ВГД требуется ведущий (админ)   [х]
Всероссийское Генеалогическое Древо
На сайте ВГД собираются люди, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!
Вниз ⇊

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

← Назад    Вперед →Страницы: ← Назад 1 2 3 4 5 ... 41 42 43 44 45 * 46 47 48 49 ... 51 52 53 54 55 56 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Сообщений: 5832
На сайте с 2006 г.
Рейтинг: 2104
Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie

Witam Państwa serdecznie!

Czy jest szansa, żebym znalazła gdzieś w Internecie opublikowaną listę więźniów lwowskich Brygidek?

Mój Krewny - Jan Szymczycha (syn Wawrzyńca, ur. 28.01.1880) został aresztowany (listopad 1939) przez NKWD w Kłodnie Wielkim, w dawnym pow. żółkiewskim, województwie lwowskim i ... ślad po Nim zaginął.

Niedawno otrzymałam informację od dawnej mieszkanki Kłodna, że Jana Szymczychę NKWD osadziło w Brygidkach we Lwowie i tam został zamordowany.
Kobieta, która mi o tym powiedziała jest w bardzo zaawansowanym wieku. Czy można Jej wierzyć? Wolałabym to sprawdzić
К данной теме присоединена тема "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie" (14 декабря 2016 15:46)
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
Mój Boże!!! Chyba jestem mało rozgarnięta, bo nie potrafię odszukać na forum "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie" (К данной теме присоединена тема "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie")



0
R222

jwk45 написал:
[q]
[/q]

wyszukiwarka na forum wskazała
https://forum.vgd.ru/120/

p.s.
i.gif jak admin, czy system coś zmienia i przemieszcza to fajnie byłoby, jakby oprócz nic nie znaczącej informacji dołączył jeszcze link do tego miejsca - prawda question.gif
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
R222 DZIĘKUJĘ SERDECZNIE!!!!

POZDRAWIAM! 101.gif
Semak Leon
Новичок

Сообщений: 3
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 3

Szanowni Państwo,
szukam śladów swojego dziadka, który w roku 1928 służył w jednej z jednostek wojskowych garnizonu Toruń.
Więcej informacji można obejrzeć tu:

https://forum.vgd.ru/148/61760...iew&o=

Szczerze dziękuję.
margaretka
Новичок

margaretka

Dobra
Сообщений: 4
На сайте с 2017 г.
Рейтинг: 7
Dzień Dobry Szukam rodziny dziadka Bazyli Zalewski urodzony w Czerniowcach w 1896 roku .Rodzice Szymon Zalewski i Anna Pantylenonowa. Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniach.Jestem nowa na forum, nie znam języka jeśli coś źle napisałam to przepraszam.Jestem z Polski.Pozdrawiam Małgorzata
---
Szukam informacji na temat Zalewski,Zalewska,Czerniowce,Kamieniec Podolski Василий Залевский
Эта тема была выделена из темы "Данные мои и моих предков размещены лично мною добровольно" (12 января 2017 14:13)
Korniluk Marek
Новичок

Białystok
Сообщений: 9
На сайте с 2015 г.
Рейтинг: 9
Witam.
W miejscowości Czeremcha występowały dwa podobne nazwiska Lewociuk i Lewczuk.
Twoja rodzina to Lewociuk.
Aleksiej Lewociuk miał syna Piotra ur ok.1845 roku
żona Piotra Anastasja córka Dawida była młodsza od męża o 2 lata.
Dzieci ich
Jekatierina ur.1875
Fiodora ur 1879
Agripina ur.1884
Irena ur 1887
Fiodor ur.1890
Grigorij ur.1893

MarekKorniluk
---
Podlaskie Towarzystwo Genealogiczne
junaczy
Новичок

Грыфино
Сообщений: 9
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 8
Dobry wieczór.

Od paru dni mam zagwozdkę. Jeden z moich znajomych o nazwisku Sobaczewski na rosyjskiej naszej klasie przesłał mi kilka herbów rodów i uparcie twierdzi, że są to herby rodu Sobaczewskich. Niestety jedyną informacją którą udało mi się uzyskać od niego to to, że dane te pochodzą archiwum narodowego Litwy i ktoś z jego rodziny to znalazł. Jedna z przesłanych mi konwersacji z niewiadomą mi osobą : "Familii - Sobaszewski, Sobiszewski - upominajutsia ot XIII wieka od
ziemel Kijewskih, Wolynskich, daleje uze XVI - XVII wiek
Gomelszczyzna, Polesje i iLitwa,
Piećtalis herbom KORCZAK w 3 wariantach.
Posylaju wse 3 Herba. i HERB JASTRZĘBIEC,kotoryj upominajetsia riadom
s familijami Sobaszewski i Sobiszewski + Abramowicz - XV wiek Litwa."

Zwróciłem mu uwagę, że nasze nazwisko to SobaCZewski a nie SobaSZewski, fakt mogło być i tak pisane. U mnie nazwisko Sobaczewski kończy się na mojej babci. Wszyscy mi znani z potwierdzonym pokrewieństwem Sobaczewscy pochodzą ze wsi Wielkie Daszki między Kobylnikiem a Postawami.

Teraz pytanie. Czy byłby ktoś skłonny napisać laikowi w dziale herbów itp jak zacząć poszukiwania, gdzie zacząć? Dodam, że odkąd dostałem tę wiadomość to przejrzałem już chyba wszystkie herbarze itp ale nic nie znalazłem.

pozdrawiam
Aleksander
---
Фамилии которое, в моём дереве генеалогическим Каменецки, Собачевски, Чернявски, Драгун, Пётрович, Ворошкевич, Крупенчик
← Назад    Вперед →Страницы: ← Назад 1 2 3 4 5 ... 41 42 43 44 45 * 46 47 48 49 ... 51 52 53 54 55 56 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Вверх ⇈