Top.Mail.Ru
ШКОЛЬНЫЕ МУЗЕИ БОЕВОЙ СЛАВЫ :: Другие архивы и базы данных; поисковые отряды :: 2-ая Мировая война 1939-1945 гг.

Всероссийское Генеалогическое Древо

Генеалогический форум ВГД

На сайте ВГД собираются люди, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!

Генеалогический форум ВГД » 2-ая Мировая война 1939-1945 гг. » Другие архивы и базы данных; поисковые отряды » ШКОЛЬНЫЕ МУЗЕИ БОЕВОЙ СЛАВЫ
Вниз ⇊

ШКОЛЬНЫЕ МУЗЕИ БОЕВОЙ СЛАВЫ

← Назад    Вперед → Страницы: ← Назад 1 2 3 * 4 Вперед →

Модераторы: Ella, Gnom7
salamander



Москва, Бабушкинская
Сообщений: 121
На сайте с 2007 г.
Рейтинг: 11 

http://www.voenpatriot.ru/muzei/

МУЗЕИ ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ УЧРЕЖДЕНИЙ г. МОСКВЫ

Центральный административный округ
Школа № 83 - музей Героев Советского Союза А. Живова, Ю. Костикова и 8-й дивизии народного ополчения
Школа № 101 - музей 1-й Московской артиллерийской спецшколы
Школа № 112 - музей 5-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 189 - музей боевой славы
Школа № 228 - музей 31-й гвардейской стрелковой дивизии http://ms228.ru/228/school/museum/
Школа № 401 - музей 24-й мотострелковой дивизии
Школа № 464 - музей 1-й гвардейской Московско-Минской мотострелковой дивизии
Школа № 497 - музей 360-й стрелковой - 108-й мотострелковой дивизии
Школа № 555 - музей 6-й гвардейской зенитно-артиллерийской дивизии
Школа № 610 - музей 11-го танкового корпуса
Школа № 627 - музей 4-й гвардейской танковой армии
Школа № 1215 - музей истории французского сопротивления
Школа № 1221 - музей 42-й стрелковой дивизии
Школа № 1243 - музей 316-й стрелковой дивизии
Школа № 1276 - музей 1-й гвардейской стрелковой дивизии, 1-го гвардейского механизированного корпуса и Московской Краснознаменной милиции
Школа № 1277 - музей 134-й стрелковой дивизии
Коммерческо-банковский колледж - музей «Истории Москвы связующая нить»
Профессиональное училище № 42 - музей «Боевой путь 49-й армии»
Профессиональное училище № 129 - музей истории профессионального училища
Профессиональное училище №189 - музей 6-й дивизии народного ополчения

Северный административный округ
Школа-интернат № 25 - музей 348-й стрелковой дивизии
Школа №141 - музей Рихарда Зорге
Школа № 146 - музей 52-й стрелковой дивизии
Школа № 148 - музей «Орден в твоем доме»
Школа № 153 - музей 18-го гвардейского минометного полка
Школа № 159 - музей 84-й отдельной морской стрелковой бригады и 2-й Ленинградской партизанской бригады
Школа № 167 - музей 2-й ударной армии
Школа № 183 - музей боевой славы партизан Подмосковья и 308-го Московского истребительного мотострелкового полка УНКВД
Школа № 201 - музей истории школы и семьи Космодемьянских
Школа № 220 - музей 5-й гвардейской минометной дивизии
Школа № 224 - музей «История 26б-го истребительного авиаполка. Школа - ступень в будущее»
Школа № 227 - музей 105-го отдельного авиаполка
Школа № 231 - музей «Ветераны 4-й специальной артиллерийской школы в боях за Родину и в мирные дни»
Школа № 272 - музей 14-й гвардейской минометной бригады
Школа № 662 - музей 17-й гвардейской кавалерийской дивизии
Школа № 668 - музей «Морская пехота России - от петровского времени до сегодняшних дней»
Школа № 674 - музей танкистов и танкостроителей
Школа № 683 - музей «Защитники неба Москвы»
Школа № 684 - музей 30-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 685 - музей 94-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 692 - музей 6-го гвардейского штурмового авиаполка
Школа № 698 - музей 11-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 706 - музей 18-й дивизии народного ополчения - 11-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 715 - музей 2-й штурмовой инженерно-саперной бригады
Школа № 726 - музей 157-й стрелковой дивизии
Школа № 727 - музей 83-го гвардейского минометного полка
Школа № 739 - музей «Навеки в памяти»
Школа № 744 - музей 28-й гвардейской легкой танковой бригады
Школа № 847 - музей истории подводного флота России
Школа № 848 - музей «Москва и судьбы Российского Флота»
Школа № 907 - музей Г.К. Жукова
Школа № 1223 - музей «Этих дней не смолкнет слава»
Школа № 1287 - музей морских стрелковых бригад, сражавшихся под Москвой
Школа № 1288 - музей «Соколы Отечества»
Центр образования № 1601 - музей 98-й гвардейской воздушно-десантной дивизии
Московский колледж архитектуры и строительных искусств - музей «Боевой путь 10-й гвардейской армии»
Московский технический колледж им. дважды Героя Советского Союза летчика И.Ф. Павлова - музей дважды Героя Советского Союза летчика И.Ф. Павлова
Профессиональное училище № 25 - музей 371-й стрелковой дивизии
Профессиональное училище № 29 - музей «Нам дороги эти позабыть нельзя»
Профессиональное училище № 163 - музей 6-го гвардейского кавалерийского корпуса и истории профессионального училища

Северо-Восточный административный округ
Школа № 219 - музей «Наше Отечество»
Школа № 230 - музей 109-го штурмового авиаполка 6-й гвардейской дивизии
Школа № 237 - музей 6-го гвардейского механизированного корпуса 4-й гвардейской танковой армии
Школа № 242 - музей истории Марьиной Рощи
Школа № 246 - музей 47-й армии и истории Свиблова
Школа № 247 - музей 150-й стрелковой дивизии
Школа № 250 - музей 6-го полка связи 4-й танковой армии
Школа № 258 - музей защитников Отечества
Школа № 263 - музей боевой славы им. Маршала Советского Союза К.К. Рокоссовского «История создания и боевой путь 260-й стрелковой Ковельской дивизии»
Школа № 274 - музей 274-й стрелковой дивизии
Школа № 279 им. А.Т. Твардовского - музей «Поиск»
Школа № 281 - музей 344-й стрелковой дивизии
Школа № 297 - музей клуба истребителей танков «Славься, Отечество!»
Школа № 352 - музей 195-й стрелковой дивизии
Школа № 655 - музей «Хлеб - всему голова»
Школа № 745 - музей «Герои России»
Школа № 752 - музей «Бухенвальдский набат»
Школа № 753 - музей «Краснознаменный Северный флот, его история и боевые традиции»
Школа № 759 - музей «Мы - москвичи»
Школа-лаборатория № 760 им. А.П. Маресьева - музей «Богатыри Земли Российской»
Школа № 763 - музей 10-й гвардейской армии
Школа № 764 - музей Алексеевского района
Школа № 950 - музей 32-й гвардейской минометной бригады им. Героя Российской Федерации И.А. Флерова
Школа № 956 - музей 569-го штурмового авиаполка
Школа № 959 - музей гвардейских минометных частей и артиллерии им. Героя Советского Союза К.Д. Кирсанова
Школа № 961 - музей 907-го истребительного авиаполка особого назначения
Школа № 967 - музей легендарных «Катюш» им. Т.Н. Небожко
Школа № 970 - музей инженерных войск России
Школа № 1094 - музей «Дети и война»
Центр образования № 1099 - музей «Боевой путь 5-го Двинского танкового корпуса»
Школа № 1139 - музей «Время, события, люди»
Школа № 1411 - музей «Битва за Москву»
Гимназия № 1518 - музей морской славы Московской объединенной школы Военно-Морского Флота
Профессиональный лицей № 303 - музей истории художественного лицея
Профессиональный лицей торговли и малого бизнеса № 317 - музей «История и боевой путь 176-го зенитно-артиллерийского полка
Профессиональный лицей ремесленников № 331 - музей боевой славы военных строителей
Профессиональное училище № 8 - музей 75-й гвардейской стрелковой дивизии и истории училища
Профессиональное училище № 37 им. Героя Советского Союза М.Ф. Панова - музей 1-го гвардейского танкового корпуса
Профессиональное училище № 77 - музей 3-й гвардейской танковой армии и истории училища

Восточный административный округ
Школа-интернат № 49 им. Г.И. Россолимо - музей истории «Москвичи»
Школа № 316 - музей «Боевой путь 8-й стрелковой дивизии им. И.В. Панфилова»
Школа № 318 - музей «Боевой путь 65-й армии»
Школа № 319 - музей Куйбышевского истребительного батальона
Школа № 349 - музей Соловецкой школы юнг Северного флота
Школа № 356 - музей 212-й стрелковой дивизии
Школа № 357 - музей 9-й гвардейской стрелковой дивизии, 166-й стрелковой дивизии и партизанского соединения «Батя»
Школа № 361 - музей «Боевой путь 6-й гвардейской армии»
Школа № 363 - музей 415-й стрелковой дивизии
Школа № 364 - музей 79-го гвардейского минометного полка
Школа № 368 - музей 333-й стрелковой дивизии
Школа № 377 - музей «Москва на рубеже XX века»
Школа № 380 - музей «Преображенская слобода»
Школа № 403 - музей 299-й стрелковой дивизии
Школа № 408 - музей 10-й гвардейской воздушно-десантной дивизии
Школа № 409 - музей 33-й стрелковой дивизии
Школа № 433 им. Героя Советского Союза И.И. Якушкина - музей 9-го гвардейского механизированного корпуса 6-й танковой армии и Героя Советского Союза И.И. Якушкина
Школа № 434 - музей 2-й дивизии народного ополчения
Школа № 444 - музей Брестской крепости им. комиссара Е.М. Фомина
Школа № 445 - музей Дятьковской партизанской бригады
Школа № 446 - музей 71-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 633 - музей «История Великой Отечественной войны в судьбах жителей района Ивановское
Школа № 647 - музей 283-й стрелковой дивизии
Школа № 664 - музей «Боевой путь 50-й Запорожско-Кировоградской стрелковой дивизии»
Школа № 672 - музей 307-го гвардейского минометного полка
Школа № 707 - музей 108-й стрелковой дивизии
Школа № 781 - музей боевой славы воспитанников бывшей Кусковской школы
Школа № 782 - музей «Боевой путь 100-й гвардейской Свирской воздушно-десантной дивизии»
Школа № 797 - музей 11-го гвардейского зенитно-артиллерийского дивизиона
Школа № 810 - музей 1-й гвардейской армии
Школа № 891 им. Героя Советского Союза Алии Молдагуловой - музей Героя Советского Союза Алии Молдагуловой
Школа № 917 - музей «Боевой славы 4-й воздушной армии им. маршала авиации К.А. Вершинина
Школа № 1024 - музей «История Российской Армии и Флота в XX веке»
Школа № 1036 - музей боевой и трудовой славы им. И.М. Чинарьяна
Школа № 1077 - музей 380-й стрелковой дивизии
Школа № 1246 - музей 295-й стрелковой дивизии
Школа № 1268 - музей «Боевой путь 139-й Рославльской стрелковой дивизии»
Школа № 1269 - музей 9-го механизированного корпуса 3-й гвардейской танковой армии им. Героя Советского Союза М.И. Климова
Школа № 1290 - музей «Боевой путь 4-го воздушно-десантного корпуса»
Школа № 1301 - музей боевой славы ветеранов локальных войн
Школа № 1324 - музей юнг огненных рейсов 1941-1945 годов
Гуманитарная гимназия № 1504 - музей 3-й армии
Измайловская гимназия № 1508 им. маршала инженерных войск М.П. Воробьева - мемориальный комплекс боевой славы 4-й инженерно-саперной бригады
Гимназия № 1512 - музей боевой славы 57-й армии им. Маршала Советского Союза Ф.И. Толбухина
Центр образования № 1602 - музей боевой и трудовой славы Ухтомского микрорайона
Школа № 1748 - музей «Россия. XX век»
Школа № 1947 - музей 6-го истребительного авиакорпуса ПВО Москвы
Профессиональный лицей швейного дизайна № 307 - музей 6-го бомбардировочного авиакорпуса
Профессиональное училище № 89 - музей 6-й гвардейской танковой армии

Юго-Восточный административный округ
Школа-интернат № 55 - музей 2-й особой партизанской бригады Северо-Западного фронта
Школа № 333 - музей 101-го авиаполка авиации дальнего действия
Школа № 339 - музей 214-й стрелковой дивизии
Школа № 394 - музей 359-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 424 - музей 7-й гвардейской минометной бригады
Школа № 436 - музей 3-й гвардейской воздушно-десантной дивизии
Школа № 439 - музей «Выпускники школы - участники Великой Отечественной войны»
Школа № 453 - музей «Сталинградская битва»
Школа № 478 - музей 10-й гвардейской штурмовой авиадивизии
Школа № 479 им. дважды Героя Советского Союза маршала В.И. Чуйкова - музей 62-й - 8-й гвардейской армии
Школа № 484 - музей 5-го гвардейского истребительного авиаполка
Школа № 487 - музей 309-й истребительной авиадивизии
Школа № 490 - музей авиаполка «Нормандия - Неман»
Центр образования «Марьино» № 491 - музей «Битва под Москвой»
Школа № 499 - музей «России верные сыны»
Школа № 500 - музей «Сталинградская битва»
Школа № 513 - музей 7-го гвардейского механизированного корпуса
Школа № 632 - музей 2-го гвардейского танкового корпуса
Центр образования № 654 - музей героической истории России
Школа № 687 - музей боевой славы ветеранов войны района «Текстильщики»
Школа № 733 - музей боевой славы гвардейских минометных частей и 89-го гвардейского минометного полка .
Школа № 777 - музей боевой и трудовой славы жителей Рязанского района
Школа № 778 - музей 1-й гвардейской инженерно-саперной бригады специального назначения
Школа № 786 - музей 1-го гвардейского истребительного авиакорпуса и Героя Советского Союза Е. Михайлова
Школа № 846 - музей дважды Героя Советского Союза И.С. Полбина
Школа № 911 - музей 95-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 912 - музей памяти ветеранов 3-го гвардейского истребительного авиакорпуса
Школа № 913 - музей 10-го гвардейского танкового корпуса
Школа № 918 - музей Героя Советского Союза, Героя Социалистического Труда B.C. Гризодубовой
Школа № 919 - музей 13-й гвардейской танковой бригады
Школа № 1041 - музеи «Имена, вернувшиеся из безвестности»
Школа № 1049 - музей «Москва в годы Великой Отечественной войны»
Школа № 1141 - музей «Моряки-марьинцы»
Школа № 1142 - историко-культурологический музей «Родина»
Школа № 1143 - музей 8-го гвардейского танкового корпуса
Школа № 1145 - музей «Маршал А.Е. Голованов - инициатор создания авиации дальнего действия. История авиации дальнего действия»
Школа № 1738 - музей истории школы и района «Жулебино»
Центр образования № 1877 - музей бывших узников фашизма «За Родину!»
Центр образования № 1881 - музей «Марьинцы-фронтовики»
Школа № 1935 - мемориальный музей Героя Советского Союза В.И. Кузнецова
Школа № 1937 - музей «Москва и москвичи»
Школа № 1958 - музей «Подвиг борьбы и труда»
Дворец пионеров и школьников им. А.П. Гайдара - музей «Боевой путь 194-й стрелковой дивизии»
Центр развития творчества детей и юношества «Лефортово» - музей 20-го танкового корпуса
Профессиональный лицей № 304 - музей боевой и трудовой славы
Профессиональный лицей № 340 - музей истории лицея
Педагогический колледж № 10 - музей «Жизнь и подвиг Героя Советского Союза, Национального героя Италии Ф.А. Полетаева
Московский колледж автоматизации и радиоэлектроники - музей трудовой и боевой славы колледжа
Профессиональное училище № 11 - музей 217-й стрелковой дивизии
Профессиональное строительное училище № 48 - музей «Героический путь 10-й гвардейской стрелковой дивизии»
Профессиональное училище № 49 - музей 116-й стрелковой дивизии
Профессиональное училище № 53 им. Героя Советского Союза П.М. Вострухина - музей истории училища и боевой славы 1-го истребительного авиакорпуса

Южный административный округ
Школа № 463 - музей боевой славы партизанских отрядов «Митя» и «Победители»
Школа № 494 - музей боевой славы 7-й гвардейской минометной дивизии им. К.Д. Кирсанова
Школа № 502 им. Героя Российской Федерации А.Н. Рожкова - мемориальный музей Героя Российской Федерации А.Н. Рожкова
Школа № 511 - музей 378-й стрелковой дивизии
Школа № 550 - музей 51-й армии
Школа № 581 - музей боевой славы 1-го гвардейского кавалерийского корпуса им. генерала П.А. Белова
Школа № 667 - музей боевой славы 171-й стрелковой дивизии им. К.Я. Самсонова
Школа № 770 - музей «На Кантемировской»
Школа № 832 - музей 6-го гвардейского бомбардировочного авиакорпуса
Школа № 838 - музей 140-й стрелковой дивизии
Школа № 851 - музей 17-й стрелковой дивизии народного ополчения Москвы
Школа № 866 - музей «Боевой путь 12-й артиллерийской дивизии прорыва Резерва Верховного Главнокомандования»
Школа № 893 - музей 4-го гвардейского минометного полка
Школа № 896 - музей 327-й авиадивизии 4-й воздушной армии
Школа № 900 - музей боевой славы 1-го гвардейского механизированного корпуса им. Героя Советского Союза И.Н. Руссиянова
Школа № 904 - музей «Патриот»
Школа № 947 - музей «Аллея Славы ветеранов Великой Отечественной войны района Бирюлево-Восточное»
Школа № 1272 - музей боевой славы войсковой части № 9903
Школа № 1861 - музей боевой славы им. Г. Шакирова
Профессиональный лицей декоративно-прикладного искусства № 332 им. Карла Фаберже – музей «Дорогами подвига 61-й армии»
Московский автомобильный колледж при AM0 ЗИЛ - музей боевой и трудовой славы
Московский пищевой колледж - музей Героя Советского Союза Т.П. Макаровой

Юго-Западный административный округ
Школа № 1 - музей 9-го отдельного танкового корпуса
Школа № 3 - музей 2-го гвардейского механизированного корпуса
Школа № 15 - музей 343-й стрелковой дивизии
Школа № 18 - музей «О подвигах, о доблести, о славе»
Школа-интернат № 19 - музей 39-й армии
Школа № 26 - народный музей 13-й гвардейской стрелковой дивизии им. дважды Героя Советского Союза А.И. Радимцева
Школа-интернат № 58 - музей 246-й стрелковой дивизии
Школа-интернат № 61 - музей 116-й танковой бригады
Школа № 102 - музей 2-й гвардейской армии
Школа № 104 - музей З6-й отдельной курсантской стрелковой бригады
Школа-интернат № 108 - музей боевой славы 12-й отдельной штурмовой инженерно-саперной бригады . .
Центр образования № 109 - музей 182-й стрелковой дивизии
Школа № 118 - музей 71-й морской стрелковой бригады и 25-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 120 - музей 119-й стрелковой дивизии
Школа № 137 - музей «Боевой путь 21-й гвардейской армии»
Школа № 187 - музей «Боевая и трудовая слава москвичей»
Школа № 523 - музей 67-й механизированной бригады
Школа № 531 - музей «Дорогами наших отцов»
Школа № 539 - музей 146-й стрелковой дивизии
Школа № 554 - музей морской авиации России
Школа № 611 - музей «Червонное казачество и 3-й гвардейский кавалерийский корпус»
Школа № 765 - музей А.В. Суворова
Школа № 779 - музей 40-го гвардейского истребительного авиаполка
Школа № 790 - музей Военно-Морского Флота
Школа № 794 - музей «Минувшие дни»
Школа № 863 - музей боевой славы защитников Отечества
Школа № 865 - музей «Боевая слава 43-й армии в Великой Отечественной войне»
Школа № 1068 - музей «Великая Отечественная война в подвиге и жизни ветеранов района Северное Бутово» . . .
Школа № 1100 - музей истории Обручевского района
Школа № 1115 - музей боевой славы Российской Армии
Школа № 1265 - музей 306-й штурмовой авиадивизии 17-й воздушной армии
Гимназия № 1532 - музей «История Теплого Стана»
Школа № 1906 - музей «Когда поют солдаты»
Дом пионеров и школьников «Севастополец» - музей истории Черноморского флота «Севастополь - город-герой»
Научно-технический центр «Исток» - музей 6-го истребительного авиакорпуса ПВО
Московский коммерческий колледж - музей и координационный центр «Награды Великой Отечественной войны»
Профессиональное училище № 199 - музей 4-й ударной армии

Западный административный округ
Школа № 12 - музей 277-й стрелковой дивизии
Школа № 29 - музей «Прошлое не забыто. Будущему быть»
Школа № 37 - музей отдельной мотострелковой бригады особого назначения
Школа № 38 - музей 4-го гвардейского Кубанского казачьего кавалерийского корпуса
Школа № 41 - музей 8-й (107-й) воздушно-десантной дивизии им. СИ. Шингарева
Школа № 58 - музей «Путь к Победе»
Школа № 65 - музей «Ради жизни на Земле»
Школа № 75 - музей 23-й зенитно-артиллерийской дивизии
Школа № 257 - музей боевой и трудовой славы жителей района Проспект Вернадского
Школа № 324 - музей 2-й гвардейской танковой армии
Школа № 384 - музей героев Брестской крепости и партизан Белоруссии
Школа № 589 - музей «Герои - партизаны Подмосковья»
Школа № 598 - музей боевой славы защитников Отечества
Школа № 637 - музей истории Тихоокеанского флота и адмирала Н.Г. Кузнецова
Школа № 659 - музей «Боевой путь 45-й танковой бригады и 159-й стрелковой дивизии»
Школа № 712 - музей боевой славы и интернациональной дружбы авиаполка «Нормандия - Неман»
Школа № 732 - музей героев Ельни
Школа № 749 - музей 96-й стрелковой дивизии
Школа № 802 - музей «Родина»
Школа № 804 - музей боевой славы им. Н.Ф. Ватутина «Никто не забыт. Ничто не забыто»
Школа № 812 - музей 102-й (65-й) Померанской дивизии
Школа № 815 - музей 32-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 816 - музей 79-й (284-й) гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 888 - музей 5-й партизанской бригады им. С. Лазо
Школа № 1000 - музей боевой славы жителей микрорайона
Школа № 1001 - музей 133-й стрелковой дивизии
Школа № 1004 - музей боевой славы им. маршала бронетанковых войск С.И. Богданова
Школа № 1008 - музей «Открытое небо»
Школа № 1013 - музей «Сыны Отечества»
Школа № 1016 - музей памяти «Поклонимся великим тем годам»
Школа № 1118 - музей «Этих дней не смолкнет слава»
Центр образования № 1130 - музей «Защитники неба Москвы»
Школа № 1132 - музей боевой славы жителей района Крылатское
Школа № 1214 - музей «Поколение»
Школа № 1255 - музей 621-го штурмового авиаполка
Гимназия № 1542 - музей «Москва военная»
Прогимназия № 1726 - музей 21-й дивизии народного ополчения
Профессиональный лицей № 319 - музей боевой и трудовой славы
Профессиональное училище № 39 - музей профессионального училища и 42-й гвардейской тяжелой танково-самоходной бригады
Профессиональное училище № 79 - музей ветеранов 38-й армии
Профессиональное училище № 143 - музей «Боевой путь 114-й гвардейской воздушно-десантной дивизии»

Северо-Западный административный округ
Кадетская школа-интернат № 8 - Московский кадетский корпус юстиции - музей 889 и 210-го авиаполков 4-й воздушной армии
Учебно-педагогический комплекс № 18 «Митино» - музей истории Митина
Школа № 80 - музей «Во имя Родины»
Школа № 86 - музей 1-й гвардейской танковой армии
Школа № 89 - музей 63-го гвардейского истребительного авиаполка
Школа № 114 - музей защитников Заполярья
Школа № 130 - музей «Этих дней не смолкнет слава»
Школа № 132 - музей 9-й отдельной моторизированной разведроты
Школа № 143 - музей «Боевой путь 3-й ударной армии»
Школа № 341 - музей «Боевой путь 202-й стрелковой дивизии»
Школа № 644 - музей «Возвращенные из небытия»
Школа № 702 - музей «Боевой путь 6-й гвардейской стрелковой дивизии»
Школа № 703 - музей боевой славы «Первая штурмовая комсомольская инженерно-саперная бригада»
Школа № 705 - музей боевой славы 930-го авиаполка ночных бомбардировщиков
Школа № 769 - музей боевой славы им. Александра Матросова
Школа № 883 - музей 11-й гвардейской армии
Школа № 1057 - музей 1-й гвардейской штурмовой инженерно-саперной бригады
Школа № 1136 - музей 175-й стрелковой дивизии
Школа № 1185 - музей «От героев былых времен»
Школа № 1190 - музей боевой славы защитников Москвы
Школа № 1191 - музей боевой и трудовой славы ветеранов-митинцев
Школа № 1210 - музей «История Великой Отечественной войны»
Школа № 1286 - музей «История и боевой путь 9-й гвардейской стрелковой дивизии»
Гимназия № 1515 - музей маршала Г.К. Жукова
Гимназия № 1519 - музей «Дорога жизни»
Гимназия № 1522 - музей «На улице Народного ополчения. Военно-исторический поиск»
Лицей № 1560 - музей 58-й стрелковой дивизии
Учебно-воспитательный комплекс № 1619 им. М. Цветаевой - музей 25-го танкового корпуса
Школа № 1744 - музей «С чего начинается мужество»
Профессиональное училище № 182 - музей юных участников Великой Отечественной войны
Школа № 229 - музей боевой славы им. П.В. Логвиненко
Школа № 617 - музей 354-й стрелковой дивизии
Школа № 618 - музей 4-й гвардейской кавалерийской дивизии
Школа № 638 - музей «Медицинские работники в годы Великой Отечественной войны»
Школа № 718 - музей «Признание в любви России»
Школа № 804 - музей 9-й гвардейской стрелковой дивизии
Школа № 842 - музей гвардейцев-панфиловцев
Школа № 853 - музей боевой славы
Школа № 909 - музей боевой и трудовой славы
Школа № 1050 - музей боевой славы
Школа № 1739 - музей ветеранов Великой Отечественной войны
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


