Всероссийское Генеалогическое Древо
На сайте ВГД собираются люди, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!
Вниз ⇊

Новосельские (Rod Nowosielskich) h. SAS

Род в Польше и Украине

← Назад    Вперед →Страницы:  1 2 3 Вперед →
Модераторы: N_Volga, Asmodeika, Радомир
Ludmilla
скончалась 16 марта 2009 Светлая ей память!

Ludmilla

Москва
Сообщений: 6161
На сайте с 2005 г.
Рейтинг: 1487
Witam!
A ja szukam moich przodkow na Ukrainie, ktorzy tam pozostali po drugiej wojnie swiatowej.
Dla tych z Was, ktorzy chca znalezc swoje korzenie w Polsce, polecam link http://www.ornatowski.com/board/index.htm
Pozdrawiam, Piotr Nowosielski

Перевод:

А я ищу моих предков на Украине, которые там остались после второй мировой.

Для тех из вас, кто хочет найти свои корни в Польше, даю линк.

Приветствую,
Пётр Новосельский

(Сообщение отредактировал CARINA 16 марта 2004 23:35)

CARINA

Vilnius
Сообщений: 781
На сайте с 2003 г.
Рейтинг: 64
[q]
Цитата: Guest написал 27 янв. 2004 21:09
Witam!
A ja szukam moich przodkow na Ukrainie, ktorzy tam pozostali po drugiej wojnie swiatowej.

[/q]

Piotr,

przodkow - herbowych czy genealogicznych?


Piotr
Новичок

Wuppertal
Сообщений: 251
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 16
Carina,
dziekuje Ci za zainteresowanie :-)
Chodzi mi o Nowosielskich, ktorzy byc moze jeszcze tam  mieszkaja (w powiecie brzezanskim woj. tarnopolskie). Wiekszosc z nich na pewno nie wie, ze sa herbowni :-)
Serdeczne pozdrowienia
Piotr
---
> Modestia et Virtute <
vineja

Вильнюс
Сообщений: 2945
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 877
Piotr , moze to bedzie ciekawe:
Podczas remontu kapitalnego jednego z domow na Antokolu robotnicy natrafili na ukryta paczke papierow: zdjecia, listy, dokumenty, notatki. Te pamiatki (kilkadziesiat jednostek) - to czastka historii rodziny Nowosielskich. Rodziny, jak ze wszystkiego wynika, patriotycznej, dla ktorej dobro Polski i jej honor bylo sprawa najwazniejsza. Rodzina wojskowych. Oto Zofia z Lipowiczow Nowosielska. Fragment kilkustronicowego brudnopisu: Wniosek na Krzyz Zaslugi Litwy Srodkowej porucznika Zofii Lipowicz-Nowosielskiej, dowodcy II komp. Ochotniczej Legii Kobiet. Ppor. Zofia Lipowicz-Nowosielska obdarzona wybitnymi zaletami oficera frontowego odznaczala sie dzielnoscia i sumiennoscia... Kolejny dokument: Urzad Emigracyjny zaswiadcza, ze p. Zofia Nowosielska delegowana jest przez Urzad, na podstawie art. 47 Rozporzedzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dn. 11.X. 1927 r. o emigracji (Dz.U.R.P. Nr 89 poz. 799), na okret „Niels Ebbesen” Towarzystwa Skandynawsko-Amerykanska Linia, odchodzacy z Gdanska do Kopenhagi dn. 29 kwietnia 1928, w celu kontroli warunkow przewozu emigrantow polskich i nadeslania sprawozdania z podrozy Urzadowi Emigracyjnemu. Urzad Emigracyjny prosi wladze okretowe o ulatwienie p. Z. Nowosielskiej dostepu do pomieszczen, przeznaczonych dla emigrantow.

Departament Konsularny Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP informuje specjalnym pismem meza Zofii Nowosielskiej, por. Eugeniusza Nowosielskiego (adres: ul. Krakowskie Przedmiescie, Lublin), „iz opieczetowano 6 tysiecy broszur zony Pana, przeznaczonych do wysylki do Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej, a rownoczesnie zwraca, w mysl zyczenia, nadeslane wycinki z dziennikow.”

