Всероссийское Генеалогическое Древо
На сайте ВГД собираются люди, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!
Вниз ⇊

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

← Назад    Вперед →Страницы: 1 * 2 3 4 5 ... ... 50 51 52 53 54 55 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Сообщений: 5831
На сайте с 2006 г.
Рейтинг: 2097
Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
Часть сообщений этой темы была выделена в тему "Гадзалишын" (15 апреля 2009 22:29)
Рассудительный безумец
Новичок

Рассудительный безумец

Сообщений: 6
На сайте с 2009 г.
Рейтинг: 3
Witam i od razu przechodzę do sedna.Mój znajomy poszukuje info nt. swego przodka,oficera carskiego.Znajomy jest nieco starszy i ma jeszcze kłopot z korzystaniem z kompa,zatem postanowiłem mu pomóc.Oto treść jego wiadomości z drobną korektą ode mnie:

Mój przypadek dotyczy krewnego,który był Polakiem,ale pochodzenia włoskiego [w trzecim pokoleniu] mieszkajacym w Warszawie.Nazwisko to Aleksander Józef Albert Campioni,w jezyku rosyjskim pisano to nazwisko ,,Kampioni".Urodził sie około 1827r. w Warszawie lub okolicy,był pochodzenia szlacheckiego[jego dziadek był nobilitowany na Sejmie czteroletnim w 1790r.]w 1840r. jego matka poświadczała ten tytuł w Heroldii Polskiej ponieważ jego ojciec już nieżył,a on sam był niepełnoletni[13 lat].To potwierdzenie w Warszawie było pewnie potrzebne do jakiejś szkoły wojskowej [kadetów]??.Tyle wiadomo mi do 1866r.kiedy w jednej z metryk figuruje,jako ojciec chrzestny członka rodziny-zapisany,jako kapitan Wojsk rosyjsko -carskich, zamieszkałym w Warszawie.Potem w 1870 r.w spisie mieszkańców Warszawy figuruje jako dymisjonowany major -mieszkajacy w Warszawie przy ul.Widok 13.To wszystko,co wiadomo mi ,nigdzie dalej nie natrafiłem na inne info.Chciałem odszukać jego akt urodzenia lub może małzeństwa,zgonu ,każda informacja będzie dla mnie niezwykle ważna.

W imieniu kolegi serdecznie i proszę o jakikolwiek odzew.Każda podpowiedź jest cenna.
Pozdrawiam(y)

Прикрепленный файл: face_100x100.jpg
---
www.forgen.pl
apss

Сообщений: 2473
На сайте с 2009 г.
Рейтинг: 2768
@ Рассудительный безумец

Witamy, witamy!

Krewny (znajomego) urodzony w Warszawie, zamieszkały w Warszawie, nobilitowany w Warszawie. Gdzie mogą być jego ślady? Myślę, że w Warszawie. 101.gif
O ewentualne zasługi i przebieg służby krewnego (znajomego) można popytać na tym forum w rozdziale - Форма, уставы, порядок прохождения службы, temat - Российская Императорская армия и флот. Może coś zachowało się w moskiewskich archiwach.
Natomiast wszelkich metryk - urodzenia, ślubów, śmierci - proszę szukać w Archiwum Państwowym w Warszawie. Dokumenty związane z nobilitacją mogą znajdować się w Archiwum Głównym Akt Dawnych, także w Warszawie. Adresy dostępne w sieci.
Pozdrawiam.
Stan_is_love

Stan_is_love

Москва
Сообщений: 11482
На сайте с 2008 г.
Рейтинг: 7216
Witam, Рассудительный безумец
Kampioni Konstanty - Luboml, Spis ziemian Rzeczpospolitej Polskiej w roku 1930. Województwo poleskie. Województwo wołyńskie.
http://www.przodek.pl/index/ziemianie_wolyn_1929.htm
http://www.familysearch.org/En...e=Kampioni
http://resources.rootsweb.ance...e=Kampioni
http://www.gerbroda.ru/arms/1637.html

Pozdrawiam.
---
Все мои личные данные, размещены мною на сайте добровольно в трезвом уме и твёрдой памяти, специально для поиска родственников

Высокотехнологичное удаление бородавок на pla3ma.ru
Рассудительный безумец
Новичок

Рассудительный безумец

Сообщений: 6
На сайте с 2009 г.
Рейтинг: 3
Dzięki serdeczne: apss i Stan_is_love za odpis.

Otrzymałem dodatkowe info na ten temat i okazuje się,że:

Kampioni to nazwisko,noszone przez zrusyfikowanych Włochów,którzy wywodzili się od rzeźbiarza,przybyłego z Como nad jez.Wareze[pogranicze z Szwajcarią].Ten ich przodek przybył do Moskwy w końcu XVIII wieku,wśród jego potomków natomiast byli - miedzy innymi rzeźbiarze i architekci,którzy tworzyli w okolicach Moskwy i Petersburga.Byli też muzycy leśnicy,a w efekcie przez małżenstwa z Rosjankami-prawosławnie zrusyfikowani-,,Rosjanie' .Po 1918 r.w Lubomlu i Łucku rzeczywiście mieszkali ich potomkowie(na przełomie XIX / XX wieku)i to właśnie m.in leśnicy po Instytucie w Petersburgu.{Ta linia rosyjska nie ma jednak niestety mocniejszego połączenia z tą poszukiwaną przez mojego znajomego-przyp.Рассудительный безумец}..