Полтавська область
1 Фольклорно-етнографічний музей Кременчуцька гімназія № 5 ім.Т. Г. Шевченка 1998
2 Військово-історичний музей 9-ї гвардійської повітрянодесантної дивізії Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 1998
3 Музей бойової слави 151-Жмеринсько-Будапештської Червонопрапорної стрілецької дивізії Лубенська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 1998
4 Літературний музей Олеся Донченка Лубенська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 1998
5 Музей М. В. Остроградського Хорішківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Козельщинського району 1998
6 Музей історії школи Бреусівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Козельщинського району 1998
7 Музей народознавства “Світлиця духовності” Салівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кременчуцького району 1998
8 Історико-краєзнавчий музей Красненська ЗОШ І-ІІ ступенів Кобеляцького району 1998
9 Музей народознавства “Оберіг” Бутенківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району 1998
10 Музей народознавства Кобеляцький навчально-виховний комплекс № 1 1998
11 Краєзнавчий музей Шенгурівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району 1998
12 Історико-краєзнавчий музей Орлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району 1998
13 Музей Олеся Гончара Кіровська ЗОШ І-ІІ ступенів Кобеляцького району 1998
14 Зразковий краєзнавчий музей Луценківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицького району 1998
15 Етнографічний музей “Берегиня” Гаївщинське навчально-виховне об’єднання Лохвицького району 1998
16 Музей народознавства Бодаквянська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицького району 1998
17 Історико-краєзнавчий музей Яхниківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицького району 1998
18 Історичний музей Бербиницька ЗОШ І-ІІ ступенів Лохвицького району 1998
19 Музей освіти села Бодаквянська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицького району 1998
20 Етнографічний музей Тарасенківська ЗОШ І-ІІ ступенів Оржицького району 1998
21 Краєзнавчий музей Селещинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Машівського району 1998
22 Музей народознавства “Берегиня” Рясківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Машівського району 1998
23 Історико-краєзнавчий музей Чорноглазівська ЗОШ І-ІІ ступенів Полтавського району 1998
24 Музей народознавства Щербанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Полтавського району 1998
25 Музей історії села Пологівська ЗОШ І-ІІ ступенів Новосанжарського району 1998
26 Музей історії села Маячківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Новосанжарського району 1998
27 Історико-краєзнавчий музей Новооріхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району 1998
28 Музей народознавства Михнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району 1998
29 Краєзнавчий музей Лютенська ЗОШ І-ІІІ ступенів Гадяцького району 1998
30 Літературно-краєзнавчий музей “Середняківські проліски” Середняківська ЗОШ І-ІІ ступенів Гадяцького району 1998
31 Історико-краєзнавчий музей Гадяцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім.Є.П.Кочергіна 1998
32 Історико-краєзнавчий музей Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцького району 1998
33 Музей історії школи Ручківська ЗОШ І-ІІ ступенів Гадяцького району 1998
34 Музей історії школи Березоволуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів Гадяцького району 1998
35 Музей історії села Стукалівська ЗОШ І-ІІ ступенів Гребінківського р-ну 1998
36 Музей історії хліба Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Гребінківського району 1998
37 Музей бойової і трудової слави Байрацька ЗОШ І-ІІ ступенів Диканського району 1998
38 Музей етнографії Миргородська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 9 1998
39 Музей бойової і трудової слави Федорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Карлівського району 1998
40 Музей народознавства Карлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 1998
41 Історико-краєзнавчий музей Климівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Карлівського району 1998
42 Музей бойової слави ім.Генерала Манагарова Кременчуцька гімназія № 6 1998
43 Музей народознавства Теплівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Пирятинського району 1998
44 Музей народознавства та побуту Пирятинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 1998
45 Музей народознавства Березоворудська ЗОШ І-ІІІ ступенів Пирятинського р-ну 1998
46 Музей народознавства «Диво» Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 1998
47 Музей історії школи Худоліївська ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенівського району 1998
48 Музей матері Оболонська ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенівського району 1998
49 Музей народознавства Семенівський навчально-виховний комплекс № 2 1998
50 Музей бойової слави Погребняківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенівського р-ну 1998
51 Історико-краєзнавчий музей Дем’янівська ЗОШ І-ІІ ступенів Семенівського району 1998
52 Музей бойової слави ім. В. Т. Бондаря Жовтнева ЗОШ І-ІІ ступенів Семенівського району 1998
53 Музей ім.А. С. Макаренка та С. О. Калабаліна Сторожівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
54 Музей історії школи Чутівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 1998
55 Музей історії села та школи Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
56 Музей народознавства Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
57 Музей народознавства Гряківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
58 Музей історії села Вільховатська ЗОШ І-ІІ ступенів Чутівського району 1998
59 Музей історії села та школи Войнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
60 Музей М.К.Башкирцевої Черняківська ЗОШ І-ІІ ступенів Чутівського району 1998
61 Музей бойової слави Артемівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
62 Музей народознавства Василівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Чутівського району 1998
63 Меморіально-природничий музей В. І. Вернадського Шишацька спеціалізована школа екологічно-українознавчого профілю ім. В.І.Вернадського 1998
64 Музей бойової слави “Подвиг і пам’ять” Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 2 1998
65 Музей етнографії “Світлиця” Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінківського району 1998
66 Історико-краєзнавчий музей Кирило-Ганнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінківського району 1998
67 Історико-краєзнавчий музей Проценківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінківського району 1998
68 Музей етнографії “Українська світлиця” Зіньківський будинок дитячої та юнацької творчості 1998
69 Музей етнографії Шилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінківського району 1998
70 Музей бойової слави Полтавська гімназія № 32 1998
71 Музей народознавства Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 1998
72 Музей народознавства Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 1998
73 Краєзнавчий музей Полтавське навчально-виховне об’єднання № 14 1998
74 Музей бойової та трудової слави Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24 1998
75 Музей бойової слави зведе-ного полку Полтавського тракторного училища Полтавська гімназія № 21 1998
76 Музей бойової слави 9-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 1998
77 Музей історії університету Полтавський державний педагогічний університет ім.В.Г.Короленка 1998
78 Музей бойової та трудової слави Полтавське професійно-технічне училище № 23 1998
79 Музей історії школи Полтавська обласна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів ім. Н.К.Крупської 1998
80 Музей народознавства Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19 1998
81 Музей народознавства Чорнухинський дитячий садок “Берізка” 1998
82 Музей народознавства Чорнухинський районний будинок дитячої та юнацької творчості 1998
83 Музей етнографії Савинцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського р-ну 1998
84 Музей історії села Великообухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського району 1998
85 Музей бойової слави 219- танкової бригади Кременчуцька обласна спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів 1998
86 Музей бойової слави 5-ї гвардійської армії Кременчуцький ліцей № 30 1998
87 Історико-краєзнавчий музей “Стара Полтава” Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 27 2001
88 Історико-краєзнавчий музей Веприцька ЗОШ І-ІІІ ступенів Гадяцького району 2001
89 Музей хліба Мартинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Гадяцького району 2001
90 Історико-краєзнавчий музей Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 2001
91 Історико-краєзнавчий музей Горбівська ЗОШ І-ІІ ступенів Глобинського району 2001
92 Історико-краєзнавчий музей Великокринківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Глобинського району 2001
93 Історико-краєзнавчий музей Краснознаменська ЗОШ І-ІІІ ступенів Гадяцького району 2001
94 Музей бойової слави Диканська гімназія ім..М.В.Гоголя 2001
95 Історико-краєзнавчий музей Надеждинська ЗОШ І-ІІ ступенів Диканського району 2001
96 Художній музей Марії Башкирцевої Стасівська гімназія ім. М.Башкирцевої Диканського району 2001
97 Музей історії школи Диканська гімназія ім.М.В.Гоголя 2001
98 Музей історії школи Великобудищанська ЗОШ І-ІІІ ступенів Диканського району 2001
99 Музей народознавства Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 34 2001
100 Історико-краєзнавчий музей Кременчуцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 7 2001
101 Зразковий музей хліба Ковалевська ЗОШ І-ІІІ ступенів Котелевського району 2001
102 Музей природи Котелевська районна станція юних натуралістів 2001
103 Історико-краєзнавчий музей М’якеньківська ЗОШ І-ІІ ступенів Решетилівського району 2001
104 Музей хліба Малобакайська ЗОШ І-ІІІ ступенів Решетилівського району 2001
105 Літературний музей О. І. Ковіньки Плосківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Решетилівського району 2001
106 Зразковий музей хліба Тростянецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Полтавського району 2003
107 Музей історії школи Оболонська ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенівського району 2004
108 Історико-краєзнавчий музей Горошинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенівського району 2004
109 Музей народознавства Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Великобагачанського району 2004
110 Музей Олеся Гончара Кобеляцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ім.О.Гончара 2004
111 Краєзнавчий музей Солошинська СЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району 2004
112 Літературний музей письменників-земляків Шилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Зінківського району 2004
113 Історичний музей Опішнянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Зінківського району 2004
114 Музей бойової слави Карлівська гімназія ім.Н.Герасименко 2004
115 Етнографічний музей Карлівська гімназія ім.Н.Герасименко 2004
116 Музей материнської слави Голобородьківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Карлівського району 2004
117 Музей козацької слави Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7 ім.Т.Г.Шевченка 2004
118 Музей історії школи Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 2004
119 Художньо-краєзнавчий музей Полтавська гімназія № 6 2004
120 Музей історії школи Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 ім.П.Мирного 2004
121 Історико-етнографічний музей Омельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Кременчуцького району 2004
122 Краєзнавчий музей Токарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицького району 2004
123 Музей історії села Ісківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району 2005
124 Зразковий історико-краєзнавчий музей Калайдинцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району 2005
125 Музей історії школи Лохвицька гімназія № 1 2005
126 Музей освіти Гребінківщини Гребінківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 2005
127 Історико-краєзнавчий музей Градизька гімназія ім.О.Білаша Глобинського району 2005
128 Меморіальний музей В. О. Нижниченка Комсомольська гімназія імені В.О.Нижниченка 2005
129 Музей історії школи Чорнухинська ЗОШ І-ІІІ ступенів 2006
130 Музей історії села Веселоподільська ЗОШ І-ІІІ ступенів Семенівського р-ну 2006
131 Музей українського побуту Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 24 2006
132 Літературний музей В. А. Симоненка Тарандинцівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району 2006
133 Музей «Світлиця Раїси Панасівни Кириченко» Землянківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Р.П.Кириченко Глобинського району 2007
134 Етнографічний музей Глобинська гімназія № 1 ім.В. Є. Курченка 2007
135 Літературно-меморіальний музей Володимира Канівця Веселодолинська ЗОШ І-ІІ ступенів Глобинського району 2007
136 Краєзнавчий музей Трудолюбівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського району 2007
137 Музей бойової та трудової слави Хорольський Міжрегіональний Центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців (ПТНЗ № 45) 2007
138 Музей історії школи Полтавський НВК (ЗНЗ-ДНЗ) № 16 2007
139 Краєзнавчий музей Радивонівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Великобагачанського району 2007
140 Краєзнавчий музей Красногорівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Великобагачансь-кого району 2007
141 Історико-краєзнавчий музей Світлогірська ЗОШ І-ІІІ ступенів Кобеляцького району 2007
142 Музей історії села Перегонівська ЗОШ І-ІІ ступенів Кобеляцького району 2007
143 Музей історії села та школи Білицька ЗОШ І-ІІ ступенів № 2 Кобеляцького району 2007
144 Музей історії села Марківська ЗОШ І-ІІ ступенів Кобеляцького району 2007
145 Музей історії села та школи Погарщинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицького району 2007
146 Музей українського побуту Комсомольська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 2007
147 Музей історії школи Комсомольський НВК ім.Бугаєвської «ЗОШ № 5 – Ліцей» 2007
148 Музей історії села Кривушівська ЗОШ І-ІІ ступенів Кременчуцького району 2007
149 Художній музей Решетилівський художній професійний ліцей 2007
150 Історико-етнографічний музей Пустовійтівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Глобинського р-ну 2008
151 Літературно-меморіальний музей Олександра Білаша Градизька гімназія імені Героя України О.Білаша Глобинського району 2008
152 Історико-краєзнавчий музей Трубайцівська загально-освітня школа І-ІІІ ступенів
Хорольського району 2008
153 Музей бойової слави Кременчуцька гімназія № 5 імені Т.Г.Шевченка 2008
154 Краєзнавчий музей Кибинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Миргородського району 2008
155 Музей дитячої творчості Полтавська гімназія № 17 2008

Рівненська область
1. Історико-етнографічний музей Березнівський агротехнічний ліцей-інтернат 2001
2. Музей історії освіти та розвитку навчального закладу Березнівська гімназія 2001
3. Історичний музей “Рідне село” Соснівський НВК “Гімназія ЗОШ І-ІІІ ст.”Березнівського району 2001
4. Музей історії села Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. Березнівського району 2001
5. Музей історії села Бистричі Бистрицька ЗОШ І-ІІІ ст. Березнівського району 2001
6. Музей історії села Голубне Голубнівська ЗОШ І-ІІІ ст. Березнівського району 2001
7. Етнографічний музей “Берегиня” Колодязнівська ЗОШ І-ІІ ст. Березнівського району 2004
8. Історико-краєзнавчий музей Каноницька ЗОШ І-ІІІ ст. Володимирецького району 2004
9. Етнографічний музей Володимирецький колегіум 2001
10. Історико-краєзнавчий музей Городецька ЗОШ І-ІІІ ст. Володимирецького району 2004
11. Музей історії села Старорафалівська ЗОШ І-ІІІ ст. Володимирецького району 2004
12. Етнографічний музей Володимирецька ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. 2004
13. Музей історії села Малотелковицька ЗОШ І-ІІІ ст. Володимирецького району 2002
14. Музей “Українська світлиця” Антонівська ЗОШ І-ІІІ ст. Володимирецького району 2004
15. Музей бойової слави Рафалівська ЗОШ І-ІІІ ст. Володимирецького району 2001
16. Народознавчий музей Рафалівська школа-інтернат І-ІІІ ст.Володимирецького району 2004
17. Музей історії школи Володимирецька ЗОШ №1 І-ІІІ ст. 2004
18. Історико-краєзнавчий музей Бочаницька ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району 2005
19. Історико-краєзнавчий музей Бугринський агротехнічний ліцей Гощанського району 2005
20. Кімната-музей історії села Малинівська ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району 2004
21. Кімната-музей історії села Посягвівська ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району 2004
22. Музей історії села та школи Русивельська ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району 2004
23. Музей історії села та школи Рясницька ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району 2004
24. Етнографічно-краєзнавчий музей Липківська ЗОШ І-ІІ ст. Гощанського району 2001
25. Кімната-музей історії села та школи Майківська ЗОШ І-ІІ ст. Гощанського району 2004
26. Музей історії села та школи Воскодавська ЗОШ І-ІІІ ст. Гощанського району 2004
27. Музей природи Демидівський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей” 2001
28. Музей історії закладу Демидівський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. - ліцей” 2006
29. Літературний музей Валер’яна Поліщука Малівська ЗОШ І-ІІІ ст. Демилівського району 2001
30. Музей історії освіти Княгиненська ЗОШ І-ІІІ ст. Демидівського району 2003
31. Кімната-музей історії школи та села Боремельський НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. - колегіум” Демидівського району 2004
32. Історико-краєзнавчий музей Орв’яницька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
33. Літературний музей Станіслава Віткевича Великоозерянська ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
34. Історико-краєзнавчий музей Сварицевицька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
35. Історико-краєзнавчий музей Туменська ЗОШ І-ІІ ст. Дубровицького району 201
36. Краєзнавчий музей Лютинська ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
37. Художньо-меморіальний музей Теодозії Бриж Бережницька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
38. Художньо-меморіальний музей Івана Кухарця Велюнська ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
39. Художній музей Авеніра Коломийця Бережницька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2001
40. Народознавча світлиця Крупівська ЗОШ І-ІІ ст. Дубровицького району 2000
41. Народознавча світлиця Висоцька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубровицького району 2006
42. Музей історії села Варковицька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубенського району 2001
43. Літературний музей Валер’яна Поліщука Мирогощанська ЗОШ І-ІІІ ст. Дубенського району 2001
44. Музей бойової слави Смизька ЗОШ І-ІІІ ст. Дубенського району 2000
45. Літературний музей Т.Г.Шевченка Вербська ЗОШ І-ІІІ ст. Дубенського району 2000
46. Етнографічна світлиця Вербська ЗОШ І-ІІІ ст. Дубенського району 2000
47. Музей історії села Борівська ЗОШ І-ІІІ ст. Зарічненського району 2004
48. Музей історії рідного краю Вовчицька ЗОШ І-ІІ ст. Зарічненського району 2004
49. Музей історії села Нобельська ЗОШ І-ІІІ ст. Зарічненського району 2004
50. Літературно-меморіальний музей Уласа Самчука Дерманська гімназія Здолбунівського району 2001
51. Музей історії села Здовбицька ЗОШ І-ІІІ ст. Здолбунівського району 2001
52. Музей М.Приходька ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. Здолбунівського району 2001
53. Історичний зал “Подвиг народу у Другій світовій війні” ЗОШ № 5 І-ІІІ ст. Здолбунівського району 2000
54. Музей історії села Гільчанська ЗОШ І-ІІІ ст. Здолбунівського району 2001
55. Музей історії школи ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. м.Здолбунова 2006
56. Музейний комплекс Корецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 2002
57. Народознавчий музей “Берегиня” Великомежиріцький НВК “Школа-гімназія” Корецького району 2002
58. Музей освіти “Світоч” Великомежиріцький НВК “Школа-гімназія” Корецького району 2004
59. Історичний музей Корецька ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Корецького району 2007
60. Музей історії школи Копитківська ЗОШ І-ІІІ ст. Корецького району 2007
61. Музей історії освіти Невірківська ЗОШ І-ІІІ ст. Корецького району 2007
62. Літературний музей «Шевченківська світлиця» ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. м.Корця 1997
63. Музей розвитку освіти Кореччини Відділ освіти Корецької РДА 2004
64. Етнографічний музей “Оберіг” Постійненська ЗОШ І-ІІІ ст. Костопільського району 2000
65. Краєзнавчий музей Деражненська ЗОШ І-ІІІ ст. Костопільського району 1995
66. Музей “Берегиня” Мирненська ЗОШ І-ІІІ ст. Костопільського району 2005
67. Музей українського побуту і мистецтва Районний Будинок школяра м.Костополя 2000
68. Музей історії школи та селища ЗОШ №1 І-ІІІ ст. смт.Млинів 2003
69. Кімната-музей “Пам’ять” Млинівська гуманітарна гімназія 2004
70. Музей історії села Торговицька ЗОШ І-ІІІ ст. Млинівського району 1994
71. Музей історії села і школи Ярославицька ЗОШ І-ІІІ ст. Млинівського району 2007
72. Музей “Берегиня” Малодорогостаївська ЗОШ І-ІІІ ст. Млинівського району 2007
73. Музей історії села Підлозецька ЗОШ І-ІІІ ст. Млинівського району 2007
74. Кімната-музей історії школи та села Берегівська ЗОШ І-ІІІ ст. Млинівського району 2005
75. Музей “Берегиня” Вельбівненська ЗОШ І-ІІІ ст. Острозького району 2000
76. Музей “Наш край в роки Другої світової війни” Оженинська ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. Острозького району 1985
77. Музей “Історія села Кутянка” Кутянківська ЗОШ І-ІІІ ст. Острозького району 2003
78. Кімната-музей “Історія села Новомалин” Новомалинська ЗОШ І-ІІ ст. Острозького району 2003
79. Музей “Історія села та школи” Оженинська ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. Острозького району 2005
80. Кімната-музей “Історія села” Розвазька ЗОШ І-ІІІ ст. Острозького району 2006
81. Музей історії міста Радивилова Радивилівський ліцей 2004
82. Музей історії школи Радивилівський НВК “школа № 1-гімназія” 2204
83. Музей історії бойової слави Радивилівщини ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. м.Радивилова 2004
84. Музей історії школи і села Башарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
85. Музей історії школи і села Дружбівська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
86. Музей історії школи і села Жовтневська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
87. Музей історії школи і села Козинський колегіум Радивилівського району 2004
88. Музей-світлиця “Берегиня” Крупецька ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
89. Музей історії школи і села Рудня-Почаївська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
90. Музей історії школи і села Ситненська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
91. Музей історії села Хотинська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
92. Музей історії школи і села Пляшевська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
93. Музей історії школи і села Довгалівська ЗОШ І-ІІІ ст. Радивилівського району 2004
94. Музей історії рідного краю Блажевська ЗОШ І-ІІІ ст. Рокитнівського району 2000
95. Музей партизанської слави Борівська ЗОШ І-ІІІ ст. Рокитнівського району 1995
96. Краєзнавчий музей Дертівська ЗОШ І-ІІІ ст. Рокитнівського району 2000
97. Музей побуту рідного краю Томашгородський ліцей Рокитнівського району 1998
98. Музей історії села Кисорицька ЗОШ І-ІІІ ст. Рокитнівського району 2000
99. Народний музей “Берегиня” Білокриницька ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненського району 1995
100. Музей народознавства Оржівська ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненського району 1998
101. Музей історії розвитку школи і села Городоцька ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненського району 2000
102. Краєзнавчий музей Малошпаківська ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненського району 2000
103. Музей побуту і фольклору Голишівська ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненського району 2000
104. Музей історії школи Шубківська ЗОШ І-ІІІ ст. Рівненського району 2004
105. Музей “Історія селища Клесів” Клесівська ЗОШ І-ІІ ст.-ліцей Сарненського району 2003
106. Музей вишиваної ікони Сарненська ЗОШ ІІ ст .- економіко-правовий ліцей “Лідер” 2003
107. Краєзнавчий музей Великовербчанська ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненського району 2000
108. Музей “Берегиня” Тинненська ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненського району 2002
109. Краєзнавчий музей Чудельська ЗОШ І-ІІІ ст. Сарненського району 2003
110. Музей “Історія міста Сарни” Сарненська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 2004
111. Історико-краєзнавчий музей Сарненський Будинок дітей та молоді 2001
112. Етнографічний музей “Олеся” Кузьмівська ЗОШ І-ІІ ст. Сарненського району 1990
113. Музей історії школи Сарненська ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. 2005
114. Музей історії освіти Сарненська гімназія 2007
115. Історико-краєзнавчий музей Дубенська спеціалізована ЗОШ № 5 І-ІІІ ст. 2004
116. Музей історії Рівненської української гімназії Рівненська міська українська гімназія 2000
117. Технічний музей засобів інформаційних технологій Економіко-правовий ліцей “Елітар” м.Рівного. 2000
118. Літературний музей В.Короленка ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. м.Рівного 1994
119. Музей історії школи ЗОШ № 5 І-ІІІ ст. м.Рівного 2000
120. Музей історії школи ЗОШ № 11 І-ІІІ ст. м.Рівного 2006
121. Музей «Матеріальна та духовна культура Рівного» ЗОШ № 15 І-ІІІ ст. м.Рівного 1999
122. Музей історії школи ЗОШ № 24 І-ІІІ ст. м.Рівного 2006
123. Музей духовного відродження ЗОШ № 24 І-ІІІ ст. м.Рівного 2004
124. Музей пожежної безпеки ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. м.Рівного 2000
125. Музей історії школи ЗОШ № 13 І-ІІІ ст. м.Рівного 2004
126. Художньо-меморіальний музей творчості Г.Косміаді Рівненська міська українська гімназія. 2006
127. Музей народознавства “Сповідь давнини” ЗОШ № 24 І-ІІІ ст. м.Рівного. 2005
128. Кімната-музей краєзнавства Кузнецовська ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. 2005
129. Музей історії училища ВПУ-1 м.Рівного 2001
130. Музей народознавства СПТУ-2 м.Здолбунова 2001
131. Музей хліба СПТУ-9 м.Рівного 2001
132. Музей етнографії СПТУ-4 м.Березного 2001
133. Музей льону СПТУ-5 м.Рівного 2001
134. Краєзнавчий музей СПТУ-6 м.Дубровиці 2001
135. Музей бойової слави СПТУ-8 м.Березного 2001
136. Музей історії училища СПТУ-21 м.Сарни 2001
137. Краєзнавчий музей СПТУ-26 м.Радиивилова 2001
138. Художній музей декоративно-прикладного мистецтва СПТУ-27 м.Дубна 2001
139. Музей народознавства СПТУ-28 м.Острога 2001
140. Краєзнавчий музей СПТУ-29 м.Володимирця 2001
141. Музей бойової слави СПТУ-2 м.Здолбунова 2001
142. Музей бойової слави СПТУ-28 м.Острога. 2001
143. Музей бойової слави СПТУ-4 м.Беорезного. 2001
144. Музейний комплекс Мирогощанський аграрний коледж Дубенського району. 2001
145. Музей історії навчального закладу Національний університет “Острозька Академія”м.Острога. 2001
146. Музей Миру Рівненський Міжнародний університет РЕГІ 2001
147. Музей історії Рівненського кооперативного технікуму та споживчої кооперації Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж 2001
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


