. Łabędź * ca. 1659 ca. 1709

Leon Bokun ab Alten h. Kuszaba * ca. 1681 ca. 1739

Jan Brzozowski z Brzozowa h. Belina * ca. 1690 ca. 1760

N. Chmielewski

Wojciech Dąbrowski * ca. 1668 ca. 1718

Mikołaj Dowojna h. Szeliga * ca. 1688 ca. 1733

Onufry Lacki h. Lacki * ca. 1729 1782

Mikołaj Łyszkiewicz h. Łyszkiewicz * ca. 1657 ca. 1702

Marcin Ogiński h. Ogiński * 1632 1690

Samuel Leon ks. Ogiński h. Ogiński * ca. 1589 1657

Teodor Szaniawski * ca. 1663 1713

Troki strażnik
Aleksander Budny z Budnego h. Jastrzębiec

Piotr Godaczewski z Godaczów h. Gozdawa

Franciszek Ksawery Jacuński z Jacunów h. Sulima * ca. 1708 ca. 1753

Michał Stanisław Jacuński z Jacunów h. Sulima * ca. 1682 ca. 1732

Troki strukczaszy
Maciej Eysmont h. Korab * ca. 1757 ca. 1802

Troki sufragan
Franciszek Gzowski h. Junosza * ca. 1744 ca. 1797

Józef Kazimierz Korwin-Kossakowski z Kossaków h. Ślepowron * 1738 ca. 1809

Troki tatarzyn
Ajsa ks. Kułakowski h. Kułakowski * ca. 1608 ca. 1653

Troki wojewoda
Mikołaj Abramowicz na Wornianach h. Jastrzębiec * ca. 1604 ca. 1662

Cyprian Paweł Brzostowski z Brzostowa h. Strzemię * ca. 1574 1688

Aleksander hr. Chodkiewicz na Szkłowie i Myszy h. Kościesza * 1560 1626

Jan Gasztold h. Awdaniec * ca. 1383 1458

Marcin Gasztold h. Awdaniec * ca. 1434 1483

Stanisław Gasztold h. Awdaniec * ca. 1492 1542
Wojciech Gasztołd Gasztold h. Awdaniec * ca. 1470 1539
Jan Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1532 1590

Jan ks. Holszański-Holszański z Holszan h. Hipocentaur * ca. 1510 ca. 1562

N. Jawnuta h. Zadora * ca. 1383 ca. 1448

Stanisław Kieżgajło h. Łabędź * ca. 1434 ca. 1493
Michał Kazimierz Kociełł h. Pelikan * ca. 1644 1722
Michał Kazimierz Kociełł h. Pelikan * ca. 1673 1716
Piotr Lelusz * ca. 1404 ca. 1455

Piotr Mondigerd * ca. 1473 ca. 1537

Andrzej ks. Ogiński h. Ogiński * 1739 1787

Marcin Ogiński h. Ogiński * 1632 1690

N. Ościk * ca. 1452 ca. 1502

Grzegorz Ościkowicz * ca. 1508 ca. 1558

Hieronim Dominik Pac h. Gozdawa * ca. 1622 ca. 1667
Piotr Pac h. Gozdawa * ca. 1583 1642

Michał Kazimierz Rybeńko ks. Radziwiłł h. Trąby * 1702 1762

Mikołaj Rudy Radziwiłł h. Trąby * 1512 1584

Mikołaj Radziwiłł h. Trąby * 1546 1589

Kazimierz Jan Sapieha h. Lis * 1637 1720

Kazimierz Władysław Sapieha h. Lis * 1650 1703
N. Słuszcz

Aleksander Słuszko * ca. 1625 ca. 1675

Jan Tyszkiewicz

Jan "Skumin" Tyszkiewicz h. Leliwa * ca. 1572 1642
Jan Zabrzeziński * ca. 1437 ca. 1487

Stefan ks. Korybut-Zbaraski h. Korybut * ca. 1513 1585
Troki wojski
Józef Mikołaj de Lassy * ca. 1730 ca. 1775

