Украинские фамилии
ABG Сообщений: 420 На сайте с 2010 г. Рейтинг: 353 | Наверх ##
21 сентября 2010 10:11 Balymba написал: [q] Насправді все доволі просто - предок роду дуже любив боротися, отже був БОРЕЦЬ, але вже потомки були не БОРЦЕВІ (очевидно важко було вимовляти) а БІРЦЕВІ. от звідси і виходить що не завжди утворення прізвиськ ( а цілком вірогідно і прізвищ) могло іти за зрозумілою логікою. [/q]
Видається, що не варто відкидати й версію про походження від прізвиська БІРО чи БІРОВ (від угорського biro=суддя, староста), яке поширене на Закарпатті. --- Українська геральдика, вексилологія, сфрагістика та генеалогія
сайт: http://uht.org.ua
форум: http://uht.org.ua/forum | | |
МЕТЯ Київ Сообщений: 2207 На сайте с 2010 г. Рейтинг: 210 | Наверх ##
21 сентября 2010 18:39 Деркачі - представники основних старшинських родин південних сотень Переяславського полку. Ще є: Деркачъ Тишко, козак Білоцерківського полку (Реєстр) Деркач Матвей, Полковой хорунжий, чорноморський козак
Цікавлять версії походження прізвиська. Сам бачу варіанти: “Дерти” - був добрий козак; п’яниця, бо горілка – деркач; любитель співати пісню з сороміцьким підтекстом: “Ой, у полі деркач…” – тобто, гуляка…; віник з бур’яну… Знавці діалектів – ще є версії?
--- тільки журналіст
www.spil.ucoz.ua | | |
| apss Сообщений: 2431 На сайте с 2009 г. Рейтинг: 2773
| Наверх ##
21 сентября 2010 19:00 21 сентября 2010 19:33 | | |
Nikola Эстония Сообщений: 6210 На сайте с 2006 г. Рейтинг: 3108 | Наверх ##
21 сентября 2010 19:13 livzaДеркачом моя бабка звала метелку, стертую до основания... И из официального источника
 --- Барчаны, Шаповаловы, Бражник (Украина), Ларюшины, Воронины (Рязанская обл.) | | |
МЕТЯ Київ Сообщений: 2207 На сайте с 2010 г. Рейтинг: 210 | Наверх ##
21 сентября 2010 19:43 apss "Ой, у полі деркач дере, "ї-ть" хочу - аж плач бере". Це про птаха та сороміцтво. Nikola Про віника-деркача теж знаю. Спеціально траву, яка йде на віники (так вона і називається на Київщині), не сіють. Сама насівається по городі. За "деркавого" - дякую! Збережу! --- тільки журналіст
www.spil.ucoz.ua | | |
Nikola Эстония Сообщений: 6210 На сайте с 2006 г. Рейтинг: 3108 | Наверх ##
21 сентября 2010 19:46 livzaТрава эта просом зовется...  Не высевают?... --- Барчаны, Шаповаловы, Бражник (Украина), Ларюшины, Воронины (Рязанская обл.) | | |
МЕТЯ Київ Сообщений: 2207 На сайте с 2010 г. Рейтинг: 210 | Наверх ##
21 сентября 2010 20:06 Nikola написал: [q] livza Трава эта просом зовется... Не высевают?... [/q]
Мы сейчас говорим о двух растениях. Вы имеете ввиду сорго (не просо), с которого вяжут веники для подметания в помещении, а я вспоминаю о деревянистом полусорняке. --- тільки журналіст
www.spil.ucoz.ua | | |
МЕТЯ Київ Сообщений: 2207 На сайте с 2010 г. Рейтинг: 210 | Наверх ##
21 сентября 2010 20:25 Вдогонку! Хотя, и стертый веник также называют деркач. Потому что не метет, а дерет. --- тільки журналіст
www.spil.ucoz.ua | | |
Tino Київ, Україна Сообщений: 4407 На сайте с 2009 г. Рейтинг: 3948 | Наверх ##
21 сентября 2010 22:19 21 сентября 2010 22:43 Nikola написал: [q] Трава эта просом зовется... Не высевают?...[/q]
Есть два вида веников: 1) из проса/сорго 2) трава, которая называется "віниччя", из неё веник вяжется по-другому. На Кривбассе может біть такая трава не растет или нет традиции вязать из неё веники --- Scientia potentia est
-------------------------------------------------------------------------------
Веред, Кононець, Лученко, Савіцький, Синявський, Снігур, Розпутній, Рубленко, Werner | | |
Nikola Эстония Сообщений: 6210 На сайте с 2006 г. Рейтинг: 3108 | Наверх ##
21 сентября 2010 22:37 TinoВ Кривбассе амброзия - в основном...  Из нее веники не вяжут... --- Барчаны, Шаповаловы, Бражник (Украина), Ларюшины, Воронины (Рязанская обл.) | | |
|