Сумська область
1. Літературний музей Лесі Українки Косівщинська ЗОШ Сумський район 1971
2. Музей бойової слави Низівська ЗОШ Сумський район 1975
3. Краєзнавчий музей Хотінська ЗОШ Сумський район 1977
4. Історико-краєзнавчий музей Юнаківська ЗОШ Сумський район 1977
5. Краєзнавчий музей Стецьківська ЗОШ Сумський район 1983
6. Музей бойової слави Великочернеччинська спеціалізована школа Сумський район 1978
7. Історико-краєзнавчий музей Попівська ЗОШ В.-Писарівський район 1998
8. Краєзнавчий музей Яблучанська ЗОШ В.-Писарівський район 1998
9. Музей бойової і трудової слави Вище-Веселівська ЗОШ В.-Писарівський район 2000
10. Історико-краєзнавчий музей Тарасівська ЗОШ В.-Писарівський район 1999
11. Історико-краєзнавчий музей Ямненська ЗОШ В.-Писарівський район 2000
12. Музей бойової слави Пожнянська ЗОШ В.-Писарівський район 1998
13. Історико-краєзнавчий музей Русанівська ЗОШ В.-Писарівський район 1983
14. Музей хліба Розсошівська ЗОШ В.-Писарівський район 1998
15. Історико-краєзнавчий музей Вільнянська ЗОШ В.-Писарівський район 2000
16. Історико-краєзнавчий музей Сварківська ЗОШ Глухівський район 1985
17. Історико-краєзнавчий музей Слоутська ЗОШ Глухівський район 1989
18. Історико-краєзнавчий музей Уланівська ЗОШ Глухівський район 1983
19. Музей Б. Антоненка – Давидовича Гімназія м. Охтирка 1988
20. Музей бойової слави ЗОШ №5 м. Охтирка 1998
21. Народний музей авіації та космонавтики ЗОШ №2 м. Охтирка 1989
22. Народний історико- краєзнавчий музей Чапліївська ЗОШ Шосткинський район 1998
23. Історико-краєзнавчий музей Ображіївська ЗОШ Шосткинський район 1998
24. Музей історії села Вовнянська ЗОШ Шосткинський район 1998
25. Історико-краєзнавчий музей Клишківська ЗОШ Шосткинський район 1998
26. Краєзнавчий музей Мартинівська ЗОШТростянецький район 1998
27. Краєзнавчий музей ЗОШ №4 м. Тростянець 1998
28. Краєзнавчий музей Білківська ЗОШ Тростянецький район 1998
29. Музей бойової і трудової слави Сніжківська ЗОШБуринський район 1998
30. Музей бойової і трудової слави Воскресенська ЗОШ Буринський район 1998
31. Музей бойової слави Черепівська ЗОШ Буринський район 1998
32. Музей-світлиця Вознесенська ЗОШ Буринський район 1998
33. Музей бойової слави Успенська ЗОШ Буринський район 1998
34. Музей мінералів Успенська ЗОШ Буринський район 1998
35. Музей історії села ЗОШ с.Чернеча Слобода Буринський район 1998
36. Музей бойової і трудової слави Жуківська ЗОШ Буринський район 1998
37. Музей бойової слави Червонослобідська ЗОШ Буринський район 1998
38. Музей історії школи Недригайлівська ЗОШ 2004
39. Музей письменника П. П. Капельгородського Деркачівська ЗОШ Недригайлівський район 1998
40. Народний музей освіти м. Суми, управління освіти і науки 1998
41. Музей Каті Зеленко ЗОШ №27 м. Суми 2004
42. Народний музей альпінізму Палац дітей та юнацтва м. Суми 1998
43. Музей бойової і трудової слави Миропільська ЗОШ Краснопільський район 1989
44. Музей історії села Славгородська ЗОШ Краснопільський район 1998
45. Меморіальний музей матері-героїні О. А. Деревської школа-інтернат м. Ромни 1989
46. Музей історії школи ЗОШ№11 м. Ромни 1998
47. Музей народознавства ЗОШ №5 м. Ромни 1998
48. Музей бойової і трудової слави ЗОШ №5 м. Ромни 1998
49. Музей бойової слави ЗОШ №6 м. Шостка 1998
50. Літературно-художній музей ЗОШ №4 м. Шостка 1998
51. Історико-краєзнавчий музей Рибальська ЗОШ Охтирський район 1995
52. Музей бойової і трудової слави Малопавлівська ЗОШ Охтирський район 1995
53. Музей бойової і трудової слави Олешнянський НВК Охтирський район 1995
54. Музей бойової і трудової слави Грунська ЗОШ Охтирський район 1995
55. Музей бойової слави імені М. І. Жужоми спеціалізована школа-інтернат м. Глухів 1989
56. Музей бойової слави ЗОШ №3 м. Глухів 1998
57. Музей бойової слави В'язівська ЗОШ Конотопський район 1985
58. Музей бойової слави Дубинська ЗОШ Конотопський район 2001
59. Історико-краєзнавчий музей Попівська ЗОШ Конотопський район 2001
60. Музей трудової слави Сім'янівська ЗОШ Конотопський район 2001
61. Історико-краєзнавчий музей Дептівська ЗОШ Конотопський район 2001
62. Краєзнавчий музей Дубов'язівська ЗОШ Конотопський район 1989
63. Музей бойової трудової слави Синівська ЗОШ Липово-Долинський район 2007
64. Музей бойової і трудової слави села Берестівська ЗОШ Липово-Долинський район 2001
65. Історико-краєзнавчий музей Підставська ЗОШ Липово-Долинський район 2001
66. Історико-краєзнавчий музей Колядинецька ЗОШ Липово-Долинський район 2001
67. Музей Пилипа Рудя Бистрицька ЗОШ Кролевецький район 1998
68. Історико-краєзнавчий музей Обтівська ЗОШ Кролевецький район 2001
69. Історико-краєзнавчий музей Литвиновичська ЗОШ Кролевецький район 1998
70. Музей бойової і трудової слави ЗОШ с. Дубовичі Кролевецький район 2001
71. Музей бойової слави ЗОШ №2 м. Кролевець 1998
72. Історико-краєзнавчий музей Ярославицька ЗОШ Кролевецький район 2001
73. Музей бойової слави Алтинівська ЗОШ Кролевецький район 1998
74. Музей бойової і трудової слави Мутинська ЗОШ Кролевецький район 2001
75. Комплексний краєзнавчий музей Добротівська ЗОШ Кролевецький район 2001
76. Історико-краєзнавчий музей Ленінська ЗОШ Кролевецький район 1998
77. Музей історії села ЗОШ с.Червоний Ранок Кролевецький район 2001
78. Краєзнавчий музей Рябушкинський НВК Лебединський район 1998
79. Історико-краєзнавчий музей Штепівський НВК Лебединський район 1998
80. Музей історії села Московсько-Бобрицький НВК Лебединський район 1998
81. Краєзнавчий музей Василівська ЗОШ Лебединський район 1998
82. Музей бойової слави Ворожбянський НВК Лебединський район 1998
83. Музей бойової слави Ярошівська ЗОШ Роменський район 1989
84. Краєзнавчий музей Житнянська ЗОШ Роменський район 1989
85. Музей народознавства Анастасівська ЗОШ Роменський район 2007
86. Музей А. С. Макаренка Управління освіти, м. Білопіллля 1998
87. Краєзнавчий музей Будинок дітей та юнацтва, м.Білопілля 1998
88. Історико-краєзнавчий музей ЗОШ №2 м.Білопілля 1998
89. Музей бойової слави Журавська ЗОШ С. Будський район 1989
90. Історико-краєзнавчий музей Хільчичська ЗОШ С. Будський район 1989
91. Музей історії школи ЗОШ № 1 смт.Середино-Буда 1989
92. Краєзнавчий музей Новгородська ЗОШ С. Будський район 1989
93. Музей бойової слави Старогутська ЗОШ С. Будський район 1989
94. Музей бойової і трудової слави Воздвиженська ЗОШ Ямпільський район 1998
95. Музей історії села Орлівська ЗОШ Ямпільський район 1998
96. Музей бойової і трудової слави Чуйківська ЗОШ Ямпільський район 1998
97. Музей С. А. Ковпака Путивльська школа-інтернат 1989
98. Музей бойової і трудової слави Октябрська ЗОШ Путивльський район 1989
99. Музей історії освіти Центр позашкільної роботи м. Путивль 2004
100. Музей С. В. Руднєва Руднівська ЗОШ Путивльський район 2003
101. Музей Г. Я. Базими ЗОШ №2 м. Путивль 1989
102. Музей бойової слави Веселівська ЗОШ Путивльський район 1989
103. Музей історії села Юр’євська ЗОШ Путивльський район 1989
104. Музей Р. Руднєва ЗОШ №1 м.Путивль 1989
105. Музей історії села Новослобідський НВК Путивльський район 1989
106. Музей історії села ЗОШ с.Червоне Озеро Путивльський район 1989
107. Історико-краєзнавчий музей Волокитинська ЗОШ Путивльський район 1989
108. Історико-краєзнавчий музей Ліновська ЗОШ Путивльський район 1989
109. Музей історії села Бояролежачівська ЗОШ Путивльський район 1989
110. Меморіальний музей І. Ф. Федька Сумський професійний хіміко-технологічний ліцей 1998
111. Музей пошукового загону "Пам'ять" Сумський професійний хіміко-технологічний ліцей 1998
112. Музей історії училища Сумський центр професійно-технічної освіти 1998
113. Етнографічний музей ВПУ №4 м. Конотоп 1998
114. Музей А. С. Макаренка Білопільський професійний ліцей залізничного транспорту 1998
115. Музей історії училища Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну 1998
116. Музей історії училища Охтирський професійний ліцей 1998
117. Музей історії училища№ 8 Конотопський професійний ліцей 1998
118. Музей партизанської слави Путивльський професійний ліцей 1998
119. Музей воїнів-інтернаціоналістів Сумський професійний ліцей будівництва та автотранспорту 1998
120. Музей історії училища Сумський професійний ліцей харчових технологій та торгівлі 1998
121. Музей історії училища ВПУ №14 м. Ромни 1998
122. Народний краєзнавчий музей ВПУ №19 м. Шостка 1998
123. Музей Азово-Дунайської флотилії Сумський професійний ліцей сфери послуг 1998
124. Музей історії училища Тростянецький професійний ліцей 1998
125. Музей історії училища Глухівський професійно-педагогічний коледж ГДПУ 1998
126. Музей історії училища Реутинський професійний аграрний ліцей 1998
127. Музей Великої Вітчизняної війни Конотопський професійний аграрний ліцей 1998
128. Музей історії училища Конотопський професійний аграрний ліцей 1998
129. Музей бойової і трудової слави Лебединське вище професійне училище, лісового господарства 1998
130. Музей історії училища № 36 с. Ворожба Лебединського району 1998
131. Музей історії училища Глинський професійний аграрний ліцей 1998
132. Музей бойової і трудової слави ВПУ №38 с. Іскрисківщина Білопільського району 1998
133. Музей партизанського з'єднання О. М. Сабурова Зноб-Новгородський професійний аграрний ліцей 1998
134. Музей історії училища ВПУ№4 1 смт. Недригайлів 1998
135. Музей народознавства ПТНЗ №43 смт. Краснопілля 1998
136. Музей історії училища Педагогічне училище, м. Лебедин 1998
137. Музей народознавства Педагогічне училище, м. Лебедин 1998
138. Історико-краєзнавчий музей Педагогічне училище, м. Путивль 1998
139. Музей історії педагогічного університету СДПУ ім. А.С. Макаренка, м. Суми 1998
140. Музей історії педагогічного університету Педагогічний університет, м. Глухів 1998
141. Музей державного університету СДУ, м. Суми 1998
142. Музей медицини Держуніверситет, м. Суми 1998
143. Обласний музей туризму і краєзнавства Обласного центру позашкільної освіти м. Суми 1998
144. Музей Бойової Слави 167-ї Сумсько-Київської двічі Червонопрапорної стрілецької дивізії ЗОШ №22 м. Суми 2004
145. Історичний музей «Бойова слава Героїв 232-ї Сумсько-Київської дивізії ЗОШ № 6 м. Суми 2004
146. Історико патріотичний музей «Пам’ять» ССШ №2 м. Суми 2004
147. Музей бойової та трудової слави ССШ №1 м. Суми 2007
148. Музей бойової слави А. П. Морозова ССШ №3 м. Суми 2007
149. Музей традиційного мистецтва та дитячої творчості ССШ №3 м. Суми 2007
150. Музей пам’яті Чорнобиля ССШ №3 м. Суми 2007
151. Музей бойової слави Сумсько-Київських дивізій ЗОШ № 6 м. Суми 2007
152. Музей ім. Т. Г. Шевченка ССШ № 7 м. Суми 2007
153. Музей бойової слави Сумщини ССШ №7 м. Суми 2007
154. Музей Українського козацтва ЗОШ № 8 м. Суми 2007
155. Музей «Сторінки історії Великої Вітчизняної війни» ЗОШ № 8 м. Суми 2007
156. Музей Великої Вітчизняної війни та партизанської Слави ССШ № 9 м. Суми 2007
157. Музей історії школи ЗОШ № 15 м. Суми 2007
158. Народознавчий музей «Світлиця» ССШ № 17 м. Суми 2007
159. Музей бойової слави «Солдатська пам’ять» ССШ №17 м. Суми 2007
160. Музей бойової слави ім. 293 стрілецької дивізії ЗОШ №19 м. Суми 2007
161. Музей бойової та трудової слави ЗОШ № 20 м. Суми 2007
162. Краєзнавчий музей «Спадщина» ЗОШ №23 м. Суми 2007
163. Музей бойової слави ЗОШ № 24 м. Суми 2007
164. Музей бойової слави ССШ № 25 м. Суми 2007
165. Музей-світлиця «Берегиня» ССШ № 25 м. Суми 2007
166. Музей бойової слави ЗОШ № 26 м. Суми 2007
167. Музей полковника Герасима Кондратьєва Сумської гімназії №1 2007
168. Музей хліба ЦЕНТУМ м. Суми 2007
169. Краєзнавчо-етнографічний музей ЦЕНТУМ м. Суми 2007
170. Музей М. Г. Лисенка Шпилівський НВК Сумський район 2007
171. Народознавчий музей «Берегиня» Могрицька ЗОШ Сумський район 2007
172. Краєзнавчий музей Полянська ЗОШ Тростянецький район 2007
173. Музей хліба Буймерська ЗОШ Тростянецький район 2007
174. Музей історії школи Тростянецька ЗОШ №2 2007
175. Музей історії школи Тростянецька СШ №3 2007
176. Музей історії села Новгородська ЗОШ Тростянецький район 2007
177. Музей освіти Боромлянська ЗОШ Тростянецький район 2007
178. Краєзнавчий музей Вільшанська ЗОШ Недригайлівський район 2007
179. Музей історії школи ЗОШ №5 смт.Недригайлів 2007
180. Музей історії гімназії Сумська класична гімназія 2007
181. Музей бойової слави ЗОШ №10 м. Суми 2007
182. Музей бойової слави ЗОШ № 26 м. Суми 2007
183. Музей історії школи м. Шостка ЗОШ №8 2007
184. Музей історії школи ЗОШ №9 м. Шостка 2007
185. Музей «Історія життя українського народу» ЗОШ №13 м. Шостка 2007
186. Музей історії школи ЗОШ №5 м. Шостка 2007
187. Музей пам’яті та слави ЗОШ №1 м. Шостка 2007
188. Музей бойової і трудової слави Височанська ЗОШ Охтирський район 2007
189. Краєзнавчий музей Бугруватська ЗОШ Охтирський район 2007
190. Музей історії школи Сонячненська ЗОШ Охтирський район 2007
191. Музей бойової і трудової слави Чернеччинська ЗОШ Охтирський район 2007
192. Музей літератури рідного краю Синівська ЗОШ Липоводолинський район 2007
193. Музей старожитностей «Берегиня» Липоводолинська СШ 2007
194. Музей села Хмелівська ЗОШ Роменський район 2007
195. Меморіальний музей ім. І. П. Кавалерідзе Анастасівська ЗОШ Роменський район 2007
196. Музей історії села Василівська ЗОШ Роменський район 2007
197. Музей «Свята спадщина Андріївки» Андріївський НВК Роменський район 2007
198. Музей ім. К. І. Зеленко Анастасівська ЗОШ Роменський район 2007
199. Краєзнавчий музей Андріяшівська ЗОШ Роменський район 2007
200. Літературно-художній музей Путивльська ЗОШ №1 2007
201. Музей-світлиця «Берегиня» Роменська спеціалізована ЗОШ №1 2007
202. Музей «Свята спадщина» ЗОШ №7 м. Ромни 2007
203. Музей історії села Михайлівська ЗОШ Лебединський район 2007
204. Краєзнавчий музей Бишкінська ЗОШ Лебединський район 2007
205. Музей патріотичного виховання Маловисторопський НВК Лебединський район 2007
206. Музей бойової та трудової слави Гринцівський НВК Лебединський район 2007
207. Музей бойової та трудової слави Павлинківський НВК Лебединський район 2007
208. Музей «Берегиня» Курганська ЗОШ Лебединський район 2007
209. Музей історії та етнографії Кам’янський НВК Лебединський район 2007
210. Краєзнавчий музей Боровеньський НВК Лебединський район 2007
211. Історико-краєзнавчий музей Кам’янська ЗОШ Тростянецький район 2007
212. Музей історії села Жигайлівська ЗОШ Тростянецький район 2007
213. Музей історії рідного краю ЗОШ №5 м.Тростянець 2007
214. Краєзнавчий музей Печинський НВК Тростянецький район 2007
215. Музей історії хліба ЗОШ №1 м. Лебедин 2007
216. Музей бойової слави ЗОШ №2 м. Лебедин 2007
217. Музей української вишивки ЗОШ №3 м. Лебедин 2007
218. Музей ім. Т. Комісарової ЗОШ №4 м. Лебедин 2007
219. Музей історії школи ЗОШ №5 м. Лебедин 2007
220. Музей «Історія і культура рідного краю» ЗОШ №6 м. Лебедин 2007
221. Музей історії школи та міста ЗОШ №7 м. Лебедин 2007
222. Музей бойової слави Самотоївська ЗОШ Краснопільський район 2008
223. Музей історії села ЗОШ с.Угроїди Краснопільський район 2008
224. Історико-краєзнавчий музей Малорибицький НВК Краснопільський район 2008
225. Історико-краєзнавчий музей Осоївський НВК Краснопільський район 2008
226. Музей хліба Великобобрицька ЗОШ Краснопільський район 2008
227. Музей історії села Великорибицький НВК Краснопільський район 2008
228. Музей історії села Рогинська ЗОШ Роменський район 2008
229. Музей історії школи Глинськаї середня школа Роменський район 2008
230. Музей К.Д. Ушинського Колтунівська ЗОШ Шосткинський район 2008

Тернопільська область
1. Музей історії села ,,Село на чотирьох горбах” Лапшинська ЗОШ І – ІІ ст. Бережанського району 2007
2. Історичний музей національно-визвольної боротьби ОУН-УПА ім. Якова Бусела Бишківська ЗОШ І – ІІ ст. Козівського району 2007
3. Музей ,,Стрілецька слава” Заліщицький районний будинок дитячої та юнацької творчості 2007
4. Музей ,,Історія Монастирищини” Монастирський районний будинок дитячої та юнацької творчості 2007
5. Музей історії рідного краю Горожанська ЗОШ І – ІІІ ст. Монастириського району 2007
6. Музей історії педагогіки Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
7. Історичний музей ,,Пам’ять борців за волю України” Копиченецька ЗОШ І – ІІІ ст. №2 Гусятинського району 2007
8. Музей історії Тернопільського Національного економічного університету та народного господарства краю. Тернопільський Національний економічний університет 2007
9. Музей історії України Борщівський агротехнічний коледж 2007
10. Музей ,,Пам’ять” Раштівецька ЗОШ І – ІІІ ст. Гусятинського району 200.
11. Історико-патріотична кімната музей ім. Героя Радянського союзу Я. П. Горошка Борщівська ЗОШ І – ІІІ ст. Лановецького району 2007
12. Музей історії Бережанської ЗОШ І – ІІІ ст. №1 Бережанська ЗОШ І – ІІІ ст. №1 2007
13. Музей історії школи Збаразької ЗОШ І – ІІІ ст. №2 Збаразька ЗОШ І – ІІІ №2 2007
14. Історичний музей ,,Історії гімназії” Теребовлянська гімназія – інтернат 2007
15. Історичний музей ,,Історії школи” Шумська ЗОШ І – ІІІ ст. №1 2007
16. Історико-краєзнавчий музей історії Кременецького лісотехнічного коледжу Кременецький лісотехнічний коледж 2007
17. Музей ,,Історії” медичного училища Кременецьке медичне училище ім. Арсена Річинського 2007
18. Музей історії освіти села Гадинківці Гадинківська ЗОШ І – ІІ ст. Гусятинсько району 2007
19. Історико-краєзнавчий музей ,,Бойової слави 728-го винищувально-авіаційного полку” Кременецька ЗОШ І – ІІІ ст. – інтернат 2007
20. Музей бойової слави Плосківська ЗОШ І – ІІ ст. Кременецького району 2007
21. Музей Володимира Гнатюка Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
22. Геологічний музей Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
23. Світлиця – музей ,,Берегиня” Швейківецька ЗОШ І – ІІ ст. Монастириського району 2007
24. Світлиця музей ЗОШ І – ІІ ст. с. Великі Луб’янки Збаразького району 2007
25. Музей ,,Бабусина світлиця” Цебрівська ЗОШ І – ІІ ст. Зборівського району 2007
26. Музей ,,Бабусина світлиця” Кальненська ЗОШ І – ІІІ ст. Козівського району 2007
27. Музей ,,Бабусина світлиця” Козівська ЗОШ І – ІІІ ст. №2 2007
28. Історико-краєзнавчий музей ,,З бабусиної скрині та дідусевого горища” Матвіївський навчально – виховний комплекс Шумського району 2007
29. Археологічний музей ,,Джерела” Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка. 2007
30. Музей ,,Пам’ять” Саранчуківська ЗОШ І – ІІІ ст. Бережанського району 2007
31. Краєзнавчий музей ,,Берегиня” Віліївська ЗОШ І – ІІІ ст. Шумського району 2007
32. Краєзнавча світлиця – музей Зарубинецька ЗОШ І – ІІІ ст. Збаразького району 2007
33. Світлиця-музей ,,Бабусина світлиця” Збаразька ОКС школа – інтернат 2007
34. Краєзнавча кімната-музей ,,Берегиня” Перепельницька ЗОШ І – ІІ ст. Зборівського району 2007
35. Краєзнавчий музей Золотопотіцька ЗОШ І – ІІІ ст. Бучацького району 2007
36. Краєзнавчий музей ,,Берегиня” Августівська ЗОШ І – ІІІ ст. Козівського району 2007
37. Краєзнавчий музей ,,Українська старовина” Золотослобідська ЗОШ І – ІІ ст. Козівського району 2007
38. Краєзнавчий музей-світлиця ,,Берегиня” Ценівська ЗОШ І – ІІІ ст. Козівського району 2007
39. Краєзнавчий музей ,,Історія рідного села” Доброводівська ЗОШ І – ІІ ст. Монастириського району 2007
40. Краєзнавчий музей ,,Світлиця пам’яті” ім. Ярослава Депутата Зарубинецька ЗОШ І ст. Підволочиського району 2007
41. Природничий музей (зоологічне відділення) Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
42. Етнографічно-мистецький музей Якова Гніздовського Пилипченська ЗОШ І – ІІІ ст. Борщівського району 2007
43. Мистецька кімната-музей Миколи Бенцаля Курівецька ЗОШ І – ІІ ст. Зборівського району 2007
44. Художньо-меморіальний музей Юліана Панькевича Устя – Зеленська ЗОШ І – ІІІ ст. Монастириського району 2007
45. Етнографічний музей Краснянська ЗОШ І – ІІІ ст. Гусятинського району 2007
46. Етнографічна кімната-музей академіка Кирила Студинського ЗОШ І ст. с. Кип’ячка Тернопільського району 2007
47. Етнографічна кімната-музей ,,Тарасова світлиця” ЗОШ І – ІІІ ст. №1 м. Збаража 2007
48. Музей технічної і прикладної творчості інженерно- педагогічного факультету Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
49. Музей «Історії хліба» Гуштинська ЗОШ І – ІІ ст. Борщівського району 2007
50. Літературно-меморіальний музей Івана Пулюя. Гримайлівська ЗОШ І – ІІІ Гусятинського району 2007
51. Літературна кімната-музей Миколи Тарнавського. Коцюбинецька ЗОШ І – ІІІ ст. Гусятинського району 2007
52. Літературна кімната-музей Івана Франка Вікнянська ЗОШ І – ІІ ст. Гусятинського району 2007
53. Літературна кімната-музей Богдана Лепкого Крогулецька ЗОШ І – ІІ ст. Гусятинського району 2007
54. Літературно-краєзнавчий музей Осипа Маковея. Заліщицька ЗОШ І – ІІІ ст. ім. О. Маковея 2007
55. Літературний музей Івана Франка Збаразька ЗОШ І – ІІІ ст. №2 2007
56. Літературн0-краєзнавча світлиця – музей Збаразька ЗОШ І – ІІІ ст. №2 2007
57. Літературний музей Степана Будного Струсівська ЗОШ І – ІІІ ст. Теребовлянського району 2007
58. Літературно-краєзнавчий музей Богдана Лепкого ЗОШ І – ІІІ ст. №14 м. Тернополя 2007
59. Літературна кімната-музей Івана Франка Українська гімназія ім. Івана Франка м. Тернополя 2007
60. Літературна кімната-музей родини Голоядів Магдаліївська ЗОШ І – ІІІ ст. Підволочиського району 2007
61. Українознавчо-народознавчий музей Копичинецька ЗОШ І – ІІІ ст. №2 2007
62. Народознавчий музей-світлиця Залужанська ЗОШ І – ІІІ ст. Збаразького району 2007
63. Народознавча світлиця-музей Травневська ЗОШ І – ІІ ст. Збаразького району 2007
64. Народознавчий музей ,,Берегиня” Стриївська ЗОШ І – ІІІ ст. Збаразького району. 2007
65. Народознавча світлиця-музей Киданецька ЗОШ І – ІІІ ст. Збаразького району. 2007
66. Народознавчий музей ,,Світлиця духовності” Мирнівська ЗОШ І – ІІ ст. Підгаєцького району. 2007
67. Народознавча кімната-музей Струсівська школа – інтернат Теребовлянського району. 2007
68. Народознавчий музей вишивки Ромашівська ЗОШ І – ІІ ст. Чортківського району. 2007
69. Народознавча кімната-музей ,,Берегиня” Джуринська ЗОШ І – ІІІ ст. Чортківського району. 2007
70. Народознавчий музей Полівецька ЗОШ І – ІІІ ст. Чортківського району. 2007
71. Історико–народознавчий центр національного та культурного відродження ,,Просвіта” Технічний коледж Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя. 2007
72. Народознавчий музей світлиця Коропецька ЗОШ І – ІІІ ст. Монастириського району 2007
73. Народознавча кімната музей Тернопільський комерційний коледж 2007
74. Історико-краєзнавчий музей ЗОШ І – ІІІ ст. смт. Залізці Зборівського району. 2007
75. Історико-краєзнавчий музей Печірнянська ЗОШ І – ІІ ст. Лановецького району 2007
76. Історико-краєзнавчий музей провідника ОУН-УПА Ярослава Стецька ЗОШ І – ІІІ ст. с. Великий Глибочок Тернопільського району. 2007
77. Музей спортивної слави Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
78. Музей дитячої творчості Тернопільський Національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка 2007
79. Народознавчо-літературний музей Богдана Лепкого Бережанська гімназія ім. Богдана Лепкого 2007
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


