Всероссийское Генеалогическое Древо

Генеалогический форум ВГД

На сайте ВГД собираются люди из многих городов и стран, увлеченные генеалогией, историей, геральдикой и т.д. Здесь вы найдете собеседников, экспертов, умелых помощников в поисках предков и родственников. Вам подскажут где искать документы о павших в боях и пропавших без вести, в какой архив обратиться при исследовании родословной своей семьи, помогут определить по старой фотографии принадлежность к воинским частям, ведомствам и чину. ВГД - поиск людей в прошлом, настоящем и будущем!

Генеалогический форум ВГД »   СТРАНЫ И РЕГИОНЫ »   Польша (Polska) »   Forum po polsku
RSS

Forum po polsku

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub... (zob. 1-wszą wiadomość ) — Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского или... (см. 1-е сообщение)

<<Назад  Вперед>>[ <<<<< ] Страницы: 1 2 3 4 5 6 ... 43 44 45 46 47 48 [ >>>>>> ]
Модераторы: art, РоманС, Wojciech
Wojciech
Модератор раздела

Wojciech

Гданьск
Рейтинг: 1373 

Ten rozdział przeznaczony jest dla forumowiczów, którzy nie znają rosyjskiego lub nie mają rosyjskiej czcionki. Pierwsza wiadomość OBOWIĄZKOWO powinna być napisana po polsku, odpowiedzi - jak wygodniej.

Эта тема создана для форумчан, которые не знают русского языка или не имеют возможности писать по-русски. Первое сообщение ОБЯЗАТЕЛЬНО должно быть написано по-польски, ответы — как удобней.

Uwaga dla osób, korzystających z Internet Eksplorera
Przy używaniu różnych kodów w jednej wiadomości zdarza sie, że jej tekst pojawia się zniekształcony - w postaci "krzaczków" lub "robaczków".
To zjawisko nie występuje, jeżeli korzysta sie z Mozilla Firefox lub Opery.

Внимание - кто пользуется Интернет Эксплорером
При использовании разных кодов в одном сообщении может случиться, что оно будет искажено - появится ряд странных знаков.
Это явление не выступает, если пользоваться Мозиллой или Оперой.

Moderator
apss
Долгожитель форума

Рейтинг: 2719 

:)
Joanna Iwona
Новичок

Polska
Рейтинг: 2 

apss...
np. gdyby przy Jozefie Glowackim (w rejestrze szkod wojennych) byіo nazwisko ojca - Ludwik Glowacki to wiadomo by bylo, ze to jest ta osoba, ktora szukamy, bo wtedy zbieznosc nazwisk bylaby w skali 1: 1000;
z takich niby niewaznych dokumentow mozna duzo sie dowiedziec, miedzy innymi imie ojca , imie zony , imiona dzieci a nawet adres zamieszkania (co potem sie przydaje do dalszych poszukiwan);
pisze dlatego, bo widzialam taki akt na wlasne oczy...
dzieki wlasnie takmi wyrywkom ja znalazlam duzo informacji o swoich przodkach, bo w moim przypadku nawet imion niektorych nie znalam;
Niestety od czegos trzeba zaczac...a to ze jest platne ? - 20 PLN to jest bardzo malo w porownaniu np. ze stawkami obowiazujacymi na Bialorusi...

---
Joanna
ищу Аърамовиг, Григорчуk , Сaвицkий, Яроцкий
Эта тема была выделена из темы "Поиск в польских архивах" (3 сентября 2009 10:27)
woook
Новичок

woook

Bielsko - Biala
Рейтинг: 3 

Witamy, Panowie!
Moja rodzina ma swój początek w polsko-czeskiej rodziny Rawicz , których gałęzie znajdują się w Rosji ...
Wiemy, że mój przodek Jurij Kropotovsky przyjechał do Moskowyi w 15-16vv , od którego wywodzi się Kropotovy urodził się w Rosji.
Byłbym bardzo wdzięczny wszystkim, którzy mogą pomóc w poszukiwaniu informacji na moich przodków w Polsze-Rosji

Прикрепленный файл (Herb_Rawicz (1).jpg, 142322 байт<!--, скачан: 161 раз-->)
---
Саrре diem
apss
Долгожитель форума