Mikołaj Ursyn Dowojna h. Szeliga * ca. 1715 ca. 1760

Władysław Leon Frąckiewicz h. Brodzic

Michał Kolenda h. Bełty * ca. 1549 ca. 1594

Jerzy Władysław Kosiło * ca. 1639 ca. 1685

Stanisław Skupieński

Bernard Szwykowski? Szwykowski * ca. 1740 ca. 1790

Troki woźny
Antoni Laskowski z Laskowa h. Leszczyc * ca. 1757 ca. 1802

Upita
Upita budowniczy
Kazimierz Borodzicz h. Brodzic * ca. 1745 ca. 1790

Roch Gombrowicz * ca. 1737 ca. 1782

Upita chorąży
Krzysztof Białozor h. Wieniawa * ca. 1633 ca. 1700

Mikołaj Butkiewicz * ca. 1503 ca. 1548

Sebastian Jawgiełło h. Łabędź * ca. 1583 ca. 1628

Benedykt Karp h. Karp * ca. 1734 ca. 1780

Felicjan Karp h. Karp * ca. 1750 ca. 1822

N. Karpi

Jan Lewoń h. Gozdawa

Stanisław Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1740 ca. 1829

Michał ks. Puzyna * ca. 1701 ca. 1751

Mikołaj Stirpejka * ca. 1515 ca. 1565

Mikołaj Wizgird

Upita cześnik
Antoni Baczański * ca. 1733 ca. 1778

Krzysztof Samuel Berk-Rzeżycki * ca. 1644 ca. 1694

Tomasz Groński * ca. 1734 ca. 1779

Jakub Karp h. Karp * ca. 1647 ca. 1697

Teofil Kociełł h. Pelikan * ca. 1691 ca. 1736

Ignacy Kulesza z Kulesz h. Ślepowron

Krzysztof Kulesza z Kulesz h. Ślepowron

Józef Proniewski * ca. 1734 ca. 1784

N. Stachowski * ca. 1643 ca. 1693

Upita horodniczy
Andrzej Białozor h. Wieniawa * ca. 1696 ca. 1763

Michał Czerniawski h. Jastrzębiec * ca. 1719 ca. 1764

Aleksander Hoppen * ca. 1757 ca. 1802

Józef Wijuk-Kojałowicz h. Kojałowicz * ca. 1742 ca. 1787

Leopold Koreywa h. Dębno * ca. 1703 1753

Piotr Maćkiewicz

Upita kasztelan
Michał Straszewicz * ca. 1737 ca. 1787

Upita komisarz cywilno-wojskowy
Dominik Bystram h. Tarnawa * ca. 1750 ca. 1809

Upita komisarz cywilno-wojskowy powiatu
Tomasz Bystram h. Tarnawa * ca. 1760 ca. 1811
,
Upita komornik
Antoni Dowgiałło h. Zadora * ca. 1757 ca. 1802

Jerzy Maćkiewicz * ca. 1601 ca. 1646

Upita komornik ziemski
Wincenty Łątkiewicz h. Prus * ca. 1789 ca. 1834
,
Upita koniuszy
N. Karp h. Karp * ca. 1734 ca. 1779