Харківська область
1. Природничо-краєзнавчий музей «Мій рідний край, моя ти Слобожанщино!» Балаклійська районна станція юних натуралістів Харківської області 1998
2. Музей-світлиця Борщівська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 1996
3. Історико-краєзнавчий музей Пришибська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 1996
4. Етнографічний музей Протопопівська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 2001
5. Музей трудової слави Шебелинки Червонодонецька гімназія Балаклійської районної ради 1996
6. Музей бойової слави Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Балаклійської районної ради 1996
7. Червоногусарівський краєзнавчий музей Червоногусарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 2007
8. Історико-краєзнавчий музей Лозовеньківська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 2007
9. Музей історії школи Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Балаклійської районної ради 2007
10. Музей хліба та голодомору Балаклійська районна станція юних натуралістів 2007
11. Музей освіти Балаклійщини Балаклійський центр дитячої та юнацької творчості 2007
12. Історико-краєзнавчий музей Петрівська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 2007
13. Гусарівський краєзнавчий музей Гусарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 2007
14. Музей бойової слави Балаклійська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Балаклійської районної ради 2007
15. Краєзнавчий музей Довгалівської ЗОШ І-ІІІ ст. Балаклійської районної ради 2008
16. Краєзнавчий музей Барвінківська гімназія № 1 Барвінківської районної ради 2001
17. Народознавчий музей “Берегиня” Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Барвінківської районної ради 2001
18. Історико-краєзнавчий музей Богодарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Барвінківської районної ради 2001
19. Краєзнавчий музей Африканівська ЗОШ І-ІІІ ст. Барвінківської районної ради 2001
20. Історико-краєзнавчий музей “Пошук” Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Барвінківської районної ради 2003
21. Музей школи «Берег дитинства» Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Барвінківської районної ради 2004
22. Краєзнавчий музей «До храму пам’яті» Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Барвінківської районної ради 2002
23. Краєзнавчий музей Гусарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Барвінківської районної ради 2002
24. Музей “Українська світлиця” Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст. Барвінківської районної ради 2002
25. Народознавчий музей “Світлиця” Григорівська ЗОШ І-ІІІ ст. Барвінківської районної ради 2004
26. Музей «Місто Барвінкове» Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Барвінківської районної ради 2007
27. Історико-краєзнавчий музей Надеждинська СЗОШ І-ІІ ст. Близнюківської районної ради 2001
28. Історико-краєзнавчий музей Олексіївська СЗОШ І-ІІІ ст. Близнюківської районної ради 2001
29. Історико-краєзнавчий музей СЗОШ І-ІІІ ст. с.Софіївка Перша Близнюківської районної ради 2001
30. Літературний музей СЗОШ І-ІІІ ст. с.Софіївка Перша Близнюківської районної ради 2001
31. Музей бойової і трудової слави Криштопівська СЗОШ І-ІІІ ст. Близнюківської районної ради 2001
32. Музей історії Близнюківського району Відділ культури Близнюківського району 2001
33. Історико-краєзнавчий музей Купۥєваська ЗОШ І-ІІ ст. Богодухівської районної ради 2001
34. Бойової і трудової слави ЗОШ І-ІІІ ст. с.Шарівка Богодухівської районної ради 2001
35. Краєзнавчий музей Горохуватська ЗОШ І-ІІІ ст. Борівської районної ради 2001
36. Історико-краєзнавчий музей Богуславська ЗОШ І-ІІІ ст. Борівської районної ради 2001
37. Музей історії школи Високопільська СЗОШ І-ІІІ ст. Валківської районної ради 2001
38. Музей бойової слави Ліцей ім. О.Масельського Валківської районної ради 2007
39. Музей бойової слави Вільхуватський НВК Великобурлуцької районної ради 2001
40. Музей народознавства Хатнянська ЗОШ І-ІІІ ст. Великобурлуцької районної ради 2001
41. Історичний музей “Пам’ять” Великобурлуцька ЗОШ І-ІІІ ст. Великобурлуцької районної ради 2001
42. Музей “Українська світлиця” Черненський НВК Великобурлуцької районної ради 2004
43. Музей ім.С.М.Кірова Вовчанський ліцей № 2 Вовчанської районної ради 2001
44. Музей бойової слави Вовчанська гімназія № 1 Вовчанської районної ради 2001
45. Музей бойової слави Вовчанська ЗОШ-інтернат № 5 І-ІІІ ст. Вовчанської районної ради 1998
46. Музей бойової слави Малововчанська ЗОШ І-ІІІ ст. с.Малововча Вовчанської районної ради 2001
47. Музей бойової слави Шестаківська ЗОШ І-ІІІ ст. Вовчанської районної ради 1998
48. Музей бойової слави Революційна ЗОШ І-ІІІ ст. Вовчанської районної ради 1998
49. Кімната бойової та трудової слави Колодязненська ЗОШ І-ІІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
50. Музей бойової слави Камۥянська ЗОШ І-ІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
51. Етнографічний музей Тавільжанська ЗОШ І-ІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
52. Краєзнавчий музей Токарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
53. Музей бойової і трудової слави Друголиманська ЗОШ І-ІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
54. Історико-краєзнавчий музей Топільська ЗОШ І-ІІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
55. Краєзнавчий музей Мечниківська ЗОШ І-ІІІ ст. Дворічаснької районної ради 1996
56. Історико-краєзнавчий музей Вільшанська ЗОШ І-ІІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
57. Музей бойової слави Кутьківська ЗОШ І-ІІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
58. Історико-краєзнавчий музей Рідкодубська ЗОШ І-ІІ ст. Дворічанської районної ради 1996
59. Солоніцевський музей гімназії № 3 Солоницівська гімназія № 3 Дергачівської районної ради 2001
60. Краєзнавчий музей Протопопівська ЗОШ І-ІІ ст. Дергачівської районної ради 2001
61. Музей бойової слави танкової Чаплинсько-Будапештської чотири орденоносної бригади Руськолозівська ЗОШ І-ІІІ ст. Дергачівської районної ради 2001
62. Історико-краєзнавчий музей НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дошкільний заклад” с.Подвірки Дергачівської районної ради 2003
63. Краєзнавчий музей Новомажарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Зачепилівської районної ради 1996
64. Музей хліба Забаринська ЗОШ І-ІІ ст. Зачепилівської районної ради 1996
65. Народний історико-краєзнавчий музей ім. Я. І. Красюка Першотравнева гімназія Зміївської районної ради 1996
66. Історико-краєзнавчий музей Зміївський ліцей № 1 Зміївської районної ради Харківської області 1996
67. Історико-краєзнавчий музей Довжанська ЗОШ І-ІІІ ст. Золочівської районної ради 2001
68. Історико-краєзнавчий музей Удянська ЗОШ І-ІІІст. Золочівської районної ради 2001
69. Музей історії села Феськівська ЗОШ І-ІІІ ст. Золочівської районної ради 2001
70. Історико-краєзнавчий музей ЗОШ І-ІІІ ст. с.Довгеньке Ізюмської районної ради 2001
71. Краєзнавчий музей Вірнопільська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізюмської районної ради 2001
72. Краєзнавчий музей Студенокська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізюмської районної ради 2001
73. Краєзнавчий музей Бугаївська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізюмської районної ради 2001
74. Краєзнавчий музей Липчанівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізюмської районної ради 2001
75. Музей ліцею смт. Кегичівка Кегичівський ліцей Кегичівської районної ради 2004
76. Краєзнавчий музей Бесарбівська ЗОШ І-ІІІ ст. Кегичівської районної ради 2001
77. Історико-краєзнавчий музей Власівський НВК Кегичівської районної ради 2001
78. Краєзнавчий музей Крутоярівський НВК Кегичівської районної ради 2001
79. Музей бойової слави Медведівська ЗОШ І-ІІІ ст. Кегичівської районної ради 2004
80. Музей історії села Кобзівка Кобзівська ЗОШ І-ІІІ ст. Красноградської районної ради 2001
81. Літературний музей “Строка, оборванная пулей” Багатопрофільний ліцей Красноградської районної ради 2001
82. Музей історії школи Красноградський багатопрофільний ліцей № 4 2001
83. Музей хліба Красноградський НВК № 2 Красноградської районної ради 2004
84. Музей кімнатних рослин «Азалія» БДЮТ Краснокутського району 2001
85. Літературно-краєзнавчий музей Григорія Савича Сковороди Моначинівська ЗОШ І-ІІІ ст. Купۥянської районної ради 2001
86. Музей бойової та трудової слави Глушківська ЗОШ І-ІІІ ст. Купۥянської районної ради 2001
87. Музей бойової та трудової слави Кислівська ЗОШ І-ІІІ ст. Купۥянської районної ради 2001
88. Музей бойової і трудової слави Лісностінківська ЗОШ І-ІІІ ст. Купۥянської районної ради 2001
89. Музей хліба Пристінська ЗОШ І-ІІІ ст. Купۥянської районної ради 2001
90. Музей бойової і трудової слави Піщанська ЗОШ І-ІІІ ст. Купۥянської районної ради 2001
91. Музей авіації та космонавтики Курилівський ліцей Купۥянської районної ради 2001
92. Краєзнавчий музей Надеждівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Лозівської районної ради 2001
93. Краєзнавчий музей Катеринівська ЗОШ І-ІІІ ст. Лозівської районної ради 2001
94. Краєзнавчий музей ЯковлівськаЗОШ І-ІІІ ст. Лозівської районної ради 2001
95. Краєзнавчий музей Артільська ЗОШ І-ІІІ ст. Лозівської районної ради 2001
96. Історико-краєзнавчий музей Павлівська ЗОШ І-ІІІ ст. імені О.Г.Десняка Лозівської районної ради 2001
97. Історико-краєзнавчий музей Тихопільська ЗОШ І-ІІІ ст. Лозівської районної ради 2001
98. Музей бойової та трудової слави Садовська ЗОШ І-ІІІ ст. Лозівської районної ради 2001
99. Історико-краєзнавчий музей Миколаївський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Лозівської районної ради 2001
100. Музей НВК ЗНЗ-ДНЗ І-ІІ ст. с.Царедарівка Царедарівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» Лозівської районної ради 2004
101. Історико-краєзнавчий музей Нововодалазька ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. Нововодолазької районної ради 2001
102. Музей бойової слави Охоченська ЗОШ І-ІІІ ст. Нововодолазької районної ради 2001
103. Музей історії с. Старовірівка Старовірівська ЗОШ І-ІІІ ст. Нововодолазької районної ради 2001
104. Музей ЗОШ І-ІІІ ст. с.Грушине Грушинська ЗОШ І-ІІІ ст. Первомайської районної державної адміністрації 2001
105. Музей історії с.Михайлівки Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст. Первомайської районної державної адміністрації 2001
106. Історико-краєзнавчий музей Лигівська ЗОШ І-ІІІ ст. Сахновщинської районної ради 2001
107. Історичний музей Гришівська ЗОШ І-ІІІ ст. Сахновщинської районної ради 2001
108. Історико-краєзнавчий музей Багаточернещинська ЗОШ І-ІІІ ст. Сахновщинської районної ради 2001
109. Музей бойової та трудової слави Великобучківська ЗОШ І-ІІІ ст. Сахновщинської районної ради 2001
110. Краєзнавчий музей Огіївська ЗОШ І-ІІІ ст. Сахновщинської районної ради 2001
111. Музей бойової та трудової слави ім.М. М. Попудренка Аполонівська ЗОШ І-ІІІ ст. Сахновщинської районної ради 2001
112. Історико-краєзнавчий музей Мерефۥянська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Харківської районної ради 2001
113. Музей бойової слави Мерефۥянський медичний ліцей Харківської районної ради 2001
114. Народознавчий музей “Берегиня” Коротичанський ліцей І-ІІІ ст. Харківської районної ради 2001
115. Музей історії с. Високий Височанська СЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Харківської районної ради 2001
116. Музей Героя Радянського Союзу К. М. Курячого Височанська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Харківської районної ради 2001
117. Музей бойової та трудової слави Мерефۥянський ліцей Харківської районної ради 2001
118. Історико-краєзнавчий музей Безлюдівський юридичний ліцей Харківської районної ради 2001
119. Історико-краєзнавчий музей Пономаренківська ЗОШ І-ІІІ ст. Харківської районної ради 2001
120. Краєзнавчий музей Русько-Тишківська ЗОШ І-ІІІ ст. Харківської районної ради 2001
121. Краєзнавчий музей Липецька ЗОШ І-ІІІ ст. Харківської районної ради 2001
122. Історичний музей Васищевська ЗОШ І-ІІІ ст. Харківської районної ради 2001
123. Музей Учителя Коротичанський ліцей І-ІІІ ст. Харківської районної ради 2004
124. Історико-краєзнавчий музей “Джерело” Великобабківська ЗОШ І-ІІІ ст. Чугуївської районної ради 2001
125. Історико-краєзнавчий музей Введенська ЗОШ І-ІІІ ст. Чугуївської районної ради 2001
126. Музей історії школи Есхарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Чугуївської районної ради 2001
127. Музей історії с.Чкаловське Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ст. Чугуївської районної ради 2001
128. Історико-краєзнавчий музей ЗОШ І-ІІІ ст. с.Волохів Яр Чугуївської районної ради 2001
129. Музей “Світлиця” Іванівська ЗОШ І-ІІІ ст. Чугуївської районної ради 2001
130. Музейний комплекс ЗОШ І-ІІІ ст. смт Кочеток Кочетоцька ЗОШ І-ІІІ ст. Чугуївської районної ради 2001
131. Музей бойової слави ЗОШ І-ІІІ ст. с.Камۥяна Яруга Чугуївської районної ради 2001
132. Музей історії освіти Чугуївського району Центр туризму, краєзнавства і екскурсій Чугуївського району 2003
133. Етнографічний музей «Слобідський край» Малинівська гімназія Чугуївської районної ради 2006
134. Музей бойової слави Малинівська гімназія Чугуївської районної ради 2006
135. Краєзнавчий музей Нижньобурлуцька ЗОШ І-ІІІ ст. Шевченківської районної ради 2001
136. Музей природи Великохутірська ЗОШ І-ІІІ ст. Шевченківської районної ради 2004
137. Історико-краєзнавчий музей Ізюмська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Ізюмської міської ради 2001
138. Музей українсько-польської дружби Ізюмська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Ізюмської міської ради 2001
139. Історико-археологічний музей імені М. В. Сибільова Ізюмська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Ізюмської міської ради Харківської області 2001
140. Музей бойової слави “Подвиг” Куп’янська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Куп’янської міської ради 2001
141. Музей бойової слави Куп’янська гімназія № 3 Куп’янської міської ради 2001
142. Музей “Лікарські рослини Куп’янщини” Куп’янська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Куп’янської міської ради 2001
143. Літературний музей ім.П. В. Іванова Куп’янська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Куп’янської міської ради 2001
144. Музей історії школи Куп’янська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Куп’янської міської ради 2007
145. Куп’янський народознавчий музей «Українська світлиця» Куп’янська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Куп’янської міської ради 2007
146. Музей історії школи Куп’янський навчально-виховний комплекс № 7 Куп’янської міської ради 2007
147. Музей імені Т. Г. Шевченка Лозівська СЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Лозівської міської ради 2001
148. Музей бойової слави Лозівська СЗОШ І-ІІІ ст. № 8 Лозівської міської ради 2001
149. Музей історії школи Лозівська СЗОШ І-ІІІ ст. № 8 Лозівської міської ради 2001
150. Музей історії школи та с .Панютине Лозівська СЗОШ І-ІІІ ст. № 1 с.Панютине Лозівської міської ради 2001
151. Музей декоративно-ужиткового мистецтва і побуту Середній загальноосвітній навчально-виховний комплекс з ліцеєм № 4 Лозівської міської ради 2001
152. Краєзнавчий музей «Козацька світлиця» Лозівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Лозівської міської ради 2001
153. Музей освіти м. Лозової Відділ освіти Лозівської міської райдержадміністрації 2005
154. Етнографічний музей “Світлиця” Люботинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Люботинської міської ради 2005
155. Етнографічний музей Первомайська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Первомайської міської ради 2001
156. Етнографічний музей Первомайська ЗОШ № 3 Первомайської міської ради 2001
157. Літературний музей Первомайська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Первомайської міської ради 2007
158. Краєзнавчий музей Первомайська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Первомайської міської ради 2007
159. Музей історії школи Чугуївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Чугуївської міської ради 2001
160. Музей історії школи Чугуївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Чугуївської міської ради 2001
161. Чугуївський літературний музей Б. О. Чичибабіна Чугуївська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Чугуївської міської ради 2007
162. Музей історії школи № 5 м. Чугуєва Чугуївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Чугуївської міської ради 2007
163. Музей історії школи № 6 м. Чугуєва Чугуївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 Чугуївської міської ради 2007
164. Музей історії школи № 7 м. Чугуєва Чугуївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Чугуївської міської ради 2007
165. Музей учнів школи Харківська гімназія № 6 Харківської міської ради 2001
166. Музей бойової слави Героя Радянського Союзу С. Ф. Штанька Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 29 Харківської міської ради 2001
167. Центральний музей 57-ої Армії Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 99 Харківської міської ради 2001
168. Музей “Нормандія – Неман та Рух опору” Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 109 Харківської міської ради 2001
169. Музей “Молода гвардія” Харківська гімназія № 116 Харківської міської ради 2001
170. Музей “Українська світлиця” Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 129 Харківської міської ради 2001
171. Музей “Українська світлиця” Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 132 Харківської міської ради 2001
172. Музей Героя Радянського Союзу К. Ф. Ольшанського Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 135 Харківської міської ради 2001
173. Музей українознавства Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 147 Харківської міської ради 2001
174. Музей “До народних джерел” Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 148 Харківської міської ради 2001
175. Музей 57-ої Армії Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 117 Харківської міської ради 2001
176. Музей «Герої живуть поруч» Харківський ліцей № 149 Харківської міської ради 2007
177. Історико-краєзнавчий музей Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 162 2001
178. Музей бойової слави 69-ої Армії Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Харківської міської ради 2001
179. Музей хліба Харківська СЗОШ І-ІІІ ст. № 17 Харківської міської ради 2001
180. Музей С. Єсеніна Харківська СЗОШ І-ІІІ ст. № 17 Харківської міської ради 2001
181. Музей бойової слави Вітебського 135-ї авіаційного полку Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 37 Харківської міської ради 2001
182. Музей Т. Г. Шевченка Харківський НВК № 96 Харківської міської ради 2001
183. Музей історії школи і мікрорайону Харківський НВК № 96 Харківської міської ради 2001
184. Музей бойової слави 57-ої Армії Харківський НВК № 96 Харківської міської ради 2001
185. Музей А. С. Макаренка Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 100 ім. А.С.Макаренка 2001
186. Музей лози ЦДЮТ № 3 Харківської міської ради 2002
187. Музей охорони природи Харківський ліцей № 107 Харківської міської ради 2001
188. Етнографічний музей «Світлиця» Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 164 Харківської міської ради 2007
189. Музей бойової і трудової слави «Пам’ять» Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 52 Харківської міської ради 2005
190. Музей історії Харківського ЦДЮТ № 3 ЦДЮТ № 3 Харківської міської ради 2006
191. Музей історії польського народу Харківська СЗОШ І-ІІІ ст. № 44 Харківської міської ради 2001
192. Музей «Бойова слава Харківщини» Харківська гімназія № 46 імені М.В.Ломоносова 2005
193. Музей “Історія Слобідського краю” Харківська гімназія № 46 імені М.В.Ломоносова 2001
194. Музей ім.М. В. Ломоносова Харківська гімназія № 46 імені М.В.Ломоносова 2001
195. Музей бойової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 60 2001
196. Музей бойової слави 255-ої БМП “Герої та подвиги живуть поряд” Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 77 2001
197. Музей бойової та трудової слави Харківська гімназія І-ІІІ ст. № 82 Харківської міської ради 2001
198. Музей бойової слави 78-ої гвардійської дивізії Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 91 Харківської міської ради 2001
199. Музей бойової слави Харківська СЗОШ І-ІІІ ст. № 95 Харківської міської ради 2001
200. Музей бойової та трудової слави Харківський НВК № 112 Харківської міської ради 2001
201. Музей історії школи Харківська гімназія № 13 Харківської міської ради 2005
202. Музей історії школи Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 67 Харківської міської ради 2001
203. Краєзнавчий музей Харківська гімназія № 86 Харківської міської ради 2001
204. Музей історії школи Харківський НВК № 87 Харківської міської ради 2001
205. Музей хліба Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 108 2001
206. Музей історії школи Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 126 Харківської міської ради 2001
207. Музей історії Ленінського району Харківська гімназія № 152 Харківської міської ради 2003
208. Музей історії загальноосвітніх закладів Ленінського району ЦДЮТ № 5 Харківської міської ради 2001
209. Музей 25-ї Гвардійської стрілецької дивізії Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 Харківської міської ради 2001
210. Музей бойового шляху 25-ї ГКС дивізії імені В. І. Чапаєва Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 31 Харківської міської ради 2001
211. Музей історії Слобідського краю Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 84 Харківської міської ради 2001
212. Музейний комплекс «Перемога» Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 97 Харківської міської ради 2001
213. Музей бойової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 103 Харківської міської ради 2001
214. Музей бойової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 122 Харківської міської ради 2001
215. Етнографічний музей хліба Харківський ліцей № 141 Харківської міської ради 2001
216. Музей 15-ї гвардійської 5-ї орденоносної Харківсько-Празької стрілкової дивізії Харківська гімназія № 23 Харківської міської ради 2001
217. Музей «Трагедія і подвиг афганської війни» Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. №138 Харківської міської ради 2007
218. Музей клубу юних моряків Харківський дитячо-юнацький клуб моряків 2006
219. Меморіальний музей Героя Радянського Союзу О. Зубарєва Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 88 Харківської міської ради 2001
220. Етнографічний музей Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 168 Харківської міської ради 2001
221. Музей бойової та трудової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 113 Харківської міської ради 2001
222. Музей «Слов’янська спадщина» Харківського НВК № 15 Харківської районної ради 2008
223. Музей історії школи Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Харківської міської ради 2001
224. Музей бойової слави “Герої харківського підпілля” Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 Харківської міської ради 2001
225. Музей історії школи Харківська гімназія № 12 Харківської міської ради 2001
226. Музей бойової та трудової слави Харківська гімназія № 34 Харківської міської ради 2001
227. Музей бойової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 35 Харківської міської ради 2001
228. Музей бойової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 48 Харківської міської ради 2001
229. Музей бойової слави Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 120 Харківської міської ради 2001
230. Музей бойової слави Харківських дивізій Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 49 Харківської міської ради 2001
231. Музей бойової слави військ НКВС і СБУ Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 61 Харківської міської ради 2001
232. Музей імені Дмитра Руденка Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 72 Харківської міської ради 2001
233. Музей 23-ої Гвардійської мотострілкової бригади імені О. О. Головачова 3-ої танкової армії Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 32 Харківської міської ради 2001
234. Музей колишніх в’язнів нацистських концтаборів “Пам’ять” Харківський НВК № 160 Харківської міської ради 2001
235. Музей “Історія культури Слобожанщини” Харківський НВК № 160 Харківської міської ради 2004
236. Етнографічний музей Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 145 Харківської міської ради 2007
237. Музей «Бойовий шлях 6-го Гвардійського бомбардувального авіакорпусу» Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 101 Харківської міської ради 2007
238. Музей історії школи № 72 Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 72 Харківської міської ради 2007
239. Музей «Оборона Брестської фортеці» Харківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 72 Харківської міської ради 2007
240. Музей історії юних інспекторів руху Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 63 2008
241. Етнографічний музей Харківського НВК № 74 Харківської міської ради 2008
242. Музей історії Харківської обласної спеціальної гімназії-інтернату для сліпих дітей Харківська обласна спеціальна гімназія-інтернат імені В. Г. Короленка 2001
243. Музей історії Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості 2001
244. Краєзнавчий музей Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату м. Харкова 2003
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