Рейтинг: 2719 

@ woook

Kropotowskich nie było (i nie ma) ani w jednym, ani w drugim kraju, a Kropotow jest nazwiskiem czysto -rosyjskim.
Rosjanin pieczętujący się polskim herbem nie był zjawiskiem wyjątkowym - miało je w Rosji kilkaset rodzin, pewnie i Kropotow.
Polskie herby dostały się do heraldyki rosyjskiej za pośrednictwem Litwy, w skład której wchodziły ziemie ruskie, białoruskie i rosyjskie.
Rodzina Kropotow ma więc w Rosji nie tylko gałęzie, ale i cały pień. :)
Stan_is_love
Долгожитель форума

Stan_is_love

Москва
Рейтинг: 6377 

woook

1 Кропотов _ _ Памятная книга Иркутской губернии, 1914
2 Кропотов С Д Памятная книга Орловской губернии 1915
3 Кропотов Ф Д Памятная книга Орловской губернии 1915
4 Кропотов И И Памятная книга Орловской губернии 1915
5 Кропотов К И Памятная книга Орловской губернии 1915
6 Кропотов П И Памятная книга Казанской губернии 1916
7 Кропотов Э С Памятная книга Подольской губернии, 1909
8 Кропотов В А Памятная книга Иркутской губернии, 1915
9 Кропотов Ф _ Памятная книга Иркутской губернии, 1915
10 Кропотов Д Н Памятная книга Гродненской губернии, 1910
11 Кропотова Л И Памятная книга Орловской губернии 1915

1 Кропотов _ _ Весь Петербург, 1912
2 Кропотов _ _ Весь Петербург, 1895

---
Все мои личные данные, размещены мною на сайте добровольно в трезвом уме и твёрдой памяти, специально для поиска родственников

Высокотехнологичное удаление бородавок на pla3ma.ru
woook
Новичок

woook

Bielsko - Biala

apss

Też tak sądzę, ale w archiwach znaleźć to:

Прикрепленный файл (p0079_02_01.jpg, 295912 байт<!--, скачан: 203 раза-->)
---
Саrре diem
woook
Новичок

woook

Bielsko - Biala

Dziekuje bardzo "Stan_is_love"! Ciekawe informacje ...
trochę ja już wiem ...

---
Саrре diem
Рассудительный безумец
Новичок

Рассудительный безумец

Wojciech napisał:
[q]
Może bym i miał, ale lubię wiedzieć z kim dyskutuję. W poważnej, choć amatorskiej genealogii ludzie występuja z odsłonięta twarzą. Z zasady ignoruję niepodpisane (chociażby imieniem) wiadomości.
Pozdrawiam
[/q]

Minął Wojciechu nieco ponad tydzień,a Twej odpowiedzi ani widu,ani słychu.Nie wiem,jak mam Cie jeszcze prosić o pomoc i kto tu jest niby poważny,a kto nie...Wszak pokazałem Ci się,więc wiesz kim jestem.Ponadto piszę w imieniu Jerzego Kazieczko z Jeleniej Góry...
Proszę o odpis.
Tomek.

---
www.forgen.pl
Stan_is_love
Долгожитель форума

Stan_is_love

Москва
Рейтинг: 6377 

woook
Witam!
Nie sądziłem, że nie było famliya Kropotovsky i innym? Na przykład, Сhrobotowsky. Zamknij w dźwięku.

---
Все мои личные данные, размещены мною на сайте добровольно в трезвом уме и твёрдой памяти, специально для поиска родственников

Высокотехнологичное удаление бородавок на pla3ma.ru
<<Назад  Вперед>>[ <<<<< ] Страницы: 1 2 3 4 5 6 ... 43 44 45 46 47 48 [ >>>>>> ]
Модераторы: art, РоманС, Wojciech
Генеалогический форум ВГД »   СТРАНЫ И РЕГИОНЫ »   Польша (Polska) »   Forum po polsku
RSS

Реклама от YouDo
Круглосуточный сервис - строительство бань по каркасной технологии, сделай заказ.
YouDo: ремонтно изоляционные работы, лучшие цены тут.
Смотрите тут - монтаж гидроизоляции по этой ссылке.