Józef Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1745 ca. 1808

N. Marcinkiewicz * ca. 1715 ca. 1760

Upita krajczy
Stefan Michał Frąckiewicz h. Ślepowron * ca. 1675 ca. 1733

Upita łowczy
Michał Gombrowicz

Ludwik Leparski h. Leparski * ca. 1705 ca. 1750

Upita marszałek
Krzysztof Białous * ca. 1613 ca. 1658

Kazimierz Karol Białozor h. Wieniawa * ca. 1631 ca. 1682

Krzysztof Konstanty Białozor h. Wieniawa * ca. 1598 1644

Krzysztof Białozor h. Wieniawa * ca. 1633 ca. 1700

Michał Karol Bitofft h. Gryf * ca. 1734 ca. 1789

N. Jawgiełło h. Łabędź * ca. 1658 ca. 1703

Michał Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1694 ca. 1748

Andrzej ks. Kurbski * ca. 1621 1668

Hieronim Puzyna

Upita miecznik
Józef Bortkiewicz h. Lubicz * ca. 1753 ca. 1798

Rafał Jawgiełło z Mongaiła h. Łabędź * ca. 1644 ca. 1689

Adam Ignacy Sowa-Korsak h. Korsak * ca. 1754 ca. 1809

N. Koryzna h. Koryzna * ca. 1739 ca. 1784

Tomasz Koryzna h. Koryzna * ca. 1745 ca. 1790

Jan Lisowski z Lisowa h. Jeż * ca. 1595 ca. 1661

Upita mostowniczy
Andrzej "Oginiec" Dowgiałło h. Zadora * ca. 1702 ca. 1747

Adam Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1738 ca. 1796

Upita namiestnik
Dachno Dachnowicz h. Korczak * ca. 1499 1538

Jan ks. Kroszyński h. Kroszyński * ca. 1516 ca. 1583

Mikołaj Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1539 ca. 1604

Upita oboźny
Teodor Blinstrub z Totwiłów h. Łabędź * ca. 1653 ca. 1736

Leon Borowski * ca. 1745 ca. 1802

Paweł Chryzostom Karp h. Karp * ca. 1678 ca. 1744

Aleksander Kulesza z Kulesz h. Ślepowron * ca. 1655 ca. 1700

Upita pisarz grodzki
Jan Borowski * ca. 1735 ca. 1780

Karol Brunnow h. Trzy Belki * ca. 1755 ca. 1800

Józef Kimbar h. Siekierz * ca. 1745 ca. 1802

Michał Kuprel * ca. 1556 ca. 1628

Jan Eustachy ks. Kurbski * ca. 1617 ca. 1701

Jan Ludkiewicz h. Doliwa * ca. 1556 ca. 1601

Jan Maćkiewicz * ca. 1555 ca. 1601

Józef ks. Puzyna * ca. 1792 ca. 1842

Upita pisarz ziemski
Jan Burniewicz * ca. 1752 ca. 1802

Krzysztof Dąmbski z Dąbia h. Godziemba * ca. 1693 ca. 1764

Roch Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1743 ca. 1809

N. Szukści

Upita poborca
Mikołaj Karaczon * ca. 1558 ca. 1605

Upita podczaszy
Jan Klopman * ca. 1706 ca. 1751

Samuel Kotłubaj h. Kot * ca. 1644 ca. 1689

Upita podkomorzy
Gabriel Gabriel? Białozor h. Wieniawa * ca. 1575 ca. 1676

Stanisław Białozor h. Wieniawa * ca. 1560 ca. 1626

Stanisław Białozor h. Wieniawa * ca. 1643 ca. 1688

Paweł Chryzostom Karp h. Karp * ca. 1678 ca. 1744

Andrzej ks. Kurbski * ca. 1621 1668

Jerzy Leparski z Hannusza h. Leparski * ca. 1731 ca. 1797

N. Łopaciński

Krzysztof Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1573 ca. 1623

N. Wizgerd * ca. 1567 ca. 1617

Upita podsędek
Florian Bejnart h. Bejnart * ca. 1563 ca. 1622

Franciszek Białłozor * ca. 1714 ca. 1759

Bartłomiej Blus h. Kościesza * ca. 1560 ca. 1605

Jakub Kiełpsz * ca. 1540 ca. 1585

Michał Kuprel * ca. 1556 ca. 1628

N. Mleczko * ca. 1525 ca. 1575

Upita podskarbi
Jan Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1532 1590
.
Upita podstarości
Tadeusz Agryppa * ca. 1733 ca. 1778

