Всероссийское Генеалогическое Древо

Генеалогический форум ВГД

На сайте ВГД собираются люди из многих городов и стран, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!

Генеалогический форум ВГД »   СТРАНЫ И РЕГИОНЫ »   Польша (Polska) »   Forum po polsku
RSS

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

<<Назад  Вперед>>[ <<<<< ] Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 43 44 45 46 47 48 [ >>>>>> ]
Модераторы: art, РоманС, Wojciech
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Рейтинг: 1384 

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
marcopolo
Новичок

Рейтинг: 2 

Witam
Szukam brata mojego dziadka. Miaі on na imiк Jуzef Kaszuba. Urodziі siк w Ludwikowie koіo Radomia, nie znam daty urodzenia, ale mуgі sie urodziж miкdzy 1889 a 1893. Jak byі mіody wyjechaі na wschуd do Rosji i њlad po nim zagin№і. Nie wim gdzie mam szukaж na stronach rosyjsko jкzycznych, nie za bardzo znam ten jкzyk.
Pozdrawiam
Marek Kaszuba

---
Ищу потомков Иосифа Кашуба
apss
Долгожитель форума

Рейтинг: 2719 

marcopolo

Marku, wydaje mi się, że bez znajomości jakichkolwiek faktów z życia krewnego niewiele można zrobić. To chyba nawet niemożliwe.
Tu jest taka strona - Wszyscy mieszkańcy Ukrainy. Wpisująć nazwisko Kaszuba wyskakuje 5652 wyników.
Nie wykluczone, że wsród nich znajdują się i potomkowie Józefa. Nie mam jednak pomysłu, jak można ich identyfikować.
Może bardziej doświadczeni koledzy z forum coś poradzą.
Stan_is_love
Долгожитель форума

Stan_is_love

Москва
Рейтинг: 6389 

apss
Если ввести в графу отчество "Иосифович" с фамилией Кашуба всплывает 5 человек:

КАШУБА ЕФИМ ИОСИФОВИЧ 0 1947-02-07 ХАРКІВ РОМЕНА РОЛЛАНА 7 0 3
КАШУБА ВИКТОР ИОСИФОВИЧ 0 1952-03-28 ТУПИЧІВ ЮРІЯ ГАГАРІНА 72 0 0
КАШУБА НИКОЛАЙ ИОСИФОВИЧ 0 1942-12-17 СИНЯВА ЩОРСА 22 0 0
КАШУБА НИКОЛАЙ ИОСИФОВИЧ 0 1942-12-17 М.КИЇВ ВОЛКОВА 18 0 217
КАШУБА ЛЕВ ИОСИФОВИЧ 0 1936-06-18 ГОРЬКОГО ЛЕНІНА 1 0 16

Уж не знаю насколько совпадают их года рождения с Юзефом, но только эти.

---
Все мои личные данные, размещены мною на сайте добровольно в трезвом уме и твёрдой памяти, специально для поиска родственников

Высокотехнологичное удаление бородавок на pla3ma.ru
marcopolo
Новичок

Witam
Jednego z braci dziadka znalazіem we Francji, choc znaіem tylko imiк, nazwisko, imiona rodzicуw i miejsce urodzenia. Miaіem nadziejк, їe poszczкњci mi siк i z drugim bratem. Rуїnica miкdzy tymi braжmi jest taka, їe z Francj№ kontakt urwaі sie w 1962, natomiast z Jуzefem nie byіo wogуle kontaktu. Mog№ byж dwie moїliwoњci, albo pokіуciі siк tak, їe zerwaі kontakty z rodzin№, albo umarі w czasie podrуїy (mуgі mieж np. jakiњ wypadek). W rozmowach z senorami rodziny mуwi sie o tym drugim przypadku, ale szczegуіуw brak. Moїe coњ mi siк uda znaleњж, jeњli nie to ta gaі№џ drzewa nie bкdzie rozwiniкta.
Pozdrawiam
Marek

---
Ищу потомков Иосифа Кашуба
Brzeczyszczykiewicz
Новичок

Witam!

Całkiem przypadkiem trafiłem na Wasze forum.
Chciałbym Was prosić o pomoc - czy moglibyście mi wskazać strony bądź archiwa (biblioteki) z których mógłbym otrzymać skany map z XIX wieku dla środkowej Polski - na południe od Warszawy?
Polskie strony typu mapy.ziomal znam i nie ma tam map takich jak Wojenno-Topograficzne Mapy Europejskiej Rosji - 1, 2 i 3-wiorstowki.
Zwracałem się już do jednego polskiego i rosyjskiego archiwum ale odpowiedzieli, że nie posiadają.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
foreman
Начинающий

г.Екатеринбург
Рейтинг: 4 

Pierwej spróbujcie tu http://kubar.ru/index.php, ale bez gwarancji.

Sukcesy.

---
Малиновские, Алякринские, Взоровы, Снигиревы, Коря(е)ковы.Персональные данные о моих родственниках, наших общих предках, рамещенные на vgd.ru, найдены в архивах, в печати или присланы мне моими родственниками с разрешением использовать их по моему усмотрению
Эта тема была выделена из темы "pomóżcie znaleźć mapy" (7 октября 2009 21:56)
Brzeczyszczykiewicz
Новичок

Niestety nadal nie ma tych mapek.
Może wiecie do jakiej instytucji można się o nie zwrócić? Może któreś archiwum bądź biblioteka w Rosji, na Białorusi, Litwie ...? Czy zwykły śmiertelnik może się starać o takie materiały?

Pozdrawiam
progolina
Новичок

progolina

Polska
Рейтинг: 3 

Witam
A ja mam pytanie - czy ktoś mógłby pomóc przetłumaczyć terminy wojskowe z rosyjskiego na polski.
Nie wszystkie znam a i nie mogę ich znaleźć w dostępnych słownikach. Chciałbym mieć pewność, że dobrze rozumiem odpowiedzi na moje zapytania.
Pozdrawiam - Janek
apss
Долгожитель форума

Рейтинг: 2719 

progolina

Witam i ja. Wklej je tutaj. Myślę, że zostaną przetłumaczone.
<<Назад  Вперед>>[ <<<<< ] Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 43 44 45 46 47 48 [ >>>>>> ]
Модераторы: art, РоманС, Wojciech
Генеалогический форум ВГД »   СТРАНЫ И РЕГИОНЫ »   Польша (Polska) »   Forum po polsku
RSS

Реклама от YouDo