Всероссийское Генеалогическое Древо

Генеалогический форум ВГД

На сайте ВГД собираются люди из многих городов и стран, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!

Генеалогический форум ВГД »   СТРАНЫ И РЕГИОНЫ »   Польша (Polska) »   Forum po polsku
RSS

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

<<Назад  Вперед>>[ <<<<< ] Страницы: 1 2 3 4 5 ... 41 42 43 44 45 46 47 [ >>>>>> ]
Модераторы: art, РоманС, Wojciech
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Рейтинг: 1303 

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
tnareg
Новичок

Рейтинг: 3 

ДЕНЬ ДОБРЫЙ!
МЫ ИЩЕМ ЛИНИЮ САС УЛИНСКИ ULINSKI
МОЯ ПРАБАБУШКА АННА УЛИНСКИ РОДИЛАСЬ В ГОРОДЕ ТАУРАГЕ ЛИТВА .
ВСЮ ИНФОРМАЦИЮ КОТОРУЮ ВЫ МОЖЕТЕ ПРЕДСТАВИТЬ ПО ЭТОЙ ЛИНИИ ПРОШУ ПОСЫЛАТЬ по имейл sftnareg7@gmailcom

СВЕТЛАНА РОДРИГЭШ ФОНСЕКА ПОРТУГАЛИЯ

---
sveta
gbobior
Новичок

gbobior

Першотравенск
Рейтинг: 1 

Szanowni Państwo,
Podvskazhite jak uzyskać informacje o służbie dziadka, Bober Franz Karpowicza, Polak, urodził się 20 czerwca (01 stycznia) w 1915 roku. powiat s.Vershnitsa Nowograd Wołyń regionu Żytomierz, 1 w polskiej armii w czasie II wojny światowej? Od marca (przypuszczalnie) 1944. To było do dyspozycji dowództwem 1 Armii Polskiej, który był w trakcie tworzenia. 16 marca 1944 rząd radziecki wyraził zgodę na konwersję 1. Korpusu Polskich Sił Zbrojnych w 1 Armii Polskiej. Dowódca został mianowany generałem Z. Berling. Centrum formacji armii od marca do lipca 1944 roku, był częścią miasta Sumy w Charkowie, a od lipca do końca sierpnia - miasta regionu Żytomierz.
Również poszukuje rodu dziadka. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc w poszukiwaniach. Dziękuję

---
Бобер Франц Карпович (Bóber Franz Karpowicz), поляк, родился 20 июня (01 января) 1915г. с.Вершница Новоград-Волынского района Житомирской области
orlova5876
Новичок

Санкт-Петербург
Рейтинг: 1 

Szukam krewnych przez okres dwuletni Górnictwa-Popławski Stanisław 1902 -1997 g.zh. (syn Bartłomiej Józef Popławski, wiceprezes spółki warszawskiej kolei i Marie-Nathalie-Agripiny, z domu Chechott, artysta i rzeźbiarz) kto mieszkał i zmarł w Polsce. W czasie swojego życia w wyniku konkurencji w 1954 roku otrzymał prawo do realizacji pomnika Adama Mickiewicza, naprzeciwko Pałacu Kultury i nauki (1955) w Warszawie. W 1969 roku nagrodzony złotym medalem na XIX Biennale Sztuki w Florencja.
Orlova-Glonbska, adres poczta: orlova5876@yandex.ru

---
"Ищу Поплавских уехавших из Петрограда в Польшу"
jwk45
Начинающий

jwk45

Рейтинг: 19 

1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie

Witam Państwa serdecznie!

Czy jest szansa, żebym znalazła gdzieś w Internecie opublikowaną listę więźniów lwowskich Brygidek?

Mój Krewny - Jan Szymczycha (syn Wawrzyńca, ur. 28.01.1880) został aresztowany (listopad 1939) przez NKWD w Kłodnie Wielkim, w dawnym pow. żółkiewskim, województwie lwowskim i ... ślad po Nim zaginął.

Niedawno otrzymałam informację od dawnej mieszkanki Kłodna, że Jana Szymczychę NKWD osadziło w Brygidkach we Lwowie i tam został zamordowany.
Kobieta, która mi o tym powiedziała jest w bardzo zaawansowanym wieku. Czy można Jej wierzyć? Wolałabym to sprawdzić
К данной теме присоединена тема "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie" (14 декабря 2016 15:46)
jwk45
Начинающий

jwk45

Mój Boże!!! Chyba jestem mało rozgarnięta, bo nie potrafię odszukać na forum "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie" (К данной теме присоединена тема "1939-1941 - więzienie Brygidki we Lwowie")

0
R222
Долгожитель форума

R222

Polska
Рейтинг: 579 

jwk45 написал:
[q]
[/q]

wyszukiwarka na forum wskazała

p.s.
:ex: jak admin, czy system coś zmienia i przemieszcza to fajnie byłoby, jakby oprócz nic nie znaczącej informacji dołączył jeszcze link do tego miejsca - prawda :que:

jwk45
Начинающий

jwk45

R222 DZIĘKUJĘ SERDECZNIE!!!!

POZDRAWIAM! :)
Semak Leon
Новичок

Рейтинг: 3 

Szanowni Państwo,
szukam śladów swojego dziadka, który w roku 1928 służył w jednej z jednostek wojskowych garnizonu Toruń.
Więcej informacji można obejrzeć tu:

http://forum.vgd.ru/148/61760/...iew&o=

Szczerze dziękuję.
margaretka
Новичок

Dobra
Рейтинг: 5 

Dzień Dobry Szukam rodziny dziadka Bazyli Zalewski urodzony w Czerniowcach w 1896 roku .Rodzice Szymon Zalewski i Anna Pantylenonowa. Bardzo proszę o pomoc w poszukiwaniach.Jestem nowa na forum, nie znam języka jeśli coś źle napisałam to przepraszam.Jestem z Polski.Pozdrawiam Małgorzata

---
Szukam informacji na temat Zalewski, Zalewska, Czerniowce, Kamieniec Podolski Василий Залевский
<<Назад  Вперед>>[ <<<<< ] Страницы: 1 2 3 4 5 ... 41 42 43 44 45 46 47 [ >>>>>> ]
Модераторы: art, РоманС, Wojciech
Генеалогический форум ВГД »   СТРАНЫ И РЕГИОНЫ »   Польша (Polska) »   Forum po polsku
RSS

Реклама от YouDo
Услуги на YouDo: оформление шарами юбилеев, лучшие цены здесь.
Осуществляем услуги: взлом замков гардиан, сделай заказ.
Строительный демонтаж и вывоз мусора на http://perevozki.youdo.com/garbage/debris/dismantling/.