Херсонська область
1. Музей історії села Милове Милівська ЗОШ І – ІІІ ст. Бериславського району 2004
2. Музей історії села Олександрівка Олександрівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Білозерського району 2004
3. Музей історії села Дніпровське Дніпровська ЗОШ І – ІІІ ступенів Білозерського району 2004
4. Музей історії села Федорівка Федорівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Білозерського району 2004
5. Музей історії селища Велика Лепетиха Великолепетиська ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 2004
6. Музей історії села Новопавлівка Новопавлівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Великоолександрівського району 2007
7. Музей історії села Михайлівка Михайлівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Верхньорогачицького району 2004
8. Музей „Історія села – історія України” Верхньорогачицька ЗОШ І – ІІІ сту-пенів №2 2007
9. Музей історії села Щорсівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Генічеського району 2001
10. Музей історії села Петрівка Петровська ЗОШ І – ІІІ ступенів Генічеського району 2001
11. Музей історії краю Щасливцівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Генічеського району 2007
12. Музей історії краю Плавська ЗОШ І – ІІІ ступенів Генічеського району 2007
13. Музей історії села Нововолодимирівка Нововолодимирівська ЗОШ І–ІІІ ст. Голопристанського району 2004
14. Музей історії села Геройське Геройська ЗОШ І – ІІІ ступенів Голопристанського району 2004
15. Музей історії села Малі Копані Малокопанівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Голопристанського району 2004
16. Музей історії села Чорноморське Чорноморська ЗОШ загальноосвітня 2004
17. Музей історії села Рибальченська ЗОШ І – ІІІ ступенів Голопристанського району 2004
18. Музей історії села Круглозерська ЗОШ І – ІІІ ступенів Голопристанського району 2007
19. Музей історії села Гладківська ЗОШ І – ІІІ ступенів Голопристанського району 2007
20. Музей історії села Бехтерська ЗОШ І – ІІІ ступенів Голопристанського району 2004
21. Музей історії села Новосеменівки Новосеменівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Іванівського району 2004
22. Музей історії селища Іванівка Іванівська гімназія (смт. Іванівка) 2004
23. Музей історії рідного краю Балашовська ЗОШ І – ІІІ ступенів Іванівського району 2004
24. Музей історії села Трохимівка Трохимівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Іванівського району 2004
25. Музей історії села Українське Українська ЗОШ І – ІІІ ступенів Іванівського району 2004
26. Музей історії селища Каланчак Каланчацька ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 2004
27. Музей історії села Новопавлівка Новопавлівська ЗОШ І – ІІІ ст. Каланчацького району 2004
28. Музей історії села Макарівка Макарівська ЗОШ І – ІІ ступенів Каланчацького району 2004
29. Музей історії села Хорли Хорлівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Каланчацького району 2004
30. Музей історії села Софіївка Софіївська ЗОШ І – ІІ ступенів Каховського району 2004
31. Музей історії села Чорноморівка Чорноморівська ЗОШ І – ІІІ ст. Каховського району 2007
32. Музей історії села Семенівка Семенівській НВК І – ІІІ ст. Каховського району 2004
33. Музей історії села Коробки Коробківська ЗОШ Каховського району 2004
34. Музей історії краю Чорнянська ЗОШ І – ІІІ ступенів Каховського району 2004
35. Музей історії села Вільне Вільненська ЗОШ І – ІІІ ст. Нижньосірогозького району 2004
36. Музей історії села Верхні Сірогози Верхньосірогозька ЗОШ І – ІІІ ст. Нижньосірогозького району 2004
37. Музей історії села Біляївка Біляївська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2004
38. Музей історії села Хрещенівка Хрещенівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2004
39. Музей історії Новотроїцького району Новотроїцька гімназія (смт. Новотроїцьке) 2007
40. Музей історії села Дивне Дивненська ЗОШ І – ІІІ ст. Новотроїцького району 2004
41. Музей історії села Федорівка Федорівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Новотроїцького району 2004
42. Музей історії села Сивашівка Сивашівська ЗОШ І – ІІІ ст. Новотроїцького району 2004
43. Музей історії села Широке Широківська ЗОШ І – ІІІ ступенів Скадовського району 2004
44. Музей історії села Приморське Приморська ЗОШ І – ІІІ ступенів Скадовського району 2004
45. Музей історії села Ювілейне Ювілейнівська ЗОШ І – ІІІ ст. Цюрупинського району 2004
46. Музей історії краю Цюрупинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №4 2004
47. Музей історії села Козачі Лагері Козачелагерська ЗОШ І – ІІІ ст. Цюрупинського району 2004
48. Музей історії села Кучерявоволодимирівки Кучерявоволодимирівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Чаплинського району 2004
49. Музей історії Каховщини Каховський Центр дитячої творчості 2004
50. Музей історії краю Спеціалізована ЗОШ І – ІІІ ст. №8 Новокаховської міської ради 2007
51. Музей історії краю в роки Великої Вітчизняної війни Первомаївська ЗОШ І – ІІІ ступенів Верхньорогачицького району 2004
52. Музей бойової та трудової слави Самійлівська ЗОШ І – ІІІ ст. Верхньорогачицького району 2004
53. Меморіальний музей Героя Радянського Союзу А. М. Щербака Озерянська ЗОШ І – ІІІ ступенів Генічеського району 2001
54. Музей бойової і трудової слави с. Сокологірне Сокологірненська ЗОШ І – ІІІ ст. Генічеського району 2001
55. Музей бойової слави Голопристанська І – ІІІ ст. № 1 (м. Гола Пристань) 2004
56. Музей бойової та трудової слави Новодмитрівська ЗОШ І – ІІІ ст. Іванівського району 2004
57. Музей бойової слави Воскресенівська ЗОШ І – ІІІ ст. Іванівського району 2004
58. Музей бойової та трудової слави Першотравнева ЗОШ І – ІІІ ступенів Іванівського району 2004
59. Музей-меморіал 295 Стрілецької дивізії Мирненська ЗОШ І – ІІІ ступенів Каланчацького району 2004
60. Музей бойової та трудової слави Дмитрівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Каховського району 2004
61. Музей бойової слави Мар'янівська ЗОШ І – ІІ ступенів Каховського району 2004
62. Музей бойової слави Нижньосірогозька ЗОШ І – ІІІ ступенів 2004
63. Музей бойової та трудової слави Миролюбівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2004
64. Музей бойової та трудової слави Дудчанське загальноосвітнє об'єднання „Школа-дитячий садок” Нововоронцовського району 2004
65. Музей бойової та трудової слави Золотобалківська ЗОШ І – ІІІ ступенів Нововоронцовського району 2004
66. Музей бойової та трудової слави Гаврилівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2004
67. Музей бойової та трудової слави Любимівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2004
68. Музей бойової слави Новомиколаївська ЗОШ І–ІІІ ст. Новотроїцького району 2004
69. Музей бойової слави Новопокровська ЗОШ І – ІІІ ст. Новотроїцького району 2004
70. Музей бойової слави Скадовська ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 2004
71. Музей бойової слави Цюрупинська гімназія (м.Цюрупинськ) 2004
72. Музей бойової та трудової слави Брилівська ЗОШ І – ІІІ ступенів Цюрупинського району 2004
73. Музей бойової слави Костогризівська ЗОШ І – ІІІ ст. Цюрупинського району 2004
74. Музей бойової слави Виноградівська ЗОШ І – ІІІ ст. Цюрупинського району 2004
75. Музей бойової слави 87 Гвардійської стрілецької дивізії. Цюрупинський Центр дитячої творчості 2004
76. Музей бойової та трудової слави Чаплинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №1 2004
77. Музей бойової слави Новоасканійська ЗОШ І – ІІІ ст. Чаплинського району 2004
78. Музей бойової слави ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 м. Каховка 2004
79. Музей бойової слави ЗНЗ І – ІІІ ступенів №36 м. Херсона 2004
80. Музей бойової слави 49 гвардійської дивізії ЗОШ І – ІІІ ступенів №47 м.Херсона 2007
81. Музей бойової слави ЗНЗ І – ІІІ ступенів №48 м. Херсона 2004
82. Музей історії школи Качкарівська ЗОШ І – ІІІ ст. Бериславського району 2007
83. Музей історії школи Роздольненська ЗОШ І – ІІІ ст. Каланчацького району 2004
84. Музей історії школи Новокиївська ЗОШ І – ІІІ ст. Каланчацького району 2004
85. Музей історії школи Каланчацька ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 2007
86. Музей історії школи Роздольненська ЗОШ І – ІІІ ступенів Каховського району 2004
87. Музей історії школи і освіти Семенівський НВК І – ІІІ ст. Каховського району 2007
88. Музей історії школи Новоолександрівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нижньосірогозького району 2007
89. Музей історії школи Гаврилівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2007
90. Музей історії Будинку дитячої та юнацької творчості Новотроїцький Будинок дитячої та юнацької творчості 2007
91. Музей історії школи Скадовська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №1 2004
92. Музей історії школи Скадовська ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 2004
93. Музей історії школи Скадовська ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 2004
94. Музей історії школи Новомиколаївська ЗОШ І – ІІІ ст. Скадовського району 2004
95. Музей історії школи Цюрупинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 2 2007
96. Музей історії станції юних техніків м. Каховка Станція юних техніків м. Каховка 2004
97. Музей історії школи Спеціалізована ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 м. Каховка 2004
98. Музей історії школи ЗОШ І – ІІІ ступенів №4 м. Каховка 2007
99. Музей історії гімназії ім. В. Ф. Заботіна Гімназія ім. В.Ф. Заботіна № 3 м. Херсона 2004
100. Музей історії гімназії №20 Херсонська гімназія №20 ім. Б. Лавреньова 2004
101. Музей історії Херсонського державного університету Херсонський державний університет 2004
102. Краєзнавчий музей Зеленівська ЗОШ І – ІІІ ст. Верхньо-рогачицького району 2004
103. Краєзнавчий музей Новоолексіївська ЗОШ І – ІІІ ст. №2 Генічеського району 2007
104. Краєзнавчий музей Збур’ївська ЗОШ І – ІІІ ст. Голопристанського району 2007
105. Краєзнавчий музей Новоолександрівська ЗОШ І – ІІІ ст. Нововоронцовського району 2004
106. Народознавчий музей „Берегиня” Первомаївська ЗОШ І–ІІІ ст. Верхньорогачицького району 2007
107. Етнографічний музей Стрілковська ЗОШ І – ІІІ ст. Генічеського району 2007
108. Музей побуту Голопристанська гімназія 2007
109. Музей побуту Чорноморська ЗОШ І – ІІІ ст. Голопристанського району 2007
110. Етнографічний музей Славненська ЗОШ І – ІІІ ст. Горностаївського району 2004
111. Етнографічний музей „Берегиня” Макарівська ЗОШ І – ІІ ступенів Каланчацького району 2001
112. Етнографічний музей „Обереги” Горьківська ЗОШ І – ІІІ ступенів Каланчацького району 2007
113. Музей народних ремесел та побуту Цюрупинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 2 2004
114. Етнографічний музей ЗОШ І – ІІІ ступенів №39 м. Херсона 2007
115. Літературний музей Голопристанська ЗОШ І – ІІІ ст. №1 2004

Хмельницька область
1 Краєзнавчий музей Білогірський НВК, "ЗОШ І-ІІІ ст. гімназія", Білогірського р-ну 1997
2 Історичний музей Юровецька ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського р-ну 1997
3 Історичний музей Семенівська ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського р-ну 1997
4 Історичний музей Соснівська ЗОШ І-ІІ ст. Білогірського р-ну 1997
5 Історичний музей Квітневська ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського р-ну 1997
6 Історичний музей Виликоборовицька ЗОШ І-ІІІ ст. Білогірського р-ну 1997
7 Історико-краєзнавчий музей села Сивківська ЗОШ І-ІІ ст. Білогірського р-ну 2004
8 Історичний музей Великоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького р-ну 1997
9 Музей історії Карачіївецька ЗОШ І-ІІ ст. Віньковецького р-ну 1997
10 Краєзнавчий музей Говорівська ЗОШ І-ІІ ст. Віньковецького р-ну 1997
11 Краєзнавчий музей Карижинська ЗОШ І-ІІ ст. Віньковецького р-ну 1997
12 Краєзнавчий музей Майданолександрівська ЗОШ І-ІІ ст. Віньковецького р-ну 1997
13 Історико-краєзнавчий музей Віньковецький НВК, " СЗОШ І-ІІІ ст., гімназія" Віньковецького р-ну 2001
14 Історико-краєзнавчий музей Грим’ячківська ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького р-ну 2001
15 Історико-краєзнавчий музей Дашковецький НВК Віньковецького р-ну 2001
16 Історико-краєзнавчий музей Яснозірська ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького р-ну 2001
17 Історико-краєзнавчий музей Зіньківський НВК Віньковецького р-ну 2001
18 Історико-краєзнавчий музей Зорянська ЗОШ І-ІІ ст. Віньковецького р-ну 2001
19 Історико-краєзнавчий музей Покутинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького р-ну 2001
20 Історико-краєзнавчий музей Старонетечинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького р-ну 2001
21 Музей історії Видавська ЗОШ І-ІІ ст. Волочиського р-ну 1997
22 Військово-історичний музей Купільська ЗОШ І-ІІІ ст. Волочиського р-ну 1997
23 Історичний музей Волочиська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Волочиського р-ну 1997
24 Музей історії школи Волочиська ЗОШ І-ІІ ст. №3 Волочиського р-ну 2008
25 Етнографічний музей української народної вишивки "Світлиця" Бальковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Волочиського р-ну 2008
26 Етнографічний музей Кремінянська ЗОШ І-ІІ ст. Городоцького р-ну 1997
27 Історичний музей Великолевадська ЗОШ І-ІІІ ст. Городоцького р-ну 1997
28 Історичний музей Іванковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Городоцького р-ну 1997
29 Військово-історичний музей Деражнянська ЗОШ І-ІІІ ст. Деражнянського р-ну 1997
30 Краєзнавчий музей "Бабусина хата" Радовецька ЗОШ І-ІІІ ст. Деражнянського р-ну 1997
31 Історичний музей Вівсяниківська ЗОШ І-ІІ ст. Деражнянського р-ну 1997
32 Військово-історичний музей Деражнянський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №2, гімназія" 1997
33 Літературний музей Вовковинецька школа-інтернат, Деражнянський р-н 1997
34 Літературний музей Дунаєвецька ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Дунаєвецького р-ну 1997
35 Краєзнавчий музей Рахнівська ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
36 Краєзнавчий музей Іванковецька ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
37 Краєзнавчий музей Маківський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум" Дунаєвецького р-ну 1997
38 Літературний музей Нестеровецька ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
39 Етнографічний музей Мушкутинецька ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
40 Літературний музей Смотрицька ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
41 Краєзнавчий музей Михайлівська ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
42 Краєзнавчий музей Тиннянська ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
43 Краєзнавчий музей Маліївецька ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
44 Літературний музей Лисогірська ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
45 Краєзнавчий музей Слобідкорахнівська ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
46 Краєзнавчий музей Лисецька ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
47 Літературний музей Великожванчицька ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 1997
48 Етнографічний музей Великопобійницька ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 2001
49 Краєзнавчий музей Малокоробчиївська ЗОШ І-ІІ ст. Дунаєвецького р-ну 2001
50 Музей історії туристсько-краєзнавчого руху Дунаєвецька станція юних туристів Дунаєвецького р-ну 2002
51 Краєзнавчий музей природи рідного краю Дунаєвецька станція юних туристів Дунаєвецького р-ну 2002
52 Краєзнавчий музей Шатавський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум" Дунаєвецького р-ну 2007
53 Краєзнавчий музей Підлісномукарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького р-ну 2007
54 Військово-історичний музей О. П. Онищука Ізяславський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О.П.Онищука, гімназія" 1997
55 Краєзнавчий музей Михлянська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського р-ну 1997
56 Музей історії села Михнова Михнівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського р-ну 2001
57 Краєзнавчий музей Мислятинська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського р-ну 2001
58 Історико-краєзнавчий музей "Мій край – моя історія жива" Кунівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського р-ну 2001
59 Музей історії школи Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ізяславського р-ну 2001
60 Народознавчий музей народних ремесел Великорадогощанська ЗОШ І-ІІ ст. Ізяславського р-ну 2001
61 Музей історії села Васьковецька ЗОШ І-ІІ ст. Ізяславського р-ну 2004
62 Краєзнавчий музей М’якотівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ізяславського р-ну 2004
63 Військово-історичний музей Киргизова С. Г. Довжоцький НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум" Кам’янець-Подільського р-ну 1997
64 Військово-історичний музей Орининська ЗОШ-інтернат Кам’янець-Подільського р-ну 1997
65 Краєзнавчий музей Жванецька ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 1997
66 Історичний музей "Світлиця пам’яті" Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 2002
67 Народознавчий музей "Світлиця пам’яті" Великослобідська ЗОШ І-ІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 2007
68 Українознавчий музей "З бабусиної скрині, з дідусевого горища" Рогізнянська ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 2007
69 Історико-етнографічний музей ім. М. Годованця Голосківська ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 2007
70 Українознавчий музей "В своїй хаті - своя правда" Завалецька ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 2007
71 Українознавчий музей "А на тім рушникові оживе все знайоме до болю" Колодіївський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ" Кам’янець-Подільського р-ну 2008
72 Народознавчий музей "Світлиця пам’яті" Заліська – 1 ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського р-ну 2008
73 Краєзнавчий музей Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Красилівського р-ну 1997
74 Краєзнавчий музей Западинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 1997
75 Військово-історичний музей бойової слави Радіснянська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2001
76 Історико-краєзнавчий музей села Михайлівці Михайловецьке НВО "ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ" Красилівського р-ну 2001
77 Історико-краєзнавчий музей Антонінська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2001
78 Літературно- краєзнавчий музей Володимира Булаєнка Чернелівська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2002
79 Військово-історичний музей бойової слави Чернелівська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2002
80 Історико-краєзнавчий музей Печеська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2003
81 Краєзнавчий музей Великоюначківська ЗОШ І-ІІ ст. Красилівського р-ну 2004
82 Музей історії Чепелівської ЗОШ І-ІІІ ст. Чепелівська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2005
83 Краєзнавчий музей Волицька ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2005
84 Музей Вчителя Антонінська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2007
85 Природничо- краєзнавчий музей Заслучненська ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського р-ну 2007
86 Краєзнавчий музей "Духовна скарбниця" Новокостянтинівська ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського р-ну 2004
87 Краєзнавчий музей хліба Сусловецька ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського р-ну 2004
88 Історичний музей "В пам’яті народній" Снітівська ЗОШ І-ІІІ ст. Летичівського р-ну 2004
89 Військово-історичний музей бойової слави ім. ГРС Горбатюка Є. М. Копитинської ЗОШ І-ІІ ст. Летичівського р-ну 2004
90 Народознавчий музей "Батьківська світлиця" Голенищівський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум" Летичівського р-ну 2007
91 Краєзнавчий музей Куражинська ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького р-ну 1997
92 Краєзнавчий музей Кучанська ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького р-ну 1997
93 Історико-краєзнавчий музей Каленичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського р-ну 2001
94 Історико-краєзнавчий музей Кустівецької ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського р-ну 2001
95 Історико-краєзнавчий музей Полонський НВК №2 Полонського р-ну 2004
96 Музей народознавства "Берегиня" Бражинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського р-ну 2001
97 Музей історії школи Полонська гімназія Полонського р-ну 2004
98 Народний геологічний музей Берездівський НВК Славутського р-ну 1997
99 Історичний музей Цвітоське НВО Славутського р-ну 2001
100 Природничий музей кімнатних рослин Малопривутинський НВК Славутського р-ну 2004
101 Краєзнавчий музей Пеньківська ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівського р-ну 1997
102 Військово-історичний музей Стецьківська ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівського р-ну 1997
103 Історико-краєзнавчий музей Ілляшівська ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівського р-ну 2004
104 Історико-краєзнавчий музей Великомацевицька ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівського р-ну 2007
105 Етнографічний музей "Берегиня" Старосинявська ЗОШ І-ІІ ст. №1 Старосинявського р-ну 1997
106 Музей історії України Старосинявський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" 2001
107 Військово-історичний музей бойової слави Новосинявська ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського р-ну 2001
108 Народознавчий музей матері Новосинявська ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського р-ну 2001
109 Історико-краєзнавчий музей Адампільська ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського р-ну 2001
110 Народознавчий музей "Бабусина світлиця" Паплинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського р-ну 2001
111 Історико-краєзнавчий музей "Арсенал" Мшанецька ЗОШ І-ІІІ ст. Старосинявського р-ну 2007
112 Природничий музей кімнатних рослин Старосинявський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" 2007
113 Історико-краєзнавчий музей "Історія села" Паньковецька ЗОШ І-ІІ ст. Старосинявського р-ну 2007
114 Краєзнавчий музей Кузьминська ЗОШ І-ІІ ст. Теофіпольського р-ну 1997
115 Краєзнавчий музей Михнівська ЗОШ І-ІІ ст. Теофіпольського р-ну 1997
116 Військово-історичний музей Колісецька ЗОШ І-ІІ ст. Теофіпольського р-ну 1997
117 Краєзнавчий музей Гаврилівська ЗОШ І-ІІІ ст. Теофіпольського р-ну 2001
118 Військово-історичний музей Пам’яті Шибенська ЗОШ І-ІІІ ст. Теофіпольського р-ну 2001
119 Історико-краєзнавчий музей історії села і школи Волицька ЗОШ І-ІІІ ст. Теофіпольського р-ну 2001
120 Краєзнавчий музей Г. Покружного Кунчанська ЗОШ І-ІІІ ст. Теофіпольського р-ну 2001
121 Краєзнавчий музей Ільковецька ЗОШ І-ІІ ст. Теофіпольського р-ну 2001
122 Музей українознавства Теофіпольська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Теофіпольського р-ну 2007
123 Народознавчий музей "Берегиня" Гальчинецький НВК " ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ" Теофіпольського р-ну 2007
124 Етнографічний музей "Бабусина скриня" Поляхівський НВК " ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум" Теофіпольського р-ну 2007
125 Історичний музей Пироговецька ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
126 Історичний музей Масівецька ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
127 Історичний музей Захаровецька ЗОШ І-ІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
128 Історичний музей Грузевицька ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
129 Історичний музей Ружичанська ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
130 Історичний музей Давидковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
131 Історичний музей Рідкодубська ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
132 Історичний музей Копистинська ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 1997
133 Літературний музей Л. Глібова Чорноострівський НВК у складі " ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум" Хмельницького р-ну 1997
134 Літературний музей Корчунецька школа-інтернат Хмельницького р-ну 1997
135 Військово-історичний музей військової слави Стуфчинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Хмельницького р-ну 2007
136 Військово-історичний музей ГРС Бринського А. П. Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького р-ну 1997
137 Військово-історичний музей ГРС Коробчука О. К. Ружанська ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького р-ну 1997
138 Військово-історичний музей Свіршковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького р-ну 1997
139 Військово-історичний музей Чемеровецький НВК №2 Чемеровецького р-ну 1997
140 Музей історії освіти Зарічанська ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького р-ну 1997
141 Історико-краєзнавчий музей історії села Кугаєвецька ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького р-ну 1999
142 Історичний музей Коськівська ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 1997
143 Історичний музей Мокіївська ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 1997
144 Історичний музей Великошкарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 1997
145 Історичний музей Орлинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 1997
146 Краєзнавчий музей Хутірська ЗОШ І-ІІ ст. Шепетівського р-ну 1997
147 Військово-історичний музей ГРС Поліщука І. М. Ленковецька ЗОШ І-ІІ ст. Шепетівського р-ну 1997
148 Історико-краєзнавчий музей історії села Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 2004
149 Історико-краєзнавчий музей історії села Судилківська ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 2004
150 Історико-краєзнавчий музей Новицька ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського р-ну 2004
151 Історико-краєзнавчий музей села Велика Решнівка Великорешнівська ЗОШ І-ІІ ст. Шепетівського р-ну 2006
152 Історико-краєзнавчий музей Вербкомурованське НВО Ярмолинецького р-ну 1997
153 Історико-краєзнавчий музей Москалівська ЗОШ І-ІІ ст. Ярмолинецького р-ну 1997
154 Історико-краєзнавчий музей Михайлівське НВО "школа-дитсадок" Ярмолинецького р-ну 2001
155 Історико-краєзнавчий музей Правдівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2004
156 Історико-краєзнавчий музей Сутковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2004
157 Історико-краєзнавчий музей Шарівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2004
158 Історико-краєзнавчий музей Соколівська ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2004
159 Історико-краєзнавчий музей Солобковецька ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2004
160 Історико-краєзнавчий музей Кадиївська ЗОШ І-ІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2004
161 Історико-краєзнавчий музей Ярмолинецька ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Ярмолинецького р-ну 2004
162 Історико-краєзнавчий музей села Буйволівці Буйволовецька ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2007
163 Історико-краєзнавчий музей села Косогірка Косогірська ЗОШ І-ІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2007
164 Історико-краєзнавчий музей села Савинці Савинецька ЗОШ І-ІІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2007
165 Історико-краєзнавчий музей села Ясенівка Ясенівська ЗОШ І-ІІ ст. Ярмолинецького р-ну 2007
166 Військово-історичний музей Ярмолинецький НВК Ярмолинецького р-ну 2001
167 Військово-історичний музей партизанської слави ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Славутської міської ради 2001
168 Історичний музей дитячих об’єднань та організацій Будинок дитячої творчості Славутської міської ради 2007
169 Народознавчий музей народного побуту ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Славутської міської ради 2007
170 Музей школи ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Славутської міської ради 2001
171 Краєзнавчий музей ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Нетішинської міської ради 2001
172 Літературний музей Т. Г. Шевченка ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Кам’янець-Подільської міської ради 1997
173 Етнографічний декоративно-ужитковий музей ЗОШ І-ІІІ ст. №6 Кам’янець-Подільської міської ради 2001
174 Етнографічний музей хліба Міський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Кам’янець-Подільської міської ради 2001
175 Військово-історичний музей визволителів міста Кам’янець-Подільська гімназія Кам’янець-Подільської міської ради 2004
176 Військово-історичний музей "В пам’яті народній" ЗОШ І-ІІІ ст. №15 Кам’янець-Подільської міської ради 2004
177 Історико-екологічний музей "Дзвони Чорнобиля" НВК Кам’янець-Подільської міської ради 2004
178 Літературно-історичний музей М.П.Бажана ЗОШ І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням інформатики Кам’янець-Подільської міської ради 2005
179 Військово-історичний музей Проскурівського підпілля НВО №5 Хмельницької міської ради 1997
180 Краєзнавчо-етнографічний музей-театр традицій і звичаїв Подільського краю Гімназія №2 Хмельницької міської ради 1997
181 Етнографічний музей "Подільська оселя" НВО №5 Хмельницької міської ради 1997
182 Військово-історичний музей НВК №10 Хмельницької міської ради 1997
183 Етнографічний музей Поділля ЗОШ І-ІІІ ст. №25 Хмельницької міської ради 1997
184 Військово-історичний музей ЗОШ І-ІІІ ст. №8 Хмельницької міської ради 1997
185 Історичний музей-панорама Палац творчості дітей та юнацтва Хмельницької міської ради 1997
186 Народознавчий музей "Народознавча світлиця" ЗОШ І-ІІІ ст. №29 Хмельницької міської ради 2002
187 Геологічний музей ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Хмельницької міської ради 2002
188 Народознавчий музей "Світлиця" НВК №10 Хмельницької міської ради 2002
189 Краєзнавчий музей ЗОШ І-ІІІ ст. №12 Хмельницької міської ради 2002
190 Військово-історичний музей бойової слави Гімназія №2 Хмельницької міської ради 2005
191 Історико-краєзнавчий музей ЗОШ І-ІІІ ст. №13 ім. М.К.Чекмана Хмельницької міської ради 2005
192 Історико-краєзнавчий музей "Історія рідного краю" ЗОШ І-ІІІ ст. №7 Хмельницької міської ради 2005
193 Історичний музей ЗОШ І-ІІІ ст. №20 Хмельницької міської ради 2005
194 Історико-краєзнавчий музей НВО №28 Хмельницької міської ради 2005
195 Меморіальний музей академіка М. А. Павловського ЗОШ І-ІІІ ст. №19 Хмельницької міської ради 2006
196 Екологічний музей ЗОШ І-ІІІ ст. №19 Хмельницької міської ради 2006
197 Літературний музей "Розстріляне відродження" ЗОШ І-ІІІ ст. №22 Хмельницької міської ради 2007
198 Історичний музей "Повстанська криївка" НВО №28 Хмельницької міської ради 2007
199 Мистецький музей історії Хмельницького обласного музично-драматичного театру ім. Г. І. Петровського Гімназія №1 ім. Володимира Красицького Хмельницької міської ради 2007
200 Етнографічний музей "Українська хата" НВО №28 Хмельницької міської ради 2007
201 Військово-історичний музей В. Котика ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Шепетівської міської ради 1997
202 Музей "Історія моєї школи" НВК №3 у складі ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Н.Рибака та ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою Шепетівської міської ради 28.10.04
203 Музей історії школи ЗОШ І-ІІІ ст. №6 Шепетівської міської ради 2004
204 Музей історії школи Загальноосвітній пансіон І-ІІІ ст. Шепетівської міської ради 2004
205 Музей історії школи НВО №2 Шепетівської міської ради 2004
206 Музей історії школи НВК №2 " ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" Шепетівської міської ради 2004
207 Музей "Історія школи" ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Шепетівської міської ради 2004
208 Музей історії школи ЗОШ І-ІІІ ст. №2Шепетівської міської ради 2004
209 Музей історії ліцею НВК №1 " ЗОШ І-ІІ ст. та ліцей" Шепетівської міської ради 2004
210 Народознавчий музей народних промислів України Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 2007
211 Природничий музей кімнатних рослин Шепетівський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 2007
212 Історичний музей ЗОШ І-ІІІ ст. №6 Старокостянтинівської міської ради 1997
213 Військово-історичний музей ЗОШ І-ІІІ ст. №7 Старокостянтинівської міської ради 1997
214 Військово-історичний музей Гімназія Старокостянтинівської міської ради 2004
215 Природничий музей хліба ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Старокостянтинівської міської ради 2004
216 Військово-історичний музей бойової слави Ліцей Старокостянтинівської міської ради 2007
217 Військово-історичний музей Великої Вітчизняної війни та воїнів-афганців Професійно-технічний ліцей №1 м. Старокостянтинова 2000
218 Музей історії ліцею Професійний ліцей смт. Понінка Полонського р-ну 2000
219 Історичний музей ГРС М. В. Півника Професійний ліцей смт. Понінка Полонського р-ну 2000
220 Військово-історичний музей Великої Вітчизняної війни ВПУ-агрофірма, с. Балин Дунаєвецького р-ну 1998
221 Військово-історичний музей Великої Вітчизняної війни Професійний ліцей с. Лісоводи Городоцького р-ну 1996
222 Музей історії Професійний ліцей №5 м.Волочиськ Волочиського р-ну 1996
223 Музей етнографії Поділля Професійний ліцей №8 м. Хмельницького 1999
224 Мистецький музей подільського письменника, поета, композитора Кравчука Плужнянський професійний агротехнічний ліцей Ізяславського р-ну 1999
225 Музей історії Хмельницький національний університет 2007
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


