ВГД требуется ведущий (админ)   [х]
Всероссийское Генеалогическое Древо
На сайте ВГД собираются люди, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!
Вниз ⇊

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

← Назад    Вперед →Страницы: ← Назад 1 2 3 4 5 ... 40 41 42 43 44 * 45 46 47 48 ... 51 52 53 54 55 56 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Сообщений: 5832
На сайте с 2006 г.
Рейтинг: 2103
Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
R222

karbowski написал:
[q]
Piszcza gminy wiejskiej Pulemiec w powiecie lubomelskim województwa wołyńskiego
[/q]

все документы, которые вы можете обнаружить местонахождение первую украинскую сторону, а затем получены нашли документы, информация приведет вас к другим местам
Всегда обращайте внимание на старые документы обратно, вы начинаете из известных семейных событий и вернуться к предыдущей
Pietraszun_K
Новичок

Łódź, Polska
Сообщений: 1
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 1
witam wszystkich
trafiłem tu nieco przypadkiem bo płynna znajomość w piśmie rosyjskiego nieco już mi przez lata przeszła. Piszę przypadkiem bo natrafiłem na informację o miejscu pochówku Wincentego Pietraszuna - (brata mojego dziadka Antoniego) w spisie/inwentaryzacji Cmentarza Kościoła św. św. Piotra i Pawła w Wilnie (pozycja 1794), który otworzył się z tutejszej strony genealogicznej ( https://forum.vgd.ru/file.php?...93021494).
"1793. Pietraszkiewicz Karolina, zm. 8.VI.1905, VII
1794. Pietraszun Wincenty, 1889 – zm. śm. trag. 23.V.1931, III
1795. Pietrulewicz Zofia, 1891-1.III.1936, VII"
Chciałbym się nieco więcej dowiedzieć czy jest to spis istniejących nagrobków - tak wynika z tekstu wpisów na listę i w którym roku była przeprowadzona inwentaryzacja, czy jest to spis pochówków z innego źródła. Może coś więcej gdzie i jak ten dokument napisany w Wordzie tu odnaleźć. Kilka lat temu bezskutecznie poszukiwałem informacji potwierdzających pochówek na tym cmentarzu stryjecznego dziada na polskojęzycznych stronach i forach.. Wreszcie znam dokładna datę śmierci i rok urodzenia. Czy jest jakaś możliwość dotarcia do dokumentacji związanej z pochówkiem - np. aktu zgonu , w dalszym ciągu szukam miejsca urodzenia/parafii bo bez tego nie mogę dotrzeć do metryki.
pozdrawiam i dziękuję za ew. pomoc., Konrad
HandsomeRed
Новичок

Сообщений: 2
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 1
Фамилия Bartaszewicz польская?
---
hail to the king baby
Czernichowski

Екатеринбург
Сообщений: 3262
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 2136
HandsomeRed

Фамилии Bartaszewicz в Польше нет. Bartoszewicz довольно распространенная. Но вообще-то фамилии на -ич изначально большей частью формировались на территории ВКЛ (Белоруссия). Но благодаря древним тесным связям многие такие фамилии перешли также в саму Польшу, где закрепились.
reenactor

Сообщений: 196
На сайте с 2011 г.
Рейтинг: 126
Pietraszun_K
polecam zapytać na stronie Forum Wilna albo Cmentarze w Wilnie
---
Ищу сведения о Гинтовтах (Gintowt), Голубицких (Hołubicki) и Гриневичах (Gryniewicz) из Дисненского уезда Виленской губернии.
tnareg
Новичок

Сообщений: 7
На сайте с 2014 г.
Рейтинг: 4
ДЕНЬ ДОБРЫЙ!
МЫ ИЩЕМ ЛИНИЮ САС УЛИНСКИ ULINSKI
МОЯ ПРАБАБУШКА АННА УЛИНСКИ РОДИЛАСЬ В ГОРОДЕ ТАУРАГЕ ЛИТВА .
ВСЮ ИНФОРМАЦИЮ КОТОРУЮ ВЫ МОЖЕТЕ ПРЕДСТАВИТЬ ПО ЭТОЙ ЛИНИИ ПРОШУ ПОСЫЛАТЬ по имейл sftnareg7@gmailcom

СВЕТЛАНА РОДРИГЭШ ФОНСЕКА ПОРТУГАЛИЯ
---
sveta
gbobior
Новичок

gbobior

Першотравенск
Сообщений: 7
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 2
Szanowni Państwo,
Podvskazhite jak uzyskać informacje o służbie dziadka, Bober Franz Karpowicza, Polak, urodził się 20 czerwca (01 stycznia) w 1915 roku. powiat s.Vershnitsa Nowograd Wołyń regionu Żytomierz, 1 w polskiej armii w czasie II wojny światowej? Od marca (przypuszczalnie) 1944. To było do dyspozycji dowództwem 1 Armii Polskiej, który był w trakcie tworzenia. 16 marca 1944 rząd radziecki wyraził zgodę na konwersję 1. Korpusu Polskich Sił Zbrojnych w 1 Armii Polskiej. Dowódca został mianowany generałem Z. Berling. Centrum formacji armii od marca do lipca 1944 roku, był częścią miasta Sumy w Charkowie, a od lipca do końca sierpnia - miasta regionu Żytomierz.
Również poszukuje rodu dziadka. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc w poszukiwaniach. Dziękuję
---
Бобер Франц Карпович (Bóber Franz Karpowicz), поляк, родился 20 июня (01 января) 1915г. с.Вершница Новоград-Волынского района Житомирской области
orlova5876
Новичок

Санкт-Петербург
Сообщений: 3
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 1
Szukam krewnych przez okres dwuletni Górnictwa-Popławski Stanisław 1902 -1997 g.zh. (syn Bartłomiej Józef Popławski, wiceprezes spółki warszawskiej kolei i Marie-Nathalie-Agripiny, z domu Chechott, artysta i rzeźbiarz) kto mieszkał i zmarł w Polsce. W czasie swojego życia w wyniku konkurencji w 1954 roku otrzymał prawo do realizacji pomnika Adama Mickiewicza, naprzeciwko Pałacu Kultury i nauki (1955) w Warszawie. W 1969 roku nagrodzony złotym medalem na XIX Biennale Sztuki w Florencja.
Orlova-Glonbska, adres poczta: orlova5876@yandex.ru
---
"Ищу Поплавских уехавших из Петрограда в Польшу"
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie

Witam Państwa serdecznie!

Czy jest szansa, żebym znalazła gdzieś w Internecie opublikowaną listę więźniów lwowskich Brygidek?

Mój Krewny - Jan Szymczycha (syn Wawrzyńca, ur. 28.01.1880) został aresztowany (listopad 1939) przez NKWD w Kłodnie Wielkim, w dawnym pow. żółkiewskim, województwie lwowskim i ... ślad po Nim zaginął.

Niedawno otrzymałam informację od dawnej mieszkanki Kłodna, że Jana Szymczychę NKWD osadziło w Brygidkach we Lwowie i tam został zamordowany.
Kobieta, która mi o tym powiedziała jest w bardzo zaawansowanym wieku. Czy można Jej wierzyć? Wolałabym to sprawdzić
К данной теме присоединена тема "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie" (14 декабря 2016 15:46)
← Назад    Вперед →Страницы: ← Назад 1 2 3 4 5 ... 40 41 42 43 44 * 45 46 47 48 ... 51 52 53 54 55 56 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Вверх ⇈