Stanisław Dawidowicz h. Trąby * ca. 1565 ca. 1610

Krzysztof Koreywa h. Dębno * ca. 1607 ca. 1652

Bazyli Krzysztof Krukowski h. Ślepowron * ca. 1652 ca. 1697

Kazimierz Krukowski h. Wieniawa * ca. 1626 ca. 1671

Upita podstoli
Jan Białozor h. Wieniawa * ca. 1607 ca. 1652

Jan Białozor h. Wieniawa * ca. 1684 ca. 1729

Karol Białozor h. Wieniawa

Karol Białozor h. Wieniawa * ca. 1660 ca. 1730

Kazimierz Stefan Białozor h. Wieniawa * ca. 1685 ca. 1753

Krzysztof Białozor h. Wieniawa * ca. 1633 ca. 1700

Daniel Bogusław * ca. 1608 ca. 1653

Jan Borowski * ca. 1748 ca. 1798

Leon Borowski * ca. 1745 ca. 1802

Adam Antoni Karp h. Karp * ca. 1686 ca. 1731

Antoni Kruszyński h. Pomian * ca. 1739 ca. 1789

Jan Eustachy ks. Kurbski * ca. 1617 ca. 1701

Jerzy Leparski z Hannusza h. Leparski * ca. 1731 ca. 1797

Upita porucznik
Tadeusz Antoni Burczak-Abramowicz h. Jastrzębiec * 1740 ca. 1804

Upita regent grodzki
Tomasz Jankiewicz h. Jelita * ca. 1747 ca. 1792

Józef Korzeniowski h. Nałęcz

Upita regent sądów granicznych apelacyjnych powiatu
Józef Ignacy Dowgiałło h. Zadora * 1804 ca. 1854

Upita regent ziemski
Józef Kujelewicz * ca. 1734 ca. 1779

Upita regent ziemski i grodzki
Ludwik Dowgiałłowicz h. Awdaniec * ca. 1740 ca. 1785

Jan Kliński von Rautenberg z Klińcza h. Junosza * ca. 1740 ca. 1785

Upita rotmistrz
Bartłomiej Bystram h. Tarnawa * ca. 1728 ca. 1780

Samuel Grzegorzewski * ca. 1737 ca. 1782

Jan Houwalt h. Houwalt * ca. 1748 ca. 1793

Mikołaj Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1773 ca. 1823

Upita rotmistrz powiatu
Tadeusz Bujwid * ca. 1733 ca. 1778

Józef Fergis h. Fergis * 1758 ca. 1806

Karol Koryzna h. Koryzna

Tomasz Koryzna h. Koryzna * ca. 1734 ca. 1779

Antoni Stanisław Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1714 ca. 1792

Upita sędzia
N. Lisowski z Lisowa h. Jeż

Mikołaj Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1573 ca. 1623

N. Wołmiński * ca. 1645 ca. 1695

Upita sędzia graniczny
Karol Bystram h. Tarnawa * ca. 1778 ca. 1828

Upita sędzia grodzki
Ludwik Białozor h. Wieniawa * ca. 1711 ca. 1756

N. Bitofft h. Gryf * ca. 1729 ca. 1774

Felicjan Dowgiałłowicz h. Awdaniec * ca. 1735 ca. 1780

Jozafat Erdmann h. Szczaplina * ca. 1791 ca. 1836

Tadeusz Frąckiewicz h. Ślepowron * ca. 1746 ca. 1791

Kasper Gruzdź * ca. 1561 ca. 1606

Michał Kościuszko h. Pierzchała * ca. 1747 ca. 1792

Roch Kuszelewski z Kuszelewa * ca. 1743 ca. 1809

Franciszek Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1703 ca. 1748

Stanisław Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1680 ca. 1725

Upita sędzia ziemiański
Franciszek Bystram h. Tarnawa * ca. 1760 ca. 1807

Upita sędzia ziemski
Stanisław Białozor h. Wieniawa * ca. 1560 ca. 1626

Stanisław Boban h. Pobóg * ca. 1754 ca. 1812

Bartłomiej Bystram h. Tarnawa * ca. 1728 ca. 1780

Michał Dauksza h. Pierzchała * ca. 1735 ca. 1780

Hieronim Dąmbski z Dąbia h. Godziemba * ca. 1753 ca. 1798

Bartłomiej Lewoń h. Gozdawa * ca. 1540 ca. 1585

Antoni Stanisław Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1714 ca. 1792