Czlonkowie Kooa P.O.W. - Pultusk, uczestnicy I Ogolnopolskiego Zjazdu peowiackiego w Wilnie - skladaja serdeczne podziekowanie kolezance p. kpt. Nowosielskiej za troskliwa opieke. Wilno, dn. 22 listopada 1937 r. (kilkanascie podpisow).

List syna Darka: Kochana Mamusiu! Jestem oburzony, bo pan Jarek, moj korepetytor powiedzial, ze bede musial przerwac lekcje muzyki, ale ja na to sie nie zgadzam, bo muzyke kocham...
Dalej tu:
http://www.magwil.lt/mr-14.htm

Piotr
Новичок

Wuppertal
Сообщений: 251
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 16
Vineja!
Bardzo Ci dziekuje za te informacje!
Napisze zaraz do jednego pana Nowosielskiego w USA, ktory wlasnie szuka swoich przodkow zyjacych kiedys w polnocnej czesci Rzeczypospolitej.
Szkoda, ze moja rodzina pochodzi akurat z czesci poludniowo-wschodniej, bo juz bym skakal z radosci :-)
Bardzo milo z Twojej strony, ze pamietalas o mnie :-x
Pozdrawiam
Piotr

---
> Modestia et Virtute <
vineja

Вильнюс
Сообщений: 2945
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 877
Zawsze jest przyjemnie cos dla kogos znalesc 101.gif
Regulus
Надворный советник

Москва
Сообщений: 941
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 89
http://www.alushta.crimea.ua/history/brmogila.html    
There you can find S.P.Novoselsky.
http://odessa.club.com.ua/sobut/d015.html  
Промысел Новосельского на Одесщине в середине 19 века
Существовала Новосельская волость в 160 верстах от Житомира

 http://www.slavuta.km.ua/index.php3?images/index.php3?context=info&lang=U&id_s=140&cont=k&id_w=471&m[403]=1


---
Ищу информацию о священниках Киевской губернии Ганицких, Кисилевских.
rodovoyegnezdo.narod.ru
Piotr
Новичок

Wuppertal
Сообщений: 251
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 16
Michail,
dziekuje Ci za pamiec o mnie :-)
Jeden slad prowadzi do Zytomierza, gdzie w archiwum znajduja sie wywody szlacheckie Nowosielskich. To jest bardzo interesujace dla mojego znajomego familianta, ktorego rodzina zyla gdzies tam w okolicy. Posle mu wiadomosc od Ciebie - na pewno sie ucieszy.
Juz teraz dziekuje Ci w jego i swoim imieniu.

Co do Odessy i Aluszty: tak daleko moja rodzina chyba nie zaszla - pewnie rozchodzi sie tu o jakichs krewnych rosyjskiego admirala albo tez innego Nowosielskiego,  znanego demografa.
Serdeczne pozdrowienia,
Piotr

---
> Modestia et Virtute <
CARINA

Vilnius
Сообщений: 781
На сайте с 2003 г.
Рейтинг: 64
Regulus

Петр пишет:

"Спасибо за память обо мне.
Один след ведет в Житомир, где в архиве хранятся подтверждения (данные) шляхетства Новосельских. Это очень интересует моего знакомого однофамильца, чья родня жила где-то там в окрестностях. После моей новости от Тебя, конечно, обрадуется. Уже сейчас благодарю Тебя от него и от себя.
Что касается Одессы и Алушты, так далеко моя родня, наверное, не зашла - наверное, речь идет о каких-то родственниках русского адмирала или тоже другого Новосельского, известного демографа.
Наилучшие пожелания."

Regulus
Надворный советник

Москва
Сообщений: 941
На сайте с 2004 г.
Рейтинг: 89
От Житомира до Одессы ....
---
Ищу информацию о священниках Киевской губернии Ганицких, Кисилевских.
rodovoyegnezdo.narod.ru
← Назад    Вперед →Страницы:  1 2 3 Вперед →
Модераторы: N_Volga, Asmodeika, Радомир
Вверх ⇈