Jego interesują sprawy dot.przynależnosci wojskowej (życiorys,przebieg służby,jakieś odznaczenia,awanse miał podobno szybkie,choć był młodym człowiekiem) Problem polega jednak na tym,że archiwum,w który istnieje prawdopodobieństwo pomocy :
http://www.rusarchives.ru/federal/rgvia/index.shtml
ma teraz remont do końca listopada i znajomy stoi w miejscu.Prosimy o jakakolwiek formę podpowiedzi,gdzie uderzyć jeszcze?

Wiemy, że oprócz ich archiwów były publikowane także roczne kniżki,i np podawano w nich wykazy urzedników - dla każdej gubernii osobno,może są tam i żołnierze zawodowi??? (coś na wzór naszych roczników oficerskich lub podobnie?)
Pozdrawiamy,licząc na odzew.

Ps. Wojciechu,a może Ty masz jakiś pomysł?
Piszę,licząc na zrozumienie moderatora z moderatorem 101.gif a_003.gif


---
www.forgen.pl
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Сообщений: 5831
На сайте с 2006 г.
Рейтинг: 2097

Рассудительный безумец написал:
[q]

wzór naszych roczników oficerskich lub podobnie?)
Pozdrawiamy,licząc na odzew.
Ps. Wojciechu,a może Ty masz jakiś pomysł?
Piszę,licząc na zrozumienie moderatora z moderatorem
[/q]

Może bym i miał, ale lubię wiedzieć z kim dyskutuję. W poważnej, choć amatorskiej genealogii ludzie występuja z odsłonięta twarzą. Z zasady ignoruję niepodpisane (chociażby imieniem) wiadomości.
Pozdrawiam
---
Войцех из Гданьска

Захоронения советских воинов на территории Польши - мой доклад на ГенЭкспо
https://www.youtube.com/watch?v=scIZ4VSUfV0

Как занести имя воина в список кладбища : http://forum.vgd.ru/109/32286/
Рассудительный безумец
Новичок

Рассудительный безумец

Сообщений: 6
На сайте с 2009 г.
Рейтинг: 3
Rzeczywiście,masz rację.Mój profil na stronie www.forgen.pl tu:
http://forgen.pl/forum/memberl...&u=173
Czy teraz coś podpowiesz..? a_003.gif
Pozdrawiam.
Tomek.
---
www.forgen.pl
Joanna Iwona
Новичок

Polska
Сообщений: 15
На сайте с 2008 г.
Рейтинг: 2
Witam...
bardzo sie ciesze z tego rozdzialu;
posiadam zdjecie z lat 1914 - 1918 zolnierzy z Armii Carskiej (niedawno znalezione), gdzie moglabym je tu na foum wkleic, by sie spytac o jakiekolwiek info na temat : jacy to zolnierze ?
czy istnieje spis Polakow w Armii Carskiej ?
dziekuje ...

---
Joanna
ищу Аърамовиг, Григорчуk , Сaвицkий, Яроцкий
Joanna Iwona
Новичок

Polska
Сообщений: 15
На сайте с 2008 г.
Рейтинг: 2
apss...widze, ze jestes z Polski wiec napisze po polsku , zeby nie bylo nieporozumien.
Chodzilo mi oto, ze w Archiwum Panstwowym w Poznaniu jest jeden z Glowackich czyli Glowacki Ludwik i podalam numer sygnatury akt akt 53/1226/0/581 numer sprawy 11954. - dotyczy to kwestionariusza rejestracji szkod wojennych z 1945 roku. Trudno powiedziec czy jest to ten sam poszukiwany Glowacki czy nie ? zaleїy od tego ile lat zyl ? a byc moze to tylko zbieznosc nazwisk ?
w tym samym archiwum jest teї i Jozef Glowacki : sygnatura akt: 53/918/0/3160 - Repertoria wydanych orzeczeс odszkodowawczych; 1945-1950; Glowacki Jozef - pod numerem sprawy : 24-2304.
Zazwyczaj przy nazwisku w tym wypadku Jozefa Glowackiego powinny znajdowac sie imiona rodzicow a przynajmniej ojca.
Majac te dane koszt poszukiwan w archiwum w Panstwowym w Poznaniu wynosilby orientacyjnie 20 PLN bo tyle kosztuje godzina poszukiwan w kaїdym archiwum w Polsce.
Bylabym Ci bardzo wdzieczna za przetlumaczenie tego na jezyk rosyjski - niestety ciezko mi jest bardzo pisac cyrylica.
dziekuje 101.gif
---
Joanna
ищу Аърамовиг, Григорчуk , Сaвицkий, Яроцкий
apss

Сообщений: 2473
На сайте с 2009 г.
Рейтинг: 2768
101.gif
← Назад    Вперед →Страницы: 1 * 2 3 4 5 ... ... 50 51 52 53 54 55 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Вверх ⇈