Upita sędzia ziemski prezydujący
Tomasz Bystram h. Tarnawa * ca. 1760 ca. 1811

Upita skarbnik
Józef Białozor h. Wieniawa * ca. 1740 ca. 1789

Krzysztof Bohuszewicz h. Gozdawa * ca. 1730 ca. 1775

Wojciech Kaczyński z Kaczyna h. Pomian * ca. 1667 ca. 1712

Władysław Krukowski h. Ślepowron * ca. 1685 ca. 1730

Krzysztof Landsberg h. Landsberg * ca. 1737 ca. 1782

Upita starosta
Krzysztof Białozor h. Wieniawa * ca. 1633 ca. 1700

Jan Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1532 1590

Jan Hlebowicz h. Leliwa * ca. 1560 1604

Jerzy ks. Horski h. Druck * ca. 1609 ca. 1655

Jan ks. Kroszyński h. Kroszyński * ca. 1516 ca. 1583

Eustachy Kurcz h. Radwan * ca. 1564 ca. 1662

Krzysztof ks. Puzyna * ca. 1730 ca. 1775

Aleksander Ludwik ks. Radziwiłł h. Trąby * 1594 1654

Upita stolnik
Jan Felicjan Berg z Karmelu h. Berg * ca. 1708 ca. 1753

Aleksander Białozor * ca. 1691 ca. 1741

Jerzy Białozor h. Wieniawa * ca. 1657 1724

Jerzy Andrzej Białozor h. Wieniawa * ca. 1691 ca. 1759

Jan Bucholtz * ca. 1690 ca. 1735

Mikołaj Isajkowski h. Prus * ca. 1604 1668

Jerzy Michał Kęsowski h. Poraj * ca. 1640 ca. 1696

Józef Kimbar h. Siekierz * ca. 1745 ca. 1802

Kazimierz Poklewski-Koziełł h. Kozieł * ca. 1606 ca. 1690

Bazyli Krzysztof Krukowski h. Ślepowron * ca. 1652 ca. 1697

Jan Łopaciński z Łopacina h. Lubicz * ca. 1584 ca. 1634

Upita strażnik
N. Białopiotrowicz h. Awdaniec * ca. 1738 ca. 1783

Józef Antoni Eysmont h. Korab * ca. 1719 ca. 1767

Michał Godlewski z Godlewa h. Gozdawa * ca. 1687 ca. 1737

Andrzej Korzeniowski h. Nałęcz * ca. 1755 ca. 1800

Kazimierz Kurmin h. Lacki-Smok * ca. 1703 ca. 1748

Rafał Landsberg h. Landsberg * ca. 1733 ca. 1809

Bogusław Lipiński z Lipna h. Poraj * ca. 1712 ca. 1768

Upita strukczaszy
Feliks Iwaszkiewicz h. Trąby * ca. 1752 ca. 1797

Upita wojski
Jerzy Białozor h. Wieniawa * ca. 1724 ca. 1769

Onufry Białozor h. Wieniawa * ca. 1720 ca. 1770

Onufry Białozor h. Wieniawa * ca. 1735 ca. 1780

Teodor Blinstrub h. Łabędź * ca. 1633 ca. 1678

Stanisław Brunnow h. Trzy Belki * ca. 1762 ca. 1807

Mikołaj Stanisław Karp h. Karp * ca. 1667 ca. 1725

Dymitr Mikołaj ks. Kurbski * 1582 ca. 1665

N. Szyszłł * ca. 1761 ca. 1811

Upita woźny powiatowy
Paweł Maciejewicz


---
john1


: 2859
2008 .
: 1692
opis szlachty lidzkiej z 1765 roku.
Rocznik Stowarzyszenia Naukowcow Polakow Litwy, s. 168 - 183, tom 4
/ rok 2005. Dokument jest przechowywany w Panstwowym Archiwum Historycznym Litwy w Wilnie- Czesław Malewski /

.....

WjmPan Ignacy de Campo Scipion Sądowy Powiatu Lidz. ......WJmPan Józef Hauryłkiewicz Skarbnik y Sędzia Grodzki Powiatu Lidz.,
....
....JPan Jan Byliński,

..
WJmPan Józef Hauryłkiewicz Skarbnik y Sędzia Grodzki Powiatu Lidz., .

Alexander Hurynowicz Mostowniczy Powiatu Lidzkiego, .

JPan Jan Rouba, . JPan Jan Byliński,

Paraffia Jelneńska
. JPan Adam Hawryłkiewicz z tey Paraffii było koni dwadziesc

Paraffia Wawiórska
JPan Antoni Hurynowicz Łowczy Starodubowski, .. Kazimierz Hurynowicz Mostowniczy Lidzki, ia cztery. .

