ВГД требуется ведущий (админ)   [х]
Всероссийское Генеалогическое Древо
На сайте ВГД собираются люди, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!
Вниз ⇊

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

← Назад    Вперед →Страницы: ← Назад 1 2 3 4 5 ... 39 40 41 42 43 * 44 45 46 47 ... 51 52 53 54 55 56 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Сообщений: 5832
На сайте с 2006 г.
Рейтинг: 2103
Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
andrey-by

andrey-by

Minsk, Belarus
Сообщений: 472
На сайте с 2010 г.
Рейтинг: 242

jwk45 написал:
[q]
Czy Archiwum NKWD wydaje dokumenty obcokrajowcom?
[/q]

Myślę że tak.
Ale dokładnie trzeba zapytać w szczególnym archiwum.



jwk45 написал:
[q]
niestety, nie mam innej kopii dokumentu!
[/q]

Szkoda.
Bardzo mi ciekawe słowo "Miń(skiej?)".
---
Ищу по фамилиям Погоский, Погоцкий, Pohoski, Брилевский, Brylewski. Беларусь, Польша.
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
Dziękuję serdecznie, Andrej!
POZDRAWIAM!!!!
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
Dziś wiem dużo więcej o poszukiwanej przeze mnie osadzie fabrycznej Bobryk.
Leży ona na Ziemi Mińskiej, w powiecie Mozyrz.
Gdzieś blisko musi być miejscowość Petryków, a w niej kosciół, w którym Władysław Krawczyk był ochrzczony..

Czy ktoś z Państwa wie jaki był zakład przemysłowy w okolicach Bobryka?
Czy do dzisiejszego dnia Bobryk istnieje?

Geo Z

Geo Z

LT
Сообщений: 20191
На сайте с 2008 г.
Рейтинг: 13095
Jeden Bobryk jest w rejonie Pietrykowskim.
https://be-tarask.wikipedia.org/wiki/Бобрык
jwk45
Участник

jwk45

Сообщений: 48
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 31
Geo,
SERDECZNE DZIĘKI!

Pozdrawiam!!!!!
Pawro
Новичок

Pawro

Warszawa
Сообщений: 9
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 10
Witam! czy ktoś mi podpowie jak można zdobyć archiwalny akt urodzenia (scan, kopia) mojej babci Felicji (inne imię Pola) Pawro urodzonej w Sankt Petersburgu w 1894 roku? Znam imiona rodziców i datę urodzenia oraz wyznanie (rzymsko-katolickie). Chciałabym dotrzeć do panieńskiego nazwiska mojej prababki. Pozdrawiam 101.gif
---
Павро, Паур, Пауров, Павер, Шлюбер, Шлюбур, Орлик, Шкарстан, Шпогис, Павленко, Филиппов, Белковский
Сафонова
Участник

Сафонова

Сообщений: 79
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 38
Pawro

Я сейчас работаю в ЦГИА. Пишите мне данные вашей бабушки, постараюсь через неделю посмотреть ее метрики.
Pawro
Новичок

Pawro

Warszawa
Сообщений: 9
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 10
Oj dziękuję bardzo!
Felicja Pawro (w listach siostra pisała do niej "Policzka") imiona rodziców Kazimir i Ksawera , data urodzenia 28 grudnia 1894. Petersburg. Babcia wyszła za mąż w Petersburgu za mojego dziadka Józefa Orlika, który służył tam w carskiej armii i około 1923 roku przyjechała z nim do Polski.
Mam kilka listów od jej siostry i numer partyjny i adres zamieszkania jej kuzyna Iosifa Szlubera. Przyda się do czegoś?

Iosif Karłovicz Szluber WKP (b) nr 73658, (lub 79658) adres w 1926 roku Dierptskij Pereułok IIa kw. 26.

Znam rosyjski w stopniu umożliwiającym czytanie ze zrozumieniem, ale nie mam rosyjskiej klawiatury, to utrudnia pisanie.
Pozdrawiam.
---
Павро, Паур, Пауров, Павер, Шлюбер, Шлюбур, Орлик, Шкарстан, Шпогис, Павленко, Филиппов, Белковский
Сафонова
Участник

Сафонова

Сообщений: 79
На сайте с 2012 г.
Рейтинг: 38
Pawro
Все записала.
В каком году бабушка венчалась с дедушкой и в каком полку он служил в царской армии известно? Если он служил, то надо смотреть полковые книги.
Pawro
Новичок

Pawro

Warszawa
Сообщений: 9
На сайте с 2016 г.
Рейтинг: 10
tego niestety nie wiem.. Mój tata urodził się w styczniu 1924, więc ślub był pewnie około 1922-1923.
---
Павро, Паур, Пауров, Павер, Шлюбер, Шлюбур, Орлик, Шкарстан, Шпогис, Павленко, Филиппов, Белковский
← Назад    Вперед →Страницы: ← Назад 1 2 3 4 5 ... 39 40 41 42 43 * 44 45 46 47 ... 51 52 53 54 55 56 Вперед →
Модераторы: art, Wojciech, Asmodeika
Вверх ⇈