Черкаська область
1. Музей бойової слави Городищенський район, Орловецька ЗОШ І-ІІІ ступенів 1997
2. Музей бойової слави Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 1997
3. Військово-історичний музей Канівський район, Ліплявський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.” 1997
4. Краєзнавчий музей Канівський район, Мартинівський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст”. 1997
5. Музей Великої Вітчизняної війни Канівський район, Григорівська ЗОШ І-ІІ ст. 2001
6. Мистецький музей «Світ очима дітей» Канівський районний БДЮТ 2001
7. Краєзнавчий музей Катеринопільський район, Радчиський НВК ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст. 2004
8. Краєзнавчий музей Катеринопільський район, Єрківська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
9. Музей культури і побуту села Катеринопільський район, Мокрокалигірсь-ка ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
10. Етнографічний музей “Скарбниця” Катеринопільський район, Петраківський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.” 2004
11. Етнографічний музей “Світлиця” Черкаський район, Чорнявський НВК, “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.” 2004
12. Історико-краєзнавчий музей Черкаський район, Мошнівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
13. Музей бойової слави Тальнівський район, Вишнопільська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
14. Етнографічний музей “Бабусина хата” Тальнівський район, Зеленьківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
15. Літературно-етнографічний музей “Шевченкова світлиця” Тальнівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 1997
16. Військово-історичний музей Тальнівський район, Павлівська І ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
17. Історичний музей Тальнівський район, Легедзинська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
18. Військово-історичний музей Сагателяна О. І. Тальнівський район, Гордашівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
19. Музей бойової слави Тальнівський район, Заліська ЗОШ І-ІІ ступенів 1997
20. Військово-історичний музей Тальнівський район, Романівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
21. Музей бойової слави Тальнівський район, Лісівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 2004
22. Етнографічний музей Тальнівський район, Кобриновогребельська ЗОШ І-ІІ ст. 2001
23. Краєзнавчий музей Тальнівський район, Глибочківська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
24. Краєзнавчий музей Тальнівський район, Заліська ЗОШ І-ІІ ступенів 2007
25. Етнографічний музей Тальнівський район, Потаська ЗОШ І-ІІ ступенів 2001
26. Військово-історичний музей Кам`янський район, Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
27. Музей “Краєзнавчий центр” Кам`янський район, Тимошівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
28. Археологічний музей Кам`янський район, Лубенська ЗОШ І-ІІІ ступенів 2001
29. Історичний музей Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 2007
30. Військово-історичний музей Кам`янський район, Телепинська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
31. Музей бойової слави Звенигородський район, Водяницький НВК 1997
32. Етнографічний музей Звенигородський район, Стецівська ЗОШ І-ІІІ ст.- МАНМ 1997
33. Музей “Кобзарева світлиця” Звенигородський район, Стецівська ЗОШ І-ІІІ ст.- МАНМ 2001
34. Музей Олександра Кошиця Звенигородський район, Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 2007
35. Музей “На прощу до Тараса” Звенигородський район, Шевченківський НВК 2004
36. Військово-історичний музей ім. І. П. Литвиненка Чигиринський НВК І-ІІІ ст. №2 1997
37. Музей бойової слави Чигиринський район, Матвіївський НВК І-ІІ ст. 1997
38. Музей історії села Чигиринський район, Іванівська ЗОШ І-ІІ ступенів 1997
39. Музей бойової та трудової слави Чигиринський район, Рацівський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 2007
40. Краєзнавчий музей Чигиринський район, Вершацька ЗОШ І-ІІІ ступенів 1997
41. Музей історії рідного краю Жашківський район, Вороненська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
42. Музей бойової слави Жашківський район, Соколівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
43. Музей історії села Жашківський район, Хижнянська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
44. Музей бойової слави Жашківський район, Тинівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
45. Музей історії села Жашківський район, Острожанська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
46. Історико-етнографічний музей Жашківський район, Новогребельська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
47. Музей історії школи ЗОШ № 1 І-ІІІ ст. м.Корсунь-Шевч. 1997
48. Літературний музей Т. Г. Шевченка ЗОШ № 2 І-ІІІ ст. м.Корсунь-Шевч. 1997
49. Музей історії села Корсунь-Шевченківський район, Авторська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.О.А.Захаренка, с. Сахнівка 1997
50. Музей Слави і Пам’яті Корсунь-Шевченківський район, НВК „ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів” с.Комарівка 1997
51. Музей української пісні Корсунь-Шевченківський район, НВК „ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів” с. Комарівка 1997
52. Музей історії села Корсунь-Шевченківський район, ЗОШ І-ІІІ ст., с. Нетеребка 1997
53. Музей історії села Корсунь-Шевченківський район, НВК „ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів” с.Бровахи 1997
54. Музей історії села Корсунь-Шевченківський район, НВК „ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” с.Деренківець 1997
55. Музей історії рідного краю Смілянський район, Тернівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 1997
56. Музей бойової слави Смілянський район, Балаклеївська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Є.Гуглі 2004
57. Музей бойової слави Смілянський район, Березняківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
58. Музей бойової слави Смілянський район, Ташлицька ЗОШ І-ІІІ ступенів 1997
59. Музей бойової трудової слави Смілянський район, Великояблунівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
60. Музей бойової трудової слави Смілянський район, Ротмістрівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
61. Музей партизанської слави Смілянський район, Малостаросільська ЗОШ І-ІІ ст. 1997
62. Музей історії села Смілянський район, Ковалиська ЗОШ І-ІІ ступенів 1997
63. Музей історії села Смілянський район, Миколаївська ЗОШ І-ІІ ст. 2004
64. Краєзнавчий музей Уманський район, Дубівський НВК 1997
65. Краєзнавчий музей Уманський район, Колодистенська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
66. Військовий музей Уманський район, Дмитрушківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
67. Військовий музей Уманський район, Косенівський НВК 1997
68. Військово-історичний музей Уманський район, Полянецька ЗОШ І-ІІІ ступенів 2007
69. Музей народних промислів Уманський район, Старобабанівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
70. Музей В. І. Чуйкова Уманська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім. В.І. Чуйкова 1997
71. Музей Олександра Захаревського Уманська ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 1997
72. Музей народної освіти Будинок учителя міськвідділу освіти м. Умань 1997
73. Етнографічний музей “Дивосвіт” Уманський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст. № 24” 2007
74. Музей “Космонавтики” Уманська загальноосвітня школа-інтернат ім. Ю.О.Гагаріна 2007
75. Музей 4-ї інженерно-саперної Уманської бригади Уманська СПШ І-ІІІ ст. № 12 ім. М.П.Бажана 1997
76. Музей ім. М. Ф. Ватутіна Ватутінська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ім. М.Ф.Ватутіна 1997
77. Музей історії Другої світової війни ЗОШ І-ІІІ ст. № 32 м. Черкаси 1997
78. Краєзнавчий музей “Шевченкознавство,народознавство” ЗОШ І-ІІІ ст. № 32 м. Черкаси 1997
79. Музей екології ЗОШ І-ІІІ ст. № 32 м.Черкаси 1997
80. Музей Матері ЗОШ І-ІІІ ст. № 32 м.Черкаси 2001
81. Літературний музей “Світлиця Василя Симоненка” Черкаська СПШ І-ІІІ ст. № 33 ім. В.Симоненка 1997
82. Геологічний музей ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 м. Черкаси 1997
83. Музей афганців ім. І. Кубанова ЗОШ І-ІІІ ст. № 25 м. Черкаси 1997
84. Музей Бойової Слави ім. П. Ф. Батицького Гімназія № 31 м. Черкаси 1997
85. Музей історії школи ЗОШ І-ІІІ ст. №5 м. Черкаси 1997
86. Музей ім. Ріхарда Зорге ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 м. Черкаси 1997
87. Музей ім. Т. Г. Шевченка ЗОШ І-ІІІ ст. № 22 м.Черкаси 1997
88. Музей оборони Черкас ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 м. Черкаси 1997
89. Музей “Українська вишивка” ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 м. Черкаси 2004
90. Музей “Літературна Черкащина” Черкаський колегіум “Берегиня” 2004
91. Музей бойової слави 254-ї Черкаської стрілецької дивізії Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 27 ім. М.К.Путейка 1997
92. Музей “Туризм і краєзнавство” Центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту м.Черкаси 2001
93. Етнографічний музей Вотилівський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 1997
94. Музей бойової слави Виноградський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 1997
95. Музей історії села Чаплинський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 1997
96. Музей історії села Кононівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
97. Літературний музей поета М. К. Масла Ковалівський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 2001
98. Музей бойової слави Бирлівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 2001
99. Музей бойової і трудової слави Безпальчівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
100. Музей історії села Гладківщинський НВК І-ІІІ ступен. 1997
101. Літературний музей Г. С. Сковороди Каврайський НВК І-ІІІ ст. 1997
102. Військово-історичний музей “Пам’ять” Чапаєвська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
103. Літературний музей М. О. Максимовича Богуславецький НВК І-ІІІ ст. 1997
104. Музей історії будинку дитячої та юнацької творчості Золотоніський РБДЮТ 2004
105. Музей бойової слави “Пам’ять” Каврайський НВК І-ІІІ ст. 1997
106. Музей історії села Коробівський НВК І-ІІІ ст. 2001
107. Краєзнавчий музей Паланоцька ЗОШ І-ІІ ступенів 2007
108. Музей історії села Русалівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
109. Музей історії села Копіюватський НВК 1997
110. Музей історії села Теолинська ЗОШ І-ІІ ст. 1997
111. Музей історії села Сарнівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
112. Музей історії села Бачкуринська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
113. Музей історії села Княжиківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
114. Музей історії села Цибулівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
115. Музей історії села Шарнопільська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
116. Музей історії села Халаїдівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
117. Краєзнавчий музей Шукайводська ЗОШ І-ІІІ ст. 1997
118. Краєзнавчий музей Осітнянська ЗОШ І-ІІ ст. 1997
119. Музей історії села Веселохутірський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.” 1997
120. Музей історії села Жовнинський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.” 1997
121. Літературний музей М. П. Драй-Хмари Малоканівецька ЗОШ І-ІІ ст. 1997
122. Природничий музей “Довкілля” Чорнобаївська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 2001
123. Музей історії села Придніпровська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
124. Музей історії села Хрестителівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
125. Краєзнавчий музей української вишивки і народного побуту Москаленківський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступ.” 2007
126. Музей історії села Тимченківський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 2001
127. Етнографічний музей “Світлиця” Кримківський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів” 2007
128. Музей І. М. Гончара Лип’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів 2007
129. Музей “Український рушник” Нечаївський НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.” 2007
130. Музей бойової слави Лебединський НВК І-ІІІ ст. № 2 1996
131. Краєзнавчий музей Золотоніська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 1997
132. Музей історії України Золотоніська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ст. 1997
133. Літературно-меморіальний музей братів Вараввів Гімназія ім. І.Франка Канівської міської ради 1997
134. Музей “Берегиня” Смілянський НВК “ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ст. № 15” 1997
135. Музей історії школи Смілянська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 1997
136. Музей історії школи НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. № 3- колегіум 1997
137. Військово-історичний музей Смілянський НВК “ЗОШ І ст.- гімназія ім. В.Т.Сенатора” 1997
138. Етнографічний музей “Джерело” Смілянська СПШ І-ІІІ ступенів № 12 2005
139. Історичний музей Смілянський НВК “ДНЗ- ЗОШ І-ІІІ ст. № 15” 1997
140. Військово-історичний музей ім. Героя Радянського Союзу В. Ф. Орлова ПТУ № 2 ім. В.Ф.Орлова м. Ватутіне 1997
141. Військово-історичний музей ім. Героя Радянського Союзу А. П. Сурікова ПТУ № 8 м. Черкаси 1997
142. Військово-історичний музей ім. Героя Радянського Союзу Г. Ф. Короленка Черкаське вище професійне училище ім. Г.Ф.Короленка 1997
143. Музей історії освіти ПТУ № 14 м. Городище 1997
144. Військово-історичний музей бойової слави Черкаський професійний ліцей 1997
145. Військово-історичний музей “Пошук” Черкаський професійний ліцей переробної промисловості 1997
146. Військово-історичний музей 8-ї бомбардувальної авіадивізії Черкаський професійний автодорожний ліцей 1997
147. Етнографічний музей ПТУ № 25 м. Монастирище 1997
148. Галузевий музей Іркліївський професійний аграрний ліцей 1997
149. Військово-історичний музей бойової слави Черкаський художньо-технічний коледж 1997
150. Краєзнавчий музейний комплекс Корсунь-Шевченківський професійний аграрний ліцей 1997
151. Військово-історичний музей Бойової Слави 20-го танкового Звенигородського корпусу ПТУ 37 с.Козацького 1997
152. Музей історії освіти Золотоніський професійний ліцей 1997
153. Музей історії радіотехніки Черкаський ДТУ 2001
154. Музей історії освіти Черкащини Черкаський ОІПОПП 2007
155. Музей хліба Черкаський ОЦЕНТУМ 2007

Чернівецька область
1. Старововчинецький музей історії села с. Старий Вовчинець, гімназія Глибоцький район 1998
2. Садгірський краєзнавчий музей “Свічадо” ЗОШ № 39 м. Чернівці 1998
3. Лужанський музей історії школи смт. Лужани, ЗОШ Кіцманський район 1998
4. Дубовецький мистецький музей с. Дубівці, НСШ Кіцманський район 1998
5. Реваківський музей історії школи с. Реваківці, ЗОШ Кіцманський район 1998
6. Оршовецький музей історії села с. Оршівці, ЗОШ Кіцманський район 1998
7. Киселівський музей історії села с. Киселів, ЗОШ Кіцманський район 1998
8. Малятинський етнографічний музей с. Малятинці, НСШ Кіцманський район 1998
9. Заставнівський етнографічний музей “Джерело” м.Заставна, гімназія № 1 Заставнівський район 1999
10. Васловівський краєзнавчий музей с. Васловівці, ЗОШ Заставнівський район 1999
11. Товтрівський музей історії села “Берегиня” с. Товтри, ЗОШ Заставнівський район 1999
12. Чернівецький етнографічний музей ЗОШ № 12 м. Чернівці 1999
13. Садгірський музей історії школи ЗОШ № 38 м Чернівці 1999
14. Заставнівський краєзнавчий музей м. Заставна, еколого-краєзнавчий центр 1999
15. Чуньківський музей історії села с. Чуньків, ЗОШ Заставнівський район 1999
16. Чорнопотіцький етнографічний музей с. Чорний потік, ЗОШ Заставнівський район 1999
17. Вашківецький літературний музей І. Бажанського м. Вашківці, гімназія Вижницький район 1999
18. Вижницький музей Назарія Яремчука м. Вижниця, школа-інтернат ім. Н. Яремчука 1999
19. Гвіздівецький музей історії села с. Гвіздівці, ЗОШ Сокирянський район 1999
20. Сербичанський музей історії села “Берегиня” с. Сербичани, ЗОШ Сокирянський район 1999
21. Музей історії школи Новоселицького ліцею м. Новоселиця, ліцей 1999
22. Динівський музей історії села с. Динівці, ЗОШ Новоселицький район 1999
23. Ванчиківський музей історії села с.Ванчиківці, ЗОШ Новоселицький район 1999
24. Сторожинецький музей бойової слави м.Сторожинець, школа-інтернат 1999
25. Годилівський етнографічний музей “Бабусина світлиця” с. Годилів, ЗОШ Сторожинецький район 1999
26. Великокучурівський музей історії села “Берегиня” с. Великий Кучурів, ЗОШ Сторожинецький район 1999
27. Чернівецький музей авіації та космонавтики м.Чернівці, клуб юних техніків “Кварц” 2000
28. Зеленівський музей бойової слави с.Зелена, ЗОШ Кельменецький район 2000
29. Музей бойової слави школи №28 м.Чернівці, ЗОШ №28 2001
30. Підзахаричівський музей художниці Ксеніі Колотило с.Підзахаричі, НВК “Перлина гір” Путильський район 2002
31. Підзахаричівський музей етнографії та краєзнавства Гуцульщини с.Підзахаричі, НВК “Перлина гір” Путильський район 2002
32. Колінковецький історико-краєзнавчий музей с.Колінківці, НВК Хотинський район 2002
33. Хотинський музей історії школи №5 м.Хотин, ЗОШ №5 2003
34. Керстенецький етнографічний музей с.Керстенці. ЗОШ Хотинський район 2004
35. Керстенецький літературний музей письменників Хаждеу с.Керстенці. ЗОШ Хотинський район 2004
36. Каплівський музей бойової слави с.Каплівка, ЗОШ Хотинський район 2004
37. Рашківський етнографічний музей с.Рашків, ЗОШ Хотинський район 2004
38. Білівецький музей історії села с.Білівці, ЗОШ Хотинський район 2004
39. Погорілівський музей історії села с.Погорілівка, ЗОШ Заставнівський район 2004
40. Музей бойової слави „Пам’ять” м.Чернівці, гімназія №2 2004
41. Хотинський художній музей ім. Б. С. Курлікова м.Хотин, ЗОШ 2005
42. Сокирянський музей історії школи м.Сокиряни, ЗОШ №1 2005
43. Музей історії школи села Вашківці с.Вашківці, ЗОШ Сокирянський район 2005
44. Зоологічний музей ЧНУ ім. Ю. Федьковича м.Чернівці, ЧНУ 2006
45. Хотинський історико-етнографічний музей м.Хотин, технікум ДАТУ 2007
46. Клішковецький історичний музей „Буковина – край космічний” с.Клішківці, ЗОШ І-ІІІст. Хотинський район 2007
47. Етнографічний музей „Берегиня” с.Бочківці, ЗОШ І-ІІст. Хотинський район 2007
48. Музей історії школи с.Ставчани с.Ставчани, ЗНЗ І-ІІІст. Кіцманський район 2008

Чернігівська область
1. Музей бойової слави Бахмацький район Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
2. Музей бойової та трудової слави Бахмацький район Городищенська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
3 Історико-краєзнавчий музей Бахмацький район Красненська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
4 Історико-краєзнавчий музей Бобровицький район Бобровицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 1998
5 Історико-краєзнавчий музей Бобровицький район Марковецька ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
6 Історико-краєзнавчий музей Бобровицький район Новобиківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
7 Літературний музей П. Г. Тичини Бобровицький район Пісківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
8 Історико-краєзнавчий музей Бобровицький район Кобижчанська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 1998
9 Музей історії села Бобровицький район Кобижчанська ЗОШ І-ІІ ст. № 2 1998
10 Історико-краєзнавчий музей Бобровицький район Щаснівська ЗОШ І-ІІ ст. 2002
11 Краєзнавчий музей Бобровицький район Вороньківська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
12 Етнографічний музей Борзнянський район Прачівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
13 Музей бойової та трудової слави Борзнянський район Прачівська зОШ І-ІІІ ст. 1998
14 Етнографічний музей Борзнянський район Борзнянська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
15 Історичний музей Борзнянський район Комарівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
16 Музей «Пам'ять» Борзнянський район Галайбинська ЗОШ І-ІІ ст. 1998
17 Історико-краєзнавчий музей Борзянський район Ядутинська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
18 Музей бойової і трудової слави Борзнянський район Шаповалівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
19 Музей «Берегиня» Борзнянський район Берестовецька ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
20 Краєзнавчий музей Варвинський район Варвинська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
21 Краєзнавчий музей Варвинський район Журавська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
22 Історико-краєзнавчий музей Варвинський район Озерянська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
23 Історико-краєзнавчий музей Варвинський район Калиновицька ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
24 Музей історії та побуту села Варвинський район Брагінцівська ЗОШ І-ІІ ст. 2007
25 Історико-краєзнавчий музей Городнянський район Мощенська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
26 Історико-краєзнавчий музей Городнянський район Дроздовицька ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
27 Історико-краєзнавчий музей Городнянський район Володимирівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
28 Історико-краєзнавчий музей Городнянський район Хоробицька ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
29 Музей бойової слави м. Ічня гімназія ім. Васильченка 1998
30 Музей історії села Южного Ічнянський район Южненська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
31 Музей Михайла Сеспеля Козелецький район Остерська ЗОШІ-ІІІ ст. 1999
32 Музей освіти Придесення Козелецький район Остерська ЗОШІ-ІІІ ст. 1999
33 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Вовчківська ЗОШ І-ІІ ст. 1998
34 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Євминська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
35 Музей бойових і трудових традицій Задесення Козелецький район Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
36 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Козелецька ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 2001
37 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Красилівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
38 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Пилятинська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
39 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Тужарська ЗОШ І-ІІ ст. 2001
40 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Чемерська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
41 Музей «Берегиня» Козелецький район Патютинська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
42 Історико-краєзнавчий музей Козелецький район Білейківська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
43 Музей Великої Вітчизняної війни Коропський район Атюшівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2004
44 Історико-краєзнавчий музей Корюківський район Савинківська ЗОШ І-ІІІ ст. 2003
45 Історико-краєзнавчий музей Куликівський район Ковчинська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
46 Музей історії школи Менський район Синявська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
47 Історико-краєзнавчий музей Менський район Ушнянська ЗОШ І-ІІ ст. 2007
48 Музей історії села Дягова Менський район Дягівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
49 Музей історії села Липів Ріг Ніжинський район Липоворізька ЗОШ І-ІІ ст. 2002
50 Краєзнавчо-етнографічний музей Новгород-Сіверський район Дігтярівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
51 Краєзнавчий музей Новгород-Сіверський район Баринська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
52 Етнографічний музей «Берегиня» Носівський район Хотинівська ЗОШ І-ІІ ст. 2007
53 Музей історії села Мрин Носівський район Мринська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
54 Історико-краєзнавчий музей Носівський район Носівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 2001
55 Музей історіЇ селища Мала Дівиця Прилуцький район Малодівицька ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
56 Музей історії села Жовтневе Прилуцький район Жовтнева ЗОШ І-ІІ ст. 2001
57 Краєзнавчий музей Прилуцький район Рудівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2001
58 Історико-краєзнавчий музей Ріпкинський район Любецька ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
59 Музей «Наш літопис» Ріпкинський район Замглайське професійне аграрне училище 2001
60 Історико-краєзнавчий музей Семенівський район Погорільська ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
61 Літературний музей ім. О. П. Довженка Сосницький район Сосницька гімназія ім. О.П. Довженка 1998
62 Історико-краєзнавчий музей Срібнянський район Карпилівська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
63 Історико-краєзнавчий музей Срібнянський район Гурбинська ЗОШ І-ІІІ ст. 1999
64 Історико-краєзнавчий музей Срібнянський район Подільська ЗОШ І-ІІ ст. 1999
65 Музей- світлиця Срібнянський район Сокиринська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
66 Музей-світлиця Срібнянський район Грицаївська ЗОШ І-ІІ ст. 2002
67 Музей «Берегиня» Срібнянський район Дігтярівський професійний аграрний ліцей 2001
68 Меморіальний музей О. Вересая Срібнянський район Сокиринський аграрний професійний ліцей 2001
69 Музей села Сильченкове Талалаївський район Сильченківська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
70 Історико-краєзнавчий музей Талалаївський район Рябухівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
71 Історико-краєзнавчий музей смт. Талалаївка Центр дитячої та юнацької творчості 2001
72 Музей бойової слави Чернігівський район Пакульська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
73 Музей історії села Седнів Чернігівський район Седнівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
74 Музей народної творчості с. Киїнка Чернігівська область Киїнська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
75 Музей історії села Петрушин Чернігівський район Петрушинська ЗОШ І-ІІ ст. 2003
76 Історико-краєзнавчий музей Чернігівський район Клочківська ЗОШ І-ІІ ст. 2007
77 Музей «Берегиня» Чернігівський район Роїщенська ЗОШ І-ІІ ст. 2007
78 Історико-краєзнавчий музей Чернігівський район Хмільницька ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
79 Історико-краєзнавчий музей Чернігівський район Шибиринівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2007
80 Історико-краєзнавчий музей Чернігівський район Анисівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
81 Музей «Берегиня» Чернігівський район Количівська ЗОШ І-ІІІ ст. 2002
82 Музей історії рідного краю м. Чернігів ЗНЗ № 1 2007
83 Музей «Історія школи» м. Чернігів колегіум № 11 1999
84 Музей історії школи м. Чернігів ЗНЗ № 12 2007
85 Музей 16-ої Чернігівської Башкирської гвардійської кавалерійської дивізії м. Чернігів ліцей № 22 1998
86 Музей доблесті і слави Чернігівщини м. Чернігів ЗНЗ № 29 1999
87 Музей «Берегиня» м. Чернігів Чернігівський професійний будівельний ліцей 2001
88 Музей «Світлиця» м. Чернігів гімназія № 31 1998
89 Музей бойової слави 60-ої Армії ім. І. Д. Черняхівського м. Чернігів гімназія № 31 1998
90 Музей українознавства «Берегиня» м. Чернігів ЗНЗ № 29 2001
91 Музей бойової слави м. Чернігів ЗОШ-інтернат ім. Ю.М. Коцюбинського 1999
92 Музей бойової слави 148-ої стрілецької Чернігівської дивізії м. Чернігів Чернігівський професійний ліцей хімічної промисловості 2001
93 Музей бойової слави м. Чернігів Чернігівський професійний будівельний ліцей 2001
94 Краєзнавчий музей Щорський район Смяцька ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
95 Музей бойової і трудової слави Щорський район Новоборовицька ЗОШ І-ІІІ ст. 1998
96 Музей бойової і трудової слави Щорський район Староруднянська ЗОШ І-ІІ ст. 1998
97 Музей 70-го Гвардійського Кузбаського ордена Суворова механізованого корпусу м. Ніжин гімназія № 3 2001
98 Музей М. Т. Кропив’янського м. Ніжин ЗОШ І-ІІІ ст. № 13 2004
99 Музей Героя Радянського Союзу К. С. Гнідаша м. Прилуки Прилуцький професійний ліцей 2001
100 Музей бойової слави ім. М. П. Симоняка м. Прилуки ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 2007
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


м. Київ
1. Музей бойової слави „Захисники Вітчизни” (присвячений захисникам київського неба – 43 ВАП, Герою Радянського Союзу П.М.Буйку та Герою Радянського Союзу Я. П. Батюку) Загальноосвітня школа № 85 Голосіївського р-ну м. Києва 1998
2. Музей бойового шляху 13-ї Гвардійської стрілецької дивізії та життя і бойовий шлях М. С. Боровиченко Загальноосвітня школа № 122 Голосіївського р-ну м. Києва 1998
3 Музей бойової слави жителів села Чапаєвка Загальноосвітня школа № 151 Голосіївського р-ну м. Києва 2007
4 Музей 3-ї Гвардійської Уманської повітряно-десантної дивізії Орденів Леніна, Суворова ІІ ст., Червоного Прапора, Кутузова ІІ ст. Загальноосвітня школа № 186 Голосіївського р-ну м. Києва 2004
5 Музей «Захисники Вітчизни» Спеціалізована школа № 220 Голосіївського р-ну м. Києва 1998
6 Музей бойової слави 3-ї повітряної армії Загальноосвітня школа № 227 ім. М. Громова Голосіївського р-ну м. Києва 1998
7 Музей бойової слави Загальноосвітня школа № 236 Голосіївського р-ну м. Києва 2004
8 Музей «ІІІ танкова армія – учасник визволення м. Києва та України» Ліцей № 241 „Голосіївський” Голосіївського р-ну м. Києва 2004
9 Музей К. К. Рокоссовського Загальноосвітня школа № 105 ім. К. Рокоссовського Дарницького р-ну м. Києва 1998
10 Музей бойової партизанської та трудової слави Загальноосвітня школа № 111 ім. С. Ковпака Дарницького р-ну м. Києва 2004
11 Музей бойової та трудової слави Загальноосвітня школа № 217 Дарницького р-ну м. Києва 1998
12 Музей партизанської слави Київщини Загальноосвітня школа № 289 Дарницького р-ну м. Києва 2007
13 Музей бойової слави 59-ї Армії Загальноосвітня школа № 190 Деснянського р-ну м. Києва 1998
14 Музей „Слави і Пам’яті” Загальноосвітня школа № 238 Деснянського р-ну м. Києва 2004
15 Музей «Історія Великої Вітчизняної війни у фронтових долях земляків» Центр дитячої та юнацької творчості Деснянського р-ну м. Києва 1998
16 Музей бойової слави 8-го Гвардійського Червонопрапорного танкового корпусу Загальноосвітня школа № 42 Дніпровського р-ну м. Києва 1998
17 Музей бойової слави 136-ї Київської Червонопрапорної Орденів Суворова та Б.Хмельницького стрілецької дивізії Гімназія № 136 Дніпровського р-ну м. Києва 1998
18 Музей бойової слави Спеціалізована школа № 137 Дніпровського р-ну м. Києва 2004
19 Музей 25-ї Берлінської Артилерійської дивізії Прориву Гімназія № 167 Дніпровського р-ну м. Києва 2004
20 Військово-історичний музей „Поруч з нами” Гімназія № 183 „Фортуна” Дніпровського р-ну м. Києва 2006
21 Військово-історичний музей «Київське підпілля в роки окупації 1941-1943 років» Загальноосвітня школа № 195 імені В.Кудряшова Дніпровського р-ну м. Києва 1998
22 Музей бойової слави 60-ї Армії імені Івана Даниловича Черняховського Спеціалізована школа № 204 Дніпровського р-ну м. Києва 1998
23 Музей бойової слави «Визволення Києва» Загальноосвітня школа № 224 Дніпровського р-ну м. Києва 2007
24 Музей бойової слави 17-ї Повітряної армії Загальноосвітня школа № 228 Дніпровського р-ну м. Києва 1998
25 Музей бойової слави 167-ї Сумсько-Київської Червонопрапорної Орденів Суворова та Богдана Хмельницького стрілецької дивізії Загальноосвітня школі № 29 Оболонського р-ну м. Києва 2004
26 Музей бойової слави 340-ї Сумсько-Київської Двічі Червонопрапорної Ордена Кутузова стрілецької дивізії Загальноосвітня школа № 104 Оболонського р-ну м. Києва 1998
27 Музей „Героїв Дніпра” (присвячений 232-ї стрілецької Сумсько-Київської дивізії) Гімназія № 143 Оболонського р-ну м. Києва 2004
28 Музей бойової слави 9 (69) Гвардійського Одеського Червонопрапорного, Ордена Суворова винищувального авіаційного полку Спеціалізована школа № 210 Оболонського р-ну м. Києва 2004
29 Музей моряків Червонопрапорної, Ордена Ушакова Першого ступеня Дніпровської військової флотилії Спеціалізована школа № 211 Оболонського р-ну м. Києва 1998
30 Музей бойової слави України Спеціалізована школа № 214 Оболонського р-ну м. Києва 2007
31 Музей бойової слави 276-ї Темрюкської Двічі Червонопрапорної Ордена М. Кутузова стрілецької дивізії Загальноосвітня школа № 219 Оболонського р-ну м. Києва 1998
32 Музей бойової слави 163-ї Ромненсько-Київської стрілецької дивізії Загальноосвітня школа № 231 Оболонського р-ну м. Києва 1998
33 Музей Великої Вітчизняної війни Загальноосвітня школа № 232 Оболонського р-ну м. Києва 2007
34 Військово-історичний музей «Північний сектор 1-ї лінії оборони міста Києва у 1941 році» Спеціалізована школа № 239 Оболонського р-ну м. Києва 2001
35 Музей бойової та трудової слави Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років Навчально-виховний комбінат № 240 „Соціум” Оболонського р-ну м. Києва 2004
36 Музей Сім’ї та Холокосту Гімназія-інтернат №299 Оболонського р-ну м. Києва 2007
37 Музей партизанської слави Оболонського р-ну м. Києва Дошкільний навчальний заклад № 291 Оболонського р-ну м. Києва 2007
38 Музей бойової слави 167-ї двічі Червонопрапорної Сумсько-Київської стрілецької дивізії Спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 4 Оболонського району 1998
39 Музей бойової слави 6-ї Повітряної Армії та ВПС Війська Польського ім. Героя Радянського Союзу Ф. П. Полиніна Загальноосвітня школа № 5 Печерського р-ну м. Києва 1998
40 Музей Першого Київського партизанського загону „Перемога або смерть” Спеціалізована школа № 47 імені А.С. Макаренка Печерського р-ну м. Києва 2001
41 Музей бойової слави 4-ї Гвардійської танкової армії Загальноосвітня школа № 78 Печерського р-ну м. Києва 1998
42 Музей бойової слави 57-ї Армії, 15-ї Гвардійської Харківсько-Празької Орденів Леніна, Двічі Червонопрапорної, Орденів О.Суворова і М. Кутузова стрілецької дивізії Ліцей інформаційних технологій № 79 Печерського р-ну м. Києва 1998
43 Музей бойової слави 9-го механізованого корпусу 3-ї танкової армії та 3-ї Київської гвардійської мінометної дивізії Загальноосвітня школа № 90 Печерського р-ну м. Києва 1998
44 Військово-історичний музея Героя Радянського Союзу Івана Даниловича Кудрі Спеціалізована школа № 181 імені І.Кудрі Печерського р-ну м. Києва 1998
45 Військово-історичний зал героїв Спеціалізована школа № 3 Подільського р-ну м. Києва 1998
46 Музей бойової слави 17-ї Артилерійської Києво-Житомирської Орденів Леніна,Червоного Прапора, Суворова П ступеня дивізії прориву резерву Верховного Головного Командування Спеціалізована школа № 17 Подільського р-ну м. Києва 1998
47 Музей бойової слави 52- Фастівської танкової бригади 3-ї гвардійської танкової армії Загальноосвітня школа № 45 Подільського р-ну м. Києва 1998
48 Музей радянсько-чехословацької дружби і бойової співдружності чехословацьких та радянських військ у боротьбі з фашизмом Загальноосвітня школа № 63 Подільського р-ну м. Києва 1998
49 Музей бойової слави чехословацької стрілецької бригади та Л. Свободи Загальноосвітня школа № 68 Подільського р-ну м. Києва 1998
50 Музей бойової слави Київського партизанського з’єднання Загальноосвітня школа № 13 імені І.Хитриченка Святошинського р-ну м. Києва 1998
51 Музей бойової слави 13-ї Армії І-го Українського фронту Загальноосвітня школа № 13 імені І.Хитриченка Святошинського р-ну м. Києва 1998
52 Музей бойової слави 206-ї Червонопрапорної Орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького Корсунської стрілецької дивізії Загальноосвітня школа № 35 Святошинського р-ну м. Києва 1998
53 Музей ІІ-ї Повітряної армії Загальноосвітня школа № 50 Святошинського р-ну м. Києва 1998
54 Музей історії армії та флоту Загальноосвітня школа № 222 Святошинського р-ну м. Києва 2006
55 Військово-історичний музей 166-ї окремого інженерно-танкового полку спеціального призначенні у боях за визволення Києва Загальноосвітня школа № 223 Святошинського р-ну м. Києва 2001
56 Музей бойової слави Загальноосвітня школа № 230 Святошинського р-ну м. Києва 1998
57 Музей бойової слави 138/70 Гвардійської стрілецької Глуховської дивізії Спеціалізована школа № 52 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
58 Музей бойового шляху Червонопрапорної 16-ї Повітряної Армії Загальноосвітня школа № 54 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
59 Музей бойової слави 129-ї Червонопрапорної Гвардійської стрілецької Житомирської Ордена Суворова ІІ ступеня дивізії Спеціалізована школа № 71 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
60 Музей бойового шляху командира 51-го Стрілецького корпусу, Героя Радянського Союзу, гвардії генерал-майора П. П. Авдєєнка і воїнів Київської 180-ї дивізії Спеціалізована школа № 149 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
61 Музей бойової слави 3-ї Гвардійської Армії Загальноосвітня школа № 161 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
62 Музей бойової слави 46-ї Гвардійської гарматно-артилерійської Запорізько-Одеської Ордена Суворова ІІ ступеня бригади Спеціалізована школа № 173 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
63 Музей бойової слави Донського та Кубанського кавалерійського козацьких корпусів Загальноосвітня школа № 221 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
64 Військово-історичний музей оборони Києва Загальноосвітня школа № 28 Шевченківського р-ну м. Києва 1998
65 Музей бойової слави 56-ї Гвардійської Васильківсько-Шепетівської Орденів Леніна, Червоного Прапора, Суворова та Кутузова П ступеня танкової бригади спеціалізована школа № 41 Шевченківського р-ну м. Києва 1998
66 Музей бойової слави 3-ї Гвардійської танкової армії спеціалізована школа № 61 Шевченківського р-ну м. Києва 1998
67 Музей бойової слави 40-ї армії „Дороги, опалені війною” спеціалізована школа № 91 Шевченківського р-ну м. Києва 2004
68 Музей партизанської слави Вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету 2001
69 Історичнний музей Україно-В’єтнамської дружби середня загальноосвітня школа № 251 імені Хо Ші Міна Деснянського р-ну м. Києва 2004
70 Історичнний музей „Захисники кордонів” Загальноосвітня школа № 8 Оболонського р-ну м. Києва 2008
71 Історичнний музей поколінь Ліцей № 157 Оболонського р-ну м. Києва 2007
72 Історико-краєзнавчий музей Загальноосвітня школа № 225 Оболонського р-ну м. Києва 2007
73 Музей голодоморів в Україні Загальноосвітня школа № 233 Оболонського р-ну м. Києва 2007
74 Музей культурної спадщини України Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Тараса Шевченка 1998
75 Музей історії українського козацтва, побуту і культури українського народу Загальноосвітня школа № 93 Подільського р-ну 1998
76 Музей Героя України Вячеслава Максимовича Чорновола Спеціалізована школа № 235 імені В.Чорновола Святошинського р-ну 2004
77 Музей «Пам’ять Чорнобиля» Загальноосвітня школа № 253 Святошинського р-ну м. Києва 2004
78 Історико-краєзнавчий музей „Пам’ять” Загальноосвітня школа № 288 Святошинського р-ну м. Києва 2004
79 Музей історії українського війська Київська гімназія східних мов № 1 Святошинського р-ну м. Києва 2004
80 Історико-краєзнавчий музей „Пам’ять” Центр творчості дітей та юнацтва Святошинського р-ну м. Києва 2007
81 Історико-краєзнавчий музей. Центр військово-патріотичного та спортивного виховання молоді Святошинського р-ну м. Києва 2006
82 Музей Пам’яті захисників Брестської фортеці Загальноосвітня школа № 26 Солом’янського р-ну м. Києва 1998
83 Музей „Пам’ять” Спеціалізована школа № 43 Солом’янського р-ну м. Києва 2004
84 Музей Валерія Марченка Загальноосвітня школа № 175 Шевченківського р-ну м. Києва 2007
85 Музей історії рідного міста Києва Школа-дитячий садок „Кияночка” Шевченківського р-ну м. Києва 2004
86 Музей історії становлення дитячого туристсько-краєзнавчого руху в м. Києві Міжнародний центр дитячо-юнацького туризму Головного управління освіти і науки м. Києва 2008
87 Музей історії освіти в місті Києві Загальноосвітня школа № 250 Деснянського р-ну м. Києва 2004
88 Історії гімназії № 283 та театру-студії „Дзвін” Гімназія № 283 Деснянського р-ну м. Києва 2007
89 Музей історії гімназії Гімназія № 191 ім. П. Тичини Дніпровського р-ну м. Києва 2007
90 Педагогічний музей В. О. Сухомлинського Український колеж ім. В. Сухомлинського (СШ № 272) Дніпровського р-ну м. Києва 1998
91 Музей історії школи Спеціалізована школа № 14 Оболонського р-ну м. Києва 2007
92 Музей історії спеціалізованої школи № 20 Спеціалізована школа № 20 Оболонського р-ну м. Києва 2007
93 Музей історії Ліцею міжнародних відносин № 51 Ліцей міжнародних відносин № 51 Печерського р-ну м. Києва 2007
94 Музей історії Кловського ліцею № 77 Кловський ліцей № 77 Печерського р-ну м. Києва 1998
95 Музей історії ліцею № 79 Ліцей інформаційних технологій № 79 Печерського р-ну м. Києва 2007
96 Музей історії школи Спеціалізована школа № 88 Печерського р-ну м. Києва 1998
97 Музей історії гімназії № 117 Гімназія № 117 ім. Лесі Українки Печерського р-ну м. Києва 2007
98 Музей історії Українського гуманітарного ліцею Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Т. Шевченка 2007
99 Музей історії школи та Героя Радянського Союзу Я. П. Батюка Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 5 для сліпих дітей Подільського р-ну м. Києва 1998
100 Музей історії сурдопедагогіки та Київської школи для глухих Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 6 для глухих дітей Подільського р-ну м. Києва 1998
101 Музей історії школи Спеціалізована школа № 40 Святошинського р-ну м. Києва 2004
102 Музей історії Київської гімназії № 154 Гімназія № 154 Святошинського р-ну м. Києва 2007
103 Музей історії ліцею „ЕКО” № 198 Ліцей № 198 „ЕКО” Святошинського р-ну м. Києва 2004
104 Музей історії навчального закладу Київська гімназія східних мов № 1 Святошинського р-ну м. Києва 2004
105 Музей історії школи Спеціалізована школа № 318 Солом’янського р-ну м. Києва 2007
106 Музей історії школи № 38 Ліцей № 38 ім. В. Молчанова Шевченківського р-ну м. Києва 1998
107 Музей історії школи № 57 Спеціалізована школа № 57 Шевченківського р-ну м. Києва 1998
108 Музей історії гімназії Гімназія № 153 ім. О.Пушкіна Шевченківського р-ну м. Києва 2004
109 Музей історії професійно-технічної освіти м. Києва Київське вище професійне училище будівництва і автотранспорту 2001
110 Музей історії Відокремленого структурного підрозділу Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова „Вище професійне училище” Відокремлений структурний підрозділ Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова „Вище професійне училище 2001
111 Музей історії Київського вищого професійного поліграфічного училища та Двічі Героя Радянського Союзу полковника С. Ф. Шутова Київське вище професійне поліграфічне училище 2004
112 Музей історії Дарниці Спеціалізована школа № 127 Дарницького р-ну м. Києва 2004
113 Музей Олександра Кошиця Спеціалізована школа № 296 Дарницького р-ну м. Києва 2003
114 Музей історії мікрорайону Бортничі Спеціалізована школа № 305 Дарницького р-ну м. Києва 1998
115 Музей «Українська минувшина» Загальноосвітня школа № 8 Оболонського р-ну м. Києва 2004
116 Музей «Мій рідний край – прекрасна Оболонь» Гімназія № 143 Оболонського р-ну м. Києва 2004
117 Краєзнавчий музей Загальноосвітня школа № 76 Святошинського р-ну м. Києва 1998
118 Краєзнавчий музей Загальноосвітня школа № 206 Святошинського р-ну м. Києва 2004
119 Музей історії Святошинського району Центр позашкільної роботи Святошинського р-ну м. Києва 1998
120 Музей Українознавства Спеціалізована школа № 28 Шевченківського р-ну м. Києва 1998
121 Природничий музей Спеціалізована школа № 3 Подільського р-ну м. Києва 1998
122 Музей Олександра Максимовича Бойченка Гімназія № 59 ім. О.М.Бойченка Голосіївського р-ну м. Києва 2004
123 Літературний музей Платона Воронька Загальноосвітня школа № 119 Деснянського р-ну м. Києва 2007
124 Музей української словесності Гімназія № 191 ім. П.Тичини Дніпровського р-ну м. Києва 2007
125 Музей українського дитячого письменника Віктора Семеновича Близнеця Спеціалізована школа № 20 Оболонського р-ну м. Києва 2007
126 Музей Тараса Григоровича Шевченка Гімназія № 109 ім. Т.Шевченка Печерського р-ну м. Києва 1998
127 Музей видатного українського поета-пісняра Дмитра Луценка Спеціалізована школа № 197 ім. Д.Луценка Святошинського р-ну м. Києва 2001
128 Літературно-меморіальний музей Максима Рильського Спеціалізована школа № 7 ім. М. Рильського Солом’янського р-ну м. Києва 1998
129 Музей Олени Теліги Спеціалізована школа № 97 ім. О.Теліги Шевченківського р-ну м. Києва 1998
130 Пушкінська кімната Гімназія № 153 ім. О.Пушкіна Шевченківського р-ну м. Києва 1998
131 Літературно-мистецький музей Олександра Маландія Загальноосвітня школа № 199 Шевченківського р-ну м. Києва 2008
132 Музей-галерея сучасного українського малярства Український гуманітарний ліцей Київського національного університету ім. Т.Шевченка 1998
133 Музей-кімната народної артистки СРСР А. К. Тарасової Загальноосвітня школа № 8 Печерського р-ну м. Києва 1998
134 Музей культури Сходу Київська гімназія східних мов № 1 Святошинського р-ну м. Києва 2004
135 Етнографічний музей „Скарби нашої пам’яті” Загальноосвітня школа № 151 Голосіївського р-ну м. Києва 2007
136 Етнографічний музей „Джерело” Гімназія № 237 Дарницького р-ну м. Києва 2004
137 Етнографічний музей „Світлиця” Загальноосвітня школа № 212 Деснянського р-ну м. Києва 2004
138 Етнографічний музей „Рідна хата” Загальноосвітня школа № 278 Деснянського р-ну м. Києва 1998
139 Етнографічний музей „Хата моєї бабусі” Центр дитячої та юнацької творчості Деснянського р-ну м. Києва 1998
140 Етнографічний музей «Українська світлиця» Загальноосвітня школа № 126 Дніпровського р-ну м. Києва 2008
141 Етнографічний музей „Світлиця” Спеціалізована школа № 20 Оболонського р-ну м. Києва 2008
142 Етнографічний музей „Джерело” Загальноосвітня школа № 104 Оболонського р-ну м. Києва 2007
143 Етнографічний музей українського побуту Загальноосвітня школа № 13 ім. І.Хитриченка Святошинського р-ну м. Києва 1998
144 Музей українознавства Загальноосвітня школа № 215 Святошинського р-ну м. Києва 2004
145 Музей-світлиця „Берегиня” Загальноосвітня школа № 223 Святошинського р-ну м. Києва 2004
146 Музей етнографії України Київська гімназія східних мов № 1 Святошинського р-ну 1998
147 Етнографічний музей „Джерела” Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 2 Солом’янського р-ну м. Києва 2004
148 Музей українського побуту „Світлиця” Школа-дитячий садок „Кияночка” Шевченківського р-ну м. Києва 2004
149 Музей історії Міжрегіонального вищого професійного училища зв’язку Міжрегіональне професійне училище зв’язку 2008
ninusya



г. Воронеж
Сообщений: 281
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 123 

Продолжение.
КАТАЛОГ ШКОЛЬНЫХ МУЗЕЕВ УКРАИНЫ ЗА 2012 год.
Из них 80% исторические и большая часть - музеи боевой славы. Вряд ли они все сохранились на 2019 год. Большая часть из них стала историческими и историко-краеведческими музеями в широком смысле, но фонды боевой славы, воинских соединений и подразделений хранятся в тех же школьных музеях
(Кировоград. Издатель Лисенко В.Ф. 2012)


Республика Крым
г. Севастополь

1 Військово-історичний «Історія авіації КЧФ» Гімназія № 2 2007
2 Військово-історичний «Герої-підводники» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 2007
3 Військово-історичний «Бойовий шлях II Гвардійської армії» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9 2007
4 Військово-історичний «Бойовий шлях 263 Сивашської 386 СД» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 2007
5 Військово-історичний «Історія артилерії берегової оборони» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 23 2007
6 Історичний «Наш Гагарінський район» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24 2007
7 Краєзнавчий музей Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26 2007
8 Військово-історичний «Вартові Батьківщини» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 30 2007
9 Краєзнавчий музей Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 2007
10 Природничо-науковий «Царство Нептуна» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 32 2007
11 Військово-історичний «Бойовий шлях 7 БМП» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 36 2007
12 Історичний «Історія спортивної слави Севастополя» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 39 2007
13 Військово-історичний «Бойовий шлях 172 СД» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 41 2007
14 Військово-історичний «Слідами 8 Повітряної Армії» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 47 2007
15 Історичний музей ім. П. П. Шмідта Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 49 2007
16 Військово-історичний «Пошук» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57 2007
17 Військово-історичний «Бойовий шлях А. І. Марінеско» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 61 2007
18 Військово-історичний «Життя і діяльність генерала Д. П. Карбишева» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 2007
19 Військово-історичний музей ім. В. Волкова Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 2007
20 Військово-історичний «Героїка Північної сторони» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5 2007
21 Військово-історичний «Бойовий шлях 25 Чапаєвської дивізії» Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 2007
22 Історичний «Музей історії Центру профтехосвіти» СЦПТО 2007
23 Історичний «Історія морського коледжу» Морський коледж 2007
24 Історичний «Історія індустріально-педагогічного коледжу» Індустріально-педагогічний коледж 2007

№ з/п Назва та профіль музею Навчальний заклад Рік реєстрації
1 Військово-історичний музей ім. О. Н. Крісанова Загальноосвітня школа I-III ступенів № 3 м. Алушти 2004
2 Етнографічний музей «Берегиня» НВК «Школа-колегіум» м. Алушти 2007
3 Музей бойової слави Загальноосвітня школа-комплекс I-III ступенів № 3 м. Джанкоя 2004
4 Музей інтернаціонального братерства Іспанії (1936-1939рр.) Загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 м. Джанкоя 1998
5 Музей природної історії Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 м. Керчі 2001
6 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 м. Керчі 2001
7 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 21 м. Керчі 2001
8 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 25 м. Керчі 2001
9 Музей бойової слави з'єднання торпедних катерів НВК-загальноосвітня школа I-III ступенів гімназія №1 м. Керчі 2001
10 Музей бойової слави Гімназія II-III ступенів № 2 ім. В. Г. Короленко м. Керчі 2001
11 Музей бойової слави Керченська ЗОШ-інтернат I-III ступенів № 1 м. Керчі 2001
12 Музей історії школи Спеціалізована ЗОШ I-III ст. № 1 ім. В. Дубініна м. Керчі 2004
13 Музей бойової слави захисників Керчі Загальноосвітня школа I-III ступенів № 17 ім. В. Белік м. Керчі 2004
14 Музей бойової слави НВК «Школа-ліцей» № 2 м. Красноперекопська 2004
15 Музей історії школи НВК«Школа-ліцей» № 2 м. Красноперекопська 2001
16 Етнографічний музей НВК «Школа-ліцей» № 2 м. Красноперекопська 2004
17 Музей історії та культури кримсько-татарського народу НВК «Школа-ліцей» м. Саки 2004
18 Музей бойової слави поста №1 Центр дитячої та юнацької творчості м. Сімферополя 2001
19 Музей історії гімназії № 1 ім. К. Д. Ушинського Гімназія № 1 ім. К.Д. Ушинського м. Сімферополя 2001
20 Музей Великої Вітчизняної війни Загальноосвітня школа I-III ступенів № 4 м. Сімферополя 2001
21 Музей народного побуту Загальноосвітня школа I-III ступенів № 4 м. Сімферополя 2001
22 Музей бойової і трудової слави випускників школи Загальноосвітня школа I-III ступенів № 5 м. Сімферополя 2001
23 Музей партизанської слави Криму Загальноосвітня спеціалізована школа № 7 I-III ст. ім. О. В. Мокроусова м. Сімферополя 2001
24 Музей історії гімназії Гімназія № 9 м. Сімферополя 2001
25 Музей бойової слави «Тричі народжена» Загальноосвітня школа I-III ступенів № 10 м. Сімферополя 2001
26 Музей історії школи Гімназія № 11 ім. К. А. Тренева м. Сімферополя 2001
27 Музей «Крим героїчний» Гімназія № 11 ім. К. А. Треньова м. Сімферополя 2001
28 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів №12 м. Сімферополя 2001
29 Музей бойової і трудової слави випускників школи Загальноосвітня школа I-III ступенів №14 м. Сімферополя 2001
30 Музей Окремої Приморської армії Загальноосвітня школа I-III ступенів № 14 м. Сімферополя 2001
31 Музей історії школи Загальноосвітня школа I-III ступенів № 15 м. Сімферополя 2001
32 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 17 м. Сімферополя 2001
33 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 18 м. Сімферополя 2001
34 Музей дружби міст-побратимів Сімферополя і Гейдельберга Загальноосвітня школа I-III ступенів № 21 м. Сімферополя 2001
35 Музей бойової слави 51-ї Армії Загальноосвітня школа I-III ступенів № 34 м. Сімферополя 2001
36 Етнографічний музей НВК «Школа-гімназія» № 25 м. Сімферополя 2004
37 Музей бойової і трудової слави мешканців мікрорайону «Пневматика» Загальноосвітня школа I-III ступенів № 36 м. Сімферополя 2004
38 Етнографічний музей НВК «Школа-ліцей» № 3 ім. А.С. Макаренко м. Сімферополя 2007
39 Музей «Діти війни» Загальноосвітня школа I-III ступенів № 23 м. Сімферополя 2007
40 Етнографічний музей Загальноосвітня школа I-III ступенів № 33 м. Сімферополя 2007
41 Музей бойової і трудової слави НВК «Відкритий космічний ліцей» м. Сімферополя 2007
42 Етнографічний музей «Таріх Хазінеси» Загальноосвітня школа I-III ступенів № 42 м. Сімферополя 2007
43 Історико-краєзнавчий музей Приватна загальноосвітня школа «Бейс Менахем» м. Сімферополя 2007
44 Музей бойової слави Грушевська загальноосвітня школа I-III ступенів м. Судака 2001
45 Етнографічний музей «Діалог національних культур» Грушевська загальноосвітня школа I-III ступенів м. Судака 2001
46 Музей книги та історії Судака Школа-гімназія № 1 м. Судака 2001
47 Музей бойової слави Дачнівська загальноосвітня школа I-III ступенів м. Судака 2001
48 Етнографічний музей Сонячнодолинська загальноосвітня школа I-III ступенів м. Судака 2007
49 Музей Героя Радянського Союзу, генерал-лейтенанта інженерних військ Д. М. Карбишева Спеціалізована школа I-III ступенів №1 ім. Д. М. Карбишева м. Феодосії 2001
50 Музей 383-ї стрілецької дивізії Феодосії Загальноосвітня школа I-III ступенів № 3 м. Феодосії 2001
51 Музей Ю. О. Гарнаєва, Героя Радянського Союзу Загальноосвітня школа I-III ступенів № 3 м. Феодосії 2001
52 Музей бойової слави ім. піонера-партизана В.Коробкова Загальноосвітня школа I-III ступенів № 4 м. Феодосії 2001
53 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 6 м. Феодосії 2001
54 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 м. Феодосії 2001
55 Музей бойової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 17 м. Феодосії 2001
56 Музей бойової і трудової слави Загальноосвітня школа I-III ступенів № 7 м. Феодосії 2001
57 Музей історії 36-го Червонопрапорного мінно-торпедного авіаполку Загальноосвітня школа I-III ступенів № 10 м. Феодосії 2001
58 Музей історії села Ближнього Загальноосвітня школа I-III ступенів № 15 м. Феодосії 2007
59 Музей бойової слави Центр дитячої та юнацької творчості м. Ялти 2001
60 Музей Ялтинської гімназії імені А. П. Чехова Гімназія ім. А. П. Чехова м. Ялти 2004
61 Музеї історії Лівадії в історії її школи Лівадійський НВК м. Ялти 2001
62 Музей бойової слави Корєїзська загальноосвітня школа I-III ступенів м. Ялти 2004
63 Музей бойової слави Фороський НВК м. Ялти 2004
64 Музей бойової слави військово-морського флоту Загальноосвітня школа I-III ступенів № 11 м. Ялти 2005
65 Історико-етнографічний Сімферопольська спеціальна ЗОШ школа-інтернат I-II ст. № 1 2004
66 Художньо-етнографічний Кримський гуманітарний університет (м. Ялта) 2007
67 Музей бойової слави Угловська ЗОШ I-III ступенів Бахчисарайського району 2001
68 Музей бойової і трудової слави Красномаківська ЗОШ I-III ст. Бахчисарайського району 2001
69 Музей піонерської слави Плодовська ЗОШ I-III ступенів Бахчисарайського району 2004
70 Музей бойової слави 7-ї Гвардійської окремої артилерійської бригади Загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 м.Білогірська 2001
71 Музей клубу інтернаціональної дружби імені авіаполку «Нормандія-Німан» Василівська загальноосвітня школа I-III ступенів Білогірського району 2001
72 Музей бойової слави Новожилівська ЗОШ I-III ступенів Білогірського району 2001
73 Музей бойової слави Муромська ЗОШ I-III ступенів Білогірського району 2004
74 Історико-краєзнавчий музей Рощінська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2004
75 Етнографічний музей Кримська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2001
76 Картинна галерея Лобановський НВК «ЗНЗ – ДНЗ» Джанкойського району 2001
77 Музей природи Ярковська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2001
78 Музей бойової і трудової слави Свєтловська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2004
79 Музей бойової і трудової слави Табачненська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2004
80 Історико-краєзнавчий музей Пахарєвська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2004
81 Історико-краєзнавчий музей Вольновська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2004
82 Музей бойової і трудової слави Стефанівська ЗОШ I-III ступенів Джанкойського району 2007
83 Музей історії бойової і трудової слави Завітленінська ЗОШ I-III ст. Джанкойського району 2007
84 Історико-краєзнавчий музей Луганський НВК Джанкойського району 2007
85 Музей бойової і трудової слави Просторненська ЗОШ I-III ст. Джанкойського району 2007
86 Історико- краєзнавчий музей Старокримський НВК Кіровського району 2001
87 Музей бойової і трудової слави Янтарненська ЗОШ I-III ст. Красногвардійського району 2001
88 Музей бойової і трудової слави Олександрівська ЗОШ I-III ступенів Красногвардійського району 2001
89 Музей «Сильні духом» Петровська ЗОШ I-III ст. № 2 Красногвардійського району 2001
90 Музей бойової слави 267-ої стрілецької дивізії 51-ої Армії Полтавська ЗОШ I-III ст. Красногвардійського району 2001
91 Музей бойової слави 51-ї Армії Клепінінська ЗОШ I-III ст. Красногвардійського району 2001
92 Музей бойової слави 8- ї Повітряній армії Некрасівська ЗОШ I-II ступенів Красногвардійського району 2001
93 Музей бойової і трудової слави Братська ЗОШ I-III ст. Красноперекопського району 2001
94 Музей бойової і трудової слави «Опалена юність» Вишнєвський НВК Красноперекопського району 2001
95 Музей бойової і трудової слави Воїнська ЗОШ I-III ст. Красноперекопського району 2001
96 Музей бойової і трудової слави Ільїнська ЗОШ I-III ст. Красноперекопського району 2001
97 Краєзнавчий музей Червоноармійська ЗОШ I-III ступенів Красноперекопського району 2001
98 Музей бойової і трудової слави Новопавлівська ЗОШ I-III ст. Красноперекопського району 2001
99 Музей бойової і трудової слави Орловська ЗОШ I-III ст. Красноперекопського району 2001
100 Музей бойової слави 87 -ї Гвардійської стрілецької дивізії Рисовська загальноосвітня школа I-III ст. Красноперекопського району 2001
101 Музей бойової і трудової слави Таврічеська ЗОШ I-III ст.Красноперекопського району 2001
102 Музей бойової і трудової слави Почетненська ЗОШ I-III ст. Красноперекопського району 2004
103 Історико-краєзнавчий музей Семисотненська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2001
104 Історико-краєзнавчий музей Багеровська ЗОШ I-III ступенів № 1 Ленінського району 2004
105 Історичний музей Багеровська ЗОШ I-III ступенів № 2 Ленінського району 2004
106 Історичний музей Глазовська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2004
107 Історичний музей Батальненська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2004
108 Історичний музей Горностаєвська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2004
109 Історичний музей Завєтненська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2004
110 Історичний музей Ленінська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2004
111 Історико-краєзнавчий музей Марфовська ЗОШ I-III ступенів Ленінського району 2004
112 Музей імені воїна-інтернаціоналіста О. Бородіна Щелкінська ЗОШ I-III ступенів № 2 Ленінського району 2004
113 Меморіальний музей ім. І. Г.Генова Садовська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2001
114 Історико-краєзнавчий музей Іванівська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2001
115 Історико-краєзнавчий музей Уваровська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2001
116 Історико-краєзнавчий музей Дрофінська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2004
117 Історико-краєзнавчий музей Чкаловська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2001
118 Історико-краєзнавчий музей Новогригорівська ЗОШ I-III -ступеней Нижньогірського району 2001
119 Історико-краєзнавчий музей Жемчужінська ЗОШ I-III ст. Нижньогірського району 2004
120 Історико-краєзнавчий музей Ізобільненська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2001
121 Музей історії школи НВК «Школа-ліцей» № 1 с. Нижньогірське Нижньогірського району 2001
122 Етнографічний музей НВК «Школа-гімназія» № 3 с. Нижньогірське 2001
123 Етнографічний музей Загальноосвітня школа I-III ст. № 2 с. Нижньогірське 2004
124 Скаутський музей Червонівське НВО «Школа-сад » I-III ступенів Нижньогірського району 2004
125 Історико-краєзнавчий музей Ємельянівська ЗОШ I-III ст. Нижньогірського району 2007
126 Історико-краєзнавчий музей Акімовська ЗОШ I-III ступенів Нижньогірського району 2007
127 Етнографічний музей Михайлівська ЗОШ I-III ст. Нижньогірського району 2007
128 Історико-краєзнавчий музей Пшеничненська ЗОШ I-III ст. Нижньогірського району 2007
129 Краєзнавчий музей Слов'янська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2001
130 Краєзнавчий музей Кукушкінська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2004
131 Краєзнавчий музей Серебрянська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2004
132 Краєзнавчий музей Сенокосненська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2004
133 Краєзнавчий музей Центр дитячої та юнацької творчості Роздольненського району 2004
134 Військово-історичний музей Ковильненська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2004
135 Етнографічний музей Березовська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2004
136 Краєзнавчий музей Орловська ЗОШ I-III ступенів Роздольненського району 2007
137 Краєзнавчий музей Роздольненська ЗОШ I-III ступенів №1 2007
138 Краєзнавчий музей Зімінська ЗОШ I-III ступенів Роздольненського району 2007
139 Військово-історичний музей Руч'ївська ЗОШ I-III ступенів Роздольненського району 2007
140 Історико-етнографічний музей Роздольненська загальноосвітня школа I-III ступенів № 2 2007
141 Краєзнавчий музей Ботанічненська ЗОШ I-III ст. Роздольненського району 2007
142 Музей бойової слави льотчиків - чорноморців Столбовська ЗОШ I-III ступенів ім. Героя Радянського Союзу М. О. Токарєва Сакського району 2001
143 Музей «Пам'ять» Сизовська загальноосвітня школа I-III ступенів Сакського району 2007
144 Народний музей М. Островського Молодіжненська ЗОШ I-III ступенів № 2 Сімферопольського району 2001
145 Музей історії школи Мирновська ЗОШ I-III ст. № 1 Сімферопольського району 2001
146 Музей бойової слави Чайкінська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2001
147 Музей бойової слави Новоандріївська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2001
148 Музей бойової, трудової і партизанської слави Партизанська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2001
149 Музей бойової і трудової слави Верхньокурганівська ЗОШ I-II ступенів Сімферопольського району 2001
150 Музей історії школи Трудовська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2001
151 Музей бойової слави с. Перово Перовський НВК Сімферопольського району 2001
152 Музей бойової і трудової слави Константинівська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2001
153 Музей історії села Донська ЗОШ I-III ступенів Сімферопольського району 2001
154 Музей історії школи Константинівська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2004
155 Музей «Захисники Вітчизни» Добровська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2004
156 Музей «Крим – дорогами тисячоліть» Добровська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2004
157 Музей «Зоряний Ікар» Гвардійський НВК «Школа-гімназія» Сімферопольського району 2004
158 Музей бойової і трудової слави с. Кольчугіно Кольчугінська ЗОШ I-III ст. Сімферопольського району 2004
159 Музей Ічкинського партизанського загону Завєтненська ЗОШ I-III ступенів ім. Кримських партизан Совєтського району 2001
160 Музей бойової і трудової слави колгоспу ім. Ф. Енгельса Дмитровська ЗОШ I-III ступенів Совєтського району 2004
161 Музей бойової слави Червоногвардійська ЗОШ I-III ст. Совєтського району 2004
162 Історико-краєзнавчий музей Міжводненська ЗОШ I-III ст. Чорноморського району 2001
163 Музей бойової слави «Факел » Новоіванівська ЗОШ I-III ст. Чорноморського району 2004
164 Музей бойової слави Оленьовська ЗОШ I-III ст. Чорноморського району 2004
165 Музей бойової слави НВК «Школа-ліцей» № 1 с. Чорноморське 2004
KPS



Сообщений: 1356
На сайте с 2017 г.
Рейтинг: 574 

Справочники школьных музеев Республики Коми за 2011, 2014, 2017 гг. на сайте ГАУДО РК «Республиканский центр детей и молодёжи» – http://www.komiturcenter.ru/kraev/musems/
KPS



Сообщений: 1356
На сайте с 2017 г.
Рейтинг: 574 

Атлас Республики Коми. – М.: Издательство «Дизайн. Информация. Картография», 2001. – 552 с.

На стр. 468-469 помещена карта «Музеи Республики Коми», на которой среди других отмечены школьные музеи.
KPS



Сообщений: 1356
На сайте с 2017 г.
Рейтинг: 574 

О работе школьных музеев Республики Коми:

1) Вокуева, О. В. Музей школы № 29 – гимназии (методы и формы из опыта работы) // Музей в научно-образовательном процессе. Сборник статей / Отв. ред. М. И. Бурлыкина. – Сыктывкар : Издательство СыктГУ, 2015 – С. 59 – 68.
2) Касева, С. П. Организация краеведческой работы в Усть-Куломской средней школе // Первая Коми республиканская научно-практическая конференция по историческому краеведению (тезисы докладов и сообщений. 11 – 12 ноября 1988 г. / Отв. ред. Э. А. Савельева. – Сыктывкар, 1988. – С. 32 – 33.
3) Кудешов, П. С. Комната-музей Георгия Димитрова в средней школе № 22 г. Сыктывкара в 70-80-е гг. XX в. // Россия и Болгария : история и современностьVII Всероссийская научная конференция с международным участием (25 апреля 2019 г., г. Сыктывкар) : Сборник материалов / Отв. ред. Л. А. Максимова. – Сыктывкар : Издательство СГУ имени Питирима Сорокина, 2019. – С. 48 – 53.
4) Кудешов, П. С. Программа развития музея истории школы и микрорайона. // Практика административной работы в школе. – 2011. – № 2. – С. 15 – 24.
5) Ларукова, Р. И. Воспитание исторического сознания музейными средствами (через музейный всеобуч) // Первая Коми республиканская научно-практическая конференция по историческому краеведению (тезисы докладов и сообщений. 11 – 12 ноября 1988 г. / Отв. ред. Э. А. Савельева. – Сыктывкар, 1988. – С. 25 – 26.
6) Моторина, А. В. Организация краеведческой работы в Аныбской восьмилетней школе Усть-Куломского района // Первая Коми республиканская научно-практическая конференция по историческому краеведению (тезисы докладов и сообщений. 11 – 12 ноября 1988 г. / Отв. ред. Э. А. Савельева. – Сыктывкар, 1988. – С. 35 – 36.
7) Петров, Б. И. Организация и опыт работы краеведческого музея Важгортской средней школы // Первая Коми республиканская научно-практическая конференция по историческому краеведению (тезисы докладов и сообщений. 11 – 12 ноября 1988 г. / Отв. ред. Э. А. Савельева. – Сыктывкар, 1988. – С. 34 – 35.
8) Сова, В. А. Общественные музеи Коми АССР : опыт и проблемы // Первая Коми республиканская научно-практическая конференция по историческому краеведению (тезисы докладов и сообщений. 11 – 12 ноября 1988 г. / Отв. ред. Э. А. Савельева. – Сыктывкар, 1988. – С. 22 – 25.
9) Трясова, М. М. Из опыт туристско-краеведческой работы в школе (Вожаельская средняя школа) // Первая Коми республиканская научно-практическая конференция по историческому краеведению (тезисы докладов и сообщений. 11 – 12 ноября 1988 г. / Отв. ред. Э. А. Савельева. – Сыктывкар, 1988. – С. 37 – 38.
10) Фадеева, Н. Н. Формы и методы музейной работы на примере музея Боевой славы средней школы № 21 // Музей в научно-образовательном процессе. Сборник статей / Отв. ред. М. И. Бурлыкина. – Сыктывкар : Издательство СыктГУ, 2015 – С. 339 – 342.
← Назад    Вперед → Страницы: ← Назад 1 2 3 * 4 Вперед →

Модераторы: Ella, Gnom7
Генеалогический форум ВГД » 2-ая Мировая война 1939-1945 гг. » Другие архивы и базы данных; поисковые отряды » ШКОЛЬНЫЕ МУЗЕИ БОЕВОЙ СЛАВЫ
Вверх ⇈