...

araffia Rożanska
. JPan Konstanty Rodziewicz,
. JPan Józef Hauryłkiewicz, JPan Dominik Michałowski, JPan Jerzy Dombrowski, . z tey Paraffii było Siedemdziesiąt,

Paraffia Lacka
. JPan Franciszek Hawryłkiewicz, .. JPan Kazimierz Rodziewicz, JPan Józef Rodziewicz, . JPan Połujan, WJPan Józef Baranowicz Podczaszy Trocki,
JPan Ignacy Hawryłkiewicz, ., z tey Paraffii było koni szesdziesiąt sześć,





--

. 1722, . 113, . 1, . 114, .77. ; .114, . 117 ; . 114, .77, . 118, .2; . 116, .57 ;. 1767, . 16, .177--
(Hawrylkiewicz) 5.03.1762-1765 ., .
. per1., 28.06.1765 . . 2., 1765-1770 . . . 3., 22.05.1767 4, 9.02.1767 . 5, . 5.8.17716, . 19.12.1774 . . . ,
. , . 7, . 9.02.1778
(18.11.1777) .


, . 389, . 537, .18;
UWKL.T. 1, S. 349
. 1722, . 119, .243 ;. . 1711, .61, .318
1767 . . ( . 1729, .77, .), 4.02.1772 .
. . per. ( .1729, .83, .149.)

1786-1796 . ., . ( .1722, . 14, . 55, . 1711, . 74, . 406)

--------
XIV-XVIII - "Urzdnicy Wielkiego Ksiestwa Litewskiego

... , 9 1752 . 1752 .14 1754 -
------------




---
vedra

vedra

: 1913
2015 .
: 3266

john1 :
[q]
...sędzia grodzki
[/q]


!
!
Tea

: 1236
2011 .
: 265
.

: :

[q]
Mozyrz stolnik
Jakub Benet * ca. 1683 ca. 1728

Anastazy Brzozowski z Brzozowa h. Belina * ca. 1752 1816

Ludwik Brzozowski z Brzozowa h. Belina * ca. 1722 ca. 1776
Jan Krzysztof Hornowski h. Korczak * ca. 1618 ca. 1663

Jan Iskra h. Kopacz * ca. 1675 ca. 1720

Stanisław Jachimowicz * ca. 1718 ca. 1763

Jan Jaworski z Jawory i Turki h. Sas * ca. 1680 ca. 1725

Józef Jelski h. Pielesz * ca. 1646 ca. 1725

Aleksander Jerlicz h. Lis * ca. 1694 ca. 1739

Gabriel Hieronim Konarski h. Gryf * ca. 1668 ca. 1713


Jan Teodor Konarski h. Gryf * ca. 1719 ca. 1764

Bogusław Jan Ipohorski-Lenkiewicz

Tomasz Ipohorski-Lenkiewicz * ca. 1718 ca. 1780

N. Lipnicki z Lipnika h. Hołobok * ca. 1669 ca. 1714

Jan Lipnicki z Lipnika h. Hołobok * ca. 1644 ca. 1689

Chryzostom Lwowicz h. Kostrowiec * ca. 1644 ca. 1689

Zygmunt Kazimierz Łodziata h. Wadwicz * ca. 1660 ca. 1714

N. Obuchowicz * ca. 1750 ca. 1800

Wojciech Szornel * ca. 1683 ca. 1728

Konstanty Zaborowski * ca. 1671 ca. 1716
[/q]


, Jan Slawinski - 1727. 2 . .

, , .
---
2005 .

. .
john1


: 2859
2008 .
: 1692


-
Jan Slawinski - 1727. 2 ... -

http://www.nobility.by/forum/index.php?topic=506.0 - ?

!?

------------------------

M.J. Minakowski
:

Herbarza Polskiego Adama Bonieckiego (Warszawa 1899-1913). oprac. M.J. Minakowski --- http://www.wielcy.pl/boniecki/pl/ind_urz/now.xml


,,

.1343 ,
---
←      →: 1 * 2  →
: john1
» » » john1 » Urzędnicy wojewódstw [ 81